PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Activede mp3 programı

dj_sisart
13/02/2010, 22:05
arkadaşlar bu active modelinde track yerine proğram yükleyip mp3 çalabiliyor diye başka arab markaları için duymuştum.punto activeler için olanı var mı? bilgisi olan var mı?
birde dinamic ile active modellrinin yol bilgisayarlarında sadece sıcaklık göstergesi farkı mı var? başka özellik farkı var mı?

KaGaN
13/02/2010, 22:54
dynamcilerin 3 satır activeler 2 satır..

mp3 işine geleicek olursdak o cd çaların içindeki okuyucuyla alakalıdır..nasıl cd dvd yi okuyamassa track için üretilmiş bir okuyucuda mp3 okuyamaz diye düşünüyorum..kısacası programla alakalı değil bence..

erosistanbul
13/02/2010, 22:58
Dostum track çalan teypler mp3 çalmıyor.çünkü olayda program yetersiz.chip sel bi olay çünkü.track teypler cd üzerindeki izleri takip eder, mp3 de ise bi dataokuyucu vardır.Çok eskiden karaköyde selanik elektronik pasajında track çalan müzik setlerinin içine takılmak üzere küçük bi devre satılıyordu.takıldıktan sonra müzik setleri mp3 çalıyordu.Yani olay tamamen devresel.Zaten programsal bi olay olması için programın yükleneceği boş bi chip veya entegre olması lazım.Başka arabaların teypleri farklı olabilir ama bizim grundiglerde data olayını yüklüyecek chip yok.
Ne yazıktır ki bende bu konudan dolayı muzdalibim.olayı bi aux kablosu ve bi mp3 player veya mp3 lü navigasyon ile halletmeyi düşünüyorum.SAYGILAR.

pilotender
13/02/2010, 23:16
benim araba da 1,4 fire active 2006 model..ancak bende aux olayı da yok menüde :( başka teyp takacam o da çercevesi filan derken semeriyle seksene mal oluyor. ayrıca orada göze güzel görünmesi de önemli. her teyp de olmaz ki, sırıtır... çok muzdaripim çookk. hangi devirde yaşıyoruz yav track koymuşlar. dandik clio symbol de bile mp3 var

erosistanbul
13/02/2010, 23:26
benim araba da 1,4 fire active 2006 model..ancak bende aux olayı da yok menüde :( başka teyp takacam o da çercevesi filan derken semeriyle seksene mal oluyor. ayrıca orada göze güzel görünmesi de önemli. her teyp de olmaz ki, sırıtır... çok muzdaripim çookk. hangi devirde yaşıyoruz yav track koymuşlar. dandik clio symbol de bile mp3 var

Ender, cd tuşuna 2 sefer üst üste basınca AUX yazmıyormu.Eğer yoksa gerçekten garip.Anlattıklarına göre sana bi tafsiyem olabilir.Bende bu konuda araştırma içindeyim.Bi teyp bulup içini bizim teybin içiyle değiştirmek.mekanik standart olması lazım.Ölçüler aynı zaten(1 din).Geriye ön panel düğmeleri denk getirmek kalıyor.

Honor COOPER
13/02/2010, 23:37
Ender, cd tuşuna 2 sefer üst üste basınca AUX yazmıyormu.Eğer yoksa gerçekten garip.Anlattıklarına göre sana bi tafsiyem olabilir.Bende bu konuda araştırma içindeyim.Bi teyp bulup içini bizim teybin içiyle değiştirmek.mekanik standart olması lazım.Ölçüler aynı zaten(1 din).Geriye ön panel düğmeleri denk getirmek kalıyor.
Çok ütopik geldi başarırsanız süper olur ama.

SpyHunter33
13/02/2010, 23:59

Oooo süper bir düşünce gerçekten :) valla olursa çığır aşmış olur lakin yine de direksiyondaki kumanda paneline nasıl uyarlanacak onu düşünemiyorum :)

erosistanbul
14/02/2010, 00:10
dreksiyon kumandası muhtemelen iptal olacak çünkü devre de değişecek.burada amaç, orinal teyp görüntüsünü korumak.

tempesty
14/02/2010, 04:18
Ben media markttan 190 tl ye Blaupunkt usb bluetooth interface aldım hem usb den mp3 dinleyebiliyorum hemde bluetooth sayesinde hands telefonla konuşabiliyorum..Gayet kullanışlı bir cihaz , direksiyondaki kumandalar da çalışıyor blaupunkt olduğu için , teybin arkasına bağlanıyor

pilotender
15/02/2010, 01:12

Abi senin bu bahsettiğin gerçekten yaratıcı bir çözüm olmuş ama benim aklıma yatmadı :) Yani beni aşar. İnşallah sen yaparsın da hepimiz alkışlarız seni. Geçenlerde izmir buluşmasında arkadaşlara da gösterdim, onlar da baktılar evet benim teypde AUX yok menüde:( Neden olmadıgını ben de bilmiyorum ama yok..:agri:

Ben media markttan 190 tl ye Blaupunkt usb bluetooth interface aldım hem usb den mp3 dinleyebiliyorum hemde bluetooth sayesinde hands telefonla konuşabiliyorum..Gayet kullanışlı bir cihaz , direksiyondaki kumandalar da çalışıyor blaupunkt olduğu için , teybin arkasına bağlanıyor

+1000

Tempesty Kardeş senin dediğin bu alet aklıma yattı işteeee.... Sonunda çok iyi bir fikir çıktı karşıma teşekkür ederim. Şu bahsettiğin aletin satıldıgı herhangi bir internet sitesi filan varsa paylaşır mısın bizimle. Nasıl birşeymiş ben de görmek isterim. Tokat'ta öğretmenim ben. Malum buralarda Media Markt yok :( Hatta miniminnacık bir Teknosa bile yeni açıldı Tokat'a orada da bir halt yok :)

tempesty
15/02/2010, 01:18
Kardeş sitede birkaç arkadaş daha var aynı cihazı kullanan , ben media markttan aldım 190 tl ye geçen sene...Blaupunkt bayiisi 300 tl fiyat çekmişti , e-bay den araştırmıştım hemen hemen media marktla aynı fiyata geliyordu , blaupunkt usb bluetooth interface diye google edersen eğer bayağı bir bilgi ve resim çıkıyor..AMA ÖNCELİKLE ::

https://forum.grandepuntotr.com/ses-goruntu-sistemleri/2227-blaupunkt-usb-bluetooth-interface-7.html

SONRA ;

https://www.meka-shop.com/blaupunkt-bluetoothusb-interface-p-41.html

https://www.***********.com/blaupunkt_usb_bluetooth_interface-t533.0.html

https://img62.imageshack.us/img62/9894/01032007038vd6.jpg (https://img62.imageshack.us/i/01032007038vd6.jpg/)

https://img189.imageshack.us/img189/9131/blututd20usb.jpg (https://img189.imageshack.us/i/blututd20usb.jpg/)

https://img97.imageshack.us/img97/1903/bluetoothcv5.jpg (https://img97.imageshack.us/i/bluetoothcv5.jpg/)

DİREKSİYON KUMANDALARIDA ÇALIŞIYOR FAKAT EN GÜZELİ USB DEN MP3 VE BLUETOOTH HANDS...

pilotender
15/02/2010, 01:57
çok teşekkür ederim bilgi için zaten araştırdım bir hayli az önce ama ...fiyatı cok yüksek...hani 180-190 filan olursa arabanın teybini filan değiştirmeden, orjinalliğini bozmadan hallederim bu işi diye düşünmüştüm. ama 300 lira verdikten sonra ben bunların hiçbiriyle uğraşmadan, alırım bir tane pioneer geçerim.. amacım cok para vermeden mp3 dinleyebilmek. ilgin için teşekkürler. ah bir media markt fiyatını da bulabilseydim netten. onu bulamadım

tempesty
15/02/2010, 02:01
çok teşekkür ederim bilgi için zaten araştırdım bir hayli az önce ama ...fiyatı cok yüksek...hani 180-190 filan olursa arabanın teybini filan değiştirmeden, orjinalliğini bozmadan hallederim bu işi diye düşünmüştüm. ama 300 lira verdikten sonra ben bunların hiçbiriyle uğraşmadan, alırım bir tane pioneer geçerim.. amacım cok para vermeden mp3 dinleyebilmek. ilgin için teşekkürler. ah bir media markt fiyatını da bulabilseydim netten. onu bulamadım

Haklısın Ender mediamarktın internet sitesi maalesef çok fena , fakat bi yolum düştüğünde senin için fiyatını sorarım bende merak ettim bakalım ne olmuş..Belki ellerinde olmayadabilir tabii şu anda..

SpyHunter33
15/02/2010, 09:04
Çok güzel duruyor göze de hitap ediyor açıkcası :) media mrkt fiyatını öğrenip bize de iletebilirsen çok seviniriz. Mersinde de var media mrkt bende oradan bakarım fiyat farkı olup olmadığına bakarız ( gerçi olacağnı sanmıyorum ama )

KaGaN
15/02/2010, 09:20
300 lira falansa daha iyi birşey alıp takmak daha mantıklı gibi sanki :)

SpyHunter33
15/02/2010, 09:34
300 lira falanda daha iyi birşey alıp takmak daha mantıklı gibi sanki :)
elbette daha iyisini alıp takmak mantıklı ama hani her insan ister ya göğüsteki orjinal görüntü değişmesin direksiyondaki kumanda panelinde de bir değişiklik olmasın diyenler için güzel bir seçenek...

tempesty
15/02/2010, 14:27
Tabii ki fiyat biraz fazla gözüküyor fakat ; hem direksiyondan kumanda edebileceğiniz hemde telefonunuz cebinizdeyken bile aracın hoparlörlerinden çok rahat görüşme yapabileceğiniz hem de CD kapasitesiyle sınırlı kalmadan mesela 4 gb lık bir flash diskle sınırsız mp3 atabileceğiniz bir sistem için bence bu fiyat gayet tatminkar..

Şimdi ben orjinal mp3 teyp alsaydım tamam belki direksiyon kumandalarını da kullanabilecektim ama hem mp3leri cd den dinlemek zorunda kalıcaktım hemde telefon görüşmesi olmayacaktı..

İn dash pioneer yada sony teyp alsaydım hem direksiyon kumandaları iptal olucaktı hemde usb girişli olanından almak zorunda kalıcaktım ve yine telefon görüşmesi yapamıcaktım..

Ayrıca Ankara'da benim yol aldığım güzergahta her nedense Polisler gözümüzün yaşına bakmıyolar hele bir elinde cep telefonu görsün hemen basıyor cezayı anında...

SpyHunter33
15/02/2010, 15:15
en kısa zaman da mersin forum daki media mrkt e gidip sormam lazım bunu :D

KaMiKaZe
15/02/2010, 18:08
servisler satıyor bu ürün en azından birmot yenimahallede var.

ocean_1919
15/02/2010, 18:34
Media makt bu tür cihazların bağlantısını da yapıyor mu?

tempesty
15/02/2010, 23:23
Media makt bu tür cihazların bağlantısını da yapıyor mu?

Hayır bağlantıyı herhangi bir tesisatçıya yaptırabilirsiniz , hatta aslında kendiniz de yapabilirsiniz..

dj_sisart
16/02/2010, 20:13
peki activedeki teybi çıkarıp dinamik modelinin teybini taksam .....mp3 dinleyebilir miyim?

pilotender
16/02/2010, 21:53
peki activedeki teybi çıkarıp dinamik modelinin teybini taksam .....mp3 dinleyebilir miyim?

Tabiki de dinleyebilirsiniz. Direksiyondaki kumandalar da fonksiyonelliğini kaybetmiyor o zaman. Ancak dynamic deki teyplerin ikinci elleri 350 civarı satıyorlardı forumda. 350 ona verinceye kadar gidin kendinize güzel bir pioneer, sony ya da jvc alın. O paraya biraz daha ekleyin indash alın hatta, DVD de izlersiniz hiç olmazsa :) Tabi bu benim fikrim. Herkesin düşüncesi farklı olabilir.

tempesty
16/02/2010, 22:08
O zamanda telefonla konuşamazsınız , zira ben 62 liralık ceza yedikten sonra bu aleti aldım :)

pilotender
16/02/2010, 23:15
O zamanda telefonla konuşamazsınız , zira ben 62 liralık ceza yedikten sonra bu aleti aldım :)

Telefonumda 50 liralık bluetooth kulaklık var. aractayken kulağıma takıveriyorum çağrı gelince. öyle de ceza yenmiyor Bora Bey

tempesty
16/02/2010, 23:24
Telefonumda 50 liralık bluetooth kulaklık var. aractayken kulağıma takıveriyorum çağrı gelince. öyle de ceza yenmiyor Bora Bey

Biliyorum Ender bey 2 kez kaybettim o aleti ben :)

KaGaN
16/02/2010, 23:28
3cüyü alıcağıma yerim cezamı paşa paşa demiş işte :D:D:D :P

pilotender
16/02/2010, 23:29
Bu forumu seviyorum yaa :) Açıkcası ben de kulağın arkasına gecen zımbırtısını kırdım :) Ancak, araç kitleri de çok pahalı yav...Ömrüm arabada geciyor olsa valla taktırırdım onlardan bir tane.

tempesty
16/02/2010, 23:41
Bu forumu seviyorum yaa :) Açıkcası ben de kulağın arkasına gecen zımbırtısını kırdım :) Ancak, araç kitleri de çok pahalı yav...Ömrüm arabada geciyor olsa valla taktırırdım onlardan bir tane.

Haklısın kardeş , işte benim aylık ortalama yaptığım total kilometre zaten 1500 e yakın bir nevi arabada geçiyor denebilir yani :)

KaGaN
16/02/2010, 23:43
abi bide benzinli napıosun ayda 3 kere depomu dolduruyosun :D 1500 km :O:O ben 5 ayda anca yapıorum o kmyi :D

tempesty
16/02/2010, 23:48
abi bide benzinli napıosun ayda 3 kere depomu dolduruyosun :D 1500 km :O:O ben 5 ayda anca yapıorum o kmyi :D

LPG sağolsun kardeş ayda 3,5 depo dolduruyorum deposu 70 liradan şu anda ayda 240 lira :) km.de 16 kuruş yani

pilotender
16/02/2010, 23:49

Bora Bey'in araba LPG'li. Teleflex ;) Benzinle altından kalkılır mı onun hiç ?

KaGaN
16/02/2010, 23:52
şaşırdım bende :D yoksa hmen dizele geçin dicektim (sanki bora düşünemiyomuş gibi :P:P )

tempesty
16/02/2010, 23:55
Öyle walla imzamdaki araç benzinliydi bekarken bi de modifiye ağlatıyodu beni , sonra evlendik hanımda da punto var daha 9.000 km deydi kıyamadık benim arabayı sattık hanımın 9000 km.deki puntoya lpg taktırdık şimdi araba oldu 2 yılda 53.000 :D

KaGaN
16/02/2010, 23:58
ohh ohh maşallah valalhi satmıcak olsam bende lpg taktırıcamda :( 300-350 bin yakıo kmde :(

dj_sisart
18/02/2010, 00:25
konu sapmasın....

tempesty
18/02/2010, 00:38
konu sapmasın....

Emredersin hocam pardon yani konuyu açan arkadaşa ayıp oldu gizli moderatörsünüz sanırım

pilotender
18/02/2010, 01:17
ben de şaşırdım valla Bora...demekki gizli moderatörler var :) aynı şeyi düşünmüşüz

tempesty
18/02/2010, 01:26
Hayır arkadaşın foruma bi katkısı bi faydası olsa neyse dicem de 7 mesajı var zaten yedincisi de şikayet :)

pilotender
18/02/2010, 01:36
dünkü olaya benziyor biraz...ilk kez foruma mesaj yazmış adamın biri hatırlarsan. o mesajda da "ses sistemi yaramaz arkadaşlar" ....sorduk mu arkadaşım diyesim gelmişti ama müdahale edildi iyi oldu.

Fiassa_199
18/02/2010, 23:31
Arkadaşlar bence hiç donanımsal olaya girmeyin derim. Bakın bizde de Active model var ve onda da müzik çalar MP3 oynatamıyor. 1980'lerin teknolojisini kullanıyor. Aracınızda CD ile müzik dinleyeceğiniz zaman şöyle yapın:

Boş CD alın, PC'nizde Nero (CD-DVD yazma programı) yoksa en son sürümünü yükleyin ki genelde PC veya yeni CD yazıcısı aldığınızda birlikte gelir. Elinizdeki mp3 dosyalarını alın ve Nero'da "Audio CD" olarak yazdırın. Nero mp3 dosyalarını Track halinde kaydedecek ve dinleyeceğiniz şarkıları da direksiyon kumandasından kontrol edebileceksiniz. Bunu zaten biliyorsunuzdur ama ben daha az masraflısını önerdim.

Mp3 dinlemek için arabanıza garanti kapsamı dışında o kadar parça söküp taktırmaktan daha iyidir.

pilotender
19/02/2010, 15:37
Arkadaşlar bence hiç donanımsal olaya girmeyin derim. Bakın bizde de Active model var ve onda da müzik çalar MP3 oynatamıyor. 1980'lerin teknolojisini kullanıyor. Aracınızda CD ile müzik dinleyeceğiniz zaman şöyle yapın:

Boş CD alın, PC'nizde Nero (CD-DVD yazma programı) yoksa en son sürümünü yükleyin ki genelde PC veya yeni CD yazıcısı aldığınızda birlikte gelir. Elinizdeki mp3 dosyalarını alın ve Nero'da "Audio CD" olarak yazdırın. Nero mp3 dosyalarını Track halinde kaydedecek ve dinleyeceğiniz şarkıları da direksiyon kumandasından kontrol edebileceksiniz. Bunu zaten biliyorsunuzdur ama ben daha az masraflısını önerdim.

Mp3 dinlemek için arabanıza garanti kapsamı dışında o kadar parça söküp taktırmaktan daha iyidir.

Çok teşekkür ederiz ama buradaki çoğu insan bir boş CD'ye bilgisayarındaki mp3 dosyalarını nasıl audio track haline dönüştürüp yazacağını zaten biliyor. Bizim derdimiz arabada Cd kalabalığının önüne geçmek ve zırt pırt Cd sok çıkar olayını engellemek. Şahsen ben bu duruma gıcık oluyorum. Zaten arabada birsürü CD olunca bir hafta ya da on gün içinde çizilip, çalmaz hale geliyorlar. O yüzdendir ki Mp3 çalmanın değişik yollarını arıyoruz arkadaşım.

SpyHunter33
19/02/2010, 17:04
Aslında değişik cihazlar kullanan arkadaşlar nerden kaça temin ettiklerinide söyleseler çok güzel olacak bende şimdi internetten şöyle bir şey arıyorum
Bluetoothlu Fm Transmitter kumandası direksiyona monte edilenlerden ve telefon geldiği zaman araç kitlerinde olduğu gibi dahili hoparlörlerden değil de aracın kullandığı hoparlörleri kullananlardan :) bi yerde gördüm ama nerde gördüm bir bulabilsem. Zira bu bluetooth usb interface biraz fazla tuzlu geldi bana ama direksiyondan kumanda olayı harika...

dj_sisart
20/02/2010, 14:23
pilotender arkadaşım konuyu açan ben, kendi derdimi çözmek için açmışımdır.siz kendi derdinize dönüyorsunuz.modülatör bizim haklarımızı korur.mantık budur. beni şimarmış gibi göstermekte kabalık.gördüğüm kadarıylada son bir arkadaşa konu katkısı olmayan mesaj yazdığı için cevap yazmışsınız . o zaman benim konudan sapmayalım serzenişimi desteklemiş oluyorsunuz.
ikinci bir durum bu konu üzerinde yorum ve bilgi paylaşırken bize kullanılabilecek bilgiler gerekiyor.sonuçta teknik bilgiler ustası tarafından iyi bilinir .biz normal kullanıcılar olarak tecrübelerimizi paylaşarak kendimizce arabamıza bişeyler yapmaya çalışırız.amaç 1 liralık işe 10 lira vermemek boşa zaman harcamamaktır.bu tür forumların amacı genellikle budur.

tempesty
20/02/2010, 17:19
--''MODÜLATÖR''-- arkadaşlar lütfen duruma müdahale edin :)

Ben burda saçmasapan kimsenin işine gücüne yaramayacak konuyla alakasız paylaşımlarda bulunmuşum !!?? :D

pdr42
20/02/2010, 18:25
arkadaslar su forumdaki olaylar ne kadar gıcık oluyor bazen tamam herkes cok iyi biliyor

pilotender
20/02/2010, 18:53
valla ben yanlış bir yorum yazdığımı kesinlikle düşünmüyorum. konunun sapmadığı düşüncesindeyim ayrıca. herkes 1 liralık işe 10 lira vermemeyi amaçlıyor. benim veya buraya sizden başka yorum yazan arkadaşların bu düşüncede olmadığı ve konunun saptırıldığı kanısına nasıl vardınız merak ediyorum. somut alıntılar yaparsanız sevinirim.

patchwork
20/02/2010, 23:03
Çakmağa takılan mp3 fm transmitter cihazları oldukça ucuz fiyatlara satılıyor.Acaba bu cihazlar gp lere uyum sağlarmı? kullanan varmı?

pilotender
21/02/2010, 01:07
Çakmağa takılan mp3 fm transmitter cihazları oldukça ucuz fiyatlara satılıyor.Acaba bu cihazlar gp lere uyum sağlarmı? kullanan varmı?

Onlar her araç için kullanılabiliyor. Araç sınırlaması yok. Ancak bende vardı kullanamadım kuzenime verdim. Büyük bir şehirde yaşıyorsanız ve radyo sayısı cok ise, sürekli yayınlar birbirine karışıyor ve cızırtılar meydana geliyor. Ayrıca, bu cihazlardan CD ya da kaset kalitesinde ses bekliyorsanız yanılırsınız. Çogunlukla müziğin arkasından ince bir cızırtı geliyor kulağa. Ben tavsiye etmiyorum paranız yazık olur bence.

SpyHunter33
21/02/2010, 10:49
Onlar her araç için kullanılabiliyor. Araç sınırlaması yok. Ancak bende vardı kullanamadım kuzenime verdim. Büyük bir şehirde yaşıyorsanız ve radyo sayısı cok ise, sürekli yayınlar birbirine karışıyor ve cızırtılar meydana geliyor. Ayrıca, bu cihazlardan CD ya da kaset kalitesinde ses bekliyorsanız yanılırsınız. Çogunlukla müziğin arkasından ince bir cızırtı geliyor kulağa. Ben tavsiye etmiyorum paranız yazık olur bence.

Babamın kullandığı araca 30 lira falan dı bir Fm transmitter aldık lakin dediğiniz gibi şarkıların arkasın da bir cızırtı sesi hakim özellikle gaza yüklendiğiniz de çok güzel vokal yapıyor motor sesi şarkıya :D...
Bu arada bende biraz araştırdım da bu bluetoothlu fm transmtterleri bir marka buldum forex di sanırım telefon konuşmasını aracın hparlöründen veriyor falan güçlendirilmiş bant genişliği falan da var fakat çakmaklığa takılan yeri biraz cins :) ve benim çakmaklıkta vazgeçilmezim GPS cihazım takılı olduğu için çoğaltıcı takıp Fm transmitterin şarj kablosunu da normal kabloya dönüştürmeyi düşünüyorum. Bakalım nasıl olcak ( bu arada kumandasını direksiyona monte ediyorsunuz )