PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Viteste aracı çalıştırmak

kara kız
13/02/2010, 01:54
arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi aracınızı debriyaja basmadan viteste çalıştırdığınızda ne gibi bir problemle karşılaşıyorsunuz?
herkezden gelen cevap aynı sanırım,araç ileri fırlayarak sendeler..
gecenlerde dikkatsizliğim ve yorgunluğumdan dolayı aracı viteste çalıştırdım.. vites marşa bastığım anda araç kendiliğinden boşa çıkarak sendelemeden sorunsuz bir şekilde çalıştı..
ilk önce belki tam geçmemiştir titreşimden olmuştur diyerek stop edip sonra tekrar denedim ve sonuç aynıydı..yanlız bu durum sadce 1. ve 3. viteslerde gecerli..2. viteste marşa bastığımda kaçınılmaz son araç ileri fırlayarak sendeliyo 4 te de aynı..ama 1ve 3 de vites kendiliğinden yerinden çıkıyor ve araç sorunsuz bi şekılde çalısıyor.
budurumla karşılaşan oldumu?? yoksa benim 6 ileri sanzımanımda bi problemmi var...??

magic
13/02/2010, 02:06
Daha önce hiç denemedim ve hiç duymadım. Teknik olarak sanki mümkün değil, bir problem varmış gibi duruyor ama yine de bu konuda deneyimi olan arkadaşlar varsa onlara sormak lazım. Garip geldi açıkçası.

OzzY
13/02/2010, 02:46
daha fazla denememenizi tavsiye ederim.

magic
13/02/2010, 02:51
daha fazla denememenizi tavsiye ederim.

Bence de aksi halde senkromeçlere zarar verirsiniz. Tamiri de oldukça pahalıya mal olur.

ABNEW
13/02/2010, 04:44
Otomatik vites olmadığı için benim de kafamda soru işaretleri oluştu açıkçası,

Ben de bunun denenmemesini tavsiye ederim.En başta marş motoru bozulur...

GP COSKUN
13/02/2010, 09:56
SEVGİLİ ONUR
bahsettiğin şey senkromeç te arıza olduğunda gerçekleşir
ancak garip olan 1ile 3 viteste gerçekleşmesi
normalde senin şanzumda 1ile 2 nin 3ile 4 ün 5 ile 6 nın senkromeçleri aynı
yani 1 .viteste atıyorsa 2 de de atması lazım
3 te atıyorsa 4 te de atması lazım
kısaca arıza senkromeçten kaynaklı senkromeç dişliyi yerine tam otortmuyor veya senkromeçte kırık vardır
şanzumanın sökülüp kırıkvarsa değişmesi yada senkromeçin ayar yapılması lazım
bir de senden şu testi yapmanı istiycem
normalde 1. viteste giderken gaz verip çektiğinde vites kolun ileri geri doğru kasılıyormu yada yüksek devirde birden ayağını gazdan çektiğinde vitesten atıyormu
bunlarıda yazarsan daha net bir şey söyleyebilirim

abulbul08
13/02/2010, 09:59
ilginç bir durum puntoların gizli özelliklerinden birmi yoksa:D

Kriminal
13/02/2010, 10:00
Arabayı stop ettıgınde debriyaja basmadan vıtese takıyorsan eger sonrada marşa basıyorsan yapabılır dıye dusunuyorum

barbar74
13/02/2010, 14:55
Bence de aksi halde senkromeçlere zarar verirsiniz. Tamiri de oldukça pahalıya mal olur.

aynı fikirdeyim. Bence hiç denenmemeli.

kara kız
14/02/2010, 11:37
SEVGİLİ ONUR
bahsettiğin şey senkromeç te arıza olduğunda gerçekleşir
ancak garip olan 1ile 3 viteste gerçekleşmesi
normalde senin şanzumda 1ile 2 nin 3ile 4 ün 5 ile 6 nın senkromeçleri aynı
yani 1 .viteste atıyorsa 2 de de atması lazım
3 te atıyorsa 4 te de atması lazım
kısaca arıza senkromeçten kaynaklı senkromeç dişliyi yerine tam otortmuyor veya senkromeçte kırık vardır
şanzumanın sökülüp kırıkvarsa değişmesi yada senkromeçin ayar yapılması lazım
bir de senden şu testi yapmanı istiycem
normalde 1. viteste giderken gaz verip çektiğinde vites kolun ileri geri doğru kasılıyormu yada yüksek devirde birden ayağını gazdan çektiğinde vitesten atıyormu
bunlarıda yazarsan daha net bir şey söyleyebilirim

malesef aynı seyi bende düşünerek test yaptım..sonuç araç seyır halındeyken vitesten kendiliğinden atma falan olmuyo artı 1 deykende dediğin gibi gaza basıp ayagımı cektiğimde vitestede bi oynama olmuyo..valla anlamadım sizlerin deneme şansı yokmu peki özellikle starjet olanlar 1 kereden bişey olmaz arkadaşlar..hiçmi acemi insanlar sürmüyo bu araçları..

OzzY
14/02/2010, 19:33
ben denemiştim daha önce 1de çalıştırmayı ileri fırlayarak çalışıp gitti