PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xenon,marka-fiyat-öneri-rahatsızlık verme ??

tempesty
13/02/2010, 00:38
Arkadaşlar artık bende aracıma bir xenon kit taktırmak istiyorum genelde şehirdışı yolculuklarımı gece yapıyorum ve şehiriçinde yaptığım yol mesafesi de hiç az sayılmaz fakat bir türlü kararımı veremedim bu konudaki tavsiyelerinizi bekliyorum..:tux:

1.cisi iki marka konusunda kararsızım ya Monza yada Cyclone taktırmayı düşünüyorum (monza 221 tl cyclone ise 258 tl ve her ikiside peşin fiyatına 12 taksitle) sizce hangisi daha sağlam ve daha iyidir ?? :agri:

2.cisi ve benim için çok daha önemli olan ise ; aracım mercekli değil yani normal H4 taktırıcam , dolayısıyla acaba önümde giden yada karşıdan gelen araçları çok fazla rahatsız edermiyim acaba ??

Bazen xenonlu bir punto arkamdan geldiği sırada inanılmaz gözlerim kamaşıyor ve aynalarımla oynamak zorunda kalıyorum (bilmiyorum belkide gözlerim açık renk olduğu içindir) fakat gerçekten rahatsız ediyor..

Şehirlerarası yolda ise karşımdan gelen xenonlu merceksiz bir araç beni o kadar rahatsız etmiyor nedense...Yaklaşık 6-7 ay önce ben aracıma breaker taktırıp uzun yola çıkmıştım karşı şeritten gelen arabalardan oldukça fazla sellektör yedim uzunlarım açık zannediyorlardı :ohmy0000: (dolayısıyla far ayarlarımı 0'dan 1'e alçaltmak zorunda kalıyorum ve o zaman sellektör atan olmuyor)...

Xenon taktırınca eğer bundan daha beter bir durumla karşılaşıcaksam şu anda hemen vazgeçicem taktırmaktan...:whip0000:

Kısacası artık bende güzel bir görüş kabiliyetine sahip olmak istiyorum fakat asla ve asla bencillik edip de kimseyide ne arkadan ne önden rahatsız etmek insanların huzurunu kaçırmak (belkide en kötüsü kazaya sebep olmak) kesinlikle istemiyorum...Sizce çok mu abartıyorum taktırayım mı ?? taktırmayımmı ?? :agri:

Yada taktır abartma kimseyi rahatsız etmezsin diyorsanız hangi markayı taktırayım ?? :agri:

Şimdiden cevaplarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim..

GP COSKUN
13/02/2010, 00:43
bana sorarsan taktır
rahatsız edeceği muhakkak ama bunuda far ayarından düşürebilirsin
marka olarak ben hem önceki ve hem şimdiki aracımda monza kullanıyorum rengi ışığı çok güzel sen de muhakkak memnun kalırsın
şimdiye kadar hiç bir sıkıntı çıkarmadı monza

tempesty
13/02/2010, 00:49
bana sorarsan taktır
rahatsız edeceği muhakkak ama bunuda far ayarından düşürebilirsin
marka olarak ben hem önceki ve hem şimdiki aracımda monza kullanıyorum rengi ışığı çok güzel sen de muhakkak memnun kalırsın
şimdiye kadar hiç bir sıkıntı çıkarmadı monza

Sağol Coşkun kardeşim bende muhtemelen Monza markayı düşünüyorum..

Sen acaba şu anda xenonlarını hangi ayarda kullanıyosun ?? 0 mı 1 mi mesela ?? Sellektör yediğin oldu mu hiç daha önce ??

KaMiKaZe
13/02/2010, 00:49
ben piyasadaki 35w xenonlar yerine 4300k 55w xenon kullanıyorum,
evet yolda rahatsız olanlar oluyor ama görüş gerçekten mükemmel
aslında far ayarlarım iyi durumda iken abartı tepki almıyorum.

GP COSKUN
13/02/2010, 00:51
Sağol Coşkun kardeşim bende muhtemelen Monza markayı düşünüyorum..

Sen acaba şu anda xenonlarını hangi ayarda kullanıyosun ?? 0 mı 1 mi mesela ?? Sellektör yediğin oldu mu hiç daha önce ??

sellektör yemediğim zaman yok ki :ohmy0000:
sıfırda kullanıyorum ve ampüllerin kafasında ki şapkalarıda çıkarttım ben
flaş gibi yanıyor önümde gidenin arkasına 200 metre kala adam kendini mecburen sağa atıyor :cool0000:
ama ayarı 2 ye getirirsem kimseye bir zararı yok
bence tak sen xenonu dünya varmış diyeceksin emin ol :cool0000:

tempesty
13/02/2010, 00:58
ben piyasadaki 35w xenonlar yerine 4300k 55w xenon kullanıyorum,
evet yolda rahatsız olanlar oluyor ama görüş gerçekten mükemmel
aslında far ayarlarım iyi durumda iken abartı tepki almıyorum.

Orhan sen mosmor yanıyomuşsun zaten duyduğuma göre artık 12.000 K mı yaptın ne yaptın bilmem :) 55 W olayını pek anlamıyorum ama Xenonlar aracın tesisatından fazla amper çekiyor diyolar...Mesela normal bir far 15 amper çekerken xenon 25 amper falan çekiyormuş , şimdi durduk yere aracın elektrik sistemine de zarar vermeyelim...

flaş gibi yanıyor önümde gidenin arkasına 200 metre kala adam kendini mecburen sağa atıyor :cool0000:

Kafadaki şapkalar ne işe yarıyo kardeş cahilliğimizi maruz gör :)

İşte asıl bahsetmek istediğim de buydu aslında o kendini sağa atan adamın yerine koyuyorum biraz kendimi :agri: Şimdi diceksin ki o da sol şeridi işgal etmesin boş yere....Aslında sende haklısın :cool0000:

KaMiKaZe
13/02/2010, 01:25
Orhan sen mosmor yanıyomuşsun zaten duyduğuma göre artık 12.000 K mı yaptın ne yaptın bilmem :) 55 W olayını pek anlamıyorum ama Xenonlar aracın tesisatından fazla amper çekiyor diyolar...Mesela normal bir far 15 amper çekerken xenon 25 amper falan çekiyormuş , şimdi durduk yere aracın elektrik sistemine de zarar vermeyelim...

Kafadaki şapkalar ne işe yarıyo kardeş cahilliğimizi maruz gör :)

İşte asıl bahsetmek istediğim de buydu aslında o kendini sağa atan adamın yerine koyuyorum biraz kendimi :agri: Şimdi diceksin ki o da sol şeridi işgal etmesin boş yere....Aslında sende haklısın :cool0000:

yok abi tam tersi 4300k orjinale en yakın renk xenonda, sisler 8000k belki onu görmüştür gören arkadaşlar :D

bravo_sercan
13/02/2010, 01:34
Abi senin durum çok karışık ya =)
Çok zor bişey istiyorsun Maşallah.
Hem xenon kullanıyım çok güzel göriym diyorsun , hemde karşıdan gelen yada önümdeki adamın gözünü almasın diyosun =)
2sinden birini seçiçeksn bence.
Ya çok güzel görüp milleti biraz kör ediceksin yada, normal kullanıp milleti rahatsız etmiceksin.''kör derken abarttım '' :D
Bunun orta yolu ise orj 4300 k ayarında xenon.
hem zaten ısık maviye mora kaçtıkça yağmur havalarda görüş kötü oluyor. 8bin ve üzeri..

tempesty
13/02/2010, 01:41
Abi senin durum çok karışık ya =)
Çok zor bişey istiyorsun Maşallah.
Hem xenon kullanıyım çok güzel göriym diyorsun , hemde karşıdan gelen yada önümdeki adamın gözünü almasın diyosun =)
2sinden birini seçiçeksn bence.
Ya çok güzel görüp milleti biraz kör ediceksin yada, normal kullanıp milleti rahatsız etmiceksin.''kör derken abarttım '' :D
Bunun orta yolu ise orj 4300 k ayarında xenon.
hem zaten ısık maviye mora kaçtıkça yağmur havalarda görüş kötü oluyor. 8bin ve üzeri..

Sercan sende haklısın - da ne yapalım işte mercek taktırıcak bütçe olsa hiç uğraşmam..

kara kız
13/02/2010, 01:41
3 senedir HID MARKA xenon kullanıyorum h,ç bir sorun yaşamadım..ama far ayarımı 0 a çıkarttığım anda sellektörler gelmeye başlıyor..zaman zaman far ayarını 2. konuma getiriyorumm..muayne için xenonlarımı çıkarttığımda inanın yolumu göremedim alışınca gercekten normal ampullerle kör olduğumu düşündüm..şapkalı ampül alırsan yayılmayı bir nevze daha engellersin..fakat şapkalı xenonlarında ust tarafındakı metal parça ısınarak farın iç yapısını bozuyor..ampülün dibi ver farın içtarafının rengini matlaştırıyor..bir çok arkadaşda gördüm oyuzden şapkasız kullan derimm..

bravo_sercan
13/02/2010, 01:46
Sercan sende haklısın - da ne yapalım işte mercek taktırıcak bütçe olsa hiç uğraşmam..

Mercekler çokmu pahalı abi ya :s after market olanlar 50 tl gibi bi rakam duymuştum bi arkadaştan ne kadar dogru bilmiyorum.
bu arada bende 2çift 8binlik var ve mercekli far ayarıda en dipte 0 da. şuana kadar hiç bi ters tepki almadım trafikte..

tempesty
13/02/2010, 02:05
3 senedir HID MARKA xenon kullanıyorum h,ç bir sorun yaşamadım..ama far ayarımı 0 a çıkarttığım anda sellektörler gelmeye başlıyor..zaman zaman far ayarını 2. konuma getiriyorumm..muayne için xenonlarımı çıkarttığımda inanın yolumu göremedim alışınca gercekten normal ampullerle kör olduğumu düşündüm..şapkalı ampül alırsan yayılmayı bir nevze daha engellersin..fakat şapkalı xenonlarında ust tarafındakı metal parça ısınarak farın iç yapısını bozuyor..ampülün dibi ver farın içtarafının rengini matlaştırıyor..bir çok arkadaşda gördüm oyuzden şapkasız kullan derimm..

Teşekkür ederim ; muayene de o kadar sorun çıkıyormu hakkaten ??

Mercekler çokmu pahalı abi ya :s after market olanlar 50 tl gibi bi rakam duymuştum bi arkadaştan ne kadar dogru bilmiyorum.
bu arada bende 2çift 8binlik var ve mercekli far ayarıda en dipte 0 da. şuana kadar hiç bi ters tepki almadım trafikte..

Ama senin merceklerin var işte :) Bizimkilere sonradan mercek takılabilmesi için ayrıca farların silikonlarından açılması gerekiyor , yada mercekli far almam gerekiyor ki onlarında çifti 200 tl bildiğim kadarıyla ve görüntüleri de -bence- pek hoş sayılmaz..

GP COSKUN
13/02/2010, 10:18

artık muaynede xenon lara hafif kusur bile yazmıyorlar
bundan sonra sökmenize gerek yok

Kriminal
13/02/2010, 10:36
Bende xenon almak ısteyen biri olarak forumu dıkkatle ızlıyorum...

Yagmurlu havalarda görüş düşüyormus oylemı?

KaGaN
13/02/2010, 10:42
Aksine dahada net görüntü veriyormuş :) Femoli ve çoskunun söyletileri doğrultusunda :)

bravo_sercan
13/02/2010, 12:40
Bende xenon almak ısteyen biri olarak forumu dıkkatle ızlıyorum...

Yagmurlu havalarda görüş düşüyormus oylemı?

Aksine dahada net görüntü veriyormuş :) Femoli ve çoskunun söyletileri doğrultusunda :)

Benim gözlerde sorun var ozaman.
gece yagmurda hiç bir şey göremiyorumda.. ''8bin'' ( 4300 yada 6bn kullanlar okadar şikayetçi değil )

tempesty
13/02/2010, 16:39
Sanırım 6000 kelvinden sonrası için yağmurlu havalarda göstermiyor diyolar

serdar2362
13/02/2010, 19:50

Coşkun'cum o kafasındaki şapka dediğin şeyin ismi Osküratör. Bu alet lambanın ışığını direkt karşıya vermesin, farın arka kısmı olan parabol dan yansıyarak merkez noktada birleşsin diye konmuş. Senin şu anki far durumun biraz tavşan avına çıkmaya benziyor.

Ayrıca Arkadaşlar...!!
Benim farlarım mercekli angelli xenon (6000k) far. Taktırdığımdan bu yana ne yağmurlu havada nede sisli havalarda görüşüm azalmadı. Tam tersi yolculuklarıma hep gece gittiğimden görüş alanım mubalağasız 50m daha uzadı. Sellektör yapmaktan başka uzun far kullanma ihtiyacım hiç olmadı. Tavsiye ederim.

GP COSKUN
13/02/2010, 22:49
vallahi bilmiyordum abi
sağol bilgilendirme için
ben osküratörleri söktükten sonra farlar projektör gibi oldu
şahsen memnunumda önümdeki ve karşımdakilerin pek menun olduğunu söyleyemem
doğrusu bazen akrabalaşıyoruz gelip geçici olarak

gadget
14/02/2010, 23:58
arkadaşlar sizden ricam, lütfen beyaz ampül takmayın, belki size göre harika görünüyor olabilir yada harika aydınlatıyor gibi de gelebilir ancak unutmayın karşıdan gelen aracın sürücüsünün gözlerini rahatsız eden ışık hem onu ve aracındakilerin hem de sizin ve sizin sevdiklerinizin canına mal olabilir,
ne xenon(orjinal de olmayıp sonradan yan sanayi hesabı taktırılan) ne de mavi ampül, kesinlikle takmayın, valla meclise bile yazmayı düşünüyorum, kesinlikle yasaklanmalı, çok rahatsızlık verici, ben gördüklerimin kulağını çınlatıyorum, bi düşünün insan gözü yapı olarak zaten beyaz ışığa ters, -daylight- gün ışığı denilen renk en uygun renk, zaten tam beyaz yada mavi olursa özellikle yağışlı havalarda görüş çok düşer çünkü o frekanstaki(renkteki) ışığın emilimi çok yüksek olur, yağışta da görmek istiyorum dersenir daha yüksek güçlü ampül takasınız (neredeyse 2 katı kadar olmalı aynı netlik için) bu sefer normal günlerde karşıdakini kör edersiniz... lütfen kimse yanlış anlamasın ama yurtdışında bunun kontrolü ve cezası çok daha sert en azından amerikada öle , lütfen daha duyarlı olalım

NOT: Coşkun abi sen bari böle yazma bak millet sonra gaza gelcek "Coşkun abi yapıyosa biz de yaparız" dicek sonra hiçbirimiz bişey göremicez, uçak projektörüyle gezcez mazallah :)

Kriminal
15/02/2010, 19:15
Hepsiburada.com : Monza H4 4300 K Orijinal Xenon Rengi Xenon Kit | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/monza-h4-4300-k-orijinal-xenon-rengi-xenon-kit/productDetails.aspx?categoryid=271585&productid=otm011394#tablnk)

bu xenon markası ve kelvin degerı olarak önerırmısnız?

bravo_sercan
15/02/2010, 19:53
Hepsiburada.com : Monza H4 4300 K Orijinal Xenon Rengi Xenon Kit | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/monza-h4-4300-k-orijinal-xenon-rengi-xenon-kit/productDetails.aspx?categoryid=271585&productid=otm011394#tablnk)

bu xenon markası ve kelvin degerı olarak önerırmısnız?

Bence evet abi , en sağlıklısı..

Kriminal
15/02/2010, 19:59
Sercanım mercek gerekecekmı pekı?

bravo_sercan
15/02/2010, 20:01
Sercanım mercek gerekecekmı pekı?

hee sizde mercek yoktu dimi :agri:

merceksiz kullanan çogu insan varda. mercek gerekirmi gerekmezmi bilmiyorum abi :s
mercek ısıgı direk veriyor işte , pek yaymadan..

Kriminal
15/02/2010, 20:15
Abicim madem bu boyle hepsını takım halınde satsınlar vay merceklı vay degıl..Daraldım 36 saattır calısıyorum...
ilgin için saol Sercan
Kral adamsın:)

bravo_sercan
15/02/2010, 21:03
Abicim madem bu boyle hepsını takım halınde satsınlar vay merceklı vay degıl..Daraldım 36 saattır calısıyorum...
ilgin için saol Sercan
Kral adamsın:)
:D Ama abi mercekli xenon satışa henüz çıkmadı =) mercek arabaya özgü ama istersen alıp mercekli yada bi xenon mercekli vs yaptırabilirsin. tamamen sana kalmış =)
teşşekürkerl

GP COSKUN
15/02/2010, 23:51
abicim beni kendi halime bıraksanıza yaw
köprüden atlamaya gitsem peşimdenmi geleceksiniz
şaka bi tarafa aslında iyi bir şey olmadığını biliyorum diğer sürücüler için ama
ne yapayım xenon olayıda çok hoşuma gidiyor
bitanecik gpim var oda varsın projektör xenon lu dolaşsın

axi
16/02/2010, 01:17
Bora abi senin arabaya 8000 lik bi çift xenon yakışır. diğer sürücüleri abartıl şekilde rahatsız etmiyorsun....Gerçek renkeri görüyorsun mesela sarı ampulle yol kenarındaki yeşillikleri kahverengi görürüsün. ama 6000 veya 8000 xenonla yeşili yeşil olarak görürsün gerçek renk yani selektör yaptığında farların şimşek gibi çakmasının tadına doyamayacaksın.

bu arada
dostlar sfx marka 12000 xenon ampullerimin siparişini verdim bi kaç güne takılır.:) fotoları siteye koyucam.

herkeze keyifli forumlar =)

tempesty
16/02/2010, 01:31
Bora abi senin arabaya 8000 lik bi çift xenon yakışır. diğer sürücüleri abartıl şekilde rahatsız etmiyorsun....Gerçek renkeri görüyorsun mesela sarı ampulle yol kenarındaki yeşillikleri kahverengi görürüsün. ama 6000 veya 8000 xenonla yeşili yeşil olarak görürsün gerçek renk yani selektör yaptığında farların şimşek gibi çakmasının tadına doyamayacaksın.

bu arada
dostlar sfx marka 12000 xenon ampullerimin siparişini verdim bi kaç güne takılır.:) fotoları siteye koyucam.

herkeze keyifli forumlar =)

Sağol Eren kardeşim halen kararımı veremedim ama sanırım bu gidişle taktırıcam gibi yaa , çünkü rahatsız etmekten de öte hakkaten trafikte ''görülmek'' açısından çok işime yarayacağını düşünüyorum benim niyetim görüntü değil sadece önümde giden araç tarafından -farkedilmek- ve kendim de Ankaranın çukurlarını yakından -görmek- istiyorum :) Tuhaf bi açıklama oldu belki ama öyle maalesef :tux:

Senide yakında mor-mor görürüz bu gidişle hayırlı uğurlu olsun arkamdan gelme :)

Kriminal
16/02/2010, 08:23
Bora sen kararını ver aynı yerde bende taktırayım ...Gelicem ankaraya

tempesty
16/02/2010, 22:07
Bora sen kararını ver aynı yerde bende taktırayım ...Gelicem ankaraya

Kardeş hepsiburada dan peşin fiyatına 12 taksitle almayı düşünüyorum , malum memur bütçesi :busted_b:

abarth16
17/02/2010, 20:05
Mrb arkadaşlar peki sisli havalarda zenon kullanimi gorusu dusurdugu versayimi gercekmedir bende tatktirmak istiyorum ama bu yuzden kararsiz kaldim

GP COSKUN
17/02/2010, 20:11
Mrb arkadaşlar peki sisli havalarda zenon kullanimi gorusu dusurdugu versayimi gercekmedir bende tatktirmak istiyorum ama bu yuzden kararsiz kaldim

varsayım değil bu bir gerçek :cool0000:

KaMiKaZe
17/02/2010, 22:43
abi siste hangi far görüş sağlıyorki bunu xenondan bekliyoruz

Kriminal
18/02/2010, 15:38
Kardeş hepsiburada dan peşin fiyatına 12 taksitle almayı düşünüyorum , malum memur bütçesi :busted_b:

Hangi marka alıcazzz

tempesty
18/02/2010, 17:53
Hangi marka alıcazzz

Ben Monza düşünüyorum 6000k h4-3 (bixenon yani) 221 tl

33 AP 079 (i.kuyumcu)
18/02/2010, 22:13
coşkun abi mrb bnde xneon daki şapkaları cıkarmak ıstıyorum prjktör gibi olsun yani :) hiç bi zararnı görmedn dımı abi

Bülent10
25/02/2010, 13:08
arkadaşlar sizden ricam, lütfen beyaz ampül takmayın, belki size göre harika görünüyor olabilir yada harika aydınlatıyor gibi de gelebilir ancak unutmayın karşıdan gelen aracın sürücüsünün gözlerini rahatsız eden ışık hem onu ve aracındakilerin hem de sizin ve sizin sevdiklerinizin canına mal olabilir,
ne xenon(orjinal de olmayıp sonradan yan sanayi hesabı taktırılan) ne de mavi ampül, kesinlikle takmayın, valla meclise bile yazmayı düşünüyorum, kesinlikle yasaklanmalı, çok rahatsızlık verici, ben gördüklerimin kulağını çınlatıyorum, bi düşünün insan gözü yapı olarak zaten beyaz ışığa ters, -daylight- gün ışığı denilen renk en uygun renk, zaten tam beyaz yada mavi olursa özellikle yağışlı havalarda görüş çok düşer çünkü o frekanstaki(renkteki) ışığın emilimi çok yüksek olur, yağışta da görmek istiyorum dersenir daha yüksek güçlü ampül takasınız (neredeyse 2 katı kadar olmalı aynı netlik için) bu sefer normal günlerde karşıdakini kör edersiniz... lütfen kimse yanlış anlamasın ama yurtdışında bunun kontrolü ve cezası çok daha sert en azından amerikada öle , lütfen daha duyarlı olalım

NOT: Coşkun abi sen bari böle yazma bak millet sonra gaza gelcek "Coşkun abi yapıyosa biz de yaparız" dicek sonra hiçbirimiz bişey göremicez, uçak projektörüyle gezcez mazallah :)

Coşkun Mrb. Tüm samimiyetimle söylüyorum bende bu konuda meclise bile yazmayı düşündüm , Malesef Beyaz ampül benim gözümü gece çok almakta ve bol bol sayıyorum kullananlara. Allah korusun bir kaza olduğunda acaba takanlar ne hissedecekler merak ediyorum. En güzeli sarı ampülller ...

GP COSKUN
25/02/2010, 13:35
Coşkun Mrb. Tüm samimiyetimle söylüyorum bende bu konuda meclise bile yazmayı düşündüm , Malesef Beyaz ampül benim gözümü gece çok almakta ve bol bol sayıyorum kullananlara. Allah korusun bir kaza olduğunda acaba takanlar ne hissedecekler merak ediyorum. En güzeli sarı ampülller ...

böyle düşünmemek gerek bence
çünki teknolojiden sonuna kadar faydalanmakta fayda var
bir de şöyle düşünün xenon yüzünden kaç kişinin kaza yaptığını vede xenon sayesinde kaç kişinin üstün görüş kalitesi ve rahatlığıyla kazadan kurtulduğunu sırf göremediği için uzunları yakıp gitmekten daha iyi olduğunu düşünün
kaldıki şu anda seri üretimle fabrika çıkışlı orjinal xenonlu araçlarda üretilmekte
birde sizi temin ederimki xenonlu farla gece yolculuğunu bir kere yapsanız kesinlikle bir daha sarı ampül istemezdiniz
saygılar

coşkun abi mrb bnde xneon daki şapkaları cıkarmak ıstıyorum prjktör gibi olsun yani :) hiç bi zararnı görmedn dımı abi

araca bir zararı yok
ama karşıdan gelenleri far ayarını düşürmezsen rahatsız ediyor ben kimse rahatsız olmasın diye 2 de kullanıyorum far ayarını

Kriminal
25/02/2010, 13:43
Walla bende hep bu belırsızlık yuzunden alıyım almayım kararsızlıgında kalıyorum..

Biri yagmurda goremıyorum dıyo
bırı beynı cabuk arızalanıyor dıyor
bırı bılmemne dıyo karmakarışık oldu kafam çoşkun abi

34ozkankurtuldu34
25/02/2010, 13:50
Benim far ayarım bir ve beyaz ampülleri söktüm gerçekten karşı taraf etkileniyor diye söktüm beyaza hayır :) sarı taktım sarı sarı sarı :) tercih meselesi arkadaşlar bu konu bence faydasıda var zararıda...
Eylemlerim devam edecek...

Evo1
25/02/2010, 13:51
DÜNYA MARKASI MONZA XENON !!!HEDİYELİ!!! #22058870 - sahibinden.com (https://www.sahibinden.com/dunya_markasi_monza_xenon_!!!hediyeli!!!-94WQQaXQQ22058870WQQpXQQdisplayitem?source=promoti on_topl)

Monza için başka bi fiyat arkadaşlar belki işinize yarar

Kriminal
25/02/2010, 13:55
Sercan fıyat uygunmu ne?

Güvenilirmi..?

bravo_sercan
25/02/2010, 18:49
Sercan fıyat uygunmu ne?

Güvenilirmi..?

Evet abi uygun , daha ucuzları var ama, bilindik bi laf var, ucuz etin yahnisi iyi olmaz diye.
markada bilindik bişey.
güvenilebilir bişey abi.

GP COSKUN
25/02/2010, 22:31
Walla bende hep bu belırsızlık yuzunden alıyım almayım kararsızlıgında kalıyorum..

Biri yagmurda goremıyorum dıyo
bırı beynı cabuk arızalanıyor dıyor
bırı bılmemne dıyo karmakarışık oldu kafam çoşkun abi

eğer düşünüyorsan ve tavsiye istiyorsan kesinlikle al ve taktır
bayılacaksın çok hoşuna gidecek
hatta gündüzleri bile farların açık gezeceksin

cann
25/02/2010, 22:57
coşkun sana güvenerek sipariş vereceğim de,şu 6000K-8000K-10000K muhabbetine aklım takıldı,bu hangisi dir acaba,anladığımdan değil tamamen senin referansına dayanarak alacağım.

bravo_sercan
25/02/2010, 23:05
coşkun sana güvenerek sipariş vereceğim de,şu 6000K-8000K-10000K muhabbetine aklım takıldı,bu hangisi dir acaba,anladığımdan değil tamamen senin referansına dayanarak alacağım.

abi kelvin artıkkça ''k'' renk mavileşiyor morlaşıyor.ve görüş düşüyor yağmurlu havalarda.
net bi görüş için 6000 kelvin ideal bence.

cann
25/02/2010, 23:07
abi kelvin artıkkça ''k'' renk mavileşiyor morlaşıyor.ve görüş düşüyor yağmurlu havalarda.
net bi görüş için 6000 kelvin ideal bence.
sercancım,kusura bakma birşey daha soracağım,ben alıp hemen taktırmayacağım,karşıdan geleni rahatsız etmemek adına ilerde mercekli far düşünüyorum,o zaman takmayı düşünüyorum,bir problem olmaz değilmi,

GP COSKUN
25/02/2010, 23:11

hem görüntü hem görsellik istiyorsan 6000k ideal
ama benim arabamda 8000 k takılı daha hoş daha güzelbir rengi var
ışığıda çok iyi sıkıntı yaşamazsın

bravo_sercan
25/02/2010, 23:14
sercancım,kusura bakma birşey daha soracağım,ben alıp hemen taktırmayacağım,karşıdan geleni rahatsız etmemek adına ilerde mercekli far düşünüyorum,o zaman takmayı düşünüyorum,bir problem olmaz değilmi,
yok abi neden problem olsun , akarı yok kokarı yok =) puntolarda varmı bilmiyorum, far ayarı, yukarı aşağı diye, mercek olmadığı için olucağnı sanmıyorum, eger varsa far ayarı, xenon taktıdan sonra farlarını aşağıya dogru inirsen abi seviye 3 e yani, ozaman rahatsızlık daha az verirsin abi, hem mercek alınıp takılınca rahatslız verilmiyo diye bişey yokki, daha az işte, tek noktaya yansıyor, dağılmadan..

tempesty
25/02/2010, 23:29
Arkadaşlar tamam ben xenon farın karşı tarafı ve önden gideni rahatsız edebileceğini kabul ettim yine de ısrarla xenon istememin bir diğer sebebi nedir biliyormusunuz ??

Ankara'da trafikteki sürücülerin yüzde sekseni !! o kadar terbiyesiz ve o kadar saygısız araç kullanıyorlarki anlatamam yani adam veya (çoğunlukla) kadın senin geldiğini göre göre arabasını önüne atıyor seni sert fren yapmak zorunda bırakıyor

, yada önden yolu işgal ediyor aynasında seni görüyor ama inatla yol vermiyor sıkışık trafikte sinyal vermeden bir araçlık yere girmek için seni sıkıştırıyor yoldaki beyaz şeridi ortaya alıp yolun ortasından gidiyor ,

karşından gelirken yine yolun ortasında sana sürtecekmiş gibi geliyor daha bunlar gibi bir ton şey yazabilirim ama çoğu kişi ne demek istediğimi anlamıştır ve bu tiplerle mutlaka sizde karşılaşıyorsunuzdur , geri gitmeye gerek yok daha yeni bugün bir bayan sürücü bana yeşil yanarken ve benim geldiğimi - yakında olduğumu gördüğü hale aracıyla karşıdan karşıya geçti görmese neyse dicem ama üstelik yol benimdi yani o sırada xenon farlarım olaydıda şu hatunu bi kör etseydim bak o zaman çıkıyomuydu bekliyomuydu diye çok kızdım boşu boşuna sinirlerim yıpranıyor artık..

işte ben artık bu tür bir durumla karşılaşmamak önümden gideni karşımdan geleni biraz olsun caydırmak , görülebilir ve tehditkar olmak en önemlisi farkedilebilir olmak ve yine de bir saygısızla karşılaşırsam haklı olduğum bir durumda XENONLARIMI BEYNİNE ÇAKIP STEBEL KORNAMLA DA AYNI ANDA KOLTUĞUNDAN ZIPLATMAK istiyorum

belki bir faydam olurda bir dahaki sefere öyle davranmazlar umuduyla yani artık hakkaten benim gibi mülayim bir adamı bile bozdular ya diyecek bişey bulamıyorum yani !!

Ama maalesef kurunun yanında yaş da yanacak yani bütün olay bu

şimdiden adam gibi araba kullanıpda xenonlarımdan benim isteğim dışında rahatsız olan sürücülerden binlerce kez özürdilerim...

GP COSKUN
25/02/2010, 23:36
tesbitlerine sonuna kadar katılıyorum bu gibi durumlarda xenonun tartışılmaz bir faydası oluyor
özellikle farkedilme ve yol verme mevzusunda xenonlu aracı aynada falan gördüklerinde ister istemez karşındakinde veya önündekinde bir yol verme kaçınma eğilimi gözle görülüyor
neredeyse otobanda felan 2 senedir sellöktör yapmayı unuttum 200 metreden sağaçıkıyor önümdeki araç tırsıtıyor yani xenon

bravo_sercan
25/02/2010, 23:36
keşke herkez bizim sizin kadar düşünceli olabilse abi. herkez 20 bin k xenon taksada bahsettin şeyleri vb.lerlerini yapmasa :/

bravo_sercan
25/02/2010, 23:38
tesbitlerine sonuna kadar katılıyorum bu gibi durumlarda xenonun tartışılmaz bir faydası oluyor
özellikle farkedilme ve yol verme mevzusunda xenonlu aracı aynada falan gördüklerinde ister istemez karşındakinde veya önündekinde bir yol verme kaçınma eğilimi gözle görülüyor
neredeyse otobanda felan 2 senedir sellöktör yapmayı unuttum 200 metreden sağaçıkıyor önümdeki araç tırsıtıyor yani xenon

Abi sendekide projektörmüş ''dediğin kadarıyla'' ne xenonu , sizi gören abi , kendini 2 sağ şeride atar walla :D

GP COSKUN
25/02/2010, 23:40
Abi sendekide projektörmüş ''dediğin kadarıyla'' ne xenonu , sizi gören abi , kendini 2 sağ şeride atar walla :D

benimkiler meşhur zaten de normal xenonlardada bu fark var
esas sen cumartesi sisleride takayım uçan daire görmüş gibi olacak millet

Evo1
26/02/2010, 17:00
Sercan fıyat uygunmu ne?

Güvenilirmi..?

Aynı gün inernette gezinirken buldum iyatı deniz, uygun olduğundan işinze yarar diye paylaştım. Güvenilirliği konusunda bişey diyemiyorum yani :hmm:

tempesty
26/02/2010, 19:41
Sahibinden.com daki ilan h4 ampul için değil h4 fiyatı 200 tl , zaten hepsiburada da orj.monza h4 220 tl sahibinden com bir de 12 takside vade farkı uyguluyor o da oluyor 220 bişey farketmiyo ama hepsiburada da peşin fiyatına 12 taksit zaten...Bence en güveniliri hepsiburada.com ve fiyat farkı yok zaten..