PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FUN - Spor Süspansiyonlar

Othello
12/02/2010, 23:05
Arkadaşlar, merhaba.

Fun model araçlarda spor süspansiyonlar olduğunu biliyorum. Sorum şu;

Acaba Funlardaki yaylar diğer modellerden (Active, Dynamic) farklı mı? Farklı ise ölçüleri nedir?

Arabamın resimlerini gören bazı arkadaşlar yay istiyor demişler. 35mm yay alırsam ve hiç inme olmazsa ne olucak? Tırsıyorum. :ohmy0000: 50mm lik alırsam bu kez ya çok inerse, ya lastik sürterse, ya da kasiste yere değerse diye tırsıyorum. :agri: Lastik ebatlarım 205/45/17.

Fun süspansiyon ve yayları konusunu bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Tavsiyeleriniz benim için önemli. Teşekkürler. :)

Romeo_er2
13/02/2010, 01:47
yaylar aynı..araçların ağırlıklarıda aynı..bildiğim kadarıyla süspansiyonlar farklı..hiçbişey olmaz..biz t-jet sportlara takıyoruz sürtme fln olmuyo..

ABNEW
13/02/2010, 04:59
Arkadaşlar, merhaba.

Fun model araçlarda spor süspansiyonlar olduğunu biliyorum. Sorum şu;

Acaba Funlardaki yaylar diğer modellerden (Active, Dynamic) farklı mı? Farklı ise ölçüleri nedir?

Arabamın resimlerini gören bazı arkadaşlar yay istiyor demişler. 35mm yay alırsam ve hiç inme olmazsa ne olucak? Tırsıyorum. :ohmy0000: 50mm lik alırsam bu kez ya çok inerse, ya lastik sürterse, ya da kasiste yere değerse diye tırsıyorum. :agri: Lastik ebatlarım 205/45/17.

Fun süspansiyon ve yayları konusunu bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Tavsiyeleriniz benim için önemli. Teşekkürler. :)

Selçuk, sport ve funların süspansiyon sistemi biraz farklı.Yaklaşık olarak bizdeki durum standart yaylar ile 3.5-4cm lik yaylı halinin ortası gibi.Yani 3.5cm lik yay az da olsa aracı alçaltabilir...