PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aşırı titreme yardım!!!!!

cantekin
12/02/2010, 17:48
arkadaşlar bugün arabamı çalıştırdım 1 haftadır kar altındaydı önce kırmızı city arıza ışığı yandı.sonra ışık söndü yola çıktım 80 km hızı geçince arabam müthiş bir şekilde sarsıntı yapmaya başladı hızlandıkça sarsıntı arttı. yola devam ettim sarsıntı biraz azaldı bu kezde aynı sarsıntıyı 120 km hızdan sonra yapmaya başladı böyle araba tirtir tiitriyordu.50 km yol yaptıktan sonra geçti hiç bişey anlamadım bu ne arızası ciddi bişey mi acaba teşekkürler.

GP COSKUN
12/02/2010, 18:06
titreme direksiyondan mı geliyordu

Kriminal
12/02/2010, 18:08
Üşümüş belliki ısınana kadar titremiş..

Bende merak ettim dogrusu

GP COSKUN
12/02/2010, 18:23
malatya soğuk olduğu için belki direksiyon yağında bir donma meydana gelip bu sorunu yapmış olabilir
ama cıty motorunda da arıza olma ihtimali var

tempesty
12/02/2010, 19:08
Araçtaki sarsıntı jantlar eğilmiş gibi bir sarsıntıysa eğer benimde bir kez başıma geldi araba bayağı kar altında kalmıştı jantların içine kadar kar birikmiş ve o karlar ağırlık yaparak jantların balansını bozmuştu yıkattım düzeldi...Ama city konusu ise ona bişey diyemicem yani direksiyon sarsılıyorsa...

cantekin
12/02/2010, 19:28
hem direksiyon sallanıyodu hemde araba sanki arabanın tamamı sallanıyodu.

phyevren
12/02/2010, 20:05
araçlarımız yarı ve tam nitelikli elektronik parçalardan oluşmaktadır.hava sıcaklığının düşmesiyle elektronik parçalarda iletkenlik rejimi bozulur.en önemlisi aracın üzerinde kar bırakmamak.
eğer sorun kendini tekrarlamıyorsa neden bu dur ancak sürekli yapıyorsa farklı noktalara da bakılmalıdır.