PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hatchback open uyarısı

oki48
11/02/2010, 22:06
Arkadaşlar slm
Benim arabada özellikle soğuk havalarda(yada bana öyle denk geldi) çalıştırıp yarım saat kadar gidene kadar gösterge panelinde hatchback open uyarısı veriyor ve kırmızı kapı açık sembolü beliriyor bi müddet sonra bu uyarı geçiyor fakat kapıları kilitleyeceğim zaman kilitliyor fakat sanki kapılardan biri açıkmış gibi dörtlü sinyaller 7-8 defa çok hızlı yanıp sönüyor. bir iki saat sonra kilidi açıp apattığım zaman normale dönüyor. Bagaj kapağını kontrol ediyorum hatta tam kapanmadımı acaba diye bi kaç defa çarparak kapattım:) Korkuyorum acaba data kablolarında bi sorun mu var diye.
Sizce yazılımsal bi sorun olabilirmi?

Erdem Bozdağ
11/02/2010, 22:07
bagaj acık uyarısı verıyor
kapalı oldugu halde uyarı verıyorsa bana gore yazılım hatası
servıse uyrayıp bı yazılımı yenıletmek en ıyı cozum bence

oki48
11/02/2010, 22:11
Bana da öyle geliyo çünkü bagaj lambası da yanmıyo:(

KaGaN
12/02/2010, 09:27
Büyük ihtimal yazılımsal bir sıkıntı..Servis kısa sürede halledecektir işinizi..

GP COSKUN
12/02/2010, 10:47
Arkadaşlar slm
Benim arabada özellikle soğuk havalarda(yada bana öyle denk geldi) çalıştırıp yarım saat kadar gidene kadar gösterge panelinde hatchback open uyarısı veriyor ve kırmızı kapı açık sembolü beliriyor bi müddet sonra bu uyarı geçiyor fakat kapıları kilitleyeceğim zaman kilitliyor fakat sanki kapılardan biri açıkmış gibi dörtlü sinyaller 7-8 defa çok hızlı yanıp sönüyor. bir iki saat sonra kilidi açıp apattığım zaman normale dönüyor. Bagaj kapağını kontrol ediyorum hatta tam kapanmadımı acaba diye bi kaç defa çarparak kapattım:) Korkuyorum acaba data kablolarında bi sorun mu var diye.
Sizce yazılımsal bi sorun olabilirmi?

çok soğuk havalarda bagaj kilidi donma yapıyor yada swicte bir donma meydana gelip sietem bagaj kapağını açık kaldı olarak algılıyordur
bence sıcak havalarda aynı durum olmuyorsa soğuktan muhtemelen
bir kere aynısı banada oldu kilide sıcak su dökerek hallettim sorunu :cool0000:

Buremir
14/02/2010, 06:49
belki de bagaj açık kalmıştır :D

abulbul08
14/02/2010, 09:21
belki de bagaj açık kalmıştır :D

Olabilir neden olmasın arkadaşa katılıyorum:siritma:

kara kız
14/02/2010, 11:45
arka kilit içindeki sensörlen alakalı olduğunu zannediyorum..kapandığı halde beyne yanlis sinyal göndererek yol bilgisayarının sızı uyarmasına neden oluyor..bence yazılımla alakalı değil arka bagaj kılıdınızde arıza var..garantisi varsa 15 dakkada değiştirilar.bende zamanında değiştirmiştimm birkaç kez yolda giderken kendiliğinden açılmıştı...

femoli
15/02/2010, 11:37
Muhtemelen kapı kilit swich olabilir tam temas etmiyorsa sinyal gönderebilir..

KaMiKaZe
15/02/2010, 17:57
yazacak birşey kalmamış,
ön kapı açıktır diyim bende ;)

oki48
16/02/2010, 20:03
Sorumu ciddiye alıp cevaplayan arkadaşlara teşekkkür ederim.Bugün servisten kampanya için aradılar ay sonunda götürüp baktırıcam.Neticeyi yazarım yine...