PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acemiye yardım:=)

patchwork
11/02/2010, 15:18
tüm arkadaşlara selamlar..
ankaradan üye oldum tanışma başlığınada yazdım ancak buraya bir problemimi yazmak istiyorum ve deneyimli arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
arka silecek fışkırtma suyunu çalıştırdığımda aracın içine 3. stop lambasının ordan su damlıyor.acaba 3. stop lambasını açsam yerinden çıkan bir hortum filan görürmüyüm ayrıca bu lamba nasıl sökülür? yoksa bu su nereden geliyor olabilir.
sorularımla bunaltırsam kusura bakmayın:agri:
şimdiden teşekkürler..

Kriminal
11/02/2010, 15:20
Aynısı bendede var:(

ugurozer
11/02/2010, 15:50
silecek hortumunu birleştiren kucuk aparatlar oluyor onlardan birisi oraya denk geliyor olabilir ve bu ekleme kısmından su kacırıyor olabilir.

TOLGAYOZKAN
11/02/2010, 16:09
hortumdan olabilir arkadaşım 3. stop lambasını çıkarmak istersen bagajı açınca stop lambasının hizasında iki adet plastık göreksin onları sök tırnaklar vatdar tornavida yardımı ile orayı kanırttır stop lambası cıkar ve hortumu göreceksin orada fiskiyeyi çalıştırtırdığında kaçagın nerede oldugunu görürsün

magic
11/02/2010, 16:19
Benim Corsa GSİ'de vardı bu problem. Tamirciye götürdüğümde işi baya uzun sürer dedi. Hortum tavandan mı ne geçiyormuş, akıtan yeri bulabilmek için tavan döşemesinin sökülmesi gerekiyo dedi. Ben de kalsın dedim. Bu da muhtemelen 3. stop lambasına yakın bir yerde hortum bağlantısının çıkmasından veya hortumun deforme olmasından kaynaklanmıştır. 3. Stop lambasını sökmekle olacağını sanmıyorum. Servise bi sormakta fayda var.

agaytan
11/02/2010, 18:29
aynısı bendede oldu serviste hallettiler boru yerinden çıkmış... bence servise git sökerken zarar verebilirsin çünkü yan tarafıda söküyorlar

KaGaN
12/02/2010, 09:28
Çıkartırken tırnakları kırabilirsin..Bence hiç kendin uğraşma zaten çatlak patlak varsa borularda mecburen değişecek.Bir servise uğra derim..

patchwork
17/02/2010, 11:41
arkadaşların verdiği bilgiler doğrultusunda lambayı yerinden dikkatlice söktüm, tahmin edildiği gibi hortum yerinden çıkmış, açmışken 8 tanede osram marka ampul alıp tümünü değiştirdim, su akıtma problemide, göstergedeki ampul arıza ışığıda, yanmayan ampul problemide çözüldü.
bir taşla üç kuş diye buna denir sanırım:cool0000:
fikir veren tüm arkadaşlara teşekkürler.

SpyHunter33
17/02/2010, 11:51
Sorununun çözülmesi gerçekten güzel. Güle güle eskit o halde lamabalarını :D Allah Kaza bela vermesin

serdar2362
17/02/2010, 17:19
Tolga kardeşim. Açtığın konunun başlığını konu ile alakalı açarsan daha sonraki konu aramalarında sebep-sonuç ilişkisi bakımından üyelerimize yardımcı olmuş olursun.

KaGaN
17/02/2010, 17:57
Sorunun çözüldüğüne sevindim :) 1 taşla 3 kuş olmuş harbiden :D serdar abinin dediği gibi konu başlıklarına dikkat edelim bundan sonra :)