PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo fire Dualogic mi Multijet mi

zyilmaz90
11/02/2010, 07:42
Merhaba Arakdaşlar.Arabamızı değiştiricez ve ucuz die peugeot 206+ 29000 TL ye Alacaktık Sırf Dizel diye. Ama Arabada Abs bile opsiyon vazgeçtik ve tekrar punto ya yöneldik ve fiyatlarına bakarken dynamic dualogic 33.150 TL ve esp hillholder yokus kalkıs felan standart oldugunu gördüm dynamic dizel de 35.500 TL biz benzinden cok cektik her arabaya binişde gözümüz benzin ibresine gidiyordu bunun için dizel istiyoruz ama dualogic, düz vitesden az yakıyormus ve dizel e göre karşılaştırdıgımızda 1 Litre felan oynuyor aralarında üstelik otomatik konforu olacak esp felan standart olacak. Kararsız Kaldık Acaba start stop gerçekden azmı yakıyor.Yada Otomatik vitesi boş verip dizelmi alsak ? Kararsız Kaldık Yardımcı olabilecek varsa Cok Mutlu Olacagım ^^

taipen71
11/02/2010, 08:34
Bende 2009 linea dizel duologic var donanım olarak asr esp hillholder .... hepsi mevcut yakıt olarakta şehir içi 140 yakıyorum ki gerçekten iyi rakam biraderde ise duologic 2008 punto var benzin olarak yakıt tüketimini bilemiyorum alır almaz gaz taktırmıştı aracına dediği ben bu aracı hayatta satmam çünkü bir daha böyle az yakan bi araç bulamam fabrika verileri çok güvenilir olamıyor yıllık ne kadar kilometre yaptıgğnızı hesap ederek kararınızı verebilirsiniz

zyilmaz90
11/02/2010, 09:58
Herkes Bu Öneriyi Yapıor Ve Ben Cok Saçma Buluyorum.Yıllık Yapacagım km Arabanın Ne Kadar Yakmasına Bağlı.99 Model Corsa var suan şehir içi En az 350 kurus Yakıyor Ben bu araçla Yılda En fazla Kaç km yapabilirimki. 2007 de Aldık 3. sene oluyor Daha 25 bin Km yapmışız. Dizel olsa Araba Kapıda Durmaz Eminim.Ben sitedeki Fabrika Sonuclarına Baktımda Dizel e Cok yakın ama Tabi Benzin Cok pahalı Türkiyede.Neyse En iyi Secenek Dizel Galiba. Evo nun Dizel Dualogic Daha Gelmedi Zannedersem.

Moosty
11/02/2010, 13:17
Aynı kararı 2009 yılında vermek zorunda kalmıştım. Çok fazla yol yapmayacağım için + eşim de rahat kullanabilsin diye dualogic aldım.

Dualogic vitesten memnunum, çok rahat bir kullanımı var, yokuşta kalkış desteği de çok iyi. Dulogic saysinde eşim de kullanmayı ilerletti, artık tek başına trafiğe çıkabiliyor.

Dualogic vitesin az yakmasının sebebi ECO modu diye bir kullanım biçiminin olması, bu modda arabayı çok düşük devirde kullanarak tasarruf yapıyor. Dolayısı ile performansı da düşük oluyor.

Şu an arabayı şehiriçi kullanıyorum, yakıt tüketimi 7.6 litre/100 km civarında. Şehirler arasında katalog değeri 5. lt gibi görünüyor ama öyle olmuyor. Çünkü Fire motor çok güçlü değil, özellikle arabada yük varsa ve hızınız 100-120 civarı olursa yakıt tüketimi 8.5 lt /100km den aşağı düşmüyor.

Dualogic vitesten memnun olsam da aynı tercihi bu gün yapacak olsam dizeli tercih ederdim, çünkü insan eninde sonunda araba kullanmaya, yokuşta kaldırmaya alışıyor, vitesi de farkında olmadan ayarlıyor, eninde sonunda eşim de öğrenirdi kullanmayı (Bu arada ben de düz vites araba kullandığım zamanlarda vites değiştirmeyi unutmaya başladım, bir de öyle bir şey var)

Bence dizel.

zyilmaz90
11/02/2010, 15:28
ßugun Aradım fiyat İstedim Benzinli dynamic dualogic 33.250 Sitedeki Rakam.Yakın bi Zamanda Uğrayacagız Bayiye. Beni Benzini cezbeden olay ESP olması. Dualogic lerde esp standart. Dizel Alırsak ESP olmayacak ve 2.250 TL Pahalıya Gelecek :( Zaten Peugeot 206+ 29.000 TL idi. 3 daha verip Punto Alalım DEdik. Şimdide 2 daha verip Dizel Dicez. E bari 2000 Daha Verelim Astra Alalım Olacak :D Ya Ne İlginc bi Durumdur Karar Vermek Ne Kadar Zor Bişey

KaGaN
12/02/2010, 09:30
Çıta ne kadar yükselirse arabaların arasında seçim yapmak gittikçe zorlaşıyor :) Oyuzden koyucan cebine 25-26 fazla üstüne çıkmıcan ozaman daralıyor işte :D

sertaç
12/02/2010, 10:51
esp gerçekten güzel. eğer daha önce esp li bir araç kullnamadıysan anlarsın farkı.
otomatik vitesten vazgeçerim diyosan dynamic modeline ASK paketiyle ekletebilirsin ESP-ASR-MSR-HBA-HillHolder

zyilmaz90
12/02/2010, 22:20
Suanki Aracımda Yok ESP ama Esp li Araç Kullanıyorum Hatta Esp yi Devreye Soktum :D Cok Riskli bi Makasa Girdim Uzun Şase Transporter La İşte Aracın Savruluyordu ESP Devreye Girdi Savrulan Tarafı Frenledi Araç Düzeldi :D Eğer dualogic den vazgeçersek dizel aalacağız Ve dizelde 2 000 TL fark Oluyor. Her hangi bi paket almaya Durumumuz Yetmez. Ya Benzinliye Karar Verdik Ama Normal Benzinli Gibi Cok Yakmasından Korkuyoruz Sitedeki yakıt Tüketim Değerleri Doğruysa Problem Yok ama 7 Litreden Fazla Yakarsa Vah Halimize :D Tüp de Takılmaz Şimdi Yeni Araca

Erdem Bozdağ
12/02/2010, 22:58
Şu faktoru de unutmayın ama benzınlı dızel arasında hem tuketım hem de en onemlısı performans farkı var.Dızel daha pahalı evet uzun yol yapmıorsanız fazla amorti etmesi uzun zaman alabilir ama dizelin atikliğini turbonun avantajını alt devırde aracın performans saglamasını benzınlıde yakalayamazsınız.Bunu en cok rampada anlarsınız:)

smartmavi
13/02/2010, 00:16
90 bg dizel dualogic var bende. Şehiriçi ortalama 6.5litre/100km yakıyorum. Bana sorarsan çok yakıyor ama İstanbul için rakam çok normal.

Ben çok önyargılıydım ama dulalogıc kendıne hayran bırakıyor. Asr esp ve hillholder da cabası.

Şimdi; benzin ve dizel arasındaki fiyat farkı iyice azaldığından, bütçen de kısıtlıysa bence de benzinli araba daha iyi, en azından daha donanımlı.

bu arada 206+ Çin malı çakma 207 gibi duruyor..

zyilmaz90
13/02/2010, 17:06
Eğer sıfır araç Alacaklar Dikkat etsin En iyi Araç Fiat. Bugun Bütün Bayileri Gezdik En Donanımlı En Uygun u Fiat.Tabi Fiat Punto Klass ına Göre Clio fiesta corsa lar arsında en iyisi punto bence bide 2.el Toyota corolla var 35. 000 TL 40 bin km de otomatik Vites Direksiyondan da vites Atılıyor F1 Hesabı 2008 Model Yeni Kasa Aslında Şeytan Diyo Al 2.el Corolla 100 bin e Gelince Sat 2 3 bin Tl zarrar edersin Ama Punto yu alıcan Satarsan en Az bi 10 bin Tl Zarar.Kendimce Sıfır Aracın Yeri Başka Diyrum Ama Corolla Kalitesi Benim Aklımı Karıştııryor

zyilmaz90
13/02/2010, 17:07
Sölemeyi Unuttum Corolla Dizel Bu arada 1.4 D-4D

Erdem Bozdağ
13/02/2010, 17:23
bir puntocu olarak şunu diyebilirim bizim ailede toyota yaris 1.4 d4d otomatik araç mevcut ve araç gerçekten inanılmaz.Corollayla aynı motor zaten.Araç gerçekten çok seri ve konforlu.3 sene oldu nerdeyse daha bakım hariç servis yüzü görmedi.Zaten vermenız gereken en onemlı karar bu ya 2.el daha ust segment bır araba ya da 0 bıraz daha dusuk bır arac karar tamamen sıze kalmıs.Ben olsam yınede 0 alırdım 0 araca bınmek kadar zevklı bısey yok.2.el araç baktıgımız okadar çok arkadasım varki kimseye guvenemıyor ınsan 0 hata dedıklerı araçlarda bile neler çıktıgını gorduk.0 olunca hıc yoksa ılk dokunan sızsızınız aklınız kalmıyor.Benim tek demek istediğim size dizel almanızı onermek.Hem litre bazında daha az yakıyorsunuz hem de daha performanslı kullanıyorsunuz.0 mı yoksa 2.el mi tamamen size kalmış ama 0 punto dizel bence sizi yeterince tatmin edecektir.

zyilmaz90
13/02/2010, 17:33
Evet Haklısınız Sıfır aracın Yeri Ayrı bu corolla bayide Garantisi Felan Var O yönden Şüphemiz yok İşte Ama Karar Zor

alperyonar
13/02/2010, 17:41
evet dualogic düz vitesten az yakar çünkü vites değiştirme süresi azalıyor. Ama fabrika verilerine güvenmeyin..

zyilmaz90
14/02/2010, 15:01
Multiair 105 beygir e karar Verdik.Ama Opsiyon Olarak Esp paketini İstiyoruz Bunun İçin 2 Ay Beklememiz Gerekiyor İtalyadan Gelmesi İçin. Beklemek İstemez isek de Standart Dynamic Özellikleri Olan Multiair Motorlu Evoyu alabiliyoruz. Abimler Bekleyelim Diyor Cam Tavan ve Güvenlik Paketi İstiyor Ben İse Aceleci Olarak Direk Alalım Diyorum ^^

IVAA
14/02/2010, 18:38
Aynı soruyu iki aydır bende kendi kendime sordum, çoğu kişi banada yılda 20.000Km yapmayacaksan benzinli al dedi. ama işin pisikolojik kısmını kimse düşünmüyor, aracı alırken arada 2000-3000TL gibi bir rakam oynuyor arabayı alırken o parayı gözünüz fazla görmez ama benzinli bir araba ile benzinliğe her girişinizde fazladan vereceğiniz 30-40TL para + daha az kilometre sizi pisikolojik olarak pişman edecektir. bunlar benim şahsi düşüncem. zaten bir aksilik olmaz ise mayıs ayı gibi gidip arabamın siparişini vererek Temmuz ayında kullanmaya başlıyacağım (Punto Evo 1,3 multijet dynamic + SAFETY PLUS KIT + ASSIST KIT + KIT)

ABNEW
14/02/2010, 18:57
Multiair 105 beygir e karar Verdik.Ama Opsiyon Olarak Esp paketini İstiyoruz Bunun İçin 2 Ay Beklememiz Gerekiyor İtalyadan Gelmesi İçin. Beklemek İstemez isek de Standart Dynamic Özellikleri Olan Multiair Motorlu Evoyu alabiliyoruz. Abimler Bekleyelim Diyor Cam Tavan ve Güvenlik Paketi İstiyor Ben İse Aceleci Olarak Direk Alalım Diyorum ^^

Zafer, sabredip beklemek en doğrusu.Eğerki cam tavan ve güvenlik paketi gibi bir istek varsa ileride kesinlikle beklemediğinize pişman olursunuz.Özellikle cam tavan isteyip beklemeyenler gerçekten pişmanlar şimdi,

2 ay kadar bekleyip içinize sinen tam olarak belirlediğiniz modeli alın derim ben ;)

zyilmaz90
14/02/2010, 19:21
Aynı soruyu iki aydır bende kendi kendime sordum, çoğu kişi banada yılda 20.000Km yapmayacaksan benzinli al dedi. ama işin pisikolojik kısmını kimse düşünmüyor, aracı alırken arada 2000-3000TL gibi bir rakam oynuyor arabayı alırken o parayı gözünüz fazla görmez ama benzinli bir araba ile benzinliğe her girişinizde fazladan vereceğiniz 30-40TL para + daha az kilometre sizi pisikolojik olarak pişman edecektir. bunlar benim şahsi düşüncem. zaten bir aksilik olmaz ise mayıs ayı gibi gidip arabamın siparişini vererek Temmuz ayında kullanmaya başlıyacağım (Punto Evo 1,3 multijet dynamic + SAFETY PLUS KIT + ASSIST KIT + KIT)

ßiz Onuda Düşündük. Benzinli 1.4 Motor 480 TL Küsur Vergisi 1.3 Dizel 300 TL
180 TL fark var. Bide Dizel her 10 000 de bir Bakıma Giriyor Benzinli 20 000 De bir Bakıma Giriyor. Dizel in Bakımı ßenzinliden PAhalı. Ordan bikere Kâr Yapıyor Benzin. Dizel de Yakıt dan Kurtarıyo Hemen Hemen Aynı Hesaba Geliyor.

bvulgari
28/03/2010, 16:49
bende şöyle bir hsb yaptım.Hill holder ani fren destek fln benim pek işime yaran şeyler degil.SPK daki sadece ESP olsa iyi olurmuş.Gerisi çok mühim degil.
Senede su kadar kilometre muhabbetleri bi kenara eger arabayı 70.000km ye kadar kullanıp satıcak bile olsan bu günkü akaryakıt fiyatları ile ve sitedeki ortalama yakıt verileriyle 4.200tl getirisi olmus olur multijet in dualogic e göre..her 100km ye 6tl az öduceksin.

demon
28/03/2010, 16:54
Git 34.000 liraya bir Evo Dynamic dizel al bak keyfine. Boşuna kafanı karıştıyorsun. 14000 lirayada güvenlik paketi olarak SAFETY PLUS KIT alabiliyorsun. belki pazarlıkla hepsini 35.000 bitirebilirsin.

SAFETY PLUS KIT (ESP/MSR/ASR/HBA/HILLHOLDER; AKTİF ÖN KAFALIKLAR, YAN HAVA YASTIKLARI, PERDE HAVA YASTIKLARI)

zyilmaz90
28/03/2010, 19:52
Siparişi Verdik Mayısda Gelecekmiş :) Siyah Evo Dynamic 1.4 77 bg Dualogic + skydome + blue&me Dizel in Fiyat farkına opsiyonları aldık Eğer Baktık Benzin Yetişmio Simit tüp Takarız Napalım :)

muratx41
28/03/2010, 20:14
Siparişi Verdik Mayısda Gelecekmiş :) Siyah Evo Dynamic 1.4 77 bg Dualogic + skydome + blue&me Dizel in Fiyat farkına opsiyonları aldık Eğer Baktık Benzin Yetişmio Simit tüp Takarız Napalım :)

hayırlı uğurlu olsun ama benzinli işi biraz kötü seçim oldu galiba ben bu zamana kadar benzinli arac kullandım dizel aldım yeni 1.3 keske en basından alsaydım 30 ytl 100 km yaparken simdi 200 km yapıyorum bakım pahalı felan hepsi hikaye 100 ytl fazla veryorsun 10.000 km yapsan 3000 ytl yerine 1600 ytl verirsin 1400 ytl senin bir dahaki sene mazot paran olur hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin

IVAA
28/03/2010, 20:50
hadi şimdiden hayırlı olsun araçlar mayıs ayındamı gelecekmiş :) desene bayağı bekleyeceğiz bende nisan ayında gelir diye umutlanıyordum

zyilmaz90
28/03/2010, 22:09
Teşekkürler.Eski Aracım 1.4 benzinli corsa idi. 30 TL benzin ile 60 km felan Gidiyodu.Yani Benzinin Yakabileceği Litreyi Geçmeden Yaksın Biz Ona Razıyız.Aslında bizde Cok düşnüüyoruz Keşke Dizel mi alsaydık diye. ama Dizel e 3 -4 bin tl Fark ödeyecektik + olarak Güvenlik paketi bin tl Küsur. 35 36 ya felan Gelicekti. Şimdi Benzinli oldu Triptonik oldu cam tavanlı oldu blue me li oldu 34.350 ye geldi. Mayısa Kadar İndirim Olursa Fiyatı İnecekmiş ama Zam gelirse Bize Zam uygulanmayacakmış. :)

nerhal61
29/03/2010, 11:04
Hayırlı olsun kardeşim...Ben de dynamic baz donanım evo aldım 31e...Daha 1100 km falan oldu ama çok memnunum...Unutmayın dizel olursa cok gezersiniz, benzinli olursa daha az...Hesap aynıya gelir...Tabi ekmek almaya bile arabayla gitmiyorsanız :) Şahsım adına konusuyorum ki ; ben önceleri ayda 1500 km civarı yol yapardım..Zırt pırt gezerdik, gerekli gereksiz...Şimdi ise 1000 km civarı yapıyoruz...Muhakkak ki arabam var her istedigim yere giderim diyerek yasam kalitenize müdahale etmesini istemezsiniz bu benzin fiyatlarının ama arabayı ihtiyaç oranında kullanmak adına biraz esnerseniz tasarruf kendiliginden gelir zaten...uzun yolda ise zaten az yakıyor her araba...Ben cevreci ve start stoplu, hillholderlı dualogic bu evoyu cok sevdim...gayet sessiz ve verimli çalışıyor...

Herkese selamlar

sabanci
29/03/2010, 19:55
bence herşeyi unut multijeti gözün kapalı al ben bu yakıt olayı yüzünden 2 aylık sıfır arabamı sattım benzinliydi ve çok yakıyordu pişman olmazsın multijet al derim...

zyilmaz90
29/03/2010, 20:03
bence herşeyi unut multijeti gözün kapalı al ben bu yakıt olayı yüzünden 2 aylık sıfır arabamı sattım benzinliydi ve çok yakıyordu pişman olmazsın multijet al derim...

Önerin İçin Teşekkür Ederim. Ama Siparişi Cok tan verdik ^^

sabanci
29/03/2010, 20:39
o zaman hayırlısı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah...

demon
29/03/2010, 22:35
Bencede hayırlısı olsun artık. Umarım benzin konusunda pişman olmazsınız. Hatta yol yakınken dizele yönelseniz mi ? : ) Biraz kafa karıştırayım.