PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka çerçeve sökümü yardım!

canpolat21
10/02/2010, 21:29
Arkadaşlar plakanın takıldığı arabaya vidalanan çerçeveyi nasıl sökebilirim?

çerçeveyi söküp plakayı arabaya yapıştıracakmıyım yoksa vidalatacakmıyım nasıl olacak?

kalın yazılı plaka yaptırmak istesem resmi işlemlere gerek varmıdır?uğraştırırmı?

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim!...

Staje-R
10/02/2010, 21:44
Servislerde takılan plakalıklardan mı bahsediyorsunuz ?

KaGaN
10/02/2010, 21:50
Plakaları iki tane vida tutar plastik aksamdan söküp tekrardan vidalayabilirsiniz.Büyük harf plakadan kastınız ABB galiba..Mühürsüz olduğu için o plakalar çevirmede falan sıkıntılar çıkabiliyor...

canpolat21
10/02/2010, 22:58
evet app plakadan bahsetmiştim,şimdi arabaya plakamı vidalı?

yani vidalı olan çerçevesi, plakada ona takılı değilmi?

KaGaN
10/02/2010, 23:01
aynen vidalı olan çerçeve plaka ona takılı içine oturuyo sen o çerçeveyi yani siyah plasitiği atıyosun delikli olan yerlerden plakayı vidalıyorsun..Sakın olaki slikonla falan yapıştırmaya kalkma :D

birde söylediğim gibi trafikte sorun çıkabilir cins birine denk gelirsen

Evo1
10/02/2010, 23:15
plakalığın alt çerçevesinde iki tane plastik tıkaç vardır, onları çıkartırsan önce plakayı daha rahat çıkartırsın, sonra Kağan'ın dediği gibi vidaları çıkartırsın. Çift taraflı bant kullanabilirsin benim önceki arabamda vardı, hatta APP bile yapmıştım kendi imkanlarımla :) normal plakanın siyah çerçevesini beyaza boyayıp, asetat kalemi ile harflerin kenarlarını kalınlaştırırsın, tabi ince bi iş ve APP'yi tutmaz :D

cann
10/02/2010, 23:15
ben plakayı aldıktan sonra reklamcıya gittim,kenardaki fazlalıkları kesti,rakamlarıda boyayla kalınlaştırdı ve çift taraflı bantla yapıştırdı,bu güne kadar da herhangi bir sorunla karşılaşmadım,muayene dahil..

Evo1
10/02/2010, 23:19
ben plakayı aldıktan sonra reklamcıya gittim,kenardaki fazlalıkları kesti,rakamlarıda boyayla kalınlaştırdı ve çift taraflı bantla yapıştırdı,bu güne kadar da herhangi bir sorunla karşılaşmadım,muayene dahil..

Abi mühür olayına kıllık yapıyorlar zaten APP'de mühür bastırırsan hatta bastırabilirsen -ki bunun için yüklü bi bağış istiyorlar vakfa- sıkıntı çıkmıyo pek,

bu konuda Bursa, Antalya, Ankara'da Beypazarı şanslı baya harfleri baya büyük yazıyorlar APP gibi. Can abi Kocaeli'yi unutmuşum :D

KaGaN
10/02/2010, 23:19
App sıfırdan bir üretim olduğu için mühürsüz oluyo doğal olarak trafikte sıkıntı çıkabiliyor..Ama can ve sercanında demiş olduğu gibi kalem işi görür ama abb kadar güzel bir görüntü vermez...

Raistlin
10/02/2010, 23:28
App sıfırdan bir üretim olduğu için mühürsüz oluyo doğal olarak trafikte sıkıntı çıkabiliyor..Ama can ve sercanında demiş olduğu gibi kalem işi görür ama abb kadar güzel bir görüntü vermez...

abb ? :D app olucak sanırım =)

KaGaN
10/02/2010, 23:30
app :) abb çalıştığım firmanın ismide ondan alışkanlık heralde :) işin garibi başta app yazmışım sonda abb :D:D yorgunluk mazur görün :)

canpolat21
11/02/2010, 01:29
app biliyordum ama arkadaş öyle yazınca doğrudur diye bende yazdım ama düzelttim şimdi ;)

neyse arkadaşlar çok sağolun sanırım çerçeveyi atıp plakayıda vidalayacağım ama titremezmi wooferdan dolayı yine? çift taraf bant daha mı iyi ?

bi arkadaş silikonlama sakın demiş neden? :D

KaGaN
12/02/2010, 09:36
Slikonu ben söyledim sökmeye çalıştığında hiçte hoş olmayan şeylerle karşıalşabilirsin o yüzden :)

Çift taraflı bantında yağmurdan sudan düşme ihtimali vardır diye düşünüyorum en sağlamı vida olur heralde..

Bassdan dolayı falan ses yaparmı onu bilemicem

StrawBeeRy
12/02/2010, 10:53
yok yok bass o kadar aşağı vurmuyor ses yapmaz silikonla iyice sabitleştir bence sökerken sıcak suyla sökülebiliyor ;)

canpolat21
12/02/2010, 17:02
valla bende arka plaka felaket derecede cızırdıyor :ohmy0000: çerçeveyi sökünce vida olmazsa sanırım silikonliycam,zaten kim sökmek isterki plakayı :cool0000:

StrawBeeRy
13/02/2010, 10:17
valla bende arka plaka felaket derecede cızırdıyor :ohmy0000: çerçeveyi sökünce vida olmazsa sanırım silikonliycam,zaten kim sökmek isterki plakayı :cool0000:
plastik zımbırtı ses yapar tabikide ama o plastiği çıkarıp sadece plakayı silikonla beraber yapıştırırsanız hiç ses yapmaz ;)

canpolat21
14/02/2010, 16:00
bant'tan sa silikon sanırım daha iyi ama vidalasam ses yaparmı acaba?

hsyn28
18/05/2010, 12:57
arkadaslar plakayı söküp siyah kenarını nerde kestirebilirim birde bu reklamcı yada tabelacı yazıyı kalınlastırtcam bi nevi APP hesabı istanbulda nerde yaptırabilirim kestirme ve yazı kalınlastırma işini.sarıyer maslak levent kadıköy kartal mecidiyeköy şişli hatta izmit ve civarında olursa sevinirim.

beyaz evo80
18/05/2010, 14:39
arkadaslar plakayı söküp siyah kenarını nerde kestirebilirim birde bu reklamcı yada tabelacı yazıyı kalınlastırtcam bi nevi APP hesabı istanbulda nerde yaptırabilirim kestirme ve yazı kalınlastırma işini.sarıyer maslak levent kadıköy kartal mecidiyeköy şişli hatta izmit ve civarında olursa sevinirim.

kardeşim ben 3 adet arac değiştirdim hepsininde silikon ile yapıştırdım camcıda hiç bir sorun ses ile karşılaşmadım bence vidalamakdansa silikon ile yapıştır

Punto_Can
18/05/2010, 18:13
bende silikonla tutturdum, hiçbir sorun yok, plakayı delmektense silikonlamayı tercih ederim...

hsyn28
19/05/2010, 10:09
yardımlarınız için tesekkürler.

brabus
19/05/2010, 11:07
kardeşim ben 3 adet arac değiştirdim hepsininde silikon ile yapıştırdım camcıda hiç bir sorun ses ile karşılaşmadım bence vidalamakdansa silikon ile yapıştır

çok güzel olmuş

ben de bir tabelacıya gidip harfleri kalınlaştırıp
sizin gibi silikonla yapıştırtayım

hsyn28
19/05/2010, 11:10
çok güzel olmuş

ben de bir tabelacıya gidip harfleri kalınlaştırıp
sizin gibi silikonla yapıştırtayım
Ertan kardesim benden önce yaptırırsan resimlerini ve nerde yaptırdıgını yazmanı beklerim.ben senden önce yaptırırsam ben yazarım haberleselim ona göre aksam kartingde de konusuruz yine.

brabus
19/05/2010, 11:24
Ertan kardesim benden önce yaptırırsan resimlerini ve nerde yaptırdıgını yazmanı beklerim.ben senden önce yaptırırsam ben yazarım haberleselim ona göre aksam kartingde de konusuruz yine.

Tamam Hüseyin,
Aslında izmir'e gittiğimde yaptırayım diyorum. Yanımızda tabelacı var hemen yapar, karşımızda akvaryumcu var silikonu da ona sıktırırım. Biz de her çeşit silikon var ama akvaryumcular daha güçlü silikon kullanıyorlar. O daha iyi tutar. 100 ml silikon içinde araştırmayalım onu.
Ama istanbulda gelip bir tabelacı görürsem hemen sorarım yapabilir misin diye

iyte
04/01/2013, 09:15
konuyu hortlatıyorum ama ben bu plaka çerçevesini sökemedim yahu :D bu çerçevenin altında iki tırnak var onların çıkması gerekiyor denmiş ben kırmamak adına biraz nazik davrandım galiba çıkaramadım tırnakları yokmu bunun bi yolu yöntemi?