PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto tutukluk yaptı

abulbul08
07/02/2010, 17:25
Aracımı 3 gündür çalıştırmamıştım.Havada soğuk.Bugün öğleden sonra çalıştırayım dedim kontağı çevirdim Araç çalışmadı ve bayağı bir sarsıntı oluştu.2 sefer daha denedim ve araç çalışmadı ve motor çok titreşim oluşturdu.Yarım saat sonra dendim hiç sorun vermeden çalıştı. neden olmuş olabilir böyle bir durum.

-13 derecede kontağı çevirdiğimde bir sefere çalışan puntom bu sefer beni biraz korkuttu açıkçası.:sweatingbullets:

KaGaN
07/02/2010, 17:49
Akünüzde bir sıkıntı olabilir şarjını ölçtürün bi.Birde marş dinomosundan yapabilir..

GP COSKUN
07/02/2010, 21:59
anladığım kadarı ile marş basmış araç ancak motor çalışmamış bu akünün sağlam olduğunu ve motoru çevirdiğini gösteriyor
3 gün çok soğukta yattığından kaynaklanıyordur
birde uzun süre yattıktan sonra araçlarımız otomatik jikleli olduğu için gaza basmadan marş yapın gaza basarak marşa bastıysanız çalışmakta zorlanmış olabilir
genelde uzun süreli çalıştırmadığımız zaman yakıt sistemindeki yakıt buharlaşıyor
sistem bunu tamamlamak için belli bir süreye ihtiyaç duyuyor

güvengültekin
07/02/2010, 22:09
otomatik jikleli araçlar için araçı çalıştırmadan kontak açık iken bir iki defe dip gaz verip çalıştırırken ise gaz vermeden çalıştırıldığında daha rahat çalışır die duymuştum zmanında ama ne derece doğrudur bilemiyorum

abulbul08
07/02/2010, 22:17
Marşı çevirdiğimde motor aşırı derecede titriyordu.Arabanın içinden bu çok rahatlıkla belli oluyordu.ben bunu sormak istemiştim

kara kız
07/02/2010, 22:20
yazılımlan alakalı yada enjektörlerden biri tıkanıp sarsıntı yapmış olabilir.. benim başıma geldi ordan biliorum ..

GP COSKUN
07/02/2010, 22:20
Marşı çevirdiğimde motor aşırı derecede titriyordu.Arabanın içinden bu çok rahatlıkla belli oluyordu.ben bunu sormak istemiştim

normal zamanda motorun bir iki tur döndüğünde çalışıyordu
ama bu sefer geç çalıştığı için motor kulaklarından meydana gelen sarsıntıyı
hissetmişsindir
çalıştıktan sonra sarsıntı yoksa durum normal meraklanacak birşey yok
marş basarken gelen sarsıntı motor kulaklarındaki esnemeden kaynaklanır

yazılımlan alakalı yada enjektörlerden biri tıkanıp sarsıntı yapmış olabilir.. benim başıma geldi ordan biliorum ..

araç benzinli onur enjektör yok
dizelde olabiliyor anlattığın sorun

ABNEW
07/02/2010, 22:39
Coşkun, onda da 4 tane enjektör var yahu:)

Coşkunun da belirttiği gibi motor çalıştığına göre akü veya marş motoru kaynaklı bir problem yok.Soğuktan ve beklemeden dolayı motora yeterli basınçta benzin gitmediğinden motor kendiliğinden durmuştur....

tempesty
07/02/2010, 23:32
Bujilerinize bir baktırın derim 3 silindirle çalıştırınca da böyle sarsılır