PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam ve araçtaki boya lekesini araca zarar vermeden nasıl çıkartabilirim?

gizemlisan
06/02/2010, 14:10
gp epey kirlenmişti bugün fırsatını bulup yıkadım yıkarken farkettim aracın camlarında ve yan kapılarda boya izleri var .büyük bir ihtamelle bizim okul boyanırken sıçramış:(acaba bildiğiniz bir temizletici ismi varmı ?pasta cila yapsam geçermi?yada tiner gaz yağı sürsem araca zarar verirmi?

sowhat788
06/02/2010, 14:49
Koyu pasta çıkarır tahminim

femoli
06/02/2010, 15:24
Yapılan boya su bazlı boya ise bir kaç yıkamada tamamen yok olur eğer platik boya tarzı ise pastalı cila ile çıkarabilirsiniz..

KaGaN
06/02/2010, 16:25
cartex pasta işi halleder gibi ama büyük ihtimal su bazlıdır boya onuda tarzikli bir kaç yıkmada halledersiniz.

axi
06/02/2010, 16:47
boyaya tiner kesinlikle uygulamayın.. gaz yağı pasta olur... pastada ise turtlewax yada farecla 3G öneriirm.. pastanın arkasından mutlaka cila uygulamanızı öneriirm

kara kız
06/02/2010, 18:39
pastaya gerek yok arkadaşım..oto sanayiye gidip boyamalzemesi satan bi dükkandan boya kil'i iste..o anlar sen diyince..yumuşak macun tarzı vir maddedir..bol suyla beraber araçın boyalı yuzeyını yavaşca surt dikkat et fazla bastırma..zaten boyanın çıktığını goruceksin..sonra guzelce bır yıka aracı yanlız..yanlız aracın boyasını temızlemeden önce güzel ce yıkat aracı..işin bitincede güzel bir parlatıcı cila at olsun bitsin..bu işlemi sobax ziebart tarzı yerlerde yaptırdığınızda size aracın komple pastalanıp boyaların cıkartılıcagı soylenır ..aslında alakası yoktur yapılan işler 40-50 liralık bi işlemdir ama araç sahibinden yüzlerce lira talep edilir..ama sonrasında cilayı unutma mutlaka yapman gerekin..bauhause da stılması lazım ufak bir kutu içinde oto bölümünde sonax markası altında mavi renkte..

renoskoda
08/03/2010, 18:35
kesinlikle kil uygulaması öneririm .işte videosu

opel astraya videolu kil uygulaması hazırladım (https://www.turkiyeotoforum.com/tr/index.php?topic=126.0)

baran911
24/03/2010, 22:20
geçmiş olsun ben araba camında kireç lekeleri vardı
bulasık makınalarına katılan sıvı parlatıcılar var calgon sıcak suyla silip uygularsanız parlayacaktır ben denedim boyaya temas ettirmemeye özen gösterin.kolay gelsin..

serkandemir
24/03/2010, 22:30
gp epey kirlenmişti bugün fırsatını bulup yıkadım yıkarken farkettim aracın camlarında ve yan kapılarda boya izleri var .büyük bir ihtamelle bizim okul boyanırken sıçramış:(acaba bildiğiniz bir temizletici ismi varmı ?pasta cila yapsam geçermi?yada tiner gaz yağı sürsem araca zarar verirmi?

eğer bulablirseniz metil etil keton MEK adlı kimyasalla silin size bu konuda 100de100 garanti veriyorum hem arabanın kendi boyasına zarar vermiyor hemde onun haricindeki herşeyi çıkarıyor.benim arabama sprey atmışlardı komple arka kapıya ne denediysem çıkmadı sonaxa bile götürdüm çıkmayabilir dediler ancak onu uygulayınca eskisi kadar güzel oldu

gizemlisan
30/03/2010, 20:13
kesinlikle kil uygulaması öneririm .işte videosu

opel astraya videolu kil uygulaması hazırladım (https://www.turkiyeotoforum.com/tr/index.php?topic=126.0)

araç için özel üretilen bir kil galiba bu ilk defa görüyorum.normal aktarcılarda satılan kilden alıp hamur kıvamına getirsek aynı sonucu verirmi acaba?denemekte fayda var :)