PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1998 Palio

eftal55
04/02/2010, 15:26
arkadaşlar merhaba,
bir hafta önce 98 model 1.6 16v arab aldım. araç 90.000 km'de. bayandan aldım. 8.850 tl ye maloldu. üzerinde atiker sıralı sistem lpg var. servis motor ve şanzıman durumunun iyi olduğunu söyledi. araçta tavan hariç boya var. ilk sorum şu: sizce fiyat uygunmu?

ikinci olarak tüp takılalı daha bir ay olmuş, araç bazen devirsiz çalışıyor ve hararet ortadayken kaloriferi açtığımda hararet çıbuğıu hemen iniyor, sizce nedendirr?
son olarak araç lpg de şehir içinde 0,25 tl yakıyor sizce normalmi?
teşekkürler.

ABNEW
04/02/2010, 16:48
Eftal, hayırlı olsun.1.6 Palio oldukça performanslı bir araç.Bence fiyatı uygun,

Kaloriferi açınca hararet ibresinin düşmesi normal.Sonra tekrar yükseliyordur,
Devirsiz çalışma ise lpg sistemiyle de alakalı olabilir regülatör kaynaklı da olabilir.Buradan birşey söylemek zor.Acaba ilk çalışma esnasında -benzinde- mı meydana geliyor?

triumph
05/02/2010, 02:08
hayırlı olsun fiyatı uygun hararetin düşmeside normal tüp yeni takıldıysa devirsiz çalışmasıda normal aynı şeyi bende yaşadım hatta bendede atiker sıralı sistem var km yaptıkça düzeliyor son olarakta aracın fazla yakıyor tüp yeni olduğu için araç alışık deil fazla yakar alıştığında düşecektir

SpyHunter33
05/02/2010, 10:52
Hayırlı olsun fiyat olarak güzel fiyat. ama aracını LPG dönüşüm yapan sağlam bir yere göstermende fayda var onlar gereken ayarı yapacaktır bende de 97 Tigra var oda ilk başlarda devirsiz çalışma ve tabiri doğru ise patırtı yapıordu sonradan bujiler buji kabloları değişti ve aracın Lpg beynine versiyon yükseltmesi sanırım yükleme yapıldı benzinliden farkı kalmadı çözülebilir bir sorun olduğu kanısındayım.

serdar2362
05/02/2010, 10:57
Fiyatı uygun. Burda önemli olan senin içine sinmesi. Bahsettiğin şeyler düzelebilecek ayarı yapılabilecek şeyler. Hayırlı olsun güle güle kullan.

Ziyaretci046
05/02/2010, 23:30
fiyatı güzel eğer arabada güzelse ama şunu söyleyeyim üzerindeki 1.6 16v motor çok sorunsuz arıza yapmayan fiatın en sağlam motorlarından eğer hararet yağsız bırakmadıkdan dikkat ettikten sonra sorunsuz kullanırsın sana önerim ikinci el aldığın için triger kayışını öğrenebilirsen önceki sahibinden öğren ya da değiştir bu çok önemli anlattığına görede termostatda sorun olabilir bi göster varsa bir sorun eğer motor ısınmaz lpgde aracın iyi çalışmaz çünkü lpg kafasının ısınması lazım buz tutar benzinden gaza geçmez kaloferinde ısıtmaz termostatın sana fiyatını söyleyeyim en son bir müşterinin mareasına aldık orjinali italyan behr marka termostat 100 ytl türk malı mita marka o da güzel 50 ytl devirsiz çalışma için de ateşleme sisteminde bir problem olabilir bu sorun lpg de mi benzinde mi bilmiyorum buji buji kabloları ateşleme bobini cihaza bağlanıp kontol ettirebilirsin ,trigerinde seti orjinal 100 ytl dayco kazasız belasız kullan bi de antifiriz ölçümü yaptır yoksa koydur lpg için daha iyi olur

KaGaN
06/02/2010, 15:48
Hayırlı olsun aracınız.Kazasız belasız kullanın iyi fiyata almışsınız problemler halledilir sıkmayın canınızı

pilotender
06/02/2010, 18:40
bence de fiyatı normal....bundan 7-8 ay önce 98 model paliolar 10000-10500 gibi satılıyordu. siz cok iyi fiyata almışsınız. bence de sorun termostat gibi görünüyor. hallolur canınızı sıkmayın. ben de atiker lpg kullanıyorum. sorun cıkartmıyor hiç. ancak belli ki ayarsızlık var sizinkinde. şehir içinde 150-160 kuruşu geçmemesi gerekir..hayırlı olsun

eftal55
07/02/2010, 23:37
arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. lpg nin ayarını yaptırdımi ısıtmamasının nedeni de kalorifer radyatörünün tıkanmaya başlamasıymış. tekrar teşekkür ediyorum. saygılar.

42 gokhan 42
19/02/2010, 20:22
arkadaşlar bende 99 palio 1,6 hl var normal tek nokta lpg takılı manıfolt dokum oldugu ıcın ondan takıldı benım sorunum arac cok yakıyor ınanılmaz bır sekılde sehır ıcı lpg 320-350 arası yakıyor bujı ve kablaları hava fıltresı hep degıstı yakıt dusmedı ne yapmam gerekıyor lutfen bana yardımcı olun bu arac ocagıma ıncır agacı dıkecek yardım edınınz lutfennn

Buremir
19/02/2010, 21:28
beğendiğim ve almayı düşündüğüm bir araç biraz da mod'la düşünsenize ufak tefek bir araba nelere kimlere kafa tutar kimlerle dalga geçer hahahaha :D:D