PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka sileceği çalınanlara...

k@pl@n
04/02/2010, 14:52
Arkadaşlar forumun önce açılmış konularına baktım ama bulamadım. Benim aracımın arka silecek süpürgesi çalınmış. İzmir içinde hemen hemen her yere baktım fakat sadece süpürgesini bulamadım. Komple setinide bir çok yere sordum ve en ucuz söyleyen yer 65,00.TL dedi. 78 listesiymişte 65 olurmuş ama ellerinde yokmuş. yok süpürge gelmiyormuş tek artık. 2. sanayi, 3. sanayi her yere baktım. en son dolanırken araçların arkasındaki sileceklere bakmaya başladım ve opel corsanın ki çok az farklı olsada aynısı gibi geldi. gidip bir opelciye sadece süpürgesine baktım tırnakları oluyor ama kapanmıyor. birde komple denedik aldım oldu ve çokta güzel duruyor. 30 tl ye işi bitirdik. hiç olmazsa bundan sonra süpürge bulmak problem olmayacak.

barbar74
04/02/2010, 14:57
Sayende artık bir alternatifimiz olduğunu öğrenmiş olduk teşekkürler. :)

Can_SOLEY
04/02/2010, 15:13
Benim Brava da arka silecek çok yıpranmıştı ondada dediğiniz gibi komple satılıyordu ve pahalıydı , çözüm olarak normal silecek süpürgelerinin lastiğini arakdakiyle aynı boy kesip tırnaklardan hafif kaldırıp taktım sizde yapabilrisiniz bir tane ince uçlu düz tornavidanız olsun yeter :)

k@pl@n
04/02/2010, 15:15
Benim Brava da arka silecek çok yıpranmıştı ondada dediğiniz gibi komple satılıyordu ve pahalıydı , çözüm olarak normal silecek süpürgelerinin lastiğini arakdakiyle aynı boy kesip tırnaklardan hafif kaldırıp taktım sizde yapabilrisiniz bir tane ince uçlu düz tornavidanız olsun yeter :)

sırf lastik olsa dediğin doğruda , süpürge komple gidince alternatif çok fazla olmuyor.

hakan26
04/02/2010, 15:28
Alternatif sunumunuz için teşekkür ederiz..

GRDEDE
04/02/2010, 15:58
İşte bu ...tebrik ediyorum hepinizi böyle yaratıcı ve ekonomik çözümler bulmalı ,fırsatçılara fırsat vermemeliyiz.Kıytırıktan bir süpürge 65 tl olurmu be kardeşim.

ABNEW
04/02/2010, 16:33
Tebrikler Murat, alternatif çözüm oldukça uygun olmuş.Belki daha birçok parça böyle uyabilir...

srkn15
04/02/2010, 21:02
teşekkürler güzel bir alternatifimiz olmuş artık desene :)

axi
04/02/2010, 21:21
yauww silecek çalınıyor.. memleketin haline bak.. yazık çok uyazık öncelkikle geçmiş olsun.. uğraşmıssınız ama çözümü yaratmıssınız. paylaşım için teşekkürler

erosistanbul
05/02/2010, 00:07
Bir yaşıma daha girdim.lastiği napar bu millet anlamıyorum ki.Geçmiş olsun arkadaşım, Allah beterinden saklasın. Neyseki çözümü bulmuşsun.Bizimde aklımızda olsun.Paylaşımın için teşekkür ederim.

detay
05/02/2010, 00:37
Femoli'de yok mu bu parça?

narkoz30
05/02/2010, 00:55
yurdum insanını çok kolay kazıklıyorlar malieti 5 lirayı geçmeyecek bi parça için 65 lira yuh diyorum bazen insan kuş grubu araçları özlemiyor değil hani doganım varken her 3 ayda bir iç kapı plastik kolunu değiştirirdim :) ama ucuzdu :)

gurik
05/02/2010, 18:41
Corsanın ve GP nin hemen hemen tüm trimleri birbirine uyumlu. Vida deliğine kadar. Neden derseniz birlikte aynı temele inşa edildiler. Sadece dizaynları biraz farklı.Daha böyle çok parça olacaktır uyumlu çıkan. Opelin parçası nasıl daha ucuz olmuş asıl soru bu olmalı. Yan sanayi olabilir mi acaba aldığınız süpürge? Fiatın değilde Opelin yan sanayisi daha mı hızlı çalıştı acaba?

k@pl@n
05/02/2010, 23:18
yan sanayi hızlı çalışmış olsada işimizi gördü ya önemli olan o. gerçekten 65 TL yerine 30 TL işimizi göreceksek sorun yok. çok abes bir görüntü olsaydı sizlerle paylaşmazdım. ama hiçbir fark yok. kim çalışırsa o kazansın diyorum ben.

Ziyaretci046
05/02/2010, 23:24
corsa ile 1.3 motorlar gpnin aynıydı silecekde aynı çıktı ama genelde çoğu arabaya silecekleri aynı mesela citroen c3 arka sileceği peugot 307 ford focus cmax ile aynı

gurik
06/02/2010, 01:33
yan sanayi hızlı çalışmış olsada işimizi gördü ya önemli olan o. gerçekten 65 TL yerine 30 TL işimizi göreceksek sorun yok. çok abes bir görüntü olsaydı sizlerle paylaşmazdım. ama hiçbir fark yok. kim çalışırsa o kazansın diyorum ben.

Murat bunda kızacak birşey yok ki. Niye celallendin anlamadım. Yazdıklarım gayet net. Ben seni suçlamıyorum arkadaşım.Ben orada taşı Fiat'a attım. Bir bilgiyi paylaştım yan sanayiyi de severim ayrıca kaliteli olduğu sürece. Yazılanları doğru okuyun lütfen.

k@pl@n
06/02/2010, 10:09
Murat bunda kızacak birşey yok ki. Niye celallendin anlamadım. Yazdıklarım gayet net. Ben seni suçlamıyorum arkadaşım.Ben orada taşı Fiat'a attım. Bir bilgiyi paylaştım yan sanayiyi de severim ayrıca kaliteli olduğu sürece. Yazılanları doğru okuyun lütfen.

Sanırım sende yanlış anladın yada yazımın genel görünümü celalli yansımış. Kızmadım serhat kardeş. Bu çatı altında birbirine kızacak insan yok diye tahmin ediyorum. şeker gibi insanlarız be :) sıkıntı yok, sorun yok. yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdiysek affola.

KaGaN
06/02/2010, 16:23
güzel bir alternatif olmuş tırnakların uyması dahada süper :)

gurik
06/02/2010, 17:43
evet düz okununca sinirli gibi duruyor.:cool0000:Vurgulamalar yazıdan anlaşılmıyor tabii. affetmek ne demek ya Murat lafı mı olur.:cool0000: