PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil:GP krom kaplamaları ve Philips Diamond Vision 5000K

Mehmet D.
18/03/2007, 20:33
Selam

Bugün oto aksesuarcısına gittim bizim araçlar için Philips Diamond Vision 5000K ampul fiyatına baktım resimlerini de yüklüyorum bakarsınız pazarlık sonucu fiyat 100-Ytl Sis farlarının ampulleride dahil ama inanın aynı zenon gibi bembeyaz bir ışık veriyordu gerçekten de canlı olarakda görünce çok güzeldi adam kendi aracına da takmıştı aynısından ve bembeyaz yanıyordu gerçekten, kendimi zor tuttum az kalsın alıyordum, ama acelecilik yapıp almadım burda sizlerede danışmak istedim birde yanlış hatırlamıyorsam Narva diye alman malı bir ampul vardı onun da philips kadar iyi ve bembeyaz olduğunu ve fiyatının da 65 ytl olduğunu söyledi. Sizce fiyatlar nasıl ayrıca krom kaplama fiyatlarınıda aldım aynı adamdan ve sizlerle paylaşmak istedim aşağıya fiyatlarını yazıyorum. Bilmiyorum ama bana uygun geldi.

Fiyatlar Euro olarak verilmiştir...

Krom kapı kolu = 38-Eur.
Bagaj Çıtası = 20-Eur.
Kapı eşik çıtası = 12-Eur.
Ayna kapağı = 42-Eur.
Cam çıtası = 24-Eur.

Fiyatlar hakkında ve diğer konularla ilgili acil yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar:ok:

NOT:
Bu arada konu ile ilgili değil ama Active araçlarda teyp lerde Aux çıkışı denilen şey varmı acaba Çünkü Direksiyonda SAĞDAKİ searc kumanda düğmesine basınca Tuner,cd,AUX,Em,Am,Lw gibi şeyler yazıyor. Bunu neden soruyorum 7" Lcd monitör aldım ve onu aux çıkışına bağlayacağım ancak bu Lcd monitör hafıza kartı ile de çalışıyor ve hafıza kartına yüklediğiniz resim,mp3,klipler,Divx,Mp4 vs. gibi video dosyalarını yürütüyor cd ye gerek kalmadan yani. Bu özelliği çok hoşuma gitti o yüzden aldım cd tak çıkart derdi yok bilgisayardan yükle araba hem dinle hem izle Impex diye bir marka.. Çok uygun aldım internette fiyatı 300civarı ben 200-Ytl ye aldım. Oto müzik Tesisatçısına gittim bu Aux denilen şeye bağlayıp direk monitörde izlediğim şeyin sesini araçtaki kolonlardan alıcam yani bunu birkaç gün içinde yaptırıp resimleri burada göstereceğim..

Hepinize şimdiden teşekkür ederim..

Mehmet D.
18/03/2007, 20:46
Krom kaplamaları görebileceğiniz site adresi www.omsa.com

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum

ozalin
18/03/2007, 21:02
bizim araclara göre sis farı yane ampul h1 mi h3 mü kardeşim paylaşım icin tşkler..

Mehmet D.
18/03/2007, 21:04
bizim araçların far ampulü H4 oluyor...

ozalin
18/03/2007, 21:11
tamam far ampulü h4 ben sis farını soruorumm bi bilgin var mı?

Mehmet D.
18/03/2007, 21:13
onu yarın öğrenirim satıcıdan yazarım buraya
tamam ii akşamlar

ozalin
18/03/2007, 21:22
tşkler paylaşım icin saol...

ynr
18/03/2007, 21:23
ben tümünü değiştirdim ve beyaz ampul yaptım (sislerde dahil) 120 verdim.benim ampullerde phılıps ve çok memnunum.

https://img352.imageshack.us/img352/1299/0303074tz6.jpg (https://imageshack.us)

pdr42
18/03/2007, 21:46
Lcd monitör hafıza kartı ile de çalışıyor ve hafıza kartına yüklediğiniz resim,mp3,klipler,Divx,Mp4 vs. gibi video dosyalarını yürütüyor cd ye gerek kalmadan yani. Bu özelliği çok hoşuma gitti o yüzden aldım cd tak çıkart derdi yok bilgisayardan yükle araba hem dinle hem izle Impex diye bir marka.. Çok uygun aldım internette fiyatı 300civarı ben 200-Ytl ye aldım
BU ALEİTN FOTOSUNU YUKLEYEBİLİRİMSİN KARDES

emre
18/03/2007, 22:57
sisler h1 arkadaşım kesin eminim değiştirdim ayrıca MTEC in farlar sisler ve parklarını toplam 80 ytl ye alıorum ben ;)

ABNEW
18/03/2007, 23:03
Teşekkürler paylaşıma, linkteki siyah GP hoş olmuş gerçekten(Ön kısım)...

Mehmet D.
19/03/2007, 09:25
@emre
Kardeş MTEC leri 80-ytl alıyorum demişsin ama satıcı bana 50-YTL ye MTEC leri verdi ben istemedim. Bence sakın alma emrecim çünkü Philips in kalitesini görünce bende vazgeçtim. Fotolar sizi yanıltmasın gidin canlısını görün ve ya ben gördüm gerçek ten 10 numara..
Üstelik MTEC çin malı yaww. Yanlış anlama bizim araçlara çin malı hem gitmez hem yakışmaz hem de kalitesi düşündürür kime çin malı desen iki kere düşünür almadan önce benim bildiğim..

@pdr42
Bahsettiğim LCD monitör bagajda duruyor bugün yarın bağlatacağım arabama teybin Aux çıkışından kullanılacak dün konuştuk tesisatçıyla 50-Ytl bağlayacak çok orjinal olacak ve araçta ki hiçbir kabloya dokunulmayacak ve mevcut kablolar kesilmeyecek. 2 gün içinde bu işi yaptırmayı düşünüyorum. Cidden hiç böyle bişey aklımda yoktu ama görünce bu kaçmaz dedim aldım.Ben yaptırayım bi bakalım yorumlarımı yazarım size resimleride eklerim. Aldığım yerin adresini telini verebilirim v.s. En güzel yanı çok net bir görüntü ve cd derdi yok. Direk tırnak kadar hafıza kartı takıyorsun Şu an 2GB a kadar hafıza kartları var. 40-70.ytl arası.. Ayrıca bu aletin LCD monitörün USB girişide var. aynı anda birden fazla hafıza kartı takılıyor yani :ok:

femoli
19/03/2007, 09:55
@emre
Kardeş MTEC leri 80-ytl alıyorum demişsin ama satıcı bana 50-YTL ye MTEC leri verdi ben istemedim. Bence sakın alma emrecim çünkü Philips in kalitesini görünce bende vazgeçtim. Fotolar sizi yanıltmasın gidin canlısını görün ve ya ben gördüm gerçek ten 10 numara..
Üstelik MTEC çin malı yaww. Yanlış anlama bizim araçlara çin malı hem gitmez hem yakışmaz hem de kalitesi düşündürür kime çin malı desen iki kere düşünür almadan önce benim bildiğim..

@pdr42
Bahsettiğim LCD monitör bagajda duruyor bugün yarın bağlatacağım arabama teybin Aux çıkışından kullanılacak dün konuştuk tesisatçıyla 50-Ytl bağlayacak çok orjinal olacak ve araçta ki hiçbir kabloya dokunulmayacak ve mevcut kablolar kesilmeyecek. 2 gün içinde bu işi yaptırmayı düşünüyorum. Cidden hiç böyle bişey aklımda yoktu ama görünce bu kaçmaz dedim aldım.Ben yaptırayım bi bakalım yorumlarımı yazarım size resimleride eklerim. Aldığım yerin adresini telini verebilirim v.s. En güzel yanı çok net bir görüntü ve cd derdi yok. Direk tırnak kadar hafıza kartı takıyorsun Şu an 2GB a kadar hafıza kartları var. 40-70.ytl arası.. Ayrıca bu aletin LCD monitörün USB girişide var. aynı anda birden fazla hafıza kartı takılıyor yani :ok:

kardeş senin mtec dediğin bir defa japan malı çin malı felan değil park + farlar+sisleride kimse 50 ytl ye veremez gelişi belli bişi ama adm sanane ben zarar etmek istiyorum keyfimin kahyasımısın derse bak o zaman olur sana ampulun resminide gönderiyorum bak

birde philips far + sis + park 100 ytl bundada bir anormallik var kardeşim bunlar seni kandırıyor veya yukarıda bahsettiğim olay bundada tekrarlayabilir

şunuda söyleyeyim ben ikisinide satıyorum bence ilk başlarda mtec hoşuma gitmemişti (önyargıyla) sonra bir baktım yol ışıtması beyazlık gerçekten philpsle aynı yani phılıps le mtec aynı kalite diyebilirim benden bu kadar...

https://img401.imageshack.us/img401/3548/1903070954kt5.jpg (https://imageshack.us)
https://img259.imageshack.us/img259/9296/mtecct5.jpg (https://imageshack.us)

Mehmet D.
19/03/2007, 10:05
femoli kardeşim aydınlatıcı bilgilerin için çok saol
Bu meslektaşın bana Philips diamond vision 5000-k için 105-ytl dedi
ancak 100e bıraktı ayrıca toplu alım yapmış olsak (sisler dahil bu fiyatlara)90 a kadar da inecek belkide, ben ürünü gördüm kutusunda kendi taktığı ampullerinide gördüm aynısı nerdeyse zenon kiti kadar beyazdı bunda herhangi bi mübalağa yok. Çok hoş bi görüntü çıktı yani. O zaman size göre bu meslektaşınızın verdiği fiyat iyimi? Yani yanlış anlama şunu anlatmak istiyorum bu fiyatlara alırsak iyimi olur kazıklanmış olmayız dimi ben bunu anlamaya çalışıyorum. Bu arada MTEC mi Philips mi desen bence philips diamond vision derim ben . Ama param çıkışmazsa da MTEC leri gözüm kapalı mecburen alırım hiç sorun değil herşey biyerde aslında maddiyat meselesi öyle değilmi sevgili adaşım... Paran hangisine yeterse onu alırsın ama kalitede ortada zaten.
Teşekkürler..

Linos
19/03/2007, 10:08
Walla Cumartesi günü MTEC'leri taktı Femoli benim araca! İki gündür gece kullanıyorum, gayet memnunum... Orjinale göre bayaa farketti görüşte! Gören arkadaşlar da xenon mu diye soruyorlar ;)

Mehmet D.
19/03/2007, 10:08
Bu arada arkadaşlar bu krom kaplamalar için de lütfen fikirlerinizi yazın fiyatları yukarıya yazmıştım piyasa göre iyimi pahalımı, bi fikir edinelim de alacak olanlar ben de dahil makul fiyatlara almış olalım kazıklanmayalım yani.

Teşekkürler :ok:

femoli
19/03/2007, 10:55
femoli kardeşim aydınlatıcı bilgilerin için çok saol
Bu meslektaşın bana Philips diamond vision 5000-k için 105-ytl dedi
ancak 100e bıraktı ayrıca toplu alım yapmış olsak (sisler dahil bu fiyatlara)90 a kadar da inecek belkide, ben ürünü gördüm kutusunda kendi taktığı ampullerinide gördüm aynısı nerdeyse zenon kiti kadar beyazdı bunda herhangi bi mübalağa yok. Çok hoş bi görüntü çıktı yani. O zaman size göre bu meslektaşınızın verdiği fiyat iyimi? Yani yanlış anlama şunu anlatmak istiyorum bu fiyatlara alırsak iyimi olur kazıklanmış olmayız dimi ben bunu anlamaya çalışıyorum. Bu arada MTEC mi Philips mi desen bence philips diamond vision derim ben . Ama param çıkışmazsa da MTEC leri gözüm kapalı mecburen alırım hiç sorun değil herşey biyerde aslında maddiyat meselesi öyle değilmi sevgili adaşım... Paran hangisine yeterse onu alırsın ama kalitede ortada zaten.
Teşekkürler..

kardeş krom fiyatlarını bilmiyorum ama ampul fiyatlarında bir gariplik var park + sis+ far bu arkadaşlaar sana 100 ytl diyorlarsa hemen al yani fiyatları 90 a felan çekmeye çalışma çidden bu ampullerin bu adamlara gelişi bile bunun üzerinde deli bir fiyat vermişler bu insanın aklına başka şeylerde uyandırmıyorda değil ..

Bizim paspas üretiçisi abimiz dükkana gelip bize yeni çıkan paspaslarını gösterdi bizde biz aldık dedik. fiyat olarakta bizim aldığımız fiyatın 10 ytl üstünü söyledi bizde bu fiyatlara aldık dedik nasıl olur ben üretiyorum benden ucuza nasıl verebilinir dedi araştırdık verdikleri bir firmadan çalınmış yani hırsızlık malı satın almışız o gün bu gündür spottan mal almıyoruz fiyatı ucuz bie olsa
bence bir araştır derim krom fiyatlarınıda emin ol bilmiyorum ...

efe
19/03/2007, 10:57
arkadaşım ben kapı kolları ve bagaj çıtasını toplam 85 ytl iki takside aldım cam çıtalarını 55 ytl aldım

Mehmet D.
19/03/2007, 11:21
@efe
Dostum bagaj ve kapı 38-Eur yani = 109-ytl yapar
cam çıtası da= 24-euro = 45-ytl yapar

109+45= 154 benim bulduğum fiyat
85+55= 140 buda sizi bulduğunuz fiyat

aradaki fark 14-ytl

Bu durumda hem 2 taksitte almanız hemde satan kişinin buna karşılık sizden montajını yapıp işçilik parasıda almadığını düşünerek sizde gayet iyi bir fiyata almış oluyorsunuz.Ama dediğim gibi montaja para almadıysa.

Bu paylaşımdan dolayı gayet iyi bir şekilde fikir edinmiş oldum
sizede çok teşekkür ederim. İnanın birşeyler alırken tırsıyorum artık yani ulan diyorum bu adam fiyatımı geçiriyor yoksa diye yani anlatabiliyormuyum o bakımdan. Hakkı neyse onu alsın kardeşim bizim millet böyle işte fiyatı geçiriyorlar her şeyde turist bile gelmiyor sonra.. neyse abartmıyım ama
içim rahat olacak kardeşim bi ürünü alırken normal kar marjı neyse alsın öyle değilmi ama ;)
Paylaşım için saol:ok:

Mehmet D.
19/03/2007, 11:25
@femoli kardeşim
Ya bu ampul konusunda adamın verdiği fiyat far ampulü+sislerin ampülü demişti
park ampulü bu fiyatın için de yok yani.

Saol adaşım :ok:

femoli
19/03/2007, 11:46
@femoli kardeşim
Ya bu ampul konusunda adamın verdiği fiyat far ampulü+sislerin ampülü demişti
park ampulü bu fiyatın için de yok yani.

Saol adaşım :ok:

wala ölede olsa çok deli fiyat emin ollll

grande06
19/03/2007, 16:57
abi 2 gündür forumu cok fazla takip edeiyorm sis olayını cözdünümü bilgi verirsen sevinirim memet abiiiii

Mehmet D.
20/03/2007, 09:23
@grande06

Ya sevgili kardeşim bu sis olayı çoktan çözülmüştü zaten hatta trabzon da benimki gibi rock siyahı bir active sislerini 1-2 ay önce taktırdı. Bizde icraat yok şimdi şöyle oluyor o arkadaşımız gibi sisleri servisten alıcaz veya dışardan tedarik edicez (ama kesinlikle servis dışında montajını yaptıracaksın) mevcut hiçbir kabloyu kesmeden yapılacak montaj dahil 230-ytl yi geçmiyor bu olay. Benim araştırmam far ve sislerin abartısız gerçekten zenon gibi gösteren bir ampul buldum fiyatını femoli kardeşim de onayladı gerçekten deli fiyat dedi. Philips diamond vision 5000-K bunu satıcı 100-Ytl ye veriyor ben adamın lafına değil ampulu takıp baktık kendi arabasına inanılmaz güzel cidden yani. Sis takacan ama öyle sarı sarı yandıktan sonra neye yarar dimi sevgili kardeşim. Senin derdin sis farı bulamamak mı yoksa servis activelere sis farı takmam diyor ya o yüzden onlara takılıp kaldın. Onu söyle sen bana, benim burda yani istanbulda tanıdığım Özel fiat bayisi var bende aracımı ordan 22500-e almıştım iyi indirim yaptılar bana yani, o zaman birmot b.düzü bana 23900 son fiyat vermişti yani Erkay otomotiv bu bayinin adı orda yetkili bir arkadaşım var ondan her türlü tedarik ederiz sis farını ben aracıma şimdi görüntü sistemi kurdum onun için önümüzdeki ay bakarım sis olayına. Bu ay lcd monitör işini hallettim buda çok güzel oldu lcd monitörümde cd olayı yok hafıza kartı ve usb ile çalışıyor .Hiçbir kabloya dokunmadan AUX çıkışından bağlattım ve TAM SÜPER OLDU gerçekten. Kablolara dokunulmadı kesilmedi garantiye de böylece bişey olmadı yani.

Kendine iyi bak kardeşim.
Ankaraya sevgilerrrrrr :ok:

grande06
20/03/2007, 13:37
@grande06

Ya sevgili kardeşim bu sis olayı çoktan çözülmüştü zaten hatta trabzon da benimki gibi rock siyahı bir active sislerini 1-2 ay önce taktırdı. Bizde icraat yok şimdi şöyle oluyor o arkadaşımız gibi sisleri servisten alıcaz veya dışardan tedarik edicez (ama kesinlikle servis dışında montajını yaptıracaksın) mevcut hiçbir kabloyu kesmeden yapılacak montaj dahil 230-ytl yi geçmiyor bu olay. Benim araştırmam far ve sislerin abartısız gerçekten zenon gibi gösteren bir ampul buldum fiyatını femoli kardeşim de onayladı gerçekten deli fiyat dedi. Philips diamond vision 5000-K bunu satıcı 100-Ytl ye veriyor ben adamın lafına değil ampulu takıp baktık kendi arabasına inanılmaz güzel cidden yani. Sis takacan ama öyle sarı sarı yandıktan sonra neye yarar dimi sevgili kardeşim. Senin derdin sis farı bulamamak mı yoksa servis activelere sis farı takmam diyor ya o yüzden onlara takılıp kaldın. Onu söyle sen bana, benim burda yani istanbulda tanıdığım Özel fiat bayisi var bende aracımı ordan 22500-e almıştım iyi indirim yaptılar bana yani, o zaman birmot b.düzü bana 23900 son fiyat vermişti yani Erkay otomotiv bu bayinin adı orda yetkili bir arkadaşım var ondan her türlü tedarik ederiz sis farını ben aracıma şimdi görüntü sistemi kurdum onun için önümüzdeki ay bakarım sis olayına. Bu ay lcd monitör işini hallettim buda çok güzel oldu lcd monitörümde cd olayı yok hafıza kartı ve usb ile çalışıyor .Hiçbir kabloya dokunmadan AUX çıkışından bağlattım ve TAM SÜPER OLDU gerçekten. Kablolara dokunulmadı kesilmedi garantiye de böylece bişey olmadı yani.

Kendine iyi bak kardeşim.
Ankaraya sevgilerrrrrr :ok:

şimdi benim sorunum serviste sisi takıyolar ama sonradan bilgisayarda oluşucak hataları üstlenmiyorlarrrr ona kafam takıldı vede bişi rica etsem bana o ampullerden alıp gönderebilirmisin acaba ben ank bulamadımmmmmm onun için yardımcı olursan sevinirim sis takıyolar dediğim gibi ama garanti dışı diyolar yani sorun bu nediosun?

grande06
20/03/2007, 13:52
:( neden bana kimse cvp yazmıyoooo yaaaa

Mehmet D.
20/03/2007, 14:11
Yok arkadaşım şimdi sisi takarken hali hazırda arabanın üzerindeki hiçbir kabloya dokunmayacaksın artı bir kablo çekip ekstradan bağlanacak bunuda forumda yapan bi arkadaşımız var ama sanayide yaptırmış servis yapmaz bu işlemi yaparsada garanti dışı bırakır ama sadece elektrik tesisatını yani arabanı komple garanti dışı bırakamaz.Ben foruma da bakayım, far ampullerine gelince hayret ankarada satmıyorlarmı önemli değil neyse ben istersen alır sana kargo yaparım far ve sis ampullerini.

msn adresim
mehmetdoganay444@hotmail.com

grande06
20/03/2007, 14:21
ok valla sevinirimmm kardeş yaaaaaaa msn ye ekledim seni bu arada ok sadece farların ampullerini göndersen bana kafi çok sevinirimm böle bişi yaparsan sisler içinde 180 ytlye orjinal sis buldum 20-30 ada taktırırım heraldeeee ok saol şimdiden

learner
22/03/2007, 23:10
valla bende aldığımda değiştirmiştim, farlar H4 philips diamond vision park ve sisler philips crystal vision aynı pakette toplam 75 + 75 ytl vermiştim.

görüntüleri istersen burada var

https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?t=1405

çok memnun kalacağına emin olabilirsin bence düşünme

Mehmet D.
22/03/2007, 23:18
@ozalin
Bu gün sordum sis farları H3 müş duyurulur...