PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hava yastığı arıza lambası yandı!

capar83
03/02/2010, 19:22
mrb arkadaşlar hava yastığı arıza lambası yandı sisfarı tektırıyodum bugün elektirikçide ondan sonra oldu ne alaka anlamadım ama neden olabilir acaba?

tbu17
03/02/2010, 21:29
emniyet kemerlerini sürekli takılı tutuyorsan bu arızayı gösterebilir.

capar83
03/02/2010, 21:40
yok takılı tutmuyorum ama bugün sis lambasını takarken eleman kablolarla baya bi uğraştı acaba diyorum onla alakası varmı çünkü ondan önce yanmıyodu

KaGaN
03/02/2010, 21:42
Büyük ihtimal.Kablolardan kaynaklı bir sıkıntı.Yazılımda olabilir..servise gösterip net bi cevap alabilirsiniz bence...

Sürekli kemer takmanın böyle bir hata vereceğine ihtimal veremiyorum..

ABNEW
03/02/2010, 22:41
İsmail, sis farıyla alakası var mı bilemiyorum ama ışığın yanma sebepleri,
-Airbag merkezi (arızası) ya da
-Soket-bağlantı kaynaklı olabilir.

Sonuçta servise danışmak gerekiyor...

capar83
03/02/2010, 22:55
eyvallah abi sagol bi gösterelim

GP COSKUN
03/02/2010, 23:56
baya bir kablolarla uğraştığını söylüyorsun
belki farkında olmadan kablolara yada soketlere müdahale etmiş olabilir
servise göstermelisin

sinanunlu
07/02/2010, 17:34
airbag kartuşuylada alakalı olabilir benimde başıma daha önce geldi

saseyas
07/02/2010, 17:42
arkadasım koltugun altında emniyet kemerının fişini kontrol et o cıkmıs olabılır

imdesign
07/02/2010, 17:47
yanan ışığın resmini çekmen mümkünmü?

bence (nasıl oldu bilmiyorum ama)

Menü deki airbag kapalı olduğu durumda gösterge panelinde göster

seçeneğinide açmış olabilirsiniz...

MehmetFrt
07/02/2010, 22:21
daha önceden benimde başıma bir kere böyle bi olay geldi.Benzinlikte arabayı çalıştırdım cıkarken hava yastığı ışığı yandı kenara cekip arabayı istop ettim tekrar çalıştırınca hava yastığı ışığı söndü:D puntoların dandikliğinden olsa gerek

gizemlierkek
13/07/2010, 08:37
Arkadaşlar dün durduk yere aynı hatayı benim araçta verdi ve kullanma kılavuzuna bakın diye yazı geçiyor. En kısa zamanda servise gideceğim birazda canım sıkıldı araç daha yeni.

Painkiller
13/07/2010, 12:35
Önemli bişey olduğunu sanmıyorum, benim de 1 ay önce oldu. 1 hafta boyunca zaman zaman airbag failure uyarısı aldım. Servise götürdüğümde soketin gevşediğini söylediler. yerine oturttular artık sorun yok.

confida
14/07/2010, 12:25
2 gun once tam uzun yola cikacagim konsolda bulunan butun isiklar yanik kaldi. Farlar, cd calar calismaz oldu. Tirstim. Bir ara forumda bir arkadas sigorta bolumune iki tikilat gecer demisti. Cektim saga, besmele cekip sigorta bolumunun kapagini acip tekrar kapattim. Duzeldi :)

Daha once de durduk yere sag on cam kapanmaz olmustu sonra 5 dk sonra kendiliginden duzeldi. GP kullanrken bazi guclere inanmak gerekiyor :)

ssss2292
10/08/2010, 15:56
airbag korna ve direksiyon kumandaları sorunu çözüldü serviste 460 470 TL fiyat biçilen problem iyi bir oto elektrikçisi ustamın yardımıyla çözüldü. direksiyonun hemen altında bir 8 kanallı bir film şeklinde kablo var kablo belli bir yerden kırıldığı için bu sorunlar ortaya çıkıyor. kablo direksiyon sökülerekten çıkartıldı. kırılan yer kesilerek iki tarafından ince bir işçilikle leyimlenip etrafına yapıştırıcı sürülerekten yerine takıldı şuan için sorun çözüldü. Biraz uğraş isteyen bir iş ben tanıdık olduğu için 30 TL + 30 TL de hata sildirmek için bilgisayara bağlama için vererek hallettirdim. İnşallah uzun süreli bir çözüm olur.

gizemlierkek
15/08/2010, 14:39
Sa. Arkadaşlar
Yakıt kesme hatası ve hava yastığı arıza ışık lambaları yanıyordu servise gittim çözemediler yedek parça yazdırdık biz seni ararız dediler aradan 2 hafta geçti aradılar dün gittim yaptılar aracı teslim aldım aradan yarım saat geçti hava yastığı lambaları tekrar yandı geri dönüp gitmedim ama başım belada 2 aydır bu sıkıntılar devam ediyor acayip sinir bozucu sıfır araç alıyorsun birde bu tür sorunlar çıkınca yazık gerçekten.

EvoKoray
15/08/2010, 22:36
bu sorunlar hep activelerdemi yaff :S dynamic te böyle sorunlar yaşayan görmüyorum..

gizemlierkek
03/09/2010, 11:58
sa.
Arkadaşlar hava yastığı arızasıyla uğraşmaktan bıktım artık 5. gidişim olacak servis yapıyor 1 saat yada 1 gün sonra yine arıza lambası yanıyor ne yapacağım şatım kaldım.

gizemlierkek
04/09/2010, 17:18
arkadaşlar son kez hava yastığındaki sorunu tespit edip yaptılar İnşallah olmaz. Size tavsiyem her servise girmenizde işlem yapılıyorsa mutlaka servis raporunu alın sonunda faydasını görürsünüz.

mehmetsafran
12/09/2010, 23:13
Benim aracımda da bugün yandı airbag arıza lambası arada sönüyor sonra tekrar yanıyor acaba nedendir?

metalpiranha
26/03/2013, 09:49
Arkadaslar bu lamba bende de 1 yanıyor bir sönüyor.Kesinlikle sürekli yanmıyor.Direksiyonda ki şerit ile alakalı mı yoksa soket ile ilgili mi birde bu sorun için ankara da nereye gitmemi önerirsiniz. 1 ay sonra uzun bir yolculuğa çıkacağım bir an önce sorunu çözmem gerekli.

muratxx5
26/03/2013, 10:23
Şaşmaz da oto Anka var oto elektrikçi... oraya bakabilirsiniz. Ya da arızalı halde elm327 ile bakarak sorunun nerede olduğunu görüp müdahale edebilirsiniz.

Ziyaretçi049
26/03/2013, 10:24
Tamburun içerisindeki şerit ufaktan ufaktan kırılmaya başlamıştır muhtemelen.
Tambur'u komple değiştirmen gerekir.
Aslında bu Fiat'ın kronik sorunu ama bir türlü kabul etmiyorlar...

salih1905
03/10/2013, 10:19
Arkadaslar bu sorun benimde basimda 2 aydir ve şu an korna çalismiyor istanbulda uygun şekilde yaptirabilecegim bir usta var mı

MrFatih
03/10/2013, 11:35
Arkadaslar bu sorun benimde basimda 2 aydir ve şu an korna çalismiyor istanbulda uygun şekilde yaptirabilecegim bir usta var mı

Öncelikle geçmiş olsun diyorum sana.

Sorun Airbag makarasında ( Sinyan kollarının olduğu bölge )

Tamirat, tadilat yapılacak birşeyi yok, tek çözümü Airbag makarasının ( Sinyal kollarının olduğu gözde ) değişimi.

Çıkmacıdan da temin edebilirsin. Çıkmacılarda 150, 200, 250 gibi fiyata temin edebilirsin. Çevrende yada forumda Cruise Kontrol taktıran arkadaş varsa eski makaraya talip olabilirsin. İzmir'de oto izmir (https://forum.grandepuntotr.com/members/-oto-izmir.html) nickli forumda arkadaşımız var, bi sor bakalım elinde çıkma varsa kargo ile gönderme konusunda yardımcı olmaya çalışır kendisi...

Tekrardan geçmiş olsun...

Emrulllah
14/05/2018, 23:58
Selamın aleyküm , şuan aynı sorun ile ben uğraşıyorum, soeunlu olan yer nerede çıktı bilgi verebilirmisiniz.

Seymen1453
15/05/2018, 00:04
Eğer sorun airbag sargısındaysa sinyal koluyla birlikte set olarak takılıyor diye biliyorum araştır istersen yine bi eğer sorunum sargıdaysa ben hız sabitleyici taktırdığım için orjinal kol duruyor uygun fiyata verebilirim herhangi bir arızası yok sor soruştur arızan ondan kaynaklıysa yazarsın

FenerLee1907
19/05/2018, 23:27
bu sorunlar hep activelerdemi yaff :S dynamic te böyle sorunlar yaşayan görmüyorum..

Malesef bugün benimde başıma geldi. Demekki dynamic te de oluyormuş :) kullanımıma engel bir durum olmadığı için herhangi bir tamir düşünmüyorum. Ayrıca 2006 grande punto dynamic cruse control takılıyormu? taktırırsam airbag arıza lambası söner mi?

volkan1065
19/05/2018, 23:48
Malesef bugün benimde başıma geldi. Demekki dynamic te de oluyormuş :) kullanımıma engel bir durum olmadığı için herhangi bir tamir düşünmüyorum. Ayrıca 2006 grande punto dynamic cruse control takılıyormu? taktırırsam airbag arıza lambası söner mi?
Airbag sargı arızası var ise ya kol seti değişecek yada sargı değişecek. 2006 modele cruz takılıyor. Cruz lu kol seti alabilirsiniz. Ancak tesisati yok ise 70 cm bir kablo cekilmesi gerekecek. Sonra da beyinden aktif edilince kullanırsınız.

FenerLee1907
04/06/2018, 01:04
Airbag sargı arızası var ise ya kol seti değişecek yada sargı değişecek. 2006 modele cruz takılıyor. Cruz lu kol seti alabilirsiniz. Ancak tesisati yok ise 70 cm bir kablo cekilmesi gerekecek. Sonra da beyinden aktif edilince kullanırsınız.

Aracımı elektrikçiye gösterdim. Bilgisayara bağlayıp zemberek(sargı) arızası dedi. Açıp bakıcaz, tamir edilirse ederiz ama edilmezse yenisi 350 lira civarı dedi. kornamda çalmıyor artık.

mubinefe08
14/07/2018, 00:34
Merhaba arkadaşlar bendede 2007 model grande 1.3 aracım var aırbag arızası geldi ekrana servise goturdum pc ekranında arıza b0103 arızası ve 1ıncı sevıye surucu hava yastıgı rezıstansı dıye cıkıyo ne yapmam gerekır dıyo attırmak ıstemıyorum trabzon tarafında yaptıracak yer varmı bırde hıc sabıtleyıcı taktırmak ıstıyorum olurmu sımdıden tsk ederım herkeze
ıyı geceler :)

mubinefe08
01/08/2018, 21:42
merhaba arkadaslar yardımlarınızı beklıorum
pc baglattırdım 1 ıncı sevıye surucunun hava yastıgı rezıstansı arızası verdı nasıl halledebılırım
şimdiden tsk ederım

dumanpuntoworks
08/12/2020, 00:10
Selamlar, konuyu hortlatmış olacağım ama bugün bende 2006 dynamic grande punto sahibi oldum. Ekspertizden sonra hava yastığı ışığı yanıyor bende de aynı şekilde. 1 km gidince söner dediler 15 20km yol gittim sönmedi. OBD'den kontrol ettiler ekspertizde hata kodu çıkmadı. Problem neyden kaynaklanıyor olabilir?

FIAT CEO
09/12/2020, 13:19
w.selam 15 kilometre değil isterseniz 15 bin kilometre gitseniz yine Aırbag Lambası sönmez Araç İstanbul daysa siz yardımcı olurum