PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Göğüste keçe sesi

hhhed
01/02/2010, 18:03
Arkadaşlar herkese merhaba, 2006 model aracımın göğüs kısmından son zamanlarda artmakla beraber keçe sesi gibi birşey geliyor. özellikle araç stop ettiğinde motor sallanırken, komprasöre binince ve motoru sallayabilecek durumlarda sürtünme sesi geliyor. Bunu daha önce yaşayan oldumu acaba?

Raistlin
01/02/2010, 19:00
benm başıma benzer bi durum gelmişti..motordan tıkırtı sesi geliyodu bişey kırıkmış gibi servise gösterdim duymamazlıktan geldiler başta daha sonra üstlerine gidince biraz duymak zorunda kaldılar...motora bağlanan boruları tutan civatalar gevşediği için motora yüklenince motor kendini biraz kasınca ses yapıyodu ayarladılar benzer bi durum olabilir

tabi ilk olarak kendinizi tanışma bölümünde tanıtsanız daha bi memnun olurduk =)

GP COSKUN
01/02/2010, 21:58
torpidonun arkasındaki kalorifer hortumları yapıyor bu sesi
bir kaç arkadaşımızın başına geldi izole ederek hallettiler sorunu

z_ygt
01/02/2010, 22:19
Aynı ses bende de vardı.Kalorifer hortumları yapıyor.Onu sabitleyince ses gitti.

hhhed
02/02/2010, 16:58
benm başıma benzer bi durum gelmişti..motordan tıkırtı sesi geliyodu bişey kırıkmış gibi servise gösterdim duymamazlıktan geldiler başta daha sonra üstlerine gidince biraz duymak zorunda kaldılar...motora bağlanan boruları tutan civatalar gevşediği için motora yüklenince motor kendini biraz kasınca ses yapıyodu ayarladılar benzer bi durum olabilir

tabi ilk olarak kendinizi tanışma bölümünde tanıtsanız daha bi memnun olurduk =)

kusura bakmayın tanışma konusunu bilmiyordum. Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.Kalorifer borularına bi yönelelim bakalım.

kucukm
02/02/2010, 21:35
selamlar,
torpidonun arkasında tam nerede acaba hortumlar? acıklayabilir misiniz acaba? bende benzer bir ses duyuyorum ama daha cok 2. viteste 2500-3000 devi arasında gelen bir tırlama sesi. teyibin arkasından geliyor gibi gelmişti bana.
neyse tam olarak acıklarsanız sevinirim.
tesekkurler

HasanAliz
23/04/2010, 17:57
1 haftadır aracımın torpidonun olduğu bölümden cızırtı/ lakırdı sesleri gelmeye başladı. araç giderken,düz zeminde kalkerken vs ses yok ama rampa yukarı kalkarken cam titremesi gibi lıkır lıkır bir ses geliyor. bunun sebebi de kalorifer hortumları mı acaba? plastik sürtmesi gibi bir ses değil. zırlama sesi. yardımlarınızı bekliyorum.

bvulgari
23/04/2010, 19:28
selamlar,
torpidonun arkasında tam nerede acaba hortumlar? acıklayabilir misiniz acaba? bende benzer bir ses duyuyorum ama daha cok 2. viteste 2500-3000 devi arasında gelen bir tırlama sesi. teyibin arkasından geliyor gibi gelmişti bana.
neyse tam olarak acıklarsanız sevinirim.
tesekkurler
bi kısmı torbidonun arkasında bi kısmıda gaz pedalının sagındaki kapagın arkasında..kelepce gibi bişey takıyolar hallediyolar...

ABNEW
23/04/2010, 21:59
Acaba iyi takılmamış ya da yerinden çıkmış polen filtresi bu sesi çıkarabilir mi? Tarif edilen bölgede aklıma ilk gelen bu :)