PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor arıza acil yardım

nemss1306
31/01/2010, 18:52
arkadaslar dun durduk yere motor arıza ısıgım yandı servıse gıttım 301 numaralı hata dedı yakıttan dolayıymıs ısık sondu ve eve geldm bugun tekrar yanmaya basladı bu konuda bılgısı olan warmı mazotmu pıs acaba sumu war ıcınde anlamadım....:(

nemss1306
31/01/2010, 19:10
motor enjeksiyon sistemı arızasıymıs bu :S

GP COSKUN
31/01/2010, 19:47
yakıttan kaynaklanıyor olabilir
sonuçta servise tekrar gitmen gerekecek

nemss1306
31/01/2010, 21:22
sureklı shellden alıodum opetten 2 kere aldm bu cıktı basıma eger servıs yakıttan derse opetısıkayet edıcem bı kac kısının daha basına gelmıs

GP COSKUN
31/01/2010, 21:24
sureklı shellden alıodum opetten 2 kere aldm bu cıktı basıma eger servıs yakıttan derse opetısıkayet edıcem bı kac kısının daha basına gelmıs

bildiğim kadarıyla zaten fiat ta opeti tavsiye ediyor ama
bayii nasıl bir yakıt koydu araştırmak lazım
servisede durumu anlat ölçüm için yakıttan numune alıp bakabilirler

nemss1306
31/01/2010, 21:27
ama o yakıtın ustune bırdaha yakıt almam gerktı onuda shellden aldm bole arızalı kullanıorm yarın ılk ısım servıse gtmek olucak ısalh bı sorun cıkarıpta basıma buyuk bı sorun cıkarmaz

KaGaN
01/02/2010, 00:29
Eğer yakıttan kaynaklanıyorsa garantiden halledemessiniz heralde.Çünkü opet yakıt güvence sistemi var 10 depoya kadar nerden aldığınız anlaşılıyor..Opetten başka yerden alınıyorsa garanti dışı kalıyor..İşalalh büyük sıkıntılar çıkarmazlar başınıza..

byfestival
01/02/2010, 10:33

Opetin kullandığı yakıt ile diğer petrol şirketlerinin kullandığı yakıt içerisindeki farklı kimyasallar birleştiğinde bu tip sorunlar çıkıyor. FİAT yakıt güvence sistemini bu yüzden çıkarmak zorunda kaldı..:cool:

nemss1306
01/02/2010, 13:36
bugun servıse gttımde erg valfi degscekmıs temızlenınce tam randıman alnmıyorms 2-3 gune tekrar aynı sorun olur dedıler medos bırmot ve kırmakda aynı seyı soyledı smdı fıyat alıcam duruma gore yaptrcam daga once aracında egr valfi degıstıren warsa yardımlarını beklıorm...

arkadaslar egr valfi degısen warmı temızlesek sorun olurmu bu konuya cok takıldım yardım edersenız cok sewınırım..

GP COSKUN
02/02/2010, 09:22
arkadaslar egr valfi degısen warmı temızlesek sorun olurmu bu konuya cok takıldım yardım edersenız cok sewınırım..

temizlettir biraz daha kullan yine sorun yaparsa değiştirirsin

nemss1306
02/02/2010, 10:42
2 gundr ısık yanmıo arabanınncekısıde yakıtıda gayet guzel acaba sorun ortadan kalktmı onceden aldıgım gıbı smdıde shellden aldm 100 km flan yaptm ısık yanmadı ne olcak bılmıorm :S

detay
02/02/2010, 22:15
bugun servıse gttımde erg valfi degscekmıs temızlenınce tam randıman alnmıyorms 2-3 gune tekrar aynı sorun olur dedıler medos bırmot ve kırmakda aynı seyı soyledı smdı fıyat alıcam duruma gore yaptrcam daga once aracında egr valfi degıstıren warsa yardımlarını beklıorm...

Ben yaklaşık bir ay önce temizlettim. Önce enjeksiyon arıza lambası yandı. Servise gittim. 40 000 bakımına da az kalmıştı. Bakımda temizleriz dediler. Bakımı da bir ay önce yaptırdım, o sırada temizlediler. Şu an bir sorun yok. Temizletmeden önce internette biraz araştırma yaptım. Başka marka araçların mesela opel astra, corsa vs. Tıkanmalar olmuş. Değişim pahalı olduğundan temizletmişler ve sorun yaşamamışlar. Sonuçta bu kötü yalıtın bu valfi tıkamasından kaynaklanan bir durum. Yani bir çeşit kurumlanma.

detay
02/02/2010, 22:19

Benim araçta da motor arıza ışığı yandı. Serviste egr temizlencek dendi. 40 000 bakımına da az kalmıştı. 40 000 bakımda temizlediler. Şu an bir sorun yok. Temizletmeden önce internette araştırdım. Başka marka araçlar da da temizlik yapılıyormuş.

muratde
02/02/2010, 23:27
egr valfi temzilenerekte bu can sıkıcı durum bertaraf edilebilirdi.parça değişimine gerek olmayabilirdide yani.ama şu an için sorun olmadığından fazlada birşey yazmaya gerek yok sanırsan.keyifli kullanımlar.