PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP far ayarı yardımı

gizemlisan
29/01/2010, 21:54
2008 gp kullanıyorum.farlar akşam çok fazla aydınlatmıyor. akşam eve gelirken epey güçlük çektim.arabaya binen birkaç kişide aynı problemi dile getirmişti.Neyden kaynaklı olabilir arkadaşlar .Aracın içinden yapabileceğim ayar yeri varmı?

JuzZz
29/01/2010, 21:57
direysiyonun sol kısmında sislerin oldgu yerin yanında farları kaldırmaa tuşları var ama bahsettignz sey o mudur acaba?

koyublack
29/01/2010, 22:03
fazla aydınlatmıyor derken, farlar sönük mü yanıyor yoksa fazla ileriyi aydınlatmayıp çok kısa mesafeyi mi aydınlatıyor. ayrıca farlarınız normal sarı ampul mü yoksa xenon mu?

gizemlisan
29/01/2010, 22:04
direysiyonun sol kısmında sislerin oldgu yerin yanında farları kaldırmaa tuşları var ama bahsettignz sey o mudur acaba?

valla hiç dikkat etmedim yarın bir bakıyım.farları kaldırma tuşu derken parlaklığınımı arttırıyor :cool0000:

gizemlisan
29/01/2010, 22:05
fazla aydınlatmıyor derken, farlar sönük mü yanıyor yoksa fazla ileriyi aydınlatmayıp çok kısa mesafeyi mi aydınlatıyor. ayrıca farlarınız normal sarı ampul mü yoksa xenon mu?

sönük değil aydınlattığı alan çok az ...

SpyHunter33
29/01/2010, 22:07

Soner bey araçta xenon yok normal sarı ampul...

erosistanbul
29/01/2010, 22:07
Bende de bu ara sönük aydınlatıyor.ayarlar tamam ama sanki lambada bi problem var.bi ara baktırcam.

gizemlisan
29/01/2010, 22:12
Bende de bu ara sönük aydınlatıyor.ayarlar tamam ama sanki lambada bi problem var.bi ara baktırcam.
farlar topluca sönme eylemi yapıyor galiba :poster_s:

koyublack
29/01/2010, 22:27
arkadaşın dediği gibi sislerin düğmesinin yanında far yükseklik ayarı var kısalar yanarken ordan da ayarlayabilirsiniz, dijital ekranda 0 yazıyorsa kademe en yüksektedir gene de verim alamazsanız serviste far ayarı yaptırmakta fayda var 2 dakikalık bir iş görüntü çok farkediyor aynı sorun bende de vardı ayarlatınca düzeldi.

ERDİ
29/01/2010, 23:02
ben normalden 3 kademe daha fazla yukarı kaldırdım ama yinede fayda etmiyor aydınlattığı alan yine aynı bide yağmur felan yağınca farı kapatıyorum açıyorum çok az mesafeyi aydınlatıyor

koyublack
29/01/2010, 23:20
benim kademe o'da serviste de ayar yaptırdım epey faydası oldu. farlarım xenon yoğun yağmurda ya da sisli havada görüşte sıkıntı oluyor o yüzden sislerim normal sarı ampul onların çok faydası oluyor.

SpyHunter33
29/01/2010, 23:26
:) ya bu xenon farlara harbi gıcık olmaya başladım bir gün o farlar yüzünden kaza yapacağım. Hatta bu gün ramak kaldı karşımdan gelen aracın farlar xenon ve oyle bir aydınlatıyor ki uzun kısa yaptım acaba uzunla mı geliyor fiye baktım yok uzunlar tam bir facia hepsinde sonra tabi hava karanlık bi yandan da yağmur çiseliyor önümü göremiyorum e tabi az kalsın kaldırıma tosluyordum :) ne dir bu çileee

koyublack
29/01/2010, 23:47
şimdiye kadar hiç öle karşımdan selektör yakan olmadı ya da karşıdan gelen araba yanımdan geçerken kulağım çınlamadı. ama bazısı varki hakikaten insanın gözleri kamaşıyor.

byfestival
30/01/2010, 09:53
Far camın kirlenmiştir.

16 CSE 79
30/01/2010, 10:03
:) ya bu xenon farlara harbi gıcık olmaya başladım bir gün o farlar yüzünden kaza yapacağım. Hatta bu gün ramak kaldı karşımdan gelen aracın farlar xenon ve oyle bir aydınlatıyor ki uzun kısa yaptım acaba uzunla mı geliyor fiye baktım yok uzunlar tam bir facia hepsinde sonra tabi hava karanlık bi yandan da yağmur çiseliyor önümü göremiyorum e tabi az kalsın kaldırıma tosluyordum :) ne dir bu çileee
Aynen katılıyorum sana.Bilinçsizce uygulanan xenon farlarından dolayı aynı sıkıntıları bende yaşıyorum.Kendi sürüş keyiflerini arttırırken karşıdan gelen araçların bir o kadar sürüşlerini bozduklarını hatta karartıklarını bilmeliler.
(bu sözüm hakkıyla uygulanmış xenon far takan arkadaşlarıma değildir üzerlerine almasınlar.)

BSK
30/01/2010, 11:08
Evet merceksiz xenon çok kötü oluyor karşıdan gelene sellektör yapıyorum uzunların açık diye o da bana sellektör yapıyor ve ben birkaç saniye kör oluyorum meğer kısalarıymış onlar. Veya arkadan gelenlere hemen yol veriyorum ki ben de araba kullanabileyim diye. Ben de istiyorum aslında xenon ama ışığı dağıttığından ve insanlara zarar vermesin diye taktırmadım, bir de annem ve eşimi de düşündüğüm için taktırmadım diyebilirim.

sowhat788
30/01/2010, 11:12
Xenon larda şapka olursa sorun olmuyor ama yoksa kaynağa bakmakdan farkı yok

aslam0740
30/01/2010, 12:03
geçmiş olun fatoş hanım, sizin farlar ayarsız olabilir, bi ayarlattırın geçer çok büyük bi sorun olacağını sanmıyorum birde ben bu far hakkında konuşmka istiyorum, farları kaldırmak önünüzü en iyi bir şekilde göreceğiniz anlamına gelmez farları çok kaldırırsanız size çok ileriyi gösterir bu seferde önünüzü göremezsiniz, farları aşağı indirmedede karlı buzlu yolların bozuk olduğu zaman iyice aşağı alırsınız ki önünüzde ne var ne yok göreseniz diye bazı arkadaşlarımız farları ayarlatırken farları en uzağa gösterecek şekilde ayarlatıyor sonra şehir içinde bi çukuru göremiyorlar sonrasında ya lastik yararlar yada ön düzen gider ya da daha fazlası olur

selcukx
30/01/2010, 12:18
Bende de aynı sorun vardı. Far ayarı yaptırdım sorun şimdilik çözüldü. Ama en güzeli xenon yapmak. Gerçi bende xenon farlı arabaalara uyuz oluyorum. Acayip derecede gözümü alıyorlar. Malesef bencil sürücüler yüzünden bir gün ya kör olucaz yada kaza yapıcaz.

tempesty
30/01/2010, 13:04
geçen gün benim farlarda göstermiyo gibiydi meğerse far camları leş gibi olmuş sildim geçti yaw :)

Ayrıca xenon olayına katılıyorum merceksiz xenonlar tam bir facia !!

Moosty
30/01/2010, 13:59
Bazı Xenon farlara sinir olan sadece ben değilmişim demekki.
Her Xenon göz almıyor ama bazıları nasıl ayarlatıyorsa direk insanın gözünün içine geliyor.
Tarfik polisleri radar ile hız kontrolünün yanında bir de Xenon far kontrolü yapsa hiç fena olmaz aslında
Gece yolculuğunu severdim aslında ama Xenon farlar çıktı çıkalı gece yolculukları çekilmez oldu.

aslam0740
30/01/2010, 19:02
evet bende xenon farlara uyuz oluyorum direk gözlerime geliyor. birde sis farlarını açarak gidenleri sevmiyorum hiç mi karşıdan gelenleri düşünmüyorlar sis farı adı üstünde sisli havalarda açılan fardır

gizemlisan
30/01/2010, 22:43
teşekkürler arkadaşlar bugün far kaldırma işlemini denedim yinede bir değişiklik olmadı. pazartesi günü servise göstermeyi düşünüyorum.

KaGaN
31/01/2010, 00:19
Far kaldırma işleminde ekranda +0 yazar onun üstüne çıkmaz +1 +2 diye yanlız aşağıya çekebilirsiniz.Eğer hiç kımıldamıyorsa ki oynatınca vınn vınn ses geliyor içeri..Motorunda bir araıza olabilir..