PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon açı sensörü?

berattuna
27/01/2010, 14:32
servise gittim bu problemin olduğunu esp uyarı ışığının bundan yandığı söylendi çok önemli bir sorun mu acaba bilen varmı?:agri:

GP COSKUN
27/01/2010, 15:09
Bu sensörler direksiyon pozisyonunu esp beynine bildirmektedir bu sensörde arıza meydana gelirse esp sistemi yanlış çalışır ve arıza algılar
grande puntolarda açı sensörünün ayrı olarak değil komple olarak değiştiğini yani cıty direksiyonunuzun komple değişeceğini söyleyebilirim
bu arıza 1500 ile 2000 tl arasında tutuyor ancak fiat servisleri cıty arızasını garanti kapsamında gidermeye başladılar sizde görüşürseniz garantiniz olmasa bile garantiden değiştirebilirler

Kriminal
27/01/2010, 17:28
Coşkun bey garantım yok benımde boyle bır sorunumda yok ama aracım 50.000 km de ya olursa dıye soruyorum garantısı bıtmıs aracı ucretsız yaparlarmı dersınız ?

GP COSKUN
27/01/2010, 21:29
Coşkun bey garantım yok benımde boyle bır sorunumda yok ama aracım 50.000 km de ya olursa dıye soruyorum garantısı bıtmıs aracı ucretsız yaparlarmı dersınız ?

artık fiat sorunun kronik olduğunu kabul etti ve değişim yapmaya başladılar
bir kaç arkadaşımızın garantisi bitik olduğu halde sadece işçilik ödeyerek ücretsiz değiştirdiklerini biliyorum

taipen71
27/01/2010, 22:51
Linea aracımda kışlık lastikleri taktırıp rot balans ayarı yaptırdığımda asr,esp,abs herşey devre dışı kalmıştı serviste bunun açı sensöründen olduğu söylenip düzeltilmişti ancak bukadar pahalımıdır veya puntolarda komlemi değişir bilemiyorum

şekerlioğlu
27/01/2010, 23:12
Linea,da açı sensörümü var.

GP COSKUN
27/01/2010, 23:47
Linea,da açı sensörümü var.

linealarda cıty fonksiyonu yok ama
kramayer tipi hidrolik direksiyon var
bu tip direksiyon sistemlerinde de açı sensörü var

ogretmen52
03/11/2013, 15:34
öncelikle herkese merhabalar.2006 model punto sahibiyim.1-2 aydır uyarı lambası yanıyor.sorun direksiyon açı sensörü.pazartesi yaptırmaya başlayacağım.bu sorun hakkında bilgi verirseniz mennun olurum.şimdiden tşk.

halils2
03/11/2013, 16:45
arcı önce servise götürün. Garantiden direksiyon sistemini komple değiştirmeleri için baskı yapın çözüm üretemezseniz tamir ettirmeye çalışırsınız.
Forumda da city arızası diye aratır ya da teknik yardım kısmına bakarsanız city başlıklı sabit konuyu göreceksiniz. Geçmiş olsun