PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Junyan angel kullanan arkadaşlar

chngrrrrrr
26/01/2010, 23:18
junyan kullanan rkadaşlar bir sorum olacak
bu farlardan takarken tamponun sökülmesş gerekiyormuş?
doğru mu acaba?
sizler nasıl taktırdınız farlarınızı?
şimdiden teşekkürler.
saygılar

tempesty
26/01/2010, 23:21
tampon kısmi olarak sökülüyor doğrudur

Erdem Bozdağ
26/01/2010, 23:22
evet tampon kısmı sokulmeden farlar degısmıyor

GP COSKUN
26/01/2010, 23:26
junyan kullanan rkadaşlar bir sorum olacak
bu farlardan takarken tamponun sökülmesş gerekiyormuş?
doğru mu acaba?
sizler nasıl taktırdınız farlarınızı?
şimdiden teşekkürler.
saygılar

cihangir sen bana inanmıyonmu
sökecen işte o kadar :busted_b:

serdar2362
26/01/2010, 23:28
Benim farlar, kaza yaptığımda tampon kırılmıştı, farları değiştirmeyi düşündüğümü söylemiştim, Müslüm kardeşim tamponu değiştirmeden şimdiden takalım yoksa tekrar tampon sökülmesi gerekir demişti.

chngrrrrrr
26/01/2010, 23:33
cihangir sen bana inanmıyonmu
sökecen işte o kadar :busted_b:

len dur 1 elin nesi var 2 elin sesi var:)
sen msnine baksana beni deli etme:)

bu arada arkadaşlar kısmi sökmek nasıl oluyo anlayamadım da

KaGaN
26/01/2010, 23:34
Tmapon sökmeden kesinlikle ne çıkar ne monte edilir :) ayrıca komple çıkıo tampon kısmi değil.

axi
26/01/2010, 23:44
tampon sökülür baba. işi iyi bilen birine söktür ama. kırıp dökmesin yada civataları arttırmasın. birde yapıldıkdan sonra tamponun sağına soluna bak tampon yerine tam oturmuşmu diye. bide sol tarafın uzun ampulu yada sinyal ampulu patlasa yine sökecen tamponu.. ama söken insan,insan gibi söker takarsa bişey olmuyor. bnm ki xenondu angel dı derken 5 kere sökülüp takıldı.. Kolay gelsin

chngrrrrrr
26/01/2010, 23:47
tampon sökülür baba. işi iyi bilen birine söktür ama. kırıp dökmesin yada civataları arttırmasın. birde yapıldıkdan sonra tamponun sağına soluna bak tampon yerine tam oturmuşmu diye. bide sol tarafın uzun ampulu yada sinyal ampulu patlasa yine sökecen tamponu.. ama söken insan,insan gibi söker takarsa bişey olmuyor. bnm ki xenondu angel dı derken 5 kere sökülüp takıldı.. Kolay gelsin

eyvallah kardeş sağol da xenon takarkendemi söküyolar bu mereti

KaGaN
26/01/2010, 23:48
eğer angella beraber xneon kitini taktırırsan birdaha sökülmez ama ayrı ayrı zamanla taktırırsan sökülür.

chngrrrrrr
26/01/2010, 23:52
junyansız xenon takarken nasıl oluyo peki

KaGaN
26/01/2010, 23:58
Yine söküp orginal fara xneon kitini monte ediolar.

Yani kısaca fara bir işlem yaptırmaya kalktığında tampon sökülür

axi
27/01/2010, 00:06
eyvallah kardeş sağol da xenon takarkendemi söküyolar bu mereti

aynen öyle dediğim gibi söken takana dikkat et.. hatta başında dur çünkü ön tamponu 10 tane vida tutuyor

junyansız xenon takarken nasıl oluyo peki

abi yine sökülüyo ;) Kaçarımız yok illaki sökülcek :D:D

chngrrrrrr
27/01/2010, 00:08
vay be amma dertmiş ha
fiat modifiyeye bu kadar mı karşıymış ya
zorluk üstüne zorluk:)

axi
27/01/2010, 00:10
bulmaca gibi yaa...

chngrrrrrr
27/01/2010, 00:13
eren aynen valla bu ne böyle ya
kaç para işçilik alıyolar bu işe

axi
27/01/2010, 00:24
bak en başta orjinal farlarına xenon yaptım xenon, tampon sökme xenon takma, 300 tl angellar takılırken angellerın uzunlarada h1 xenon yaptım o zman 130 tl xenon dahil. sonra angellar söküldü yine orji farlar takıldı 30 tl işçilik. en son canım sis istedi gittim 180 tl sis aldım. h1 xenon tampon sökme xenon takma tesisatı düğmesi rölesi derken 150 yede o patladı...
yauw kaptırdım ben senn sorunun cevabından fazlkasını yazdım ama çok doluyum bu konuda kusura bakma işin özeti 30 tl civarında sök tak yapılıyor..

chngrrrrrr
27/01/2010, 00:33
az bile dolmuşsun be kardeşim sen
dünya para vermişsin farlar için

ABNEW
27/01/2010, 02:14
Denildiği gibi far değişimi için tamponun en azından kısmen sökülmesi gerekmekte.Serviste ise komple sökerler muhtemelen,

Femoli, mümkün olduğunca az sökerek far değişimini yapabiliyordu:)
Aşağıda Mehmetin far takmak için söktüğü tampon var:
https://img442.imageshack.us/img442/9499/grnt045d.th.jpg (https://img442.imageshack.us/i/grnt045d.jpg/)

axi
27/01/2010, 03:26
Denildiği gibi far değişimi için tamponun en azından kısmen sökülmesi gerekmekte.Serviste ise komple sökerler muhtemelen,

Femoli, mümkün olduğunca az sökerek far değişimini yapabiliyordu:)
Aşağıda Mehmetin far takmak için söktüğü tampon var:
https://img442.imageshack.us/img442/9499/grnt045d.th.jpg (https://img442.imageshack.us/i/grnt045d.jpg/)

Arda abi o yanlardaki ve davlumbazdaki vidaları söktükden sonra geriye panel kısmında 4 tane yıldız vida kalıyor..;) ama haklısın bu şekildede sökülür lakin tamponu biraz esnetmek gerekli...

real
27/01/2010, 08:18
bide angeller in yanında yer alan sinyal modulu varya arkadaşlar onunda ampulu patlarsa eğer yine tamponu sökmek gerekiyor :)

femoli
27/01/2010, 09:24
Konuya parmak atayım :D

Angel far takarken aynen ardanında dedği gibi kısmen sökülüyor o alttaki 4 civatayı sökmemizin nedeni alttaki civataların yeri çok kötü bir kere söküldüğünde bir daha düzen tutmuyor hemde söktüğünüzde geri takarken orantısız kaymalar meydana gelip çoğu arkdaşımızın bahsettiği far altı şişikleri meydana geliyor yüzlerce kez sökmüş biri olarak tamponu tamamen söktürmemenizi öneririm ..

Xenon takılırkende tampon sökülüyor demiş bir arkdaş ..alınmasın ama nalbantamı yaptırdı diyeceğim ne orj fara nede angel fara xenon takılacağında kesinlikle tampon SÖKÜLMEZ :)

Sinyal konusuna gelince onuda tampon sökülmeden halledilebilir ;)

Yani kısacası sadece farı komple takacağınızda kısmen sökmeniz gerekiyor:)

serdar2362
27/01/2010, 10:59
Sanırım bu konuya kapak oldu.:D

axi
27/01/2010, 14:00
xenon takılırken tampon sökülüyor diye ben söyledim...mehmet abi yanlış anlama ama benim işimi yapan nalbant filan değildi 20 yıllık oto elektrik ustası... senin dediğine hatalı demiyorum evet tampon sökülmeden de takılabilir.... bu işin cahili değilim snnle zaten aşağı yukarı meslektaş sayılırız ama uslup beni üzdü... neyse...

femoli
27/01/2010, 14:07
xenon takılırken tampon sökülüyor diye ben söyledim...mehmet abi yanlış anlama ama benim işimi yapan nalbant filan değildi 20 yıllık oto elektrik ustası... senin dediğine hatalı demiyorum evet tampon sökülmeden de takılabilir.... bu işin cahili değilim snnle zaten aşağı yukarı meslektaş sayılırız ama uslup beni üzdü... neyse...
erencan yanlış anlama samimiyetten dolayı icap ettim ,amaç üzme yada kırma değildi mutlaka ustadır ama piyasada o kadar nalbant varki artık laf anlatmak bile zor geliyor benim adım mehmet diyorum usta hayır osmansın sen diyor .. çok yorulduğum için böyle bir tabik kullandım amacım kırmak değildi ... Barıştıkmı ;)

axi
27/01/2010, 14:11
emrecan yanlış anlama samimiyetten dolayı icap ettim ,amaç üzme yada kırma değildi mutlaka ustadır ama piyasada o kadar nalbant varki artık laf anlatmak bile zor geliyor benim adım mehmet diyorum usta hayır osmansın sen diyor .. çok yorulduğum için böyle bir tabik kullandım amacım kırmak değildi ... Barıştıkmı ;)

küsmedikki abi.. ufak istasyon takılmadan geçelimm gitsin..;)

Punto_Can
27/01/2010, 14:15
ben geçen hafta taktırdım angel farları. gaziantep topçuoğlunda farların değişmesi, angelların montajı ve xenon kitinin bağlanmasına 90 TL verdim. Ayrıca tampon komple söküldü :(

femoli
27/01/2010, 15:16
Way bee ben 90 tl desem herkes topa tutar :D çok para almışlar yaw :S

KaGaN
27/01/2010, 16:21
mehmet abi :@ sen demedinmi bana xneonu takarken tekrar sök tak uğraştırmasın bizi beraber takalım hepsini dedin.. :D:D

femoli
27/01/2010, 17:31
mehmet abi :@ sen demedinmi bana xneonu takarken tekrar sök tak uğraştırmasın bizi beraber takalım hepsini dedin.. :D:D
Benim sana dediğim fardan sonra birde ekstra aracın üstünde xenonu takmayalım diye yoksa xenon için bir daha farı sökeceğiz değilki :D Farı montelemeden dışarıda xenonu monte etmek daha basit üstünde yapıp direk farları takıyoruz :D

Bu arada bugün söylediğiniz başıma geldi daha önce far taktığımız sevgili mevlüt arkadaşımız bugün gelip xenon istediğini söyledi tamponu sökmeden taktık biraz uğraştırdı ama çokta güzel oldu ,üzerindede çok rahat oluyor ;)

KaGaN
27/01/2010, 17:37
Hmm ozaman ufak bir yanlış anlama olmuş abim :D zaten angella xneonu çözene kadar bi taraflarım çatladı :D neyse problem yuk artıkın :D

chngrrrrrr
27/01/2010, 19:39
çok şey öğrendim arkadaşlar sağolun
şimdi konunun özü angellarımızı ve ya xenonlarımızı taktırırken tamponumuzu komple söktürmüyoruz

Punto_Can
27/01/2010, 20:34
Way bee ben 90 tl desem herkes topa tutar :D çok para almışlar yaw :S

sorma abi yaa evlat acısı gibi geldi valla :( buradaki durumu az çok biliosun abi, daha ucuza daha güvenilir biryer yok :S

çok şey öğrendim arkadaşlar sağolun
şimdi konunun özü angellarımızı ve ya xenonlarımızı taktırırken tamponumuzu komple söktürmüyoruz

eğer yetkili servislerde taktırırsan tamponu komple söküyolar,
dışarıda işin ehli kaliteli ustalara taktırırsan (femoli) kısmen söküyolar :)