PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka koltuktakiler için havalandırma

muratokay
25/01/2010, 21:59
Arkadaşlar bu aralar arka koltukta oturan babamın bikaç defa ayaklarının üşüdüğünü söylemesiyle farkettim ki arabamda arka koltuktakiler için hava üfleyen bir yer yok. Halbuki kullanım kılavuzuna göre ön koltukların altında havalandırma kanalı olması lazım.
Acaba benim araç active olduğu için mi böyle?
https://img524.imageshack.us/img524/3048/36939318.jpg

KaGaN
25/01/2010, 22:01
O havalandırmalar bendede mevcut değil.Bir paketle geldiğini sanmıyorum galiba modelden kaynaklanıyor..

Romeo_er2
25/01/2010, 22:02
sağ ön havalandırmanın fanı deli gibi ses yapmaya başladı delirmeme az kaldı.. :D

KaGaN
25/01/2010, 22:05
sağ ön havalandırmanın fanı deli gibi ses yapmaya başladı delirmeme az kaldı.. :D
Aracın el değmedik bir yeri kalmadı maşallah ertuğ :) Normaldir o sesler felan :p

muratokay
25/01/2010, 22:07
dynamic'lerde var mı bu kanallar?

HasanAliz
25/01/2010, 22:10
koltukların altında var. koltukları iyice çekerek dikkatli bakın. active dinamik fark var mı bilmiyorum ama olacağını zannetmiyorum.

Romeo_er2
25/01/2010, 22:19
Aracın el değmedik bir yeri kalmadı maşallah ertuğ :) Normaldir o sesler felan :p

yok be tertemiz bnm arabam maşallah =) iyi bakarım üzmem =)

smartmavi
25/01/2010, 22:28
Bende var, dynamic. AMA varligiyla yoklugu bir. Arabayi Ilk aldigimda dikkatimi ceken seylerden biriydi. Mesela vitesin arkasina uzanan klima izgaralari bulunsa iyi olurdu

gurik
25/01/2010, 22:35
koltuk altı arka üflemeler dynamiclerde mevcut.active lerde olması gerek diye düşünüyorum. eğer üst cam üflemeyi kapatırsanız fena üflüyorlar.

sertaç
25/01/2010, 23:02
EVT dynamic lerde var onlar. güzel üflüyolar.

alperyonar
25/01/2010, 23:45
evet üst cam üflemesini kapattığınız zaman koltuk altları kendini belli ediyor

detay
26/01/2010, 00:10
Hava yönlendirme şalterini alt kısma üfleyecek şekilde ayarlayınca koltukların altındaki kanallardan arkaya hava üflüyor. Gayet de güzel. active dinamik hepsinde mevcut.

axi
26/01/2010, 10:39
elfreninin arka tarfafından arkaya doğru bi ısgara yapılsaydı daha iyi olurdu.. marealarda bile arkayı ısıtan ızgara. biizim araçlarda biraz ilkel olmuş. 10 yaşında mareada orjinal kolçak var bizimkinde yok kahroluyorum yaa... fiat neden böyle

sertaç
26/01/2010, 12:20
bravoda da var arka ratafta ızgara. çift bölgeli klima onda arka ön diye ayrılmış. ama arka taraftaki ızgara bizim puntolardaki alttan üfleme kadar işe yaramıyo. hatta hiç işe yaramıo gibi bişe. bence bizimki daha ii:)

Kriminal
26/01/2010, 12:26
dynamic modellerınde var dıgerlerını bılmıyorum.benım aracımda konfor paketı spor paketıde mevcut

ExTReMe_
26/01/2010, 17:09
evet geçen bende farkettim active benm araçta ama heryeri ellememe rağmen hava gelen biyer bulamadım :)

muratokay
26/01/2010, 18:40
Bugün servise götürüp baktırdım. Fan en son seviyede açıkken sağ taraftan çok az hava gelirken sol taraftan hiç gelmiyor. Cuma gününe randevu yazdılar, bakacaklar.

Yazılan cevaplara bakılırsa bu sorunu olan tek kişi ben değilim forumda. Bi baksınlar bakalım, sonucunu buradan sizinle paylaşırım

KaGaN
26/01/2010, 21:51
Çözümü pylaşırsanız seviniriz.Benimkidfe active bendede yok yada ben bulamadım :(

muratokay
26/01/2010, 22:26
Çözümü pylaşırsanız seviniriz.Benimkidfe active bendede yok yada ben bulamadım :(

Koltukların altında kaldığından görülmesi zor. Elinizi koltuğun altından öne doğru iyice uzatırsanız dikdörtgen şeklindeki açıklığı hissedebilirsiniz. Fanın şalterini alt tarafa ayarlayıp oralardan hava geliyor mu elinizle bi yoklayın bakalım.
Benimki için ne yapıldığını yazarım yapılınca. Umarım hallolur.

drahmet
26/01/2010, 22:51
elfreninin arka tarfafından arkaya doğru bi ısgara yapılsaydı daha iyi olurdu.. marealarda bile arkayı ısıtan ızgara. biizim araçlarda biraz ilkel olmuş. 10 yaşında mareada orjinal kolçak var bizimkinde yok kahroluyorum yaa... fiat neden böyle

arka tarafta ızgara olmamasının sebebi bizim araçların b segmentinde olmasından kaynaklanıyor biraz
marea c sınıfı bi araçtı ayrıca sadece mareada değil temprada da vardı elfreni arkası havalandırma ızgarası şuan lineada da var ve gayet güzell tabii boru ısındıktan sonra :)))

alpimmm
28/01/2010, 01:14
walla murat dikkatli birisin gerçekten, bnm hiç dikkatimi çekmemişti, sabah olsunda bi bakıyım şu kotuklara :)

emrequzel
28/01/2010, 08:03
Walla benim aracım 2008 dynamic benim aractada yok sanırım. :S hafta sonu erkaya gitmeyi düşünüyorum bir aksilik olmassa orda baktırırım bende.

güvengültekin
29/01/2010, 00:07
benim emotion bende var ve gayette güzel ısıtıyor şirket aracı olarak kullandığım linea daki orta ızgaraya görede daha başarılı bende yanlız çok sıcakta fazla durunca ayakları pişiyor ama ben klimayı hep sabit sıcaklıkta otomatik kullnadığımdan sıkıntı yok

bu arada bir arkadaş klima az uflüyor gibi bişi demiş büyük ihtimal polen filtresindendir bende sürekli klima ,kalorifer acık gezerim aynı sorun lineada oldu daha 10000km de polen filtresi dolmuş hallettiler servisinde şimdi sıkıntı yok

aslam0740
29/01/2010, 00:50
bende merak ettim varmı yokmu diye bende sabah olsun bi bakacağım

yıldıray
29/01/2010, 10:49
arkadaşlam merb.Aktiv - dinamik - emotion diye farketmiyor.Bütün araçlarda var.Gözle kontrolde farkedilmesi zor.Ancak ya elinizle kontrol edeceksiniz yada kumanda panelinden ayaklara üfleme moduna getirip öyle bakacaksınız.Benim aracım aktiv .Bende var.Bazı arkadaşlar neye göre yok demiş anlayamadım açıkçası.

muratokay
29/01/2010, 14:49
Evet modeli farketmiyor arka havalandırma kanalları hepsinde var
Bugün servise gittim. Sorun polen filtresinin tıkanmasıymış. Polen filtresini değiştirdiler ve şu an güzel üflüyor.
Normalde polen filtresi 20bin bakımda değişiyor. Benimki 16binde ama klima açık olsun olmasın yaz-kış fan açık geziyorum. Sanırım bu nedenle vaktindem önce tıkandı benimki. Çıkan filtreyi gösterdiler, simsiyah olmuştu.
Yorum yazan herkese teşekkürler. Bir mutlu son daha :)

güvengültekin
31/01/2010, 02:38
Evet modeli farketmiyor arka havalandırma kanalları hepsinde var
Bugün servise gittim. Sorun polen filtresinin tıkanmasıymış. Polen filtresini değiştirdiler ve şu an güzel üflüyor.
Normalde polen filtresi 20bin bakımda değişiyor. Benimki 16binde ama klima açık olsun olmasın yaz-kış fan açık geziyorum. Sanırım bu nedenle vaktindem önce tıkandı benimki. Çıkan filtreyi gösterdiler, simsiyah olmuştu.
Yorum yazan herkese teşekkürler. Bir mutlu son daha :)

ben demiştim demek istemiyorum ama sürekli kalorifer açık geziyor ve türkiye yol şartlarında dolaşıyorsanız malesef vaktinden önce tıkanıyor polen filtrelerimiz kalorifer performansının süşmesinin 1 numaralı sebebi budur. ayrıca bende çıkan polen filtresini gördüğümde kısa süreli şok olmuştum ama sonra şöyle düşündüm allahhtan böyle bir filtrevarda içerde bunları ben solumuyorum:d

muratokay
31/01/2010, 10:26
evet ben de çıkardıkları filtreyi gördükten sonra polen filtresi değişimi için 20 bin km beklememeye karar verdim