PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiorino Trekking

italyanoto
24/01/2010, 21:11
Mükemmel ve tasarruflu bir hafif ticari araç

İlk olarak 1977 yılında üretilen Fiat Fiorino, dördüncü nesli ile yeniden doğuşunu hafif ticari araçlar klasmanında devam ettirmekte, Bursa’da bulunan Tofaş fabrikasından üretimi yapılan Fiat Fiorino Trekking, Citroen Nemo ile Peugeot Bipper modelleri ile aynı karasör yapısını kullanmakta.
Hafif ticari araçlar sınıfının en spor görünümlü araçlarından biri olan Fiorino Trekking’in tüm çevresini saran plastik kaplamalar bulunmakta, burdaki amaç, hafif arazi şartlarında otomobil boyasının taşlardan etkilenmemesi. Fiorino Trekking’in iç mekanı bir ticari araçtan çok binek otomobili andırmakta, kullanılan malzeme kalitesi vasat düzeyde olmasına karşın kullanımı kolay ve bol eşya gözleri dağınıklığın engellenmesi için güzel düşünülmüş, genişlik yeterli ve bagaj hacmi 365 lt, sürgülü yan kapılar iniş ve binişler için kolaylık sağlamakta, bagaj kapağının tek parça olması arka görüşü oldukça rahatlatmakta.
Fiat Fiorino Trekking 1.3 lt MultiJet motorla 75 HP güç ve 190 Nm tork üretimine çıkabilmekte, motor gücü küçük olarak geçsede performans açısından Fiorino taşımacılıkta sorun yaşamıyor, 100 Km’de ortalama yakıt tüketimi 5.5 lt yakıt tüketimi yapan Fiorino Trekking bu oranla çok makul karşılanmakta. Araç yüksek yapısı nedeniyle rüzgarlı havalarda etkilenebilmekte ancak virajlarda yana yatma problemi olmamakta, aracın orta konsolunda bulunan butonla devreye giren TractionPlus çekiş gücünü kaygan zeminlerde patinaja uğrayan teker üzerinden alıp fren uygulayarak diğer tekerleklere güç aktarımı yapmakta ve yolda kaymayı engellemekte. Ülkemizde 32.940 TL’den başlayan fiyatlarla satışta olan Fiorino Trekking küçük kamp gezileri için arazi şartlarıylada mücadele edebilecek uygun bir araç.

Kaynak : 2 el oto | Net Blog Archive Fiat Fiorino Trekking (https://www.2-el-oto.net/araba-testleri/fiat-fiorino-trekking/)

Ziyaretci046
24/01/2010, 22:16
Fiorinon bipper nemoya göre bence daha iyi nedeni ise fiatcı oldugum için değil ama üstündeki 1.3 multijet motor 1.4 hdi göre nemo ve bipperin motoru hem çok sağlam hem de daha güçlü multijet polis arabalarının veya ticari taksilere km saatine baktığınızda 385,000 km 240,000 km halen saat gibi çalışmakta motor yenileme görmemesine rağmen yağ yakma problemi görülmüyor ama hdi de 80,000 km de bile üfleme benzeri şeyler görülebiliyor sanayide daha hiç 1.3 multijet motorun söküldüğünü bir arızadan dolayı görmedim ama hdi ler kaç sefer ister 1.6 ister 1.4 defalarca motorları yenileme yapıldı multijete ise periyodik bakım km bağlı triger buji v.s şeyler ticari sınıfında en iyi multijet dci hdi yanında bst kalıyor paylaşım için teşekkür

vedatarslan
24/01/2010, 22:31
Fiorinon bipper nemoya göre bence daha iyi nedeni ise fiatcı oldugum için değil ama üstündeki 1.3 multijet motor 1.4 hdi göre nemo ve bipperin motoru hem çok sağlam hem de daha güçlü multijet polis arabalarının veya ticari taksilere km saatine baktığınızda 385,000 km 240,000 km halen saat gibi çalışmakta motor yenileme görmemesine rağmen yağ yakma problemi görülmüyor ama hdi de 80,000 km de bile üfleme benzeri şeyler görülebiliyor sanayide daha hiç 1.3 multijet motorun söküldüğünü bir arızadan dolayı görmedim ama hdi ler kaç sefer ister 1.6 ister 1.4 defalarca motorları yenileme yapıldı multijete ise periyodik bakım km bağlı triger buji v.s şeyler ticari sınıfında en iyi multijet dci hdi yanında bst kalıyor paylaşım için teşekkür

dediğin çok doğru ticari taksiden çıkma vardı birtane 400.000 kmde halada kullanıyor müşterimizn aracı... ancak gel gelelim bir motora 80,000 kmde bir araç motor istiyorsa kullanım hatası var demek tir..... kulanımdan kullanıma farkeder o.....

GPS2
25/01/2010, 00:31
fabrikada*ki test şoförü arkadaşlarda motor şanzıman uyumunun multijet*te daha iyi olduğunu söylüyorlar...

ABNEW
25/01/2010, 01:12
75bg ve 190nm lik mjtd nin en çok yakıştığı araç Fiorino bence.Bu araç için ideal bir motor 1.3 mjtd.Ağırlık, güç ve tork dengesi optimumda, şekli de güzel Fiorinonun:) Hafif ticaride alacağım ilk ve son araç bu olur sanırım,

Arkadaşıma yenile combi emotion dualogic esp li aldık.Konforu, 16'' lik lastikleriyle yol tutuşu, güvenliği çok çok iyi bence.Ticari olmasa 40000TL lik araç...

pdr42
19/10/2010, 01:57
bu aralar fiorina bakıyoruz arkadsa aldık alacagız gibi derken yakıt tuketimi hakkında kullanıcılaradan hic iyi geribildirim almadık ustelik 1.3 multijet motor icin soylneiyor. ben aynı motorun bizim aracta ta kullandılıgını biliyorum dedim. puntoda cok az yaktırdıgını soyleyen arkadaslar var dyei arkadasa soyledim ama benmde icime bir telas dustu gercekten 1.3 mj fiorinalar da yakıt problemimi var kullanan arkadasım karma 18 kurus yaktıgından soz etti. bana gore bu yuksek bi deger . forumu inceliyorum fiorino ile fazla bir paylasım gormedim biz de mi bi yanlsılık var 1.3 multjet kullanan arkadaşlar sizler ne diyorsunuz. bu arada fiorinoyu sıfır kaca buluruz en uygun. birde ikinci el satan var mı acaba

zafermutlu
20/10/2010, 10:18
samimi arkadaşımda var arabaları sık degiştitiyoruz. benim hoşuma gidiyor suv gibi koltuguna oturunca. alışınca ise gayet güzel. yakıtı banada fazla geldi palio mjet vardı bende kokluyordu onla kıyasladıgımda yakıt fazla . ama motorda yeniydi bir miktar düşme olsada kıyasladıgımda paliodan fazla gibi. ikinci el satan dolu var.

EvoKoray
21/10/2010, 19:35
fiorinolar yakıyor biraz,bizdeki şirket aracı 0-50.000 km kullanıldı ortalama 5.6 dan aşağı düşmedi hiç yol bilgisayarına göre,klima vs açınca 6,3-6,4 gösteriyordu

zafer murat
22/10/2010, 08:54
Fiorino kullanıcı olarak söyliyim ilk 20000km çok yakar benim araç şuanda 16,500Kmde şehir içi 6,9 şehir dışı 5,9 gibi yakıyor.Gayet kullanışlı bir araç ama yakıt değerleri düşmesini bekliyoruz. :)

pdr42
23/10/2010, 19:19
yakıt degerleri 5000 den sonra duser derler ama 20 bine artık alısmıs olması gerekmez mi. bbu arada bi fiorino kullacısı daha gorus belirtti 20 kurus yakıyorum dedi bu araclar cok yakıyor dun gazetede de bi haber okudum 95 lik yapmıs lar

zafer murat
25/10/2010, 09:00
aynı yakıyormuş demekki benimde 20 kuruşa geliyor.İkinci bakımdan sonra belli edicek düşecekmi düşmeyecekmi servisede bir sorayım bakayım.