PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Torpidodan gelen sesleri nasıl keserim?

operatormurat
24/01/2010, 20:22
Değerli GPli arkadaşlarım,forumunuza yeni kayıt oldum,yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.benim 2006 mj active gpnin sol ön camın alt köşesinden sinir bozucu çıtırtılar geliyor,göğsün sağ köşesini silikonlu yağlayıcı spreyler sıktım,ara boşluklara kauçuk benzeri mamuller sıkıştırdım ama hiç kesilmedi.araca yalnız bindiğimde bu ses daha fazla,kalabalık binince%50 azalıyor.Aracı yıkayınca ve yağmurlu havalarda o ses kayboluyor.ama araç kuruyunca tekrar başlıyor,sorunun aracın torpido tarafında değilde camın ön tarafında olduğunu sanıyorum.aynı sorunu yaşayıp çözüm üretebilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum selamlar.:cool0000:

axi
24/01/2010, 21:03
foruma hoşgeldiniz benim başıma böyle bir olay gelmedi ama bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.. keyifli forumlar

vedatarslan
24/01/2010, 21:07
daha açıklayıcı bir şeyler söylersen yardımcı olabiliriz tam olarak neye benzxer bir ses olduğunu kontak kapalıykenmi açıkkenmi yaptığını

gurik
25/01/2010, 00:46
çok muallak bir soru. bence bir trim ustası görsün.

KaGaN
25/01/2010, 09:16
Valla sorunu bende tam anlamadım ama..Eğer gözle görünür sabit bi yerden geliyorsa sünger destekli biryalıtım yapabilirsin..Arasına girecek bi yer falan varsa...Ama neyi kasdediosun tam anlamadım :)

operatormurat
25/01/2010, 22:59
ilginiz için teşekkürler arkadaşlar rahatsız eden ses araç çalışır vaziyetteyken ve hareket edince başlıyor,cama sürten bir plastik gibi çıtırdıyor,ön camın yolcu tarafında camın alt köşesindenden geliyor.aracı yıkayınca ogün ses kayboluyor,ertesi gün araba kuruyunca oses tekrar başlıyor,servise (izmir poyraz) götürünce göğsü söküp dağıtırlar diye gitmek istemiyorum.ıslakken ses kesildiğine göre ön camın altında ve dışarıda bir sorun ölduğunu düşünüyorum, siz nedersiniz?

axi
25/01/2010, 23:20
camcıya bi baktırın isterseniz kaskodan her sene yeni cam hakkınız var

operatormurat
25/01/2010, 23:58
eren kardeşim kasko yok,az buçuk ustalığım var havalar ısınınca camın altındaki plastik aksamları söküp kendim bişeyler yapayım diyorum

axi
26/01/2010, 00:03
Allah kolaylık versin abi ne olduğunu bilmedğimiz için tam anlamıyla yardımcı olamıyoruz..

gurik
26/01/2010, 19:31
ıslanınca kesildiğine göre muhtemelen kapı içinde bir yalıtım sorunu olmuş. bir parça sürtme yapıyordur. Kolay halledileceğine inanıyorum. Kolay gelsin.

byfestival
28/01/2010, 10:30
Değerli GPli arkadaşlarım,forumunuza yeni kayıt oldum,yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.benim 2006 mj active gpnin sol ön camın alt köşesinden sinir bozucu çıtırtılar geliyor,göğsün sağ köşesini silikonlu yağlayıcı spreyler sıktım,ara boşluklara kauçuk benzeri mamuller sıkıştırdım ama hiç kesilmedi.araca yalnız bindiğimde bu ses daha fazla,kalabalık binince%50 azalıyor.Aracı yıkayınca ve yağmurlu havalarda o ses kayboluyor.ama araç kuruyunca tekrar başlıyor,sorunun aracın torpido tarafında değilde camın ön tarafında olduğunu sanıyorum.aynı sorunu yaşayıp çözüm üretebilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum selamlar.:cool0000:

Ön cam difüzörünü bir yokla sıcaktan açılma yapmış olabilir soğuyunca sesi keser, birde dış yan aynaya bir bak derim..

cpeloo
03/02/2010, 22:11
ya bana büyük ihtimal çamurluk içi plastik kasnaklarından kaynaklanıyor gibi geldi bi ara bendede vardı o çıtırtı on lastiğe eğilip baktığımda çamurluk davlumbazlarının gevşediğini farkettim vidaları sıktırınca birşey kalmadı.

narkoz30
03/02/2010, 22:53
Dostum torpidonu sök diyecem sökemezsen bu konuda uzman yerler var sıfır araçlarda da bu tip trim sesleri oluyor mercedesde bile ben önceki GPmde müziğin sesini biraz açarak başa çıkıyordum. Sessiz bir araç bulmak çok zor sessiz araçlar çüzdan ile endeksli yada sizin becerinize kalmış modifikasyonlarda. :) kolay gelsin.

sarslan
24/04/2013, 23:37
arkadaşlar bendede aynı sorun var davlumbaz değil torpido sökülecek başka care kalmadı cam cıya gittim yok dedi..cam sesi değilmiş tek care kaldı oda torpido..