PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik vites sorunu

mna1903
24/01/2010, 16:31
arkadaşlar arabam 1 senelik ve 20.000 km'de. sorunum otomatik vitesle ilgili. 1. sorun yaklaşık 70-80 km hızla giderken ani fren yaptığımda vites kendiliğnden boşa atıyor. aracı tekrar vitese geçirmem için frene basıp vites atmam gerekiyor ve bunu yaparken de garç gurç sesler geliyor.2. sorunum ise bazen arabayı ilk çalıştırdığımda araç 1. vitese geçmiyor ve vitesi elimle 1'e doğru geçirmeme rağmen geçmiyor(aynı sesler yine çıkıyor) ve boşta gösteriyor. aracı bi kaç kez kapatıp tekrar çalıştırdığımda sorun düzelebiliyor. tam 3 kez servise götürdüm ancak bir sonuca ulaşamadım. son götürdüğümde aracın devir sensörünü değiştirdiler ancak aynı gün içinde yine aynı hataları verdi. ne yapmam gerekiyor sizce? yardımcı olursanız çok sevinirim...

erosistanbul
24/01/2010, 17:34
bende buna benzer sorun yaşamıştım.1. vitese geçemiyordum. boşta kalıyordu.yada 2. viteste kalıyordu.ilkinde yazılım güncellemişlerdi.1 hafta sonra sorun tekrarlayınca duallogic robotu garantiden değiştiler.değişeli 1 sene oldu.17500 deyim.

GP COSKUN
24/01/2010, 17:39
sorunu halldene kadar servise götürmen gerekiyor
gerekirse başka bir yerede götürama muhakkak sorununu halletmek zorundalar

axi
24/01/2010, 17:46
sorunu halldene kadar servise götürmen gerekiyor
gerekirse başka bir yerede götürama muhakkak sorununu halletmek zorundalar

+1984 aynen katılıyorum..

Aracınız garanti kapsamındayken bu sorunu çözmeleri lazım. benimkide triptonik hiç böyle bir sorunla klarşılaşmadım artı araç yürür vaziyetteyken normalde frene basmadan vitesler arası geçiş yapabilmeniz lazım. farklı servise götürüp sorun çözmelerini sağlamanızı tavsiye ederim.

mna1903
24/01/2010, 18:16
bende buna benzer sorun yaşamıştım.1. vitese geçemiyordum. boşta kalıyordu.yada 2. viteste kalıyordu.ilkinde yazılım güncellemişlerdi.1 hafta sonra sorun tekrarlayınca duallogic robotu garantiden değiştiler.değişeli 1 sene oldu.17500 deyim.
ben de ilk götürdüğümde yazılımı güncellediler 2. götürdüğümde ise devir sensörünü değiştirdiler ancak sorun çözülmedi. en mantıklı çözüm robotu değiştirmeleri gibi geldi bana da. bu sorunu hangi serviste halletiğinizi öğrenebilirmiyim?

lionT-JET
24/01/2010, 18:37
gecmıs olsun.buyuk ıhtımalle arkadaslarında dedıgı gıbı robot sorununa benzıyor.arıza yaptıgında kontagı kapatmadan servıse gıdıp calısır vazıyette bılgısayara baglatmanızda fayda var cunku arıza kaydını bılgısayar kodu olarak gorebılırsınız.eger kontagı kapatıp gıdersenız arıza resetlenecegınden,bır daha arıza yapmasını beklemelısınız.

erosistanbul
24/01/2010, 20:25
ben de ilk götürdüğümde yazılımı güncellediler 2. götürdüğümde ise devir sensörünü değiştirdiler ancak sorun çözülmedi. en mantıklı çözüm robotu değiştirmeleri gibi geldi bana da. bu sorunu hangi serviste halletiğinizi öğrenebilirmiyim?

küçükyalı birmot.orada teknik servis sorumlusu erdoğan bey var.sağolsun çok yardımcı oldu.şanzımanı, bütün kontrol üniteleri tek tek kontrol etti.yapılması 4 gün sürdü.yapıldıktan sonra erdoğan beyle birlikte deneme sürüşüne de çıktık.ilgi ve alaka 4_4lük.Bu tip sorunlarda gerçekten işinin ehli.en azından görüşmeni tafsiye ederim.