PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon sertleşti [city]

Bora
24/01/2010, 15:25
merhaba aracım 72.000 km de şu anda lastikleri bu hafta değiştiriyorum. Direksiyonum city özelliği eskisi kadar yumuşak değil. sadece çakıl taşlı yollarda normal sertliğine dönüyor.

bu sertleşmenin nedeni sizce lastikler mi yoksa başka bişe mi? aracın garantisi devam ediyor. ne kadar tutar masrafı ?

ABNEW
24/01/2010, 18:38
Bora, servisin kontrol etmesi gerekiyor.Özellikle dururken ve hareket esnasında direksiyonda kendiliğinden sola dönme oluyorsa servo motor kaynaklı olabilir problem.Ancak araç garantide nasıl olsa (garanti sonrasında da servisler yardımcı oluyor zaten) korkmana gerek yok.Kontrol yapılarak gerekiyorsa değiştirilir parça.Parça ve işçilik bedeli normal şartlara 2000TL tutması lazım,

Geçmiş olsun...

axi
24/01/2010, 21:09
garanti devam ediyorken servise baktır bence daha sonra üzmesin seni

alperyonar
24/01/2010, 22:25
Benim de iki sorum olacak;
1.)Direksiyon sola doğru çekma yapıyor. Bunu sebebi city mi?
2.)Direksiyonu sağa ya da sola çevirirken araba titriyor. Bunun da sebebi yeni aldığım lastikler olabilir mi?

vedatarslan
24/01/2010, 22:33
2.)Direksiyonu sağa ya da sola çevirirken araba titriyor. Bunun da sebebi yeni aldığım lastikler olabilir mi?

cevabı kendin yazmışsın zaten lastikleri aldıktan sonra 1500 2000 km sonra rotbaalansa götür yazdıkların düzelir...

alperyonar
24/01/2010, 22:35
cevabı kendin yazmışsın zaten lastikleri aldıktan sonra 1500 2000 km sonra rotbaalansa götür yazdıkların düzelir...
Lastikleri takalı 5000 km oldu:)

axi
25/01/2010, 00:26

çekmenin sebebi lastik havalarından olabilir..sağa sola çevirirken titreme normal değil bir baktırın derim

ABNEW
25/01/2010, 01:01

Alper, 1. sorunun kaynağı city dir muhtemelen, 2. ise yumuşak kış lastiği ya da amortisör takozu kaynaklıdır.(Araba derken direksiyonu kastettin sanırım)

KaGaN
25/01/2010, 09:14
Bi rot balans yaptırın önce eğer sola çekme düzelmediyse city sorunu sizdede mevcut :****( 2, soruda eğer o tıkırtı sesi direksiyondan geliyorsa kesinlikle city arızası..Yok araba titriyosa takozlar ve lastiklerden geliyordur..

alperyonar
25/01/2010, 14:33
Alper, 1. sorunun kaynağı city dir muhtemelen, 2. ise yumuşak kış lastiği ya da amortisör takozu kaynaklıdır.(Araba derken direksiyonu kastettin sanırım)
Araba yı kastettim araba çok fena kasılıyor. Lastiklerde kış lastiği değil 4 mevsim=) bundan 3 yıl önce 2 kere rot başlarını değiştirttim. onunla alakalı olabilirmi??

KaGaN
25/01/2010, 16:48
Rot başları olabilir birde servise göster bakalım ne dicekler..

alperyonar
25/01/2010, 23:42
bugün servise götürdüm.Sıkıntı, city motorundan kaynaklanıyormuş..

mahmutKOZAN
24/07/2013, 17:13
Bende city magdurlardındanım mersin boranlar ve bilenler servisine gittim değişim gerçekleştirmediler.müşteri hizmetleride olumsuz cevap verdi.bakımını yaptırdığım sanayide çıkma vardı ellerinde 1000 tl verdim yaptırdım.