PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar bir kaç sorum var..

k@pl@n
22/01/2010, 00:30
arkadaşlar merhaba. tekrar hayırlı akşamlar. bir kaç konuda size soru sormak istiyorum.
1 : şöför camı otomatik olarak inip kalkmıyormu
2 : kontağı açınca far ayar ve sis lambalarının düğmelerinin ışıkları parkları açmadan yanıyormu
3 : 2008 modellerde sigara çakmağının ışığı yanması gerekmiyormu ?

kara kız
22/01/2010, 00:46
1- active modellerde otomatık tek dokunuşla cam açma kapama mevcut değil..
2-evet teyp ve diğertuş aydınlatmaları kontakla doğru orantılı olum her halukarda yanıyor.
3- aracım 2006 dynemik..sigara çakmağı aydınlatmam aracı aldığımdan beri yanmıyor ama çakmaklık çalışıyor..

KaGaN
22/01/2010, 10:06
1) Benim aracım active 2006 tek tuşla cam açıp kapıyabiliyorum otomatik yanlız 1-2 sn basılı tutmak gerekiyo..

2)Parkları açmadan yanmaz hatta anahtarı kontaktan çıkartırsan hiç yanmaz söner hemen..

3)Seri2 lerde yanmıyor diye biliyorum..2006 aracımda yanıyor sorun yok..

Umarım yardımcı olabilmişizdir..

axi
22/01/2010, 10:10
1-active lerde şöför camı otomatik değil..
2-o bahsettiğin lambalar yana ayrıca orta konsolda dötlü flaşö bagaj açma lambaları da yanar.
3-çakmak lambasının yanması grekiyor

KaGaN
22/01/2010, 10:15
Alla alla nasıl otomatik değil yahuu benimki tek tık yapıyorm kendi kendine iniyo üşenmedin indim garaja baktım harbiden öyle...

axi
22/01/2010, 10:51
bazı araçlarda çıkıyor yaa böyle süprizler. benim bir arkadasımında 2007 mjet active var onunda otomatik. ama normalde activelerde bu donanım yok.

magic
22/01/2010, 10:59
Valla arkadaşlar benim aracım da 2007 Multijet Active 75 bg, bende tek dokunuşla kapatamıyorum camlarımı. Acaba bilmediğim bişey mi var. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

blue
22/01/2010, 11:10
Benim aracım 2006 77Hp Activ ama bu dediğiniz şikayetlerin hiçbiri mevcut değil. Şöför camı otomatik açılıp kapanıyor parkları açmadan hiç bir modelde bahsettiğiniz düğme aydınlatmaları yanmaz eğer yanıyorsa sorun var demektir.Çünki gündüz zaten düğmelerin yerini ve işlevini gisterir sembolleri görüyorsunuz hava kararınca görebilmeniz için farları yada parkları açınca yanması gerekir.

KaGaN
22/01/2010, 11:11
Valla kafam karıştı şimdi :S Nasıl oluyorda benimki kapanıyor anlamadım :S .

serdar2362
22/01/2010, 11:16
Active modellerin hepsinde cam otomatik çalışır. Kademeli çalıştırmak için kısa (1sn), kendiliğinden çalıştırmak için uzun (2sn) düğmeye basmak yeterli.

Kontağı çevirmeden önce park konumuna ayarlı ise MR durumunda parklar yanar, farlar yanmaz. Karanlık yerde stop ettiğinizde, anahtar çıkarılmış olsa bile sinyal kolunu çektiğinizde yaklaşık 20sn farlar yanar otomatik söner.

Çakmaklık aydınlatması model ve yıl itibari ile bazı modellerde var bazılarında yok.

Sanıyorum bütün modellerde, araç içi aydınlatma, radyo, far ve parklar gibi bütün sistemler araç kapatıldığında otomatik olarak sanırım 50-90sn sonra komple susturulur.

magic
22/01/2010, 11:33
Active modellerin hepsinde cam otomatik çalışır. Kademeli çalıştırmak için kısa (1sn), kendiliğinden çalıştırmak için uzun (2sn) düğmeye basmak yeterli.

Kontağı çevirmeden önce park konumuna ayarlı ise MR durumunda parklar yanar, farlar yanmaz. Karanlık yerde stop ettiğinizde, anahtar çıkarılmış olsa bile sinyal kolunu çektiğinizde yaklaşık 20sn farlar yanar otomatik söner.

Çakmaklık aydınlatması model ve yıl itibari ile bazı modellerde var bazılarında yok.

Sanıyorum bütün modellerde, araç içi aydınlatma, radyo, far ve parklar gibi bütün sistemler araç kapatıldığında otomatik olarak sanırım 50-90sn sonra komple susturulur.

Serdar Abi, (tanışmadık henüz ama abi diyorum kusura bakmazsan) camlar için dediğin şeyi denedim ben ama olmuyor. Opel marka araçlardan bildiğim bir özellik olduğu için bizimkilerde de işe yarar diye denemiştim. Bende Active'lerde böyle bir özellik olmadığına kanaat getirip kaderime boyun eğmiştim. Servise sormak bile aklıma gelmedi açıkçası.

muratokay
22/01/2010, 12:14
bende sürücü tarafı cam 1 sn basılı tutunca otomatik inip kalkıyor.
yolcu tarafı ise ya inerkendi ya kalkarkendi şimdi hatırlayamadım, tek yönlü olarak otomatik, diğer yönde basılı tutmak gerekiyor (araç 2009 active)

çakmak lambası patlamıştı yeni değiştirdim. belki çakmak lambası ilk aldıklarında olmayanlar da sonradan taktırabilirler, tesisatın farklı olduğunu sanmıyorum. zaten lamba fiyatı çok ucuz, ben 5 liraya değiştirdim.

serdar2362
22/01/2010, 12:32
Tolga'cım. O zaman senin el bi servise uğrar.

Murat'cım. Dediğin doğru şöför tarafı iniş ve kalkış otomatik, yolcu tarafı sadece iniş otomatik kalkış manuel.

kara kız
22/01/2010, 12:56

senin dediğin fallow me özelliği abi.arkadaşın bahsettiği olay kontağı açınca karanlık olsun aydınlık olsun araç içi aydınlatmaların yanıp yanmaması ..benim sahsen aracım garajda olduğundan araca her binip kantağı cevirdiğimde farlar kapalı olsada olmasada değişmiyor..araç içi tum aydınlatmalarım yanıyor dörtlu falsor grubundan klıma ya far tuşlarından cam acma kapama tuşlarına kadar hersey sadece gosterge tablosu aydınlatması yanmıyorr...

GP COSKUN
22/01/2010, 13:07
benim aracımda 2007 model actıve camlar otomatik inip kalkmıyor
bunun bir ayarı varmı bilen varsa yardımcı olsun arkadaşlar

serdar2362
22/01/2010, 13:12
Bir ayarı yok Coşkun'cum. Tamamen o mekanizmaya hareketi veren kumanda ile alakalı. Ama sanıyorum kumanda değiştirilerek sorun çözülebiliyor.

GP COSKUN
22/01/2010, 13:20
Bir ayarı yok Coşkun'cum. Tamamen o mekanizmaya hareketi veren kumanda ile alakalı. Ama sanıyorum kumanda değiştirilerek sorun çözülebiliyor.

ABİ aldığımdan beri böyle arıza olsaydı fark ederdim
yani sıfırkende böyle çalışıyordu
camı indirip kaldırmak için basılı tutmam gerekiyor
acaba diyorum menüden bir ayarı mı vardır nedir
:agri:

kara kız
22/01/2010, 13:28
emotion olsun actıve yada dynamıck..değişmiyor hepsinin kapı içindki mekanızması aynı..sadece yazılımlan alaklı..bir çok arkadaş serviste yaptırmıştı emotionlarda olan ozelliği bilirsiniz kumandaylan cam açma kapama aynı sekılde aracın bılgısayarına atılan bı yazılımla oluyo.

magic
22/01/2010, 16:05
ABİ aldığımdan beri böyle arıza olsaydı fark ederdim
yani sıfırkende böyle çalışıyordu
camı indirip kaldırmak için basılı tutmam gerekiyor
acaba diyorum menüden bir ayarı mı vardır nedir
:agri:

Coşkun kardeş, ben baya bir uğraştım ama çözemedim. Opel kullanan arkadaşlar bilirler, camı tamamen kapatıp düğmeye 3-4 sn kadar basılı tutmaya devam edersen sistem tek dokunuşla camı indirip kaldırıyor. Aynı şekilde işlemi tekrarlarsan da özellik devreden çıkıyor yani camı açıp kapatmak için sürekli düğmeye basılı tutman gerekiyor. Aynı şey bizim GP'lerde de olabilir düşüncesiyle denedim ama olmadı. Bu arada kitapçıkta falan yazıyormu hiç dikkat etmedim, belki de biz birşeyi atlıyoruz. Bilen bir arkadaş varsa yardımcı olsun.

k@pl@n
22/01/2010, 16:08
arkadaşlar yorumlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Anladığım tek şey aynı model olsun olmasın gp larda bir araç bir aracı tutmuyor. kontrol panallerinin gösterge ve klima hariç gece her neyse bir sensör ile oldu diyelim peki gündüz ne amaçla yandğını anlamış değilim çok ilginç. camlar birinde var birinde yok :)) ne diyelim kuradan ne çıkarsa artık ..

aslam0740
22/01/2010, 21:32
bende 2007 gp active 75bg var benimkiside otomatik olarak tek tuşla kapanmıyor hatta ben arabayı ilk alınca tek tuşla kaldırması arızalı demiştim ama anlıyorumki orjinalinden böyleymiş teşekkürler

gurik
23/01/2010, 00:31
yazılımlarınızı güncelletin sorunlarınız çözülsün.kitapçığınızda ne yazıyorsa hepsi var arkadaşlar. sorun yazılımın zarar görmesinden kaynaklanıyor. Servisiniz bunu hemen halleder.

KaGaN
23/01/2010, 11:10
Active modellerin bazıalrında var bazılarında yok..Yazılımda düzelebilirmi bilmiyorum ama tuş takımı değişirse büyük bi ihtimal sorun ortadan kalkar..

k@pl@n
23/01/2010, 19:53
bugün 50 binlik servisi için gittim. bu sorularımı servisede sordum. evet cam otomatik kalkmıyormuş bazı serilerde varmış arkadaşlar. benim aracımda da direksiyon kumandalarında ışık yok. yani versiyonmudur , serimidir bilmem ama sanırım olması gereken hiçbir şey yok :)) neyse araç genel olarak iyimiş ona sevindim.