PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farlar açıkken kadranda yanan lamba ..

Birkan61
20/01/2010, 20:59
Edit 07/05/2011 ;

Benzer bir sorunu bu aracımdada yaşadım :)

Kadranda üçgen içerisinde ünlem işaretli sarı bir uyarı lambası yanıyor. Fotoğrafıda var isterseniz koyarım.

Kadrandaki dijital ekranda lights gibi birşey yazıyor ışıkla alakalı.

Fakat aracı aldığımda yanmıyordu bugün yaktı. Aracı aldığımdan beri sis farları yanmıyor, birde plakanın ordaki ışığa bakmadım.

Farlar normal bir şekilde yanıyor.

Sisler yanmadığından dolayımı bu uyarıyı aldım acaba?

Ama aldığımdan beri yanmıyor sisler, neden bugün verdi bu uyarıyı :)

Varmı bir fikriniz?

__________________________________________________ __________________________

20 Ocak 2010 ;

Merhaba arkadaşlar.

Araçta farlar açıkken dörtlülerin arasında bir lamba yanıyor ( eskiden böyle birşey yoktu ) neden yanıyor olabilir. Bir arıza mı var acaba ?

https://img9.imageshack.us/img9/1175/photo0192qq1.jpg

Arıza ışığının şekli ( sarı renkli ) ;

https://img188.imageshack.us/img188/2604/58648684.png

Punto_Can
20/01/2010, 21:07
resimle gerçekten mükemmel anlatmışsın :d
o uyarı ışığı plaka,park,fren,sinyal,far veya stop lambalarından bir veya birkaçının patlaması sonucunda yanıyor. büyük ihtimalle ampullerden biri patlamıştır.

Birkan61
20/01/2010, 21:10
resimle gerçekten mükemmel anlatmışsın :d
o uyarı ışığı plaka,park,fren,sinyal,far veya stop lambalarından bir veya birkaçının patlaması sonucunda yanıyor. büyük ihtimalle ampullerden biri patlamıştır.

Hepsini kontrol ettim şimdi stoplar yanıyor , sinyal lambaları yanıyor , plaka lambaları yanıyor , farlar yanıyor uzun'lar yanıyor. Ama farlarda angel var park lambasını yaktığım zaman angellerdan biri yanmıyor. Ama aracı aldığımdan beri böyle bu , bu ışık bugün yandı sadece ..

GP COSKUN
20/01/2010, 21:23
angelın içinde bi kısa devre falan varsa belki o yüzden yanıyordur
yanan arıza ışığı ampüllerle ilgili başka bir nedenden dolayı yanmaz
muhakkak yanmayan bir ampül falan var
yada senin anlattığın gibi angelda bir sorun olabilir

vedatarslan
20/01/2010, 21:27
angellarda kısa devre olsa sigortayı attırır ve bu durum da arka parklardan biride söner dsen herşeyin yandığını sadece angelın yanmadığını söylemişsin bu durumda angelı değiştirirsen düzelecek demektir....bir de fren lambalarınıda kontrol et ondandanda yapa bilir....

GP COSKUN
20/01/2010, 21:31
angellarda kısa devre olsa sigortayı attırır ve bu durum da arka parklardan biride söner dsen herşeyin yandığını sadece angelın yanmadığını söylemişsin bu durumda angelı değiştirirsen düzelecek demektir....bir de fren lambalarınıda kontrol et ondandanda yapa bilir....

sigorta attığı zamanda yanıyor bu meret
benim sis ampülümün sigortası atmıştı yanıyordu uyarı lambası
sorunun angel kaynaklı olabilme ihtimali yüksek diğer bütün ampüllerin yandığına göre

Birkan61
20/01/2010, 21:32
angelın içinde bi kısa devre falan varsa belki o yüzden yanıyordur
yanan arıza ışığı ampüllerle ilgili başka bir nedenden dolayı yanmaz
muhakkak yanmayan bir ampül falan var
yada senin anlattığın gibi angelda bir sorun olabilir

Angellar'dan biri yanmıyor parkları yaktığım zaman evet ama madem öyle aracı aldığımdan beri nerdeydi bu arıza lambası :D

vedatarslan
20/01/2010, 21:34
sigorta attığı zamanda yanıyor bu meret
benim sis ampülümün sigortası atmıştı yanıyordu uyarı lambası
sorunun angel kaynaklı olabilme ihtimali yüksek diğer bütün ampüllerin yandığına göre

sigorta atsada yanar tabi arıza laması oraya ampüle gönderdiği gerilim düştüğü içerdeki arıza lambası yanar.... bnm demek istediğim eğer angelda kısa devre olsaydı sigortayı attırırdı vee diğer parklardan biride yanmazdı...... hepsi yanıp sadece angel yanmadığına göre angeldandır büyk ihtimallee......

GP COSKUN
20/01/2010, 21:36
Angellar'dan biri yanmıyor parkları yaktığım zaman evet ama madem öyle aracı aldığımdan beri nerdeydi bu arıza lambası :D

belki şimdi aklı başına gelmiştir
şaka bi tarafa herhangi bir elektrikçiye gidersen hallederler sorunu

Birkan61
20/01/2010, 21:41
Evet aracı göstermek şart oldu o zaman , elden çıkartıp Dynamic modelini alacaz zaten kısmetse. Aracı bu şekilde sorunlu göndermemek lazım :) Hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için

cann
20/01/2010, 21:41
hazır konu açılmışken,benimde bugün farlardan birinin ampulü kesilmiş,ama bunu dışarıdan bir arkadaşın uyarısıyla (gündüzleride açık kullandığım için) farkettim,servise gidip 7 tl ye değiştirdim,ama ilginç olan ampul kesilmiş olmasına rağmen göstergede hiçbir uyarı ışığı yanmıyodu,servisteki elemanın cevabı ise "yanması lazım" oldu:) ama yanmadı işte,buna cevap yok:) angel falan diil farlar orjinal.

GP COSKUN
20/01/2010, 21:44
hazır konu açılmışken,benimde bugün farlardan birinin ampulü kesilmiş,ama bunu dışarıdan bir arkadaşın uyarısıyla (gündüzleride açık kullandığım için) farkettim,servise gidip 7 tl ye değiştirdim,ama ilginç olan ampul kesilmiş olmasına rağmen göstergede hiçbir uyarı ışığı yanmıyodu,servisteki elemanın cevabı ise "yanması lazım" oldu:) ama yanmadı işte,buna cevap yok:) angel falan diil farlar orjinal.

belki seninkininde aklı başına geç geliyordur can abi

cann
20/01/2010, 22:01
belki seninkininde aklı başına geç geliyordur can abi
sahibine çekmeyen mal mundar olurmuş,ben öyle ufak tefek şeyleri pek takmadığımdan,o da bana benzedi,"boşver şimdi ne yancam,akşam olunca anlar nasılsa" diyo herhalde,seviyorum keratayı:)

bravo_sercan
21/01/2010, 00:06
konuyu okudumda baştan sona.
bravoda bi lamba yanmadığı zaman uyarıyla birlikte , yol bilgisarında yazı geçiyor. sağ park ı kontorl edin, sol parkı kontorl edin. plakalığı kontor edin vs.. diye.
puntoda böyle bi bilgilendirme yok sanırım ?

gurik
21/01/2010, 01:30
var.

KaGaN
21/01/2010, 09:04
Sercan benimkinde yok ama 3 satırlılarda var diye biliyorumm..

Birkan61
21/01/2010, 09:07
var.

Varsa Dynamic modellerinde var. Active'lerde yok. Olsaydı en azından yazardı :)

femoli
21/01/2010, 11:02
Arka sis labalarınada bak derim ;)

Birkan61
21/01/2010, 17:01
Bugün götürdük servise. Sorun angellardaymış. Şimdi tek yanan angelda söndü .. Angelları yaptırtıcaktık ama vakit yoktu onun yerine park lambası taktırdık ve sorun ortadan kalktı.

Farlarda angel var ama boşa duruyor :)

Görebildinizmi bilmiyorum , gördüyseniz araçtaki angellar boş yere farlarda duruyor :D

https://img269.imageshack.us/img269/1079/cimg0957m.jpg

https://img44.imageshack.us/img44/5624/cimg0958r.jpg

OzzY
21/01/2010, 18:55
farlar patladığında yanmıyo arıza lambası.

Ceday
31/03/2010, 23:03
Benimde bugün yandı arıza lambası çıktım baktım sağ parkın biri yanmıyo, sonra aradan 10 dakika geçti uyarı lambası söndü baktım park lambası hala yanmıyo :) neden böyle oldu acaba arıza giderilene kadar yanması gerekmezmi?

kaptan_ahab
31/03/2010, 23:17
Galiba en iyisi benimki,geceleri sürekli yanar vaziyette,yok yandı yanmadı sıkıntısı yok :D

Punto_Can
31/03/2010, 23:21
benimde plaka lambalarının biri patladığında uyarı vermedi, ben de değiştirmedim. 3-4 gün sonra ikincisi patlayınca uyarı lambası yandı :)

celalyigit
08/11/2010, 16:43
bende de check stop lights diyordu, elektrikçime götürdüm değiştirdi, düzeldi. Sonra tekrar hata vermeye başladı. Daha sonra dörtlüleri uzun süre açık tutunca uyarı verdi. En son yine check stop lights uyarısını ara ara vermeye başladı. Sinir oldum. tekrar elektrikçiye gitmem gerekecek sanırım.

Birkan61
07/05/2011, 22:54
Benzer bir sorunu bu aracımdada yaşadım :)

Kadranda üçgen içerisinde ünlem işaretli sarı bir uyarı lambası yanıyor. Fotoğrafıda var isterseniz koyarım.

Kadrandaki dijital ekranda lights gibi birşey yazıyor ışıkla alakalı.

Fakat aracı aldığımda yanmıyordu bugün yaktı. Aracı aldığımdan beri sis farları yanmıyor, birde plakanın ordaki ışığa bakmadım.

Farlar normal bir şekilde yanıyor.

Sisler yanmadığından dolayımı bu uyarıyı aldım acaba?

Ama aldığımdan beri yanmıyor sisler, neden bugün verdi bu uyarıyı :)

Varmı bir fikriniz?