PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aydınlatma gruplarının buğu problemi

Phaser
19/01/2010, 15:04
Merhaba Arkadaşlar,

Sizlerde de oluyormu benim sürekli Sis lambalarım farlarım ve stop lambalarım buğu yapmakta hangi servise gittiysem bana normal deniyor ancak benim daha önceki araçlarımda yada piyasadaki araçlarda bunu göremiyorum. bu şekilde başına olay gelmiş biri varmı.

BSK
19/01/2010, 15:10
Kavaklıdere servisi yok di mi orda :) şaka bir yana nahoş bir durum ama neden hepsi yapıyor o enteresan.

Phaser
19/01/2010, 15:15
Kavaklıdere servisi yok di mi orda :) şaka bir yana nahoş bir durum ama neden hepsi yapıyor o enteresan.

Merhaba keşke Ankarada olsam sizin kavaklıderenin metini çok duydum ancak maalesef burada düzgün bir servis bulamadım. Geçen seneye kadar sadece sisler ve stoplar yapıyordu bu sene farlarda eklendi. Sorun umarm büyük değildir.

sowhat788
19/01/2010, 15:17
Sağlam far,stop ve sisler suğu yapmaz,servis deki araçları gösterip bunlardan neden yok deseydiniz keşke,bence normal değil anormal

Phaser
19/01/2010, 15:28
Yakınımda OSKA servisi vardı oraya götürdüm onlarda normal olmadığını söledi suma günü aracımı alıp kontrol edeceklerini sölediler bakalım ne sorunum varmış

sowhat788
19/01/2010, 15:30
Yakınımda OSKA servisi vardı oraya götürdüm onlarda normal olmadığını söledi suma günü aracımı alıp kontrol edeceklerini sölediler bakalım ne sorunum varmış

Bende bakımlarımı orada yaptırırım ;)
Servis danışmanı Bülent beye Kubilay'ın selamı var derseniz biraz daha fazla ilgilenebilir :)

Phaser
19/01/2010, 15:36
Cuma günü sabahtan bırakacağım selamınızı iletirim tabiki umarım çözüme ulaştırır sorunumu. :)

utku952
19/01/2010, 17:11
ilginç bi durum hepsi yapıyorsa prob var demektir. ama şöle söyleyeyim, kaputu kaldırdıgınızda farın arka kısmında içerden bakılınca, bi plastik yuvarlak kapak var ampulleri taktıgımız yerde eğer o doğru kapatılmadıysa içeri hava alıp buğu yapma olasılığı yüksek ona bi bakın derim aynı şekilde sisler de öyle..

GP COSKUN
19/01/2010, 17:24
sislerin veya farların veyada stopların buğu yapması için fiziksel ortamın oluşması lazım buda tek bir şartta maydana gelebilir
bir yerden muhakkak dış ortam havasıyla temas ediyorlar hava alıyorlar demektir
sorunu bu doğrultuda araştırırsanız çözüm bulunması daha kolay olacaktır

Phaser
23/01/2010, 00:12
Aracımı yolumun üzeri olduğu için kırmak otoya götürdüm orada duruma baktılar durum şaşırtıcı geldi deneme olarak Stop lambamın tekini değiştirdiler böle denememi istediler ancak buda buğulandı aracımın bir gün serviste yatması gerekiyormuş bütün aksamlar incelenecekmiş. sonuca ulaşınca bilgilendirme yaparım buradan.

kara kız
23/01/2010, 00:17
benim sadece sağ sis yapıyor oda kullandığımda...

KaGaN
23/01/2010, 11:12
Farların arka kapaklarına bakın arkadaşlar..Kasislerden bozuk yollardan vs gevşeme yapmış olabilir..Onlara bir el atarsanız sıkıntınız çözülür heralde...