PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karter koruma

serkan09
19/01/2010, 11:27
Arkadaşlar tekrar merhaba,
Aracımı alalı 5 ay oldu halen karter koruma taktırmadım. Karter korumayı yakın çevremdeki arkadaşlar taktırmamı önermedi. Allah korusun kaza anında motoru içeri alma olasılığı var dediler. Aydın Çine ilçesinde ikamet etmekteyim ve bizim burda yollar berbat derece kötü hergün aracımı yere sürttürüyorum.Geçmiş tarihteki forumdaki mesajları göz attım. Takılması önerilmiş. ayrıca davlumbaza zift kaplamayı önerenlerde var. Bu durumda bende karter koruma yaptırmayı düşünüyorum. Ancak Plastik mi saç mı kararsız kaldım. Ayrıca bu işi iyi yapan bir yetkili servis yada firma varsa bilgilendirmenizi rica ederim. TŞK :)

Alp
19/01/2010, 11:36
Serviste Takıyorlar. Fiyatı 100 tl civarı ancak benzinliler için oluyormu sormanız gerekli...

serdar2362
19/01/2010, 11:46
Servislerde genelde fiber olanlar var. Zaten korumanın amacı motor kısmına su, çamur filan girmesini önlemek değilmi. Motor düşmesi durumunda kırılarak aynı işi görüyor. Arabalarımızın al kısımlarını ziftletmeye gerek yok bence üretimden koruyucu yapılmış şekilde çıktığını biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

axi
19/01/2010, 11:48
bence gereksiz çünkü çok sağlam bir parça olduğunu zannetmiyorum. karterini delecek kadar şiddetli bir çarpmada o koruma olmuş olsada korumayı parçalayıp yine kartere zarar vereceğiini düşünüyorum. zaten karter koruma motor içine çamur vs girmemesi için yapılıyor. ama etkilemiş olmayayım. isterseniz yaptırın ama gözden çıkardıysanız o parayı ona vereceğiiniz parayla aracınıza başka birşey yaptırın :D

KaGaN
19/01/2010, 12:09
Saç düşünmeyin serviste fiber olanları var en azından kaza sırasında kırılıp inmesini sağlarsınız aşağıya vurmalara su vb şeylere karşı oldukça önemli bence

ABNEW
19/01/2010, 20:25
Serkan, eğer saç olanı taktırırsan çevrende söylenenler doğru diyebilirim.Yani kaza anında motorun düşmesini engeller.Plastik olanların ise bu yönde herhangi bir zararı yoktur.Zaten hafif ve ince bir malzeme, motoru tutamaz.Sadece motor bölmesinin tozlanmasını, ıslanmasını önlemekte yeterince.Bir de hafif darbelerde motor altını koruyabilir ancak...

Staje-R
20/01/2010, 00:45
Serkan Bey İstanbul'dan mısınız?

cann
20/01/2010, 00:52
ben motorun kir pas çamur içinde kalmasını önlemek için taktırdım,derdin sadece karter korumaysa alta tek parça takıyorlar,ben motor koruma olsun istediğim için 3 parçaydı yanılmıyorsam,toplam 180 tl civarıydı,serviste taktırdım,

cann
20/01/2010, 00:56
Serviste Takıyorlar. Fiyatı 100 tl civarı ancak benzinliler için oluyormu sormanız gerekli...
benimki benzinli,benzinli araçların sadece dualic olanlarında fabrika çıkışında varmış,o da beyinleri daha hassa olduğu ve çamur toz girmesini engellemek içinmiş.ufak bir problem yaşadılar benimkini takarken ama sonunda hallettiler.

tempesty
20/01/2010, 01:06
Bence oldukça faydalı bir parça fakat en son fiyat aldığımda 125 + kdv demişlerdi fiber olan için bende vazgeçmiştim..

fatihhhh
20/01/2010, 10:32
aracın altını yükseltmeyi istemişimdir ben daima.
ama hiç teşebbüs etmedim, düşünce olarak kaldı öylece.
sık sık altını süreten birisi olsam, yada çok kırsala yolculuk eden birisi olsam, düşünmekle kalmaz, yaptırırdım muhtemelen.

serkan09
20/01/2010, 11:41
benimki benzinli,benzinli araçların sadece dualic olanlarında fabrika çıkışında varmış,o da beyinleri daha hassa olduğu ve çamur toz girmesini engellemek içinmiş.ufak bir problem yaşadılar benimkini takarken ama sonunda hallettiler.

Mustafa emin misin? benim araçta dualogic vites ama karter korumadan eser yok. Aracı gece vardiyasında ürettiler galiba :)

serkan09
20/01/2010, 11:44
aracın altını yükseltmeyi istemişimdir ben daima.
ama hiç teşebbüs etmedim, düşünce olarak kaldı öylece.
sık sık altını süreten birisi olsam, yada çok kırsala yolculuk eden birisi olsam, düşünmekle kalmaz, yaptırırdım muhtemelen.
Fatih düşüncen güzel ama, bu aracı güzel gösteren faktörlerden biriside alçak olması değil mi?

serkan09
20/01/2010, 11:48
Serkan Bey İstanbul'dan mısınız?
Hayır Furkan Aydın.

Moosty
20/01/2010, 11:57
Mustafa emin misin? benim araçta dualogic vites ama karter korumadan eser yok. Aracı gece vardiyasında ürettiler galiba :)

2009 Fire 1.4 Active Dualogic, benimkinde de yok. Bakınca asfaltı görüyorum.

cann
20/01/2010, 18:32

[QUOTE=Moosty;273810]2009 Fire 1.4 Active Dualogic, benimkinde de yok. Bakınca asfaltı görüyorum.[/QUOTE

Serviste benimkini takarlarken söylemişlerdi,elemanlar benim parçayı takarlarken biraz zorlanmışlardı,ona kılıf uydurmuşlar demekki,valla bu servis muhabbetleri meşhur avcı fıkralarına döndü:) araç heryerde aynı araç ama her servis ayrı telden çalıyo:)
bide bu gün motor kaputunu açıp baktım,en son 2-3 ay olmuştu temizleteli,halen daha temiz olduğunu farkettim,korumayı taktırmadan önce bir iki haftada çamur içinde kalıyodu,ekonomisi elverenlere tavsiye ederim.

GP COSKUN
20/01/2010, 21:34
actıvlerde yok maalesef
dynamic lerde emotıon larda var diye biliyorum
yanlışsam arkadaşlar düzeltsin

axi
21/01/2010, 00:14
benmkide 2009 dualogic active benimkindede yok. demir veya sac dan olsa yaptırmak istyerim ama plastik mika vb bana sadec e görüntüden ibaret geliyor

lionT-JET
21/01/2010, 22:42
benım t jet te yoktu.2 ay kadar once 105 tl kdv dahıl taktırdım.fıber olanı taktılar.benzınlı modellerın tumune uyuyor dıyede bılıyorum.

onur3606
01/10/2012, 14:41
Arkadaşlar bugün aracım için karter muhafaza taktırmayı aklıma koydum ve servisi aradım, 350 tl görünüyor plastik parça fiyatı. motorun kaza anında düşmesi için puntolarda sadece plastik parçası olduğunu ve plastik olduğu için pahalı olduğunu söylediler. 350 çok fazla geldi, ben sadece çamur yağmur vs. koruma için taktıracaktım, başka parça sorabileceğim yer biliyor musunuz? Güvenlik sebebi ile plastik taktırmak istiyorum.

1ocak2011
01/10/2012, 14:43
Arkadaşlar bugün aracım için karter muhafaza taktırmayı aklıma koydum ve servisi aradım, 350 tl görünüyor plastik parça fiyatı. motorun kaza anında düşmesi için puntolarda sadece plastik parçası olduğunu ve plastik olduğu için pahalı olduğunu söylediler. 350 çok fazla geldi, ben sadece çamur yağmur vs. koruma için taktıracaktım, başka parça sorabileceğim yer biliyor musunuz? Güvenlik sebebi ile plastik taktırmak istiyorum.

Kartaş Maltepe bey'i arayın. 0312 232 40 40 Bey'i isteyin, Forumdan aradığınızı söyleyin, 100 TL civarlarında bilginiz olsun.