PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses sistemim için yardım lütfen!

Mr.Punto
18/01/2010, 15:33
merhaba arkadaşlar,

2008 GP dynamic aracımı 2el almıştım ve aldığım günden beri düzensizce çalan radiodan çok ama çok sıkıldım. radio bir net ve yüksek sesli birde birden bire kesilip cızlı,kalitesizce ve sessizce çalıyor ve bu dalgalanmalar beni deli ediyor. bu neden olur? önerilerniz nelerdir?

2 olarakta sistem iyi çaldığında bile GP min ses kalitesinin çok kötü olduğunu hatta arkaların berbat olduğunu düşünüyorum buna çözüm olarak arkadaşımın 165mm JBL 6506ce kompenantlarını öne,önde olan orijinal 16cm likleride arkaya 13cm liklerin yerine taktırtacam,bunuda orijinal teyp'e bağlayacam sizce bundan çok beklentisi olmayan biri memnun kalırmı?

tek istediğim iyi kalitedeki sıfır araçlar kalitesini yakalamak,vectra,mondeo,focus gibi öyle abartı bir beklentim yok!

ve adanada bunu nereye yaptırtabilirim,ne kadar vakit alır ve tutar?

alpimmm
18/01/2010, 16:03
kardeş radyo yayınları şehiriçinde oldukça yoğun olduğundan radyodan radyoya geçebiliyor bazen araçla hareket halindeyken . bi de sen arkadaki anteni bi kontrol derim ben, iyi sıkışmayabiliyor bazen. söküp bidaa tak dene.

Mr.Punto
18/01/2010, 16:44
saol alpimmm ama olay öyle değil,

araç hareket halinde veya değil fark etmezsizin yapıyor bunu, adananın yerel radyosu iyi çeker özellikle şehir içinde ve dediğim gibi araçta arkadaşlarla güzel bir mekanda durup sohbet etmek için kenarada çeksek bu sorunlar yaşanıyor. ama anten değil onu denedik.

smartmavi
18/01/2010, 16:48
Evet on kolonlar arkaya uyar mı?

M@GIC
18/01/2010, 16:55
önden çıkan kolanlar arkay uyar. Çünkü arkalarda yerterince boşluk var. Sadece tiz ler için panzotta bir küçük bir tadilat gerekli.
Önler için aldığın kolonlara anfi gerekli yoksa pek netice alamazsın. Ayrıca çıkışlarıda fazla zorlarsın.

CaGRi
18/01/2010, 17:18
temiz ses istiyorsan arkalara öndeki 16 ları takmak yerine, gene jbl den aynı model takarsan çok daha güzel ve temiz bir ses alırsın.

eğer sesin şiddetini de artırmak istersen amfi kullanmalısın... amfisiz kullandığında sadece temiz ve kaliteli bir ses alırsın....

Mr.Punto
18/01/2010, 17:37
saolun beyler,herhalde ses kalitesi soruma en güzel çağrı arkadaşım cvb verdi,
ewt amacım sesin şiddetini değil netliğini,kalitesini artırmak.

ama bu radyo olayında yardımcı bulmak bana daha uygun olacaktı,şimdi bu kolonları taktırmaya gidecem ve biraz bilgim olsun istiyorum.

adam başlayacak zırvalamaya,ürün pazarlama yapmaya yok radyon bozuk bunu al fln fln. eğer kolay çözümü varsa yapmak isterim yoksa dışarıdaki tesisatçılar kolaya değil paraya kaçacak!

CaGRi
18/01/2010, 18:49
saolun beyler,herhalde ses kalitesi soruma en güzel çağrı arkadaşım cvb verdi,
ewt amacım sesin şiddetini değil netliğini,kalitesini artırmak.

ama bu radyo olayında yardımcı bulmak bana daha uygun olacaktı,şimdi bu kolonları taktırmaya gidecem ve biraz bilgim olsun istiyorum.

adam başlayacak zırvalamaya,ürün pazarlama yapmaya yok radyon bozuk bunu al fln fln. eğer kolay çözümü varsa yapmak isterim yoksa dışarıdaki tesisatçılar kolaya değil paraya kaçacak!

yanlız şu da var tabi eğer teybide değiştirirsen daha da net bir ses alırsın bu da işin diğer boyutu. ama teyp değiştirmeden de gayet net bir ses alırsın, test edildi onaylandı :D