PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Konuşan kameralı park sensörü montajı

tyrant86
18/01/2010, 00:41
Arkadaşlar bu sensörü aracıma uygulatıcam fakat arabanın orjinalinde park sensörleri var.orjinal sensörleri iptal ettiğimde araç herhangi bir hata verirmİ?PEKİ SERVİS DIŞARDAN ALINAN BU PARÇANIN MONTAJ İŞLEMİNİ YAPAR MI?

femoli
18/01/2010, 09:13
Kemal sistemi tamamen iptal edip yenisini takacaklar bir sorun olmaz ..

puntoaz
18/01/2010, 10:08
arkadaşlar bir de arabaların önüne park sensörü takıyorlar o nasıl oluyor o zaman hep öter
bende taktırmak istiorum

smartmavi
18/01/2010, 10:27
Bizim arabalara öne de lazım görüş sıfır. Gecen saksıya vurdum.

vedatarslan
18/01/2010, 21:04
arkadaşlar bir de arabaların önüne park sensörü takıyorlar o nasıl oluyor o zaman hep öter
bende taktırmak istiorum

öne takılan sensörler park sensörü değil şekil olarak benziyor ama değil onlar fren sistemiyle alakalı öndeki araca 10cm e kadar yaklaştığınız zaman fren sistemini araç hazır hale getiyor frene basman la durman arasında ki süreyi kısaltır özellikle mercedesin full araçlarında görürsün....volvo bmw audi gibi araçlardada vardır...ancak dünyada absyi ilk mercedes egliştirdi biliyorsunuz bunuda ekstra güvenlik paketi oplarak geliştirdi.....

birde bunun abntin kuntin kısaltmaları var...onu bilmiyor...

femoli
19/01/2010, 10:05
Vedat cım doğru biliyorsun yanlış yerde kullanıyorsun .. 8 li park sensörleri var öne dört arkya dört arka olanı geri vitesle ön olanı düğme ile çalışıyor arkdaki görev nasıl yerine getiriyorsa öndekide aynı şekilde görevini yerine getiriyor..

Moosty
19/01/2010, 10:47
Bazı ön sensörler düğme ile aktifleştiriliyormuş, bazıları ise geri vites lambası söndükten sonra 10 saniye kendi kendine aktif oluyormuş.
Uygun bir şey bulursam ben de ön - arka sensör taktırmak istiyorum ama konuşan sensör bana çok mantıklı gelmiyor:
- Zaten yeteri kadar konuşan bir karım var, ikisini birden aynı anda dinleyemem.
- Bir sistem ne kadar karmaşıksa arıza yapma ihtimali o kadar artıyor.
- Bir yorumda, arka tarafa olan mesafe azaldıysa söylediği bir mesafe bilgisini bitirmeden yenisini söylemeye başladığı ve dolayısı ile mesafe az - araba hızlı ise sistemin 'kekelemeye' başladığını okumuştum.

Bunlar kulaktan dolma bilgiler, bizim forumda gerçekten kullanan birinden yorum okumayı isterdim.

axi
19/01/2010, 12:00
Arkadaşlar bu sensörü aracıma uygulatıcam fakat arabanın orjinalinde park sensörleri var.orjinal sensörleri iptal ettiğimde araç herhangi bir hata verirmİ?PEKİ SERVİS DIŞARDAN ALINAN BU PARÇANIN MONTAJ İŞLEMİNİ YAPAR MI?

ben o sistemi tavsiye etmem işim dolayısıyla hergun ortalama 20-30 araca biniyorum. o dediğin park sensörleri olan araçlara bindiğimde şaşırtıyor. sağa sola 20 cm ortaya 30 cm diyene kladar ben yanaşacağım yere yanaşıyorum. yanlış anlama ama verim alabilmek için o park sensörleri varken çok yavaş yanaşman lazım ki konuşan sensör sana yetişebilsin. acemi işi gibi.... Bence park sensözrü istiyorsan orjinali kalsın. önlere sensör yaptır diğer arkadasların dediği gibi bizim arbaların burnunu görmek arkasını görmekden daha çok beceri istiyor..

vedatarslan
19/01/2010, 20:36
Vedat cım doğru biliyorsun yanlış yerde kullanıyorsun .. 8 li park sensörleri var öne dört arkya dört arka olanı geri vitesle ön olanı düğme ile çalışıyor arkdaki görev nasıl yerine getiriyorsa öndekide aynı şekilde görevini yerine getiriyor..

femoli cimmm biz burda uydurma işlerden bahsetmiyoruz.....
ben sana bnm bahsettiğim mercedesin orjinal sistemi araşırırsan görürsün güvenlik paketi ile birlikte veriliyor ayrıca park ederken öndeki sensöre nbe gerek var.....

AUTOMANN PARK SENSÖRÜ 8 Li LED EKRAN ŞOK FIRSAT, #23658035 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/AUTOMANN-PARK-SENSORU-8-Li-LED-EKRAN-SOK-FIRSAT_W0QQidZZ23658035#aciklama)
98 model hondaya buna benze bir ürün montajı gerçekleştirmiştik..... bunda 1 sene kadar önce o yüzden ana öğretme cimmmm.

cann
19/01/2010, 21:16
Bazı ön sensörler düğme ile aktifleştiriliyormuş, bazıları ise geri vites lambası söndükten sonra 10 saniye kendi kendine aktif oluyormuş.
Uygun bir şey bulursam ben de ön - arka sensör taktırmak istiyorum ama konuşan sensör bana çok mantıklı gelmiyor:
- Zaten yeteri kadar konuşan bir karım var, ikisini birden aynı anda dinleyemem.
- Bir sistem ne kadar karmaşıksa arıza yapma ihtimali o kadar artıyor.
- Bir yorumda, arka tarafa olan mesafe azaldıysa söylediği bir mesafe bilgisini bitirmeden yenisini söylemeye başladığı ve dolayısı ile mesafe az - araba hızlı ise sistemin 'kekelemeye' başladığını okumuştum.

Bunlar kulaktan dolma bilgiler, bizim forumda gerçekten kullanan birinden yorum okumayı isterdim.
park sensörünü kullanan biri olarak (hemde ön-arka,acemilik işte:)) fikrimi belirteyim,aracımı aldıktan sonra yaptığım en akıllıca işlerden biriydi,CENMAX ön arka park sensörü taktırmak.önceki aracımın şahin olmasından mıdır bilmiyorum,arabamı ilk kullanmaya başladığım zamanlarda,(malum aracımızın içindeyken hiç göremediğimiz için ne renk olduğunu bile unutuyoruz bazen:)) sanki boşlukta park ediyormuşum gibi geliyordu,bide bady kit yaptırınca arabaya,zaten farz olmuştu yaptırmak.öne ne gerek var diyenler için bişey diyemem,ama bence haricen yaptıracaksan ikisine de yaptırmakta fayda var,çevrendeki arabaların ön ve arka tamponlarının özellikle yan taraflarına bakarsan ne demek istediğim daha kolay anlaşılır.bi ton para verip aldığımız aracımızı park ederken "ha değdi ha değecek" stresini yaşamaktansa taktırmak en iyisi.konuşanından olması gerekmiyo,hem sesli hemde görüntülü ikaz veriyo benimki,park ederken gönlüm rahat,tavsiye ederim.
tek dezavantajım,hesapta düğme yaptılar ön sensör için ama hiç bi işe yaramıyo,geri vitese takdığımda otomatik olarak devreye giriyo,evin önüne gelince arkaya gitmiyeceğim halde önce geri vitese takıp sonra ileriye yanaşmak biraz komik oluyo ama naapalım o kadarına razıyım,artılarını göz önünde bulundurunca.

cann
19/01/2010, 21:26
benimki aynen senin bahsettiğinden,tecrübeyle sabittir:)

femoli
20/01/2010, 10:59
öne takılan sensörler park sensörü değil şekil olarak benziyor ama değil onlar fren sistemiyle alakalı öndeki araca 10cm e kadar yaklaştığınız zaman fren sistemini araç hazır hale getiyor frene basman la durman arasında ki süreyi kısaltır özellikle mercedesin full araçlarında görürsün....volvo bmw audi gibi araçlardada vardır...ancak dünyada absyi ilk mercedes egliştirdi biliyorsunuz bunuda ekstra güvenlik paketi oplarak geliştirdi.....

birde bunun abntin kuntin kısaltmaları var...onu bilmiyor...

Sen burayı bir daha oku istersen, Hem öne takılanlar park sensörü değil diyorsun , hemde ben sana mercedesden bahsediyorum diyorsun.

femoli cimmm biz burda uydurma işlerden bahsetmiyoruz.....
ben sana bnm bahsettiğim mercedesin orjinal sistemi araşırırsan görürsün güvenlik paketi ile birlikte veriliyor ayrıca park ederken öndeki sensöre nbe gerek var.....

98 model hondaya buna benze bir ürün montajı gerçekleştirmiştik..... bunda 1 sene kadar önce o yüzden ana öğretme cimmmm.

Önce yarım yaşımdasın konuşmana dikkat et..

Sana uydurma iş demedim biliyorsun ama yanlış şeyden bahsediyorsun dedim , söylediğin sistem araç orj nalinde geliyor bizim sonradan taktıklarımız tamamen park sensörüdür ..

sowhat788
20/01/2010, 11:03
Örnek mercedes lerde ;

-Arka sensörler geri vitese bağlı olarak çalışır
-Ön sensörler Kilometre bazlıdır yani araç ileri giderken 20-30 Km ye kadar çalışır sonra otomatik kapanır

sertaç
20/01/2010, 11:14
femoli +1

OzzY
21/01/2010, 19:33
Örnek mercedes lerde ;

-Arka sensörler geri vitese bağlı olarak çalışır
-Ön sensörler Kilometre bazlıdır yani araç ileri giderken 20-30 Km ye kadar çalışır sonra otomatik kapanır
nasıl takıyolar bilmiyorum ama corollayada aynı bu şekilde çalışıcak şekilde takmışlar.

OzzY
30/08/2010, 09:18
izninizle konuyu hortlatıyorum ancak bu ön bağlantı olaynı çözemedim bilgisi olan varmı?
yorumlarda biri frene bağlanıcak yazmış ama her frene basıncada devreye girmesi çok saçma.

corollada sonradan takılan sistem çok güzel işliyo yukarda yazdığım gibi, geri vitese takarsam 8ide devreye giriyo.

ileri vitesteyken 20nin üzerine çıktıktan 3 sn sonra kapanıyo 20nin altına düşünce tekrar devreye giriyo(sadece önler) ayrıca önlerin bu şekilde devreye girmesini iptal edebiliyorum. bu zaten orjinal fabrika çıkışlılardaki sistem(passat, mercedes,audi) peki biz bunu nasıl uygulucaz?

ferikci
30/08/2010, 11:39
izninizle konuyu hortlatıyorum ancak bu ön bağlantı olaynı çözemedim bilgisi olan varmı?
yorumlarda biri frene bağlanıcak yazmış ama her frene basıncada devreye girmesi çok saçma.

corollada sonradan takılan sistem çok güzel işliyo yukarda yazdığım gibi, geri vitese takarsam 8ide devreye giriyo.

ileri vitesteyken 20nin üzerine çıktıktan 3 sn sonra kapanıyo 20nin altına düşünce tekrar devreye giriyo(sadece önler) ayrıca önlerin bu şekilde devreye girmesini iptal edebiliyorum. bu zaten orjinal fabrika çıkışlılardaki sistem(passat, mercedes,audi) peki biz bunu nasıl uygulucaz?

ctiy moduna bağlansa? kablosu vs. bulunabilir mi bilmiyorum ama city modu devreye girince sensörler de devreye girse amaca ulaşılmış olur sanki :)

femoli
30/08/2010, 12:44
ctiy moduna bağlansa? kablosu vs. bulunabilir mi bilmiyorum ama city modu devreye girince sensörler de devreye girse amaca ulaşılmış olur sanki :)
evet süper olur aslında 20 km sonra iptal ..

OzzY
30/08/2010, 20:34
çok mantıklı :) ama yapıcak adam bulmak problem :)

Du Hast
30/08/2010, 21:15
city ile ilgili mevzu yalan olur :) çünkü aynı hat üzerinden yumuşatılıyor direksiyon.

full elektronik sistem arabalarda bu iş zor iş.
önler için ayrı bir düğme koyan markalar çok. bence böyle birşey düşünülmeli.

WiSTaRiA
30/08/2010, 23:58
Merkezi kilit sistemine bağlansa daha iyi olmazmı? 20 km/h hıza ulaştığında nasıl kapılarımız otomatik kapanıyorsa oda devre dışı kalır..

Du Hast
31/08/2010, 00:05
Merkezi kilit sistemine bağlansa daha iyi olmazmı? 20 km/h hıza ulaştığında nasıl kapılarımız otomatik kapanıyorsa oda devre dışı kalır..
bu sefer yanaşırken kapı kilidini açmak gerekir :)

OzzY
31/08/2010, 00:11
city ile ilgili mevzu yalan olur :) çünkü aynı hat üzerinden yumuşatılıyor direksiyon.

full elektronik sistem arabalarda bu iş zor iş.
önler için ayrı bir düğme koyan markalar çok. bence böyle birşey düşünülmeli.

bi yolu olmalı :D

şaka bi yana bi yol bulamazsam sadece arka taktırcam kullanışlı olmaz öyle bence.

senin dediğin marka orjinalindemi öyle yapıyo? neler var?

Du Hast
31/08/2010, 00:22
orijinali bilemeyeceğim.
orijinalinde önde sensör yok bildiğim kadaryla. olabilirde.

bence en güzeli orijinali gibi sesli olması, ben yaparsam sesli takacam, benim takıntım :D

OzzY
31/08/2010, 00:36
orijinali bilemeyeceğim.
orijinalinde önde sensör yok bildiğim kadaryla. olabilirde.

bence en güzeli orijinali gibi sesli olması, ben yaparsam sesli takacam, benim takıntım :D

sen dedin ya "önler için ayrı bir düğme koyan markalar çok" onlar hangisi mesela saçma geldide :)

gemlikli_55
31/08/2010, 00:47
pardon arkadaşlar yanlış konuyayazdım ve sildimkusura bakmayınız

WiSTaRiA
31/08/2010, 01:01
bu sefer yanaşırken kapı kilidini açmak gerekir :)

Doğru haklısın kardeşim...