PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Check running light uyarısı

mustafa33
17/01/2010, 11:53
arkadaşlar farları her yakmamda ünlem işareti yanıyor araç check runnig light uyarısı veriyor. belli bir süre sonra uyarı kayboluyor . bu konuda bilgisi olan var mı? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

erdiyilmaz
17/01/2010, 12:37
on taraftaki ampullerinizden biri patlamis olabilir ya da yerinden oynamis olabilir gecici temassizlik yasiyor olabilir. benim park lambasinda benzer durum oluyor arada, ilk calistirdigimda bu uyariyi veriyor, gaza yuklenince, titresimden olsa gerek ampul temasa geciyor yanmaya basliyor ve uyari kesiliyor, simdilik fazla onemsemedim

mustafa33
17/01/2010, 13:15
önce benimde aklıma geldi. tüm lambaları kontrol ettim patlak yok. demekki temassızlık var.

kara kız
17/01/2010, 13:23
eger patlak ampülünüz yoksa yazılımlan alakalı..bırde su durum oluyo seyır esnasında da bu durum başınıza gelıyosa aractan inip farlarınız bakıp patlak ampul gormuyosanız..sorun tavan daki fren lambasında..şahsen ben sorunu bulana kadar kafayı yemıştım..bır çok arabada dogru durust calışmıyo.içlerinden bır coğu yanmıyo ve frene basıldıgında arıza lambası sınyalı gelıyoo.belkı busekılde olmuş oluyo olabilir..

vedatarslan
17/01/2010, 13:30
bence

alperyonar
17/01/2010, 14:22
plaka lambası olabilir. uyarı geldiği zaman inip bir baıkın;)

KaGaN
17/01/2010, 23:11
Plaka lambası yada bir temassızlıktan kaynaklanıyor olabilir.Onalrda olmaz ise yazılım güncellemesi yaptırın..

kara kız
18/01/2010, 13:05
plaka lambasından arıza lambası yanmıyor arkadaşlar...hatta kısa uzun hüzmelilerden bile yanmıyo sadece parklar ve frenler için gecerli bi durum

testo19
18/01/2010, 13:39
arkadaşlar farları her yakmamda ünlem işareti yanıyor araç check runnig light uyarısı veriyor. belli bir süre sonra uyarı kayboluyor . bu konuda bilgisi olan var mı? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

valla bende o uyarıyı eğer farlarım veya parklarım açık arabayı çalıştırırsam yapıyor 3-4 saniye sonra sönüyor. araba çalışır durumdayken yakarsam bir problem yok.

KaGaN
18/01/2010, 18:03
check runnig light kelime anlamı ışıklar yanıkken çalıştırmak gibi geliyo sanki..Acaba sadece bir uyarımı ing bilen arkadaşlar daha yardımcı olurlar heralde :)

testo19
19/01/2010, 10:40
valla kağan bende senin gibi düşündüğümden bir problem olduğunu düşünmedim hiç. sonuçta açık olan farları kontrol ediyorum diyor sonrada sönüyor zaten...

monaugur
19/01/2010, 17:34
aynı hata geçen bendede verdi. araç arka stop lambasında temassızlık vardı. o ışık yandığında inip baktım stop lambası yanmıyordu. oto elektrikçiye götürdüm sorun gelen kablonun birinde temassızlık vardı sorunu giderdiler.

OzzY
21/01/2010, 19:37
valla bende o uyarıyı eğer farlarım veya parklarım açık arabayı çalıştırırsam yapıyor 3-4 saniye sonra sönüyor. araba çalışır durumdayken yakarsam bir problem yok.
uyarı
açık ışıkları kontol et anlamında. ve lambaların çalışıp çalışmadığını kontrol ediyo. sizdeki durum marş esnasında voltaj düştüğünden olabilir

xferhat
26/01/2010, 20:09
plaka lambasından arıza lambası yanmıyor arkadaşlar...hatta kısa uzun hüzmelilerden bile yanmıyo sadece parklar ve frenler için gecerli bi durum

plaka lambasından da uyarı veriyor.

"check plate lambs"gibisinden bir uyarıydı.bir tanesi patlamış.usta çıkardığında kapkaraydı.değiştirdi ve uyarı yapmadı.

aklınızda olsun.

emrequzel
26/01/2010, 20:12
wlla bizim peder bey 2 gün önce el frenini çekik bırakmıs.soğukda donmus.2 gundur araba oldugu yerde duruodu.ABS ışığı yanıodu.oyle boyle yuruttum yawas yawas arabayı.Düzelti sonunda. :D dikkat etmek lazım :D

tenten77
30/06/2010, 15:05
Bende de bu sorun vermeye başladı bi elektrikçide hatcbackteki tavan ampullerini değiştirdim ama hala aynı şey var. Çok sinir bozucu bir durum stabil olarakta her zaman yarı vermiyor titreşimlerde veriyor.

ssss2292
06/07/2010, 00:18
dün benimde başıma geldi araçla biraz gidince geçti ve aynı hatayı bir daha vermedi.

smartmavi
06/07/2010, 00:24
Dogrudur, plaka icin ayri uyari mesaji var. Park lambalarinizi kontrol edin.

culudamar
10/03/2011, 23:36
plaka lambasından da uyarı veriyor.

"check plate lambs"gibisinden bir uyarıydı.bir tanesi patlamış.usta çıkardığında kapkaraydı.değiştirdi ve uyarı yapmadı.

aklınızda olsun.

Haklısınız, plaka lambasında sorun varsa şu uyarıyı veriyor: Check number plate light.

İngilizce forumda (Technical: Check Running Lights - The FIAT Forum (https://www.fiatforum.com/grande-punto/126188-check-running-lights.html)) Check running lights uyarısının yanlardaki lambalarla ilgili olduğu söylenmiş. Aynı uyarıyı ben de alıyorum, müsait bir zamanda tüm lambaları kontrol edeceğim..

tayfux
10/03/2011, 23:51
benim parklardan birtanesi yanmıyordu bu uyarıyı verdi gittim baktım parklardan birisi yanmıyor değiştirdim uyarı gitti hata da gitti parklarınızı kontrol edin isterseniz..