PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir soru :)

clax22
17/01/2010, 11:26
arkadaslar yeni farkettim sizdede böylemi diye bir sorayım dedim direksiyon uzerindeki ses acma vs dugmelerin uzerinde ışık yanmıyormu?cam acma dugmelerinde bile yanıyor ordada yanması gerekir gibi geldi sizde yanıyormu acaba ?:cool0000:

yolcu27
17/01/2010, 11:29
yeni evoda yanıyor ama gp lerin bazı versiyonlarında var bazılarında yok bildigim kadarıyla fakat benimde dikkatimi ceken ve rahatsız oldugum bir konu var far ve silecek kollarındaki semboller ışıksız :) onuda ışıklandırsalar çok güzel olurdu

ABNEW
17/01/2010, 11:46
Nuri, GP ların bazı versiyonlarında ışıksız olarak geldi.Seninki de bunlardandır.Benimki de böyleydi ama yaklaşık 100TL ödeyerek ışıklısıyla değiştirmiştim zamanında:) Aşağıda detaylı bir konu mevcut:

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/6478-direksiyon-uzerindeki-radyo-cd-calar-tuslarinin-aydinlatmasi.html

muratokay
17/01/2010, 16:44
arabadaki elektirkli çakmağın etrafında turuncu renkli bi halka var. bunun ışıklandırması var mı?
sigara içmiyorum, arabada da içtirmiyorum ama merakımdan sordum :) sanki orada daha önce ışık vardı da şimdi artık yanmıyor gibi geldi bana.
bu arada benimki 2009 active ve direksiyon kumandalarının ışıkları yanmıyor doğal olarak. keşke kaldırmasalarmış ışıkları :(

OzzY
17/01/2010, 17:52
evet o halka ışıklı. parkları açınca yanıyo

muratokay
17/01/2010, 18:10
peki herkeste yanıyor mu?

alpimmm
17/01/2010, 19:07
arkadaslar yeni farkettim sizdede böylemi diye bir sorayım dedim direksiyon uzerindeki ses acma vs dugmelerin uzerinde ışık yanmıyormu?cam acma dugmelerinde bile yanıyor ordada yanması gerekir gibi geldi sizde yanıyormu acaba ?:cool0000:
nuri malesef bizim modellerde o ledleri koymamış Fiat kontrol düğmelerinin altına. dolayısıyla ışık yok :) modifiye bölümünde bazı arkadaşlar çok güzel çözümler bulmuşlar.inşallah bende yaptırmayı düşünüyorum. ben bitanesini bulabildim.bi bak istersen.

https://forum.grandepuntotr.com/modifiye/11013-artik-benimde-direksyon-tus-takimim-isikli-adim-adim-anlatim.html

arabadaki elektirkli çakmağın etrafında turuncu renkli bi halka var. bunun ışıklandırması var mı?
sigara içmiyorum, arabada da içtirmiyorum ama merakımdan sordum :) sanki orada daha önce ışık vardı da şimdi artık yanmıyor gibi geldi bana.
bu arada benimki 2009 active ve direksiyon kumandalarının ışıkları yanmıyor doğal olarak. keşke kaldırmasalarmış ışıkları :(

çakmak ışığı var murat, bu arada bnmki fire bende de direksiyon ışıklandırması yok :(

muratokay
17/01/2010, 21:44
allah allah sonradan neden bozulmuş olabilir ki bende? ilginç.
bi de sanki ilk aldığımda direksiyon ışıkları da varmış gibi hatırlıyorum ben. çünkü direksiyon ışıklarının yanmadığını çok sonra farketmiştim. hafızam beni yanıltıyor olabilir belki.

KaGaN
17/01/2010, 23:13
Seri 2 lerde direksiyon tuş aydınlatması yok :) 2 ledden milyarlarca kar elde etme çabası neyse :) Cazip fiyatlara değiştirebilirsiniz onu..Çakmağın ordaki halkada turuncu renkte yanıyor sıkıntı yok.Seri 2 lerde onuda kaldırmış olabilirler..

OzzY
18/01/2010, 02:17
allah allah sonradan neden bozulmuş olabilir ki bende? ilginç.
bi de sanki ilk aldığımda direksiyon ışıkları da varmış gibi hatırlıyorum ben. çünkü direksiyon ışıklarının yanmadığını çok sonra farketmiştim. hafızam beni yanıltıyor olabilir belki.
benimde çakmak aydınlatması patlamıştı, direksondakilere bişey olmaz sanırım kolay kolay led olması lazım ordakilerin. serviste kontrol ederler.

gurik
18/01/2010, 11:30
seri 2 lerde çakmak lambası yanıyor.Birde bu konu çok kez tekrar tekrar açılmış yeni konu açarken biraz daha site içi arama yapalım lütfen.Tekrara düşüyoruz.

Sean_Constantine
18/01/2010, 15:37
benimde çakmak aydınlatması patlamıştı, direksondakilere bişey olmaz sanırım kolay kolay led olması lazım ordakilerin. serviste kontrol ederler.

Benim çakmak ışığıda gidik sanayide yaptıra bilirmiyiz bir oto elektrikçide ? yoksa illede serviste komple mi değişecek...

gurik
19/01/2010, 00:23
tırnaklı bir sistemdir. ampulü değiştirebilirsiniz.

muratokay
21/01/2010, 17:16
Bugün kavaklıdere servise uğrayıp patlamış olan çakmak lambasını değiştirttim. Sağolsunlar hemen hallettiler.
Bir de bunun için uğramışken direksiyon kumandalarının ışıklarını sordum. Bu ışıkların 2008'den önceki puntolarda olduğunu söylediler. Fabrikaya ışıklı tuş takımının siparişini verdiler, gelince arayacaklar. Sabırsızlıkla bekliyorum bakalım :hotornot:

Sean_Constantine
21/01/2010, 19:32
Bugün kavaklıdere servise uğrayıp patlamış olan çakmak lambasını değiştirttim. Sağolsunlar hemen hallettiler.
Bir de bunun için uğramışken direksiyon kumandalarının ışıklarını sordum. Bu ışıkların 2008'den önceki puntolarda olduğunu söylediler. Fabrikaya ışıklı tuş takımının siparişini verdiler, gelince arayacaklar. Sabırsızlıkla bekliyorum bakalım :hotornot:

fiyat ne kadar acaba ??? çakmak lambası için

clax22
21/01/2010, 20:22
tus takımının fiyatıyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim

muratokay
21/01/2010, 21:48
çakmak lambası için 5 TL aldılar.
ışıklı tuş takımı ise 193 liraymış. belki biraz pahalı ama bence değer.