PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bas vurdukça kapıdaki cızırtı

puntoaz
15/01/2010, 22:53
arkadaşlar yaklaşık iki hafta önce arabama ses sistemi taktım ama bir sorun olarak bagaj kapısındaki cızırtı çok kötü o cızırtıyı nasıl yok edebiliriz lütfen
yardım edin
birde kompenant sistemi alacağım sizce ne marka almalıyım bütün sistemim
jvc marka bende bozmak istemiyorum ama sorduğumda jvc marka kompenant alırsan orjinalinden hiç bir farkı olmaz diyorlar bu doğrumu? arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var

bravo_sercan
15/01/2010, 22:58
bagaj'daki cızırtı olağan bi durum malesef, bagajı izolasyon yaptırırsan bi miktar engellebilrsin çızırtıyı yada o abuk sesi..
arkadaşlar bana , bi gün senin bagaj fırlıcak diye geyik yapıyorlar :)

jvc marka mid takımı taktırırsan nasıl orjinalden farkı olmucak anlamadım.. ? ? ?

puntoaz
15/01/2010, 23:05
verimli ses almassın diolar

bravo_sercan
15/01/2010, 23:07
verimli ses almassın diolar

olurmu öyle şey ya en az 3 kat daha net ses alırsın emin ol..''orj teybinle''

M@GIC
15/01/2010, 23:07
kompanet hertz tercih etmelisin. Ama fiyatları biraz yüksektir..

sercanın dediği gibi izolasyonla hallede bilirsin. Birde arka plakada yapıyor, plakalığa takmadan önce altını iyice silikonlarasan sesi kesiyor. bende aynı sorunla karşılaşmıştım. araçtan indim ve plakaya bastırınca sesin ciddi oranda azalmıştı. hatta ses dışarıdan daha belirgin geliyordu.

bravo_sercan
15/01/2010, 23:09
kompanet hertz tercih etmelisin. Ama fiyatları biraz yüksektir..

sercanın dediği gibi izolasyonla hallede bilirsin. Birde arka plakada yapıyor, plakalığa takmadan önce altını iyice silikonlarasan sesi kesiyor. bende aynı sorunla karşılaşmıştım. araçtan indim ve plakaya bastırınca sesin ciddi oranda azalmıştı. hatta ses dışarıdan daha belirgin geliyordu.

evet hertz kicker cadence infity focal vs.. kendini ispatlamış olan kaliteli markaları tercih etmelisin.
aynen plakayıda silikon ve çift taraflı bantla sabiltlersen ses bi nebze daha iyi olur.
plaka reklamanı çıkartıcaksın yani..

Cnyt01
15/01/2010, 23:18
hertz mid-tiz olayında bambaska. hocam kimler neler yaptı cözülmüyor bi turlu bagajdaki ses sorunu. tek care daha saglam spl . ben bi tek sierra 3000w 15000 rms de bagajdaki ses sorunu yasamadım. cunku hic bsy duyulmuyordu. .)

puntoaz
15/01/2010, 23:26
saolun arkadaşlar simdi elimde jbl 1 çift kompenant var ama bu 140 lira jvcnin bir takımı 60 lira belki şimdi ddeğiştirip iki takım jvc kompenant sistem alırım siz ne dersiniz değiştireyimmi
değiştirmeyimmi

bravo_sercan
15/01/2010, 23:28
saolun arkadaşlar simdi elimde jbl 1 çift kompenant var ama bu 140 lira jvcnin bir takımı 60 lira belki şimdi ddeğiştirip iki takım jvc kompenant sistem alırım siz ne dersiniz değiştireyimmi
değiştirmeyimmi
Sen bilirsin ama pek bişey bekleme derim.

puntoaz
15/01/2010, 23:32
nasıl yani jvcdenmi jbldenmi

polis_01_54
15/01/2010, 23:37
arkadaşim bende var jbl kompedant orta halli yani bir şikayetim yok bir de istersen bagajın uzerine iki tane kolon gömdür ben öle yaptım ses daha bir güzel çıkmaya başladı toklaştı ve basın bogucu sesinden de kurtıldu o kadar pahalıda degil iki hoporlör pioneerin 90 lira bence deger... bu arada benim bagaj da bass bass bagırıyor :-)

puntoaz
15/01/2010, 23:40
benim arkada zaten iki oval jvc var

bravo_sercan
16/01/2010, 01:42
nasıl yani jvcdenmi jbldenmi
Jbl , jvc ye göre bi nebze daha iyidir. ha bitane jbl ha 2 tane jvc.
ama sesi bolup on arka yapıcam dersen oda güzel bi fantezi :)

vedatarslan
17/01/2010, 20:06
bagajdaki cızırtı plakadan geliyor olabilir sistemi taktırdığın yere söyle plaka yı yapıştırsınlar olur biter.....

sowhat788
17/01/2010, 20:15
Bagaj kapağındaki plastiği ve oturduğu yerdeki plastiği söküp içine izolasyon uygulayabilirsin,ben söküp içine silikonla sünger yapıştırmıştım,bas titreşiminin plastiğe ses yaptırmasını engeller.

vedatarslan
17/01/2010, 20:31
Bagaj kapağındaki plastiği ve oturduğu yerdeki plastiği söküp içine izolasyon uygulayabilirsin,ben söküp içine silikonla sünger yapıştırmıştım,bas titreşiminin plastiğe ses yaptırmasını engeller.

:weight1:
tabi ondan sonra kilitçiye veya bagaj merkezi kilit varsa tamir için gittiğin antreman yaptırsın bize :)

sowhat788
17/01/2010, 20:34
Yok be öyle birşey olmaz korkma,sökülen parçaların sadece içine izolasyon yapıp tekrar yerlerine takıyorsun yani her hangi sök takda ekstra bir çaba gerekmiyor,erskisi gibi rahatça sökebiliyorsun,olay titreşim yapan plastiklerin aracın metaline çarpıp cızırtı yapmaması ;)

"Antreman yap bakim" diyenlere selamlar olaa :)

vedatarslan
17/01/2010, 20:40
Yok be öyle birşey olmaz korkma,sökülen parçaların sadece içine izolasyon yapıp tekrar yerlerine takıyorsun yani her hangi sök takda ekstra bir çaba gerekmiyor,erskisi gibi rahatça sökebiliyorsun,olay titreşim yapan plastiklerin aracın metaline çarpıp cızırtı yapmaması ;)

"Antreman yap bakim" diyenlere selamlar olaa :)

şimdi bir şey soracam ben bu pc konusunda biraz ingilizim ancak measajın laltında gp çoşkun tarafından değiştirildi yazıyor nesi değiştirildi anlamadım biri bunu bana anlatsın

sowhat788
17/01/2010, 20:51
Ayrı mesajlardı,birleştirmiş Coşkun abi,başka bişi yok :)

GP COSKUN
17/01/2010, 20:53
aynı kişi peşpeşe mesaj yazdığında birleştirme yapıyoruz
kubilayın dediği gibi başka bir şey yok

vedatarslan
17/01/2010, 20:54
Ayrı mesajlardı,birleştirmiş Coşkun abi,başka bişi yok :)

nesini birleştirmiş neden birleştirmiş direk söylememiş :S anlamadım yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum....

sowhat788
17/01/2010, 20:59
Mesajı yazdım yolladım,daha sonra aklıma başak birşey geldi aynı mesaja girip düzelt demeden cevap yaz dedim peş peşe 2 mesaj oldu,moderatörler böyle durumlarda bizim yerimize düzelt yapıp tek mesaj haline getiriyorlar mesajları ..