PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzinli aracıma kutu içi filtre buldum sizce nasıl?

somurgen
15/01/2010, 21:57
Bende bazı arkadslar gibi filtre konusunda hem kararsızlık (kutu içi mi & cold air intake mi) hemde benzinli araca kutu içi filtre bulma konusunda (dizellerin kutu içleri nerdeyse pazarda satılmaya basladı :D ) sıkıntı cekiyorum.
hemen konuya giriyim. K&N kutu içi buldum sanırım bizim araclara uygun. fiatı 115tl
Hepsiburada.com : Fiat K&N Kutu İçi Filtre 33-2931 (7434) | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/fiat-kn-kutu-ici-filtre-33-2931-7434/productDetails.aspx?categoryid=20006391&productid=otelf7434#tablnk)
sanırım uyuyo ama tam emin olamadım:agri:

eğer cold air intake alırsam jsvden kit bide ucuna filtre 145+45=190tl
->hangisini takmak iyi olur?
->bu kadar masrafa yapılan işlem deger mı?(hem performans hemde gelecekteki fitre masraflarına?)
->hangisi daha uyumlu olur?

KaGaN
15/01/2010, 22:09
K*N kutu içi filtre kullanan arkadaşlarım oldukça memnunlar ve fiyat olarakta gayet uygun.Ertuğ arkadaşımız bmc taktırmıştı gerçi oda çok memnun ama sıkıntı yaşamassınız diye düşünüyorum...

Erdem Bozdağ
16/01/2010, 12:41
dizel kutu içi kn kullanıyorum gayet memnunum
istediğim zaman temizleme kitiyle de temizliyorum
Benzinli aracım olsa açık hava filtresi tercih ederdim ama tabiiki o gelecek sesten hoşlanıyorsanız.Performans olarak öyle ahım şahım bişi olmaz ama açık hava filtresiyle çok az bişi farkedilir ama ses alıcam diye basmaktan tüketimde artar o ayrı:)
Sesten hoşlanmıyorsanız ama KN kutu içini kesinlikle öneririm

somurgen
16/01/2010, 17:48
ben bikac siteye daha bakma fırsatı buldum. hazır seri nosu varken arattım. fiyatlar değişiklik gösteriyor. 90-150 tl arası :S

pdr42
16/01/2010, 19:29
arkaaşlar simdi bu konuya yabancıyım hava filttresinin degisimi ile sesmi elde ediyoruz ne oluyor bi arkadas acıklaras sevinirim. bu arada 50 bin kmde bir temizlenir diyor bu filtre icin fiyatı 111 liraben 50 bin km ye kadar 5 filtre degistirirm 10 lira olsa 50 lira eder eger bir faydası varsa taktıralım

somurgen
16/01/2010, 21:25
arkaaşlar simdi bu konuya yabancıyım hava filttresinin degisimi ile sesmi elde ediyoruz ne oluyor bi arkadas acıklaras sevinirim. bu arada 50 bin kmde bir temizlenir diyor bu filtre icin fiyatı 111 liraben 50 bin km ye kadar 5 filtre degistirirm 10 lira olsa 50 lira eder eger bir faydası varsa taktıralım

ben kesin takıcam da acık mı kapalı mı onu karar kılamadım. ama filtre fiyatı bakımından 1 milyon km garantili zaten yani 15-16 değişimde kendini amorti ediyo. kapalıda ses gelmiyo fazla

KaGaN
17/01/2010, 01:17
Ses konusunda haklısınız sıkıntı çıkmıyo hiç..Yanlız 1 milyon km garanti zannetmiyorum :) okadar fazla uzun ömürlü olmasa gerek

Erdem Bozdağ
17/01/2010, 01:26
kutu içi normal kağıt hava filtlerine göre bambaşka kaliteli bi malzemeden yapılıyor ses yapmaz ama daha temiz hava almasını sağlıyor motorun ben 5.000 kmde bir temizliorum malum Türkiye.Ömür boyu garantili deniliyor şimdiye kadarda kn den bi şikayet olanı görmedim.

Açık hava filtresi benzinli araçlarda çok verimli oluyor.Devir yükseldikce çok tatlı ses alırsınız.Ama güzel ve kalteli bir boruyla uzatılırsa çok daha verimli olur.Hele güzel bir kit takılırsa kn apollo gibi soguk hava girişi sağlanır daha da verimli olur.bence bu işe girilcekse kaliteli ürünleri seçmek lazım sonuçta uzun donemde kullanılcak birşey.Açık hava filtrenin dezavantajı ise sesi tam duymak için yüksek devir kullanım başlıyo ses kışkırtıcı çünkü bundan dolayı tüketim artabilir biraz:)Amaç çok basit motor nekadar sağlıklı hava alırsa okadar iyidir:)