PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stoplar ısı tabancasıyla nasıl sökülür?

agll2000
15/01/2010, 18:51
Doblonun stop camlarını ısı tabancasıyla nasıl sökülür küçük bir deneme yaptım ama spot eriyor ama yapıştırıldığı yerden sökülmüyor. Led uygulaması yapmak istiyorum. Kesinlikle bu sökme işini bilmiyorum o belli. Stopların camını sökmem mümkünmüdür?

sowhat788
15/01/2010, 20:51
Far gibi ısı tabancasıyla açamazsın,dramel denen diş protezcilerin kullandığı bir alet var,ona ince bir spiral ağız takarsan kapağı gövdeye yapıştığı yerden keserek açabilirsin.

vedatarslan
15/01/2010, 21:00
sıcak suyun içine at biraz beklesi sonra sıcak suyun içindeyken ayırmaya çalış ufak ufa k uçtan açıllmaya başlayacak tam açılma esnasında ......falçatayla araya gir o bişleteren silikon veya herneyse onu kese kese aşağı in.....ancak suyun çok sıcak olması gerekir

GP COSKUN
15/01/2010, 21:16
herhangibir oto camcısına git ali
onlarda kubilayın bahsettiği ince telden var
silikonlu camların silikonunu bununla keserek çıkartıyorlar
senin işini görür silikonu keser stobun camını sökersin

vedatarslan
15/01/2010, 21:18

:)

sowhat788
15/01/2010, 21:18
Stoplar pres+yapıştırma oluyor genelde sıcak su ile çıkması çok zor

vedatarslan
15/01/2010, 21:19
Stoplar pres+yapıştırma oluyor genelde sıcak su ile çıkması çok zor

çıkar çıkar

GP COSKUN
15/01/2010, 21:26
:)

gülücüğün yanına bir açıklama ekle istersen

agll2000
15/01/2010, 23:29

Tel mantıklı geldi Coşkun bey ama teli araya sokacak yerde yokki. Ara var ama telin çalışabieceği bir ara yok. Ben önce yedek bir stop alayım onu takayım arabaya diyorum. Sonrada ısı tabancasıyla ısıta ısıta eriterek camı söküp atayım. Sonrada üstüne poyesterden cam yapayım. Siyah bişey olsun bakalım nasıl duracak. Yarın stopları burda kaça veriyolar bir soracam kargo dahil 40 liraya buldum tanesini ama burdada o fiyata bulursam kargo beklememiş olurum. Sıcak su şine gelince sıcak suyla çıkacak gibi değil walla. Yorumlarınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Klavyeniz çay lekesi görmesi:)

agll2000
15/01/2010, 23:31
gülücüğün yanına bir açıklama ekle istersen
O daha genç abisi kusur oacak elbet :)

dj_sisart
09/11/2010, 23:34
arka stopların kırmızı cam bölümü çıkıyor mu yoksa yapışık mı? nasıl sökerim fotolarla anlatımı varsa memnun olurum.

Buremir
10/11/2010, 00:01
Arka stoplar farlarda olduğu gibi silikon ile yapıştırılmıyor (istisnalar olabilir) onun için kubilay bey'in dediği gibi cam kesmekte kullanılan tel ile kesebilirsiniz yada çok ince spral kesiciler ile de kesebilirsin