PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ön Yolcu Koltuğuna Oturdunuz Mu Hiç???

Lewent
16/03/2007, 12:30
Ewet ben geçen gün ilk defa oturdum!!! ( yani bi süre yolculuk yaptım ) Bu koltuğa oturan bazı arkadaşlarım: -Yaw bu ne kadar yüksek bunun ayarı flan yok mu gibi söylemlerde bulunmalarına rağmen ben pek kaale almamıştım ama geçen gün yan koltukta yolculuk yapmak zorunda kaldım ( bi parça alkol almıştım, he he, azdı ama gerçekten :) ) we bu söylemin dooru olduğuna kanaat getirdim! Sanırım bu koltuğun bi yükseklik ayarı yok we bi parça da yüksek gerçekten ( 5 kapılılarda ). Acaba diyorum bu koltuk biraz aşağı iner mi, bunu farkedipte serwise soran flan oldu mu, böyle bi çalışma yapan oldu mu hiç???

dejavu
16/03/2007, 12:35
valla bendede beş kapılı var bendeki yüksek değil eşime sürücü eğitimi verirken bol bol o koltuğun tadını çıkartıyorum.. öğle bir sorun görmediğimiçinde servise sormaluzumu ve gereği görmedim.. yani senin anlıcan benim koltuk bana normal geliyor. belki senin araca mahsus bir olay olabilir.. istersen servise bir yolun düşerse sen sor ana kalsa diğer arkadaşlarda böyle olabileceğini düşünmüyorum...

Ziyaretçi047
16/03/2007, 12:38
bence de normal :)

the_Algn
16/03/2007, 12:45
Ewet ben geçen gün ilk defa oturdum!!! ( yani bi süre yolculuk yaptım ) Bu koltuğa oturan bazı arkadaşlarım: -Yaw bu ne kadar yüksek bunun ayarı flan yok mu gibi söylemlerde bulunmalarına rağmen ben pek kaale almamıştım ama geçen gün yan koltukta yolculuk yapmak zorunda kaldım ( bi parça alkol almıştım, he he, azdı ama gerçekten :) ) we bu söylemin dooru olduğuna kanaat getirdim! Sanırım bu koltuğun bi yükseklik ayarı yok we bi parça da yüksek gerçekten ( 5 kapılılarda ). Acaba diyorum bu koltuk biraz aşağı iner mi, bunu farkedipte serwise soran flan oldu mu, böyle bi çalışma yapan oldu mu hiç???
kardeş bu konuyu 1 yıldır açacaktım ama bir türlü aklıma gelmiyordu...hakkaten her binenen ne kadar yüksek bu koltuk diyor..ben sürücü tarafını en alltta kullanıyorum birazda ondan dolayı fark oluyor...ineceğini sanmam ama bakım gelince servise soracağım

Mısafir
16/03/2007, 12:47
Bence o koltuğun yüksekliği bizim sürücü koltuklarını dipte kullanmamızdan kaynaklanıyor Adam yanında oturana bakıyor ve direk abi bu koltuk yüksek diyor. Neye göre yüksek. Başka arabalara mı şöför koltuğuna mı.

the_Algn
16/03/2007, 12:51
Bence o koltuğun yüksekliği bizim sürücü koltuklarını dipte kullanmamızdan kaynaklanıyor Adam yanında oturana bakıyor ve direk abi bu koltuk yüksek diyor. Neye göre yüksek. Başka arabalara mı şöför koltuğuna mı.

abi ama grande gibi bir araca göre hakkaten yüksekte o koltuk..aşağıda olması gerekirdi ...clio2 gibi yüksektesin ...biraz passat havası olup gömülmelii bence

ufuk61
16/03/2007, 12:54
evet arkadaşıma katılıyorum bizim sürücü koltukları dipte oldugu için yan tarafa binen kişiye yüksek gözüküyor.

Mısafır
16/03/2007, 12:56
banada yuksek gelıyo yolcu koltugu
bazen arabayu surerken kolu yokluıyorum bu koltuk daha asagıya ınermı dıye :D

femoli
16/03/2007, 13:03
ben bir kere oturdum ama şöför koltuğu daha zevkli inanın... ondada uykusuzluktan ölüyordum babam geçti direksiyona uykuya dayanamam nerde olursa olsun uykum geldimmi uyurum ...

grande06
16/03/2007, 13:53
sunu söliyimmm sınıfının diğer arsclarına oturun bi yada oturdunuz ama ben oturdum gercekten ok rahatt kesinliklee benim görüşüm bu:)

Lewent
16/03/2007, 13:54
Bence, oturma pozisyonu sınıfındaki araçlara göre bi parça yüksek zaten Punto' da. Bunu sürücü koltuğunda dengeleyebiliyorsunuz ama yan tarafta yok öyle bi seçenek. Dikkat ediyorum şu bi-iki gündür eşim yanda otururken de gerçekten bayağı bi yukarıda oturuyo, iice gözüme batmaya başladı :) Bunu bi sorun olarak görmüyorum bu arada ama benim gibi düşünüp indirmeye çalışan oldumu diye merak ettim?! İlk fırsatta serwise de sorcam tabii.

Mısafir
16/03/2007, 14:05
Benim eski araba da (106) nerdeyse yerde oturuyodum. İlk bindiğimde punto kamyon gibi geldi takdir edersiniz. Koltuğun inebildiğini söyleyince satış görevlisi derin bi oh çektim. E tabi indir indir bi yere kadar yine de yüksek kalmıştı. Alıştım ama şimdi. Spor havayı hissediyorum sürerken.

Linos
16/03/2007, 14:19
Ben eşimle ortak kullandığım için aracı o koltukta sürekli oturuyorum! Ama bahsettiğiniz gibi bir sıkıntı hiç yaşamadım!.. Bence gayet rahat yolcu koltuğu da! Rahatlık göreceli bir kavram tabii ki... Ne desem boş ;)

mehmet1907
16/03/2007, 14:29
bendede bi sorun yok gayet normal bence ben bikaç kere oturdum yolcu tarafına fazla yüksek gelmedi acaba arkada yolculuk yapmak nasıl bi duygu mrk ediyorum daha kısmet olmadı arkaya oturmak

ABNEW
16/03/2007, 22:00
Genelde uzakdoğu araçlarına göre daha yüksek oturma pozisyonu var zaten Fiatların...

canberkkilic
17/03/2007, 00:20

:ok: lafı ağzımdan almış

Lewent
19/03/2007, 16:46
Hafta sonu serwisteydim ( ordan-burdan gelen sesler için :) ). Bu koltuk konusunu sordum: Öyle bi çalışma yapmadıklarını, ayrıca bunu indirmenin mümkün olmayacağını söylediler! Belki soför mahallindeki mekanizmadan konabilir ama pahalı olur flan dediler, ben de üstelemedim zaten... Böyle kullanmaya dewam etçez yani, nasılsa sürücü tarafı ok :ok:

AWD
19/03/2007, 17:05
bencdede yüksek yan koltuk bi kaç kez oturmuştum sürücü kısmına göre yüksek gerçekten elektrikli bel destek ayarıda yok yan üvey evlat yan koltuk :D yannız şaka maka bu özelliklerin hepsi yurt dışındaki puntolarda mevcut ( ön 2 koltuğunda elektrik bel ayarı ) biz 3. dünya ülkesi oldğumz için sanırım yok bizde :mad:

the_Algn
28/05/2007, 21:50
Geçen Adana Buluşmasında Dynamic ile Active arasında yolcu koltuğunun yüksekliğinin farklı olduğunu tespit ettik , Active daha yüksekteydi konuyu açan Levent abinin aracı Emotion olunca ortaya şu çıkıyoo donanım sevisyesi ile alakalı değil , kimisi yüksek kimisi alçak kafasına göre ayar yapmış Fiat.

OzzY
28/05/2007, 23:24
bana hiç anormal gelmedi...

the_Algn
28/05/2007, 23:56
bana hiç anormal gelmedi...
senin yolcu koltuğu yüksek değildir ondan...

Muhendis06
28/05/2007, 23:57
Yolcu koltugu benim aracta da biraz yuksekte. Sonradan bu durum farkedilip, iyilestirici aksiyon olarak yeni bir braket dizayni da uygulanmis olabilir (aractan araca koltuk yukseklikleri farkli ise).

Ancak, asil onemli olan koltugun uzun yolda rahat olmasi ve surucuyu yormamasidir benim icin. Surucu koltugu maalesef pek de rahat degil :S

SANtO
29/05/2007, 01:26
Yolcu koltugu benim aracta da biraz yuksekte. Sonradan bu durum farkedilip, iyilestirici aksiyon olarak yeni bir braket dizayni da uygulanmis olabilir (aractan araca koltuk yukseklikleri farkli ise).

Ancak, asil onemli olan koltugun uzun yolda rahat olmasi ve surucuyu yormamasidir benim icin. Surucu koltugu maalesef pek de rahat degil :S

evet active lerde konfor paketi olmadığı için bel desteğinide alamadık. ve bel desteği olmadığından koltuk beni biraz rahatsız ediyor.

Lewent
29/05/2007, 09:55
Ewet bel desteği uzun yol için awantaj aslında, sıkıldıkça ayarını değişitiriyorsunuz :)
Sürücü koltuğu rahatsız değil bence ama bi parça sert sanki...
Uzun yolda daha sık inip yürüme ihtiyacı duyuyorum!
Sert olması da iyi belki bilemiyorum ( daha sağlıklı olabilir )

Ziyaretçi047
29/05/2007, 12:11
benim belim ağrıyor uzun yolda :(

Linos
29/05/2007, 12:18

Aynen Cihan... Zaten sıkıntılıyım belden, bir de üstüne bizim koltuklar...:(

Qubee
29/05/2007, 12:30
benim de ilk başlarda çok ağrıyodu belim sonradan alıştım ama. koltuk yüksekliği çok deil bence. siz bide focus cmaxe binin koltuk yüksek nası oluyomuş görün :) minibüsün ön koltuğu gibi mazallah :)

mustafa
29/05/2007, 13:43
Megane'a binin de görün bel ağrısı neymiş.Uzun yola bile gerek yok kısa yolda.Ayrıca emotionlardaki bel desteği çok faydalı bence

*C@N*
29/05/2007, 14:13
ben koltuk konusunda çok hassasım puntonun koltuguna bayide oturdugum zaman hoşuma gitti rahat ettim.Ama ben bindiğim her araçta şimdiki sienamın koltugunu ararım.Özellikle opel astra merivaların yine meganların koltuklarında inanılmaz rahatsız oluyorum.Gp de dynamic de elektrikli bel destek ayarı standartmı? Sanırım konfor pakediyle alınıyor peki standart dynamicde manual bel destek de mi yoktur?

Qubee
29/05/2007, 14:24
dynamick bel desteğine dair hiç bişi yok ( tabi koltuğunu arkasını yatırmayı saymazsak :D )
ben eski unomun koltuğunu çok özledim ya. baya yatırırdım koltuğu. şöyle ışıkta gerindin mi arkaya uyuyasım gelirdi. koltukta kendi yerimi çukurlaştırdım ondan mıdır nedir çok rahattı :)

*C@N*
29/05/2007, 14:47
dynamick bel desteğine dair hiç bişi yok ( tabi koltuğunu arkasını yatırmayı saymazsak :D )
ben eski unomun koltuğunu çok özledim ya. baya yatırırdım koltuğu. şöyle ışıkta gerindin mi arkaya uyuyasım gelirdi. koltukta kendi yerimi çukurlaştırdım ondan mıdır nedir çok rahattı :)

aynen :D :D çok boy yok koltuğu pek geride kullanamıyorum ama hep yatıktır nasıl rahat geliyor arabamın koltuğu yılların verdiği o yumuşaklıktandır bence 8 yaşında oğlm :D:D

Ziyaretçi047
29/05/2007, 15:38
valla ben bel ağrısından öldüm bittim. koltuğu dimdik yaptım yukarı da kaldırdım. acemiler gibi sürüyorum :(

Lewent
29/05/2007, 16:13
valla ben bel ağrısından öldüm bittim. koltuğu dimdik yaptım yukarı da kaldırdım. acemiler gibi sürüyorum :(

:) Hadi ya, komik görünüyosundur.
Çoğu bayan gibi a? :)
Bayanlar alınmasın ama çoğu öyle kullanıyo, demek ki rahatlıktanmış :)

dreamerdaddy
29/05/2007, 16:50
Banada garip gelmişti oturmak arkada oturmayıda deniycem :D

grande41
29/05/2007, 22:44
O kadar da problem değil aslında yüksek oluşu.. Bende çok sık kullanırım sağ koltuğu ama 1.85 boyla rahat ediyorum. Tabii yükseklik ayarı ve bel desteği olsaymıştı keşke...

Bu arada Tempramın koltuklarını özledim. Yok bulamadım onun kadar rahatını hala..

OzzY
30/05/2007, 00:30
benim de ilk başlarda çok ağrıyodu belim sonradan alıştım ama. koltuk yüksekliği çok deil bence. siz bide focus cmaxe binin koltuk yüksek nası oluyomuş görün :) minibüsün ön koltuğu gibi mazallah :)
bana ondanda normal geliyo olabilir :D:D

baycep
30/05/2007, 19:43
ben çok oturdum gayet normal yükseklikte..