PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaslar bana yardim lutfen

gaffur4848
13/01/2010, 22:27
Benim sorunum arbamdaki radoi ben radoi arttiriyorum buluyor kayit nasil yapiliyor bilmiyorum arkadaslar diyor 1 veya 2ye bazili tut diyor bende aynisini yapiyorum arabayi stop yaptimmi radoi kayit yapilmiyor yenikten aratiriyorum ben busrunu nasil bulabilirim kayit nasil yapilir deli oldum nee olur bana yardim edin

GP COSKUN
13/01/2010, 22:31
soner aradığın radyoyu bulduktan sonra nereye kaydedeceksen mesala 1 e uzun süre basılı tutuyorsun kaydediyor
ama sende bunu uygulamışsın kontağı kapattıktan sonra neden kayboluyor anlamadım
bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır

gaffur4848
13/01/2010, 22:32
Cevap yokmu

soner aradığın radyoyu bulduktan sonra nereye kaydedeceksen mesala 1 e uzun süre basılı tutuyorsun kaydediyor
ama sende bunu uygulamışsın kontağı kapattıktan sonra neden kayboluyor anlamadım
bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır
valla ben yaptim senin dedigini ama olmuyor yaa arbayi stop yapiyorum tekrar calistiriyorum siliyor yaa

vedatarslan
13/01/2010, 22:40
araç ne teyp ne marka bu bilgileri verirsen yardımcı olabilirim...

gaffur4848
13/01/2010, 22:47
arkadaslar arbam opel 1995 model teyp takara cdu1163 uzerinde boyle yaiyor bugun aldim sifir cd calisiyor usb calisiyor ama radoi kayit yapmiyor yapiyordurda ben bilmiyorum 1 yada 2 ye basili tutuyorum kayit tamam ama arbami istop yaptimmi butun hersey sifirdan basliyor

arkadaslar nee olur yardim edin yaa ben yurt disindayim fransada oturuyorum burda bir tamisciye gitsem gostersem 50€ aliyorlar valla

vedatarslan
13/01/2010, 22:58
arkadaslar arbam opel 1995 model teyp takara cdu1163 uzerinde boyle yaiyor bugun aldim sifir cd calisiyor usb calisiyor ama radoi kayit yapmiyor yapiyordurda ben bilmiyorum 1 yada 2 ye basili tutuyorum kayit tamam ama arbami istop yaptimmi butun hersey sifirdan basliyor

arkadaslar nee olur yardim edin yaa ben yurt disindayim fransada oturuyorum burda bir tamisciye gitsem gostersem 50€ aliyorlar valla

yanlış yönlerdirmiş olmayayım....
ancak büyük ihtimalle kontağa bağlamışsınız teybi....
bir uca direk ceyran vermeniz gerekirdi.......
kırmızı direkceyran
siyah şase
sarı kontak ceyranı

eğer bu üç uç dediğim şekilde bağlıysa kontağı kapatınca kırmızı uçta ceyran varsa bir kontrol lambası ile bakabilirsiniz....
teybin şasesinide güzel yerden aldılarsa sorun teyibten die bilirsiniz.....

gaffur4848
13/01/2010, 23:01
peki diyelim senin dedigin gibi olsa ben nasil ypmam gerekki olu

vedatarslan
13/01/2010, 23:07
peki diyelim senin dedigin gibi olsa ben nasil ypmam gerekki olu
teybi sök

eline kntrol lambbası al

herşeyi kapat kontakta dahil kırmızı uca bak ceyran varmıo die
varsa eğer teybin şasesi (-)si kuvvetli geliyormu die kontrol et...eğer bütün bunlar yerindeyse teyip arızalı...

eğer kırmızı uçta ceyran yoksa kırmızı uca sadece kırmızı uca sağlam biryerden direk ceryan alll kırmızı kabloya bağla opzaman düzelir....
bir de unutmadan
50 € sana nedirki ya fransadasın sonuç.ta götür bir elektrikçiye baksın uğraşma....

gaffur4848
13/01/2010, 23:10
himmm yaaa oyle demesi kolay tamam coook para kazaniyoruz ama burada bir gunluk yicek paramiz oo yaaa coook zor burda yasamak kardes tesekurler deneyecyim kotrol kalemi olurmu

peki direk kirmizi kaployu akuden alsam baglasam olurmu

GP COSKUN
13/01/2010, 23:12
vedat elektrikçi zaten bu işten anlarda
bir de şöyle bir durum var hafızalı teyp ise
bi direk ceyran alıp birde kontaktan ceyran gelmesi lazım diye biliyorum
kontaktan gelen teypi çalıştıracak direk çektiğin ise hafızayı

gurik
13/01/2010, 23:19
teybin içinde hafıza pili olmalı yada kondansatörü bunlar bitik olabilir. Pili yenilerseniz teyp kapandığında kontağa bağlı bile olsa saat ve kanal ayarları silinmez.Bu en eski modellerde bile böyledir. Pilini ölçtürün derim.

gaffur4848
13/01/2010, 23:22
kardes teyp bugun aldim vee sifir aldim kolisinden ben actim ben taktim eski teypbim kayit yapiyordu ama buu yapmiyor anlamadim giitttii yaa

gurik
13/01/2010, 23:28
iyide bekleye bekleyede pil biter. Ben kaç tane sıfır cihazın hafıza pilini yeniledim. Ürünün üretim tarihine baktınız mı ne kadar olmuş. belki bitik pil takıldı...

Ben de öeznsiz yazmaya başladım yaew...