PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Harward anfi hk.

monaugur
11/01/2010, 16:24
Hepsiburada.com : HARWARD 808A 4 ÇIKIŞ 800 WATT GÜÇ AMFİSİ 250124 | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/harward-808a-4-cikis-800-watt-guc-amfisi-250124/productDetails.aspx?categoryid=26050&productid=otm250124)

arkadaşlar bugün arkadaşımdan satmak istediği anfisini satın aldım. Anfi yukarıdaki anfinin aynısıdır. Benim aracın arka pandizotunda 2 adet pıoneer oval hoparlör var. kapılardaki hoparlörler orjinal hoparlörler.sizce ben subwoofer koyarsam orjinal kapıdakilerede dokunmazsam randuman alırmıyım? istediğim ses aşırı ses değil sadece bası tısı kaliteli olsun istiyorum.bu arada aldığım anfi nasıl yorum yaparmısınız? çünkü bu konuda yeterince acemiyim. :D

bravo_sercan
11/01/2010, 17:22
Hepsiburada.com : HARWARD 808A 4 ÇIKIŞ 800 WATT GÜÇ AMFİSİ 250124 | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/harward-808a-4-cikis-800-watt-guc-amfisi-250124/productDetails.aspx?categoryid=26050&productid=otm250124)

arkadaşlar bugün arkadaşımdan satmak istediği anfisini satın aldım. Anfi yukarıdaki anfinin aynısıdır. Benim aracın arka pandizotunda 2 adet pıoneer oval hoparlör var. kapılardaki hoparlörler orjinal hoparlörler.sizce ben subwoofer koyarsam orjinal kapıdakilerede dokunmazsam randuman alırmıyım? istediğim ses aşırı ses değil sadece bası tısı kaliteli olsun istiyorum.bu arada aldığım anfi nasıl yorum yaparmısınız? çünkü bu konuda yeterince acemiyim. :D

amfi'ye oval hoporlörleri ve wofer'ı bağlarsan sorun olmaz ancak, orj.kolonlarıda amfiye bağlarsan, sesi biraz açtıkdan sonra orj.kolonlar sesi bozar, benim tavsiyem orj.kolonları iptal etmen, arka kapılara ucuz yollu bi mid takımı takman, iyi ve kaliteli bi ses alabilirsin
örn:JBL GTO-508C 13CM COMPONENT (https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=14303&k_id=643&kn=JBL) 118 tl sitede 100 tl ye bulabilirsin piyasada, seside fena değil 165 wat 55 rms. hem 13 cm.arka kapılarada rahatça uyar.
wofer içinde kabinli ucuz bişey bu MAGNAT EDITION B30 30CM SUBWOOFER (https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=10399&k_id=1438&kn=MAGNAT) ,192 yazıyor 160 tl civarında temin edebilirsiniz.
dönüştürücü kablolara işçilik maliyetide 100 le 150 tl arasında bi miktardır.
sizin dediğiniz gibide olur ama , orj.kolonlar işi bozuyor işte.ya orj.kolonları iptal edip sadece oval hoporlerle woofer'ı kullanın yada benim dediğimi yapın derim, yinede karar sizin..

monaugur
11/01/2010, 18:17
amfi'ye oval hoporlörleri ve wofer'ı bağlarsan sorun olmaz ancak, orj.kolonlarıda amfiye bağlarsan, sesi biraz açtıkdan sonra orj.kolonlar sesi bozar, benim tavsiyem orj.kolonları iptal etmen, arka kapılara ucuz yollu bi mid takımı takman, iyi ve kaliteli bi ses alabilirsin
örn:JBL GTO-508C 13CM COMPONENT (https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=14303&k_id=643&kn=JBL) 118 tl sitede 100 tl ye bulabilirsin piyasada, seside fena değil 165 wat 55 rms. hem 13 cm.arka kapılarada rahatça uyar.
wofer içinde kabinli ucuz bişey bu MAGNAT EDITION B30 30CM SUBWOOFER (https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=10399&k_id=1438&kn=MAGNAT) ,192 yazıyor 160 tl civarında temin edebilirsiniz.
dönüştürücü kablolara işçilik maliyetide 100 le 150 tl arasında bi miktardır.
sizin dediğiniz gibide olur ama , orj.kolonlar işi bozuyor işte.ya orj.kolonları iptal edip sadece oval hoporlerle woofer'ı kullanın yada benim dediğimi yapın derim, yinede karar sizin..

arkadaşım mid takımı nedir? midin ne demek olduğunu tam bilmiyorum gidip bir pıonner alsam midmi daha iyi olur yoksa pıonner mi?

bravo_sercan
11/01/2010, 18:33
arkadaşım mid takımı nedir? midin ne demek olduğunu tam bilmiyorum gidip bir pıonner alsam midmi daha iyi olur yoksa pıonner mi?

hmm mid takımı nedir. mid takımı şudur. 3 ayrı şeyden oluşur, tizz , bas ve ses süzücü.
pionner'nde mid takımları var ama eski bi marka olduğu için pahalı 300 den başlıyor.

monaugur
11/01/2010, 19:05
3 ü bir aradamı? yoksa ses süzücü ayrı parçamı? eğer ayrıysa nereye monte ediliyor acaba?

bravo_sercan
11/01/2010, 19:10
3 ü bir aradamı? yoksa ses süzücü ayrı parçamı? eğer ayrıysa nereye monte ediliyor acaba?
Aynen 3ü 1 arada , nescafe 3in1 i gibi :) hepsi kapıya monte ediliyor ama bakılıdğında hiç bişi belli olmuyor, içerde duruyor hepsi,görüntü temiz yani.Benim konumu inceyelebilirsin. Ses ve goruntu modifiye kısmında ''bravoya ses geldi''konusu. istek üzerine panzotada montaj olur tabikide.

KaMiKaZe
11/01/2010, 21:00
mid takım almak zorunda değilsiniz 2 yollu bir hoparlörde işiniz görücektir.

Arkalar için Alpine SPG-17CS, şuan mediamarkt larda 110 tl.

bravo_sercan
11/01/2010, 21:40
mid takım almak zorunda değilsiniz 2 yollu bir hoparlörde işiniz görücektir.

Arkalar için Alpine SPG-17CS, şuan mediamarkt larda 110 tl.

fiyat gayet iyimiş , nette 200 tl civarlarında..
bide alpine..

monaugur
11/01/2010, 21:59
yani mid takımı daha iyi ses veriyor sanırım anladığım bu.

monaugur
21/01/2010, 23:25
arkadaşlar anfiyi taktık.oval hoparlörleride anfiye bağladık. kapı kolonlarını anfiye bağlamadık. şimdi sorum şu en arkada ses gayet güzel fakat önlere bana hitap edecek sesi kapı kolonlarında bulamıyorum.sizce ön kapı kolonlarına mid bass mı alsam verim alırım yoksa 2 yollu hoparlörde işimi görürmü? birde bunları taktıktan sonra arka kapıdaki hoparlörleri iptal etmeyi düşünüyorum. sizce ön kapılaramı yeni bişey takayım yoksa arka kapılaramı?

bravo_sercan
21/01/2010, 23:50
hayırlı olsun. bence kapılardaki orj.kolonları iptal ettirim. ön yada arka kapılar mid takıtırman. ön yada arkaya taktırman sana kalmış. ses arabaya eşit dağılsın diyosn ön kapılara bağlat, yok tum sesi arakadan alıyım diyosan arkaya bağlat.
şahsen ben arkadan gelen bass'la birlkte sesi çok seviyorum. Önlerdeki sesi 5 kademe kısııyorum daha tatlı oluyor sanki..

monaugur
22/01/2010, 10:35
hayırlı olsun. bence kapılardaki orj.kolonları iptal ettirim. ön yada arka kapılar mid takıtırman. ön yada arkaya taktırman sana kalmış. ses arabaya eşit dağılsın diyosn ön kapılara bağlat, yok tum sesi arakadan alıyım diyosan arkaya bağlat.
şahsen ben arkadan gelen bass'la birlkte sesi çok seviyorum. Önlerdeki sesi 5 kademe kısııyorum daha tatlı oluyor sanki..

sercan kardeşim orjinal kapı kolonlarını anfiye takmadım. onlar teybe bağlı olarak çalıyor. arka anfiye bağlı olan ocal ve bassdan mükemmel ses geliyor ama kapı kolonları beni hiç tatmin etmiyor şunu sormak istiyorum ön kapılardaki hoparlörü anfiye bağlasam arka kapılarıda iptal etsem nasıl olur? ben öyle son sesini açığ dinleyecek biri değilim maksatım biraz ses açınca önlerdende sesin geldiğini hissetmem

bravo_sercan
22/01/2010, 11:35
sercan kardeşim orjinal kapı kolonlarını anfiye takmadım. onlar teybe bağlı olarak çalıyor. arka anfiye bağlı olan ocal ve bassdan mükemmel ses geliyor ama kapı kolonları beni hiç tatmin etmiyor şunu sormak istiyorum ön kapılardaki hoparlörü anfiye bağlasam arka kapılarıda iptal etsem nasıl olur? ben öyle son sesini açığ dinleyecek biri değilim maksatım biraz ses açınca önlerdende sesin geldiğini hissetmem

hmm orj.ön kolonları amfiye bağlarsanız tahmimce %20 lik bi ses farklı olur , bu sizi tatmin edermi bilmiyorum.
istersniz bi dediğiniz gibi deneyin , tatmin olmassanız benim dediğim şekillde yaparsanız. 1 mid takımıyla işi çözebilirsiniz imkanınız varsa.
orj.on kolonları amfiye baglayp sesi biraz çok açarsanız orj.kolonları yakma ihtmilanizde var bu arada..

monaugur
22/01/2010, 11:41
kardeş cevabın için teşekkür ederim.
mid takımının maalesef bulunduğum ilde olacağını hiç sanmıyorum. mid takımı alacak olursam hangisini önerirsin ve hangi siteyi önerirsin?

sowhat788
22/01/2010, 11:46
Original kolonlar o kadar basitki görseniz 5 TL vermezsiniz,amfi varsa şöyle yapılabilir;

-Ön tarafa güzel bir 16cm mid takımı alınır amfiyle beslenir
-Original arkalar kapı kolonları teypden beslenir ama fader den yüksek sesde zorlanmayacak şekilde kısılır.
Böyle yaparsanız,önden güzel ses alırken arkadan azda olsa gelen ses efek yapar tatminde eder tahminim

bravo_sercan
22/01/2010, 11:52
kardeş cevabın için teşekkür ederim.
mid takımının maalesef bulunduğum ilde olacağını hiç sanmıyorum. mid takımı alacak olursam hangisini önerirsin ve hangi siteyi önerirsin?
bulunduğunuz ilçede temin edemessiinz internettende sipariş edebilirsiniz en geç 1 haftaya kadar elinizde olur.
arka kapıya isterseniz şunu : JBL GTO-508C 13CM COMPONENT (https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=14303&k_id=643&kn=JBL) 118 tl
ön kapıya isterseniz şunu : JBL GT5-650C 16,5CM COMPONENT (https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=10261&k_id=643&kn=JBL) 125 tl
jbl i önerme sebebim ucuz ve bilinen bi marka olması. daha iyi ve kaliteli bişey istiyorsanız siteden secebileciğiniz bi suru güzel marka vardır.

monaugur
22/01/2010, 17:00
hoparlörlerin değişmesi için ön kapıların nasıl söküldüğü ile ilgili bilgisi olan varmı?

sowhat788
22/01/2010, 17:59
-Kapıyı açtığında altta 4-5 vida var eğildiğinde görürsün
-Kapı kolunun orda kontrol kalemi ile açabileceğin bir kapak var,içinde vida var
-Kapı tutma yerinde 2 adet vida var
-Bunları sökünce kapının altından tutarak kendine doğru esnet,kapının yanlarında sekmanlar var yerlerinden çıkarlar
-Sekmanlar çıkınca döşemeyi yukarı kaldırarak kapıdan ayırabilirsin
-İçeride bir kaç ayrıntı var onları görürsün zaten (kapı açma teli,tweeter kablosu)

monaugur
22/01/2010, 18:37
-Kapıyı açtığında altta 4-5 vida var eğildiğinde görürsün
-Kapı kolunun orda kontrol kalemi ile açabileceğin bir kapak var,içinde vida var
-Kapı tutma yerinde 2 adet vida var
-Bunları sökünce kapının altından tutarak kendine doğru esnet,kapının yanlarında sekmanlar var yerlerinden çıkarlar
-Sekmanlar çıkınca döşemeyi yukarı kaldırarak kapıdan ayırabilirsin
-İçeride bir kaç ayrıntı var onları görürsün zaten (kapı açma teli,tweeter kablosu)

teşekkür ettim yarın deneyeceğim umarım bişeyi kırmadan çıkartabilirim.

bravo_sercan
22/01/2010, 22:06
teşekkür ettim yarın deneyeceğim umarım bişeyi kırmadan çıkartabilirim.

Bence böyle bi riske girme, işi bilen birine gotur derim. neme lazım kapı içi elinde falan kalır,dünya para ister sonra servis.

monaugur
23/01/2010, 09:17
Bence böyle bi riske girme, işi bilen birine gotur derim. neme lazım kapı içi elinde falan kalır,dünya para ister sonra servis.
haklısın sercan en güzeli dediğin gibi aslında maksat bir deneyim dedim