PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo bagaj kapağı

taneren
09/01/2010, 10:03
arkadaşlar merhaba.

arabada birkaç kusur dikkatimi çekti.
bagaj kapağı kapalıyken sol att köşeyle sağ alt köşe mesafeleri çok farklı
ve ayrıca sol tarafın köşe kısmı kaportaya temas ediyor.
ve ayrıca arabanın ön tamponun sol ve sağ birleşme mesafe aralıkları belirgin olarak farklı
servise sordum bir kaç mm. oynama normal diyor. ama göze çok belirgin geliyor.

sizce normal mi arkadaşlar.

yolcu27
09/01/2010, 10:16
üretim hatası olabilir :D bende evomu dün teslim aldım sağına soluna iyice baktım gözüme birşey takılmadı. Eğerki senin dediğin gibi bağaj kapagının kaportaya temas etmesi gibi bir durum varsa titreme sesi gelmesi lazim metaller birbirine değdikçe.

Nu arada çok konforlu bir araç her yönden çok iyi, özellikle Start&Stop özelliği çok iyi , ayrıca normal direksiyon hidrolik olduğundan dolayı city özelliğine hiç gerek duymuyorm.
Alacak arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum 2 güne kadar detaylı fotograf ve tecrübelerimi buradan paylaşacağım.

femoli
09/01/2010, 10:24
Servisinize mutlaka baskı yapın yada bir boya ölçme ile boya kalınlığına baktırtın .. bir arkdaşımızın başına gelenler sizinde başına

gelmesin ..https://forum.grandepuntotr.com/genel/1175-lutfen-okuyun-ilginizi-cekecektir-mutlaka-arac-boyali-cikti.html

İlk konu arkdaş tarfından silinmiş ama içeriği okursanız konuyu anlarsınız..

taneren
09/01/2010, 10:25
ses yapacak bir temas yok ama normal değil bana göre.servisle telefonla görüştüm, sorun olmadığını,basit bir ayarlama ile halledileceğini söyledi.
umarım başka problemlerle karşılaşmayız. çünkü ben bu konuda biraz titiz

imdir.

direksiyon konusuna katılıyorum, city'İ bile açmıyorum.konfor sınıfının bile üstünde.ama motor biraz zayıf kalıyor.yakıtı az olsunda onada eyvallah.

GP COSKUN
09/01/2010, 10:27
arkadaşlar merhaba.

arabada birkaç kusur dikkatimi çekti.
bağaj kapağı kapalıyken sol att köşeyle sağ alt köşe mesafeleri çok farklı
ve ayrıca sol tarafın köşe kısmı kaportaya temas ediyor.
ve ayrıca arabanın ön tamponun sol ve sağ birleşme mesafe aralıkları belirgin olarak farklı
servise sordum bir kaç mm. oynama normal diyor. ama göze çok belirgin geliyor.

sizce normalmi arkadaşlar.

arka bagaj kapağının ayarsızlığından olabilir sürtme ve kaçıklık
arka bagaja ayar yaptırırsanız düzelir diye düşünüyorum
ön tampondaki farklılıkta tampon ayaklarından ayarlanabiliyor

ayrıca bilgi olarak siz cıty modunu kullanmasanız dahi cıty motoru her şartta devrede çalışıyor yani

taneren
09/01/2010, 10:31
Servisinize mutlaka baskı yapın yada bir boya ölçme ile boya kalınlığına baktırtın .. bir arkdaşımızın başına gelenler sizinde başına

gelmesin ..https://forum.grandepuntotr.com/genel/1175-lutfen-okuyun-ilginizi-cekecektir-mutlaka-arac-boyali-cikti.html

İlk konu arkdaş tarfından silinmiş ama içeriği okursanız konuyu anlarsınız..

Mehmetcim valla inşallah böyle birşey yoktur,
ama bu araçlar italyadan yeni geldi,olmuşsa bile orda olmuştur diye düşünüyorum

arka bagaj kapağının ayarsızlığından olabilir sürtme ve kaçıklık
arka bagaja ayar yaptırırsanız düzelir diye düşünüyorum
ön tampondaki farklılıkta tampon ayaklarından ayarlanabiliyor

ayrıca bilgi olarak siz cıty modunu kullanmasanız dahi cıty motoru her şartta devrede çalışıyor yani

evet seviste telefonda takozlardan ayar yapılacağını söyledi.

city açmasak dahi çalışmaya devam etmesini anlayamadım ama.

yolcu27
09/01/2010, 10:35
şuan servise gidip üstelemen gerek bence. olmadı femolinin dediği gibi boya testi ile kanıtlayabilirsiniz. ozamanda bir itiraz olacağını zannetmiyorum.

taneren
09/01/2010, 10:39
şuan servise gidip üstelemen gerek bence. olmadı femolinin dediği gibi boya testi ile kanıtlayabilirsiniz. ozamanda bir itiraz olacağını zannetmiyorum.

umarım sadece basit bir ayar sorunudur.
araç siyah renkte olduğu için çok dikktli bakınca anlaşılıyor.
gözden kaçmıştır diye düşünüyorum.
bu arada araç sana kaça maloldu.keşke dinamik alsaydın arada çok detay farkı var.

yolcu27
09/01/2010, 10:40
evet seviste telefonda takozlardan ayar yapılacağını söyledi.

city açmasak dahi çalışmaya devam etmesini anlayamadım ama.

arabanın acemisi olduğumuz çok belli galiba, arabanın motoru açılsın diye biraz deviri yüksek tutuyorum düz yollarda 140 150 filan iyi kaçıyor şimdilik :)
city herzaman devrede ise o city düğmesini niye koymuşlar diye düşünüyorum şimdi açma kapama zımbırtısını. Trafik setini almaya haftaiçinde gideceğim ozamanda benim sağ ön kapıdan değişik bir plastik sesi geliyor çok az onu sorucam :agiskavgasi:

taneren
09/01/2010, 10:43
arabanın acemisi olduğumuz çok belli galiba, arabanın motoru açılsın diye biraz deviri yüksek tutuyorum düz yollarda 140 150 filan iyi kaçıyor şimdilik :)
city herzaman devrede ise o city düğmesini niye koymuşlar diye düşünüyorum şimdi açma kapama zımbırtısını. Trafik setini almaya haftaiçinde gideceğim ozamanda benim sağ ön kapıdan değişik bir plastik sesi geliyor çok az onu sorucam :agiskavgasi:

bak motor açmayı özellikle sordum öyle birşeye gerek yok dediler.
motoru devirli kullan yeter dediler,yakıt ekonomisi için.

yolcu27
09/01/2010, 10:44
umarım sadece basit bir ayar sorunudur.
araç siyah renkte olduğu için çok dikktli bakınca anlaşılıyor.
gözden kaçmıştır diye düşünüyorum.
bu arada araç sana kaça maloldu.

umarım ayardandır. millet showrooma gelince zaten kapıları aç kapa aç kapa anasını ağlatıyor:D ayarının kaçması normal :)

ben 1.4 Active 77 hp aldım + Start&stop 25500 TL verdim . Egzotik kırmızı,
önceden megane 1.4 97 hp kullanıyordum performans olarak fazla bir fark göremedim doğrusu. daha sıfır araba ileride ne duruma gelir bilemem artık megane 2oo1 model 70binde bu daha 13o km de :D

taneren
09/01/2010, 10:53
umarım ayardandır. millet showrooma gelince zaten kapıları aç kapa aç kapa anasını ağlatıyor:D ayarının kaçması normal :)

ben 1.4 Active 77 hp aldım + Start&stop 25500 TL verdim . Egzotik kırmızı,
önceden megane 1.4 97 hp kullanıyordum performans olarak fazla bir fark göremedim doğrusu. daha sıfır araba ileride ne duruma gelir bilemem artık megane 2oo1 model 70binde bu daha 13o km de :D

benim araba hiç showruma inmedi.zaten ben izin vermedim.

çok iyi fiyattan almışsın.
valla benimki engelli arabası tam olarak normal fiyatını hiç somadım.
1,4 dinamik 77 bg. 19.400'e geldi.

kasko işini ne yaptın.

yolcu27
09/01/2010, 10:58
benim araba hiç showruma inmedi.zaten ben izin vermedim.

çok iyi fiyattan almışsın.
valla benimki engelli arabası tam olarak normal fiyatını hiç somadım.
1,4 dinamik 77 bg. 19.400'e geldi.

kasko işini ne yaptın.
Hmm Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin hepimize.

fiyat konusunda öğretmen indirimi vardı birde özel iskonto yaptılar dil döktük biraz:D 25500 e geldi.

Kasko için bir kac ay beklicem şu aralar sıkıstım biraz. zaten şehir içinde fazla kullanmıyorum genelde şehirler arası bir kac ay sonra taksitle 800 850 ye filan hallederiz dediler.

taneren
09/01/2010, 11:01
Hmm Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin hepimize.

fiyat konusunda öğretmen indirimi vardı birde özel iskonto yaptılar dil döktük biraz:D 25500 e geldi.

Kasko için bir kac ay beklicem şu aralar sıkıstım biraz. zaten şehir içinde fazla kullanmıyorum genelde şehirler arası bir kac ay sonra taksitle 800 850 ye filan hallederiz dediler.

daha ucuza getirebilirsin,tavsiyem araştırmadan yaptırma
banada 1050 fiyat çektiler.

yolcu27
09/01/2010, 11:05
daha ucuza getirebilirsin,tavsiyem araştırmadan yaptırma
banada 1050 fiyat çektiler.

Yaş malum 88 doğumlu olunca risk grubuna alıyorlar tecrübesiz görüp,ozamanda fiyat artıyor:) Demiyorlarki bu adam aklını başına almış öğretmenliğe başlamış:D yine sadece fiattan değil diğer şirketlerdende fiyat alıp yaptırırım zaten.

taneren
09/01/2010, 11:09
Yaş malum 88 doğumlu olunca risk grubuna alıyorlar tecrübesiz görüp,ozamanda fiyat artıyor:) Demiyorlarki bu adam aklını başına almış öğretmenliğe başlamış:D yine sadece fiattan değil diğer şirketlerdende fiyat alıp yaptırırım zaten.

G.Antep'demi öğretmenlik yapıyorsun.

KaGaN
09/01/2010, 11:09
Bagaj ayarlanabilir diye düşünüyorum tabi boyadan kaynaklı birşey değilse.

Ayrıca birşey belirtmek isterim sıfır km aracı okadar zorlamayın 140-150 gibi :)

Motor rodaj süresini geçmek istiyorsanız vites değişimlerine dikkat edin fazla devirli kullanmayın aracınızı. 2500-3000 dd bir atın vitesinizi :) abanarak motor açılmaz

yolcu27
09/01/2010, 11:23
evet Gaziantep te yapıyorum görevimi

Ayrıca tavsiyeleriniz için teşekkür ederim Kagan.

yolcu27
09/01/2010, 12:11
şimdi babamın arabasını temizlemeye indimde meganeyi benim evoya bakam dedim 2 sileyim parlasın diye. arka koltuklar yaklasık olarak 45 derece öne yatıyormus onu farkettim ve çok sevindim :) bagaj konusunda sıkıntı çekmem umarım 1 hanım 1 çocuk ile

taneren
09/01/2010, 12:43
şimdi babamın arabasını temizlemeye indimde meganeyi benim evoya bakam dedim 2 sileyim parlasın diye. arka koltuklar yaklasık olarak 45 derece öne yatıyormus onu farkettim ve çok sevindim :) bagaj konusunda sıkıntı çekmem umarım 1 hanım 1 çocuk ile

dinamiklerde iki parça halinde yatıyor.
biz iki çocukla sığıyoruz .

gurik
09/01/2010, 15:51

45 derece değil tam yatıyor. alt parçayı arkasından çekip öne kaldırın arka parçayı tam olarak yere sıfırlayın.

yolcu27
09/01/2010, 15:59
45 derece değil tam yatıyor. alt parçayı arkasından çekip öne kaldırın arka parçayı tam olarak yere sıfırlayın.

yav huzuruma huzur kattın :D birazdan denicem inip. çok kral olur eğer yatıyorsa, ki tecrübeli birisi söylüyorsa yatıyordur:D

taneren
09/01/2010, 16:05
bak bunu söylemen çok makbule geçti.

banada öyle lazımdı.tek.sandelyeyi sığdırmam gerekiyor.

gurik
10/01/2010, 01:20
Ayıp ettiniz lafı mı olur? Bu site niçin kuruldu ki arkadaşlar.

cesur
07/03/2012, 21:17
benim bagaj kapağım açılmıyor ordu servisinde bakıldı bir sorun yok dediler. bugün markette alışveriş yaptım aldıklarımı koyucaktım ki bagaj yine açılmıyor yani halen sorun devam ediyor. işin aksi bagaj anahtarla da açılmıyor tamamen otomatik açılıyor. ben şimdi ne yapmalıyım.

aykut_1914
08/03/2012, 12:23
içerden tuşa basıncada mı açılmıyor?

cesur
08/03/2012, 14:01
hayır ne içerden nede kumandadan açılmıyor kesinlikle . servise gidicem gene .

aykut_1914
08/03/2012, 14:20
ne biçim servis o ya:S
iç*dış açılmayana sorun yok diyor

cesur
08/03/2012, 14:23
malesef sanırım bu modellerin hepsinde bu var

aykut_1914
08/03/2012, 15:06
yok benim aracımda active ama hiç açılmama sorunum olmadı