PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aydınlatma arıza lambasının yanması

ERDİ
08/01/2010, 00:16
arkadaşlar aracımda tırafikte beklerken gösterge panalimde aracın stoplarında yada farlarında yanmayan ampül olduğunda devreye giren uyarı lambası yandı ama 3 yada 4 saniye yanıp tekrar geri söndü bende hemen servis yakındaydım servise uradım arkadaşlar kontrol etti arka stop lambalarının yanmadığından dolayı uyarı verdiğini söylediler ii o zaman değiştirelim dedim iki lambanın değişim fiyatı 25 ytl ampüller 5 ytl işçilikte 20 ytl ymiş bu fiyatı duyunca yok kalsın ben kendim alır değiştiririm dedim çıktım servisten eve geldim

birde kendim bütün lambaları kontrol ettim ama hepside hiç sorunsuz yanıyor lambalar yanıyosa neden yanmıyo diye uyarıu verdi acaba bu konu hakkında bilgisi olan varsa çok ii olur acayip kafam karıştı lambaları değiştirsem mi değiştirmesem mi bilemiyorum iki arada kaldım

axi
08/01/2010, 01:09
buna benzer olay benim 3 kere başıma geldi.. bir kere asr abs dvre dışı oldu bende sizin gibi hemen servise gittim makineye bağlayıp bi süre abs ve asr yi algılamadığını sonra normale döndüğünü söylediler.. önemsiz bişey dediler. bir kerede cdçalarda cancek yazısı yazdı cdçalar çalışmadı serviste yine aynı cihaza bağlayıp sorunu giderdiler. üçüncüsüde manisa izmir arası yolun ortasında aracım stop etti.. hemen servisi aradım yol yardım geldi ve aracımın şase kablosunun çıktığını söyledi. 2009 model arabayla yolda kalmanın verdiği kahır bambaşka zaten ama bu işlemlerin hiçbirine ücret filan ödemedim.. sizin sorununuza gelince fren müşürü bi düre tutukluk yapmış olabilir. ampul duylarında anlık temassızlık olmuştur o sebeptendir. aracınızın garantisi devam ediyorsa ve bakımları zmanında yaptırdıysanız hiç ücret ödemeden baktırabilirsiniz ama sorun şu anda devam etmiyorsa servise boşuna para vermeyin. aynı sorun bi daha olacakmı takip edin derim...

GP COSKUN
08/01/2010, 08:50
ampül bazen sarsıntıdan duyun içinde oynayabiliyor yada aracı yıkattığınızda su falan kaçarsada arıza lambası yanabiliyor

KaGaN
08/01/2010, 09:14
Büyük ihtimal temassızlıktan dolayı bi sıkıntı yaşamasısınız.Buarada maşallah serviste yanlış anlamadıysan 50 lira gibi bir ücret istemiş yuh diyorum onada.Bu ışık plaka lambalarındanda yanıyo.Onada bi bakın isterseniz.

ERDİ
08/01/2010, 11:22
Bugün uyarı lambası sürekli yanmaya başladı arada lamba sönüyo ama şu anda hiç sönmeden yanmaya devam ediyor heralde ampüller kople söndü

sönen lambaları kendim alıp değiştiricem ama stop lambalarının ne türden olduğunu bilmiyorum bilen arkadaşlar paylaşırsa çok ii olur

GP COSKUN
08/01/2010, 11:26
tek duy
93 ampül

ERDİ
08/01/2010, 11:38
herhangi bir elektirikçiden alıp taksam uyarı lambası yanarmı yoksa markası felan önemlimi

sowhat788
08/01/2010, 11:45
Problem olmaz al gitsin ;)

ERDİ
08/01/2010, 11:47
ii ozaman servise fazladan 20 lira vermekten kurtuldum ama akşam geçerken servise uruycam apülleri ordan alabilirsen orjin apülleri takmış olurum

sowhat788
08/01/2010, 11:50
Servisde ampullerde pahalıdır bence,satan bir yerden al gitsin kesin karlı olursun

ERDİ
08/01/2010, 11:55
ampüllerin 2 tanesi 5 ytl işçilik biraz pahalı ampül değişim başına 10 ytl alıyolar

dhcandan
08/01/2010, 17:04
Ben geçen gün herhangi bir oto elektrikçide değiştirdim. Stop lamba yuvasının arka tarafı çatlamış ve oradan su giriyormuş. Su da devrede oksitlenme yapmış. Arka taraftaki o beyaz kablo giren kısmın iç tarafındaki pası sildi temizledi elektrikçi arkadaş ve yeni ampul taktı, sadece ampul parası 5 lira aldı. Daha sonra su girmesin diye çatlağın arka tarafına bir torba parçası yapıştırıp sıkıca lambayı yerine taktım. Uyarı da gitti herşey normal. Kendiniz bir yere gitmeden önde açıp bi bakın derim ben.

erhan0677
08/01/2010, 22:51
serviste kullanılan ampullerde dışardan alacağın ampullerin aynısı olacak

ERDİ
09/01/2010, 23:10
ampüllerde temasızlık varmış o yüzden uyarı lambası yanıyormuş temasızlık olayına müdahale edebilme şansımız varmıdır

sowhat788
10/01/2010, 00:16
ampüllerde temasızlık varmış o yüzden uyarı lambası yanıyormuş temasızlık olayına müdahale edebilme şansımız varmıdır

Ampulun oturduğu duya içine baktığınızda en altta + bacağı bulunur,bir tornavida ile yukarı doğru esnetirseniz sorun çözülür

ERDİ
10/01/2010, 02:26
Ampulun oturduğu duya içine baktığınızda en altta + bacağı bulunur,bir tornavida ile yukarı doğru esnetirseniz sorun çözülür

Yarın ilk işim bunu yapmak olucak tşk