PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pandizot a göre hoparlör

emrequzel
31/12/2009, 09:34
Arkadaslar bizim araçlar için elimde bi pandizot mevcut yuvaları da acık ..Gp me onu takim diorum da üzerine Crossover lı bi hoparlör düşünmüyorum yani ucuz yollu bişi olsun die :) Normal hoparlörler le crossover lıların farkı nedir. ? Birde
For-x 1016 800 w 3 Yollu Hoparlör Seti, #22462291 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/For-x-1016-800-w-3-Yollu-Hoparlor-Seti_W0QQidZZ22462291) Bu hoparlör işimi görürmü sizce pandizot için ?

veya bu 16 CM SIFIR 200W #19209276 - sahibinden.com (https://www.sahibinden.com/16_cm_sifir_200w-42WQQaXQQ19209276WQQpXQQdisplayitem)

veya bu BOSCHMANN PR- 6577 120 W RMS 16 cm 3 WAY #10246919 - sahibinden.com (https://www.sahibinden.com/boschmann_pr-_6577_120_w_rms_16_cm_3_way-31WQQaXQQ10246919WQQpXQQdisplayitem)

Bunlardan hangisi iyidir?
Crossverla kullanmak veya bunları kullanmak ne gibi fark yaratır ? Bunları kullanırsam net ve iyi ses alırmıyım ?

StrawBeeRy
31/12/2009, 10:18
Emre abi bu ses işini kubilay abiye sorucaksın profesyonelinde profesyoneli bu konularda :)

emrequzel
31/12/2009, 10:46
Onu biliyorum ama Kubilaya kalırsak 540 tl lik heartz ı onerir. :) ama benım dediğim ole pandizottaki yuvayı dolduracak minumumun minumumu orta derece ses kalitesiyle bir hoparlör almak :)

M@GIC
31/12/2009, 12:28
crossoverda tek kolon üzerinde hem tiz sesler hemde mid alınır.

Yazdığın kolonlar 3 de hemen hemen aynı ayardadır. rms de 120w Orta derecede kalite alırsın. Zaten orjinal teyp ( 4x30w güçünde) kullanıyorsan çıkışınıda fazla zorlamazsın.

Esas kalite arıyorsan hertz companent tek geçerim.

emrequzel
31/12/2009, 13:10
Orjinal teyp e değil amfi war araçta ona bağlıcam.

M@GIC
31/12/2009, 16:13
Orjinal teyp e değil amfi war araçta ona bağlıcam.

amfi varsa temiz ses alırsın.

Montajı sen yapacaksa; Dikkat etmen gerek yer anfinin gain ayarı, çok yüksek tutarsan kolonun bobinlerini kömüre çevirir. Anlayan montaj ederse kafan rahat olsun o zaten işini bilir.

Sana da kazasız belasız kullanmak kalır. :cool0000:

emrequzel
31/12/2009, 16:19
Temiz ses olursa iyi ozaman :D

emrequzel
07/01/2010, 14:35
For-x 1016 800 w 3 Yollu Hoparlör Seti, #22462291 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/For-x-1016-800-w-3-Yollu-Hoparlor-Seti_W0QQidZZ22462291)

Bugün itibariyle bu hoparllörü almış bulunmaktayım..Neden bunu aldın derseniz çok ucuza geldi 12 tl gibi bir fiyata geldi. Hızlıal.com dan aldım 41 tl ydi fiyatı benim hizlial.com da 8 tl küsürlü puanım ve 3 kredi kartımdaki puanlarımı birleştirdim ve 12 tl acık kaldı onu da karttan cektirdim. Puanlarımı normalde harcamam gerek gormem.Bosta durucagına alim dedim. Hizlial.com un bu özelliğinden yararlanın arkadaslar parçalı ödeme sistemi çok güzel birşey.
Geldiğinde direkt pandizota döseyip amfiye koyucam bakalım nasıl bir ses ortaya cıkıcak. 12 tl lik hakkını vericekmi :) :hotornot:

sowhat788
07/01/2010, 16:01
Hayırlı olsun Emre,hep Hertz önermem ya ayıp ediyorsun :) Güle Güle kullanman dileği ile...

Amfi olmadan original teyp ile bunları beslemek çok zor tabiki,sende amfi kullanacağım demişsin o zaman problem yok,istediğin sesi alırsın tahmin ediyorum,bu oval kolonlardada 2 ve 3 yollular bulunmakta,bas mid ve tiz seslerini aynı kolondan alabilirsin demek ;)
Pandizotu kesmek yada oraya mdf den bir pandizot yaptırma kararı vermen gerekiyor,

Originali kesersen;
-Aracı satarken kolonlarla vermek zorunda kalırsın
-Kolonlarla vermek istemezsen original pandizot almak zorunda kalırsın (fiat en az 200-250TL falan ister o parçaya)
-Oval kolonlar original pandizotu esnetir diye düşünüyorum

Mdf yaptırırsan;
-100 TL gibi bir maliyete katlanırsın
-Original pandizot elinde kalır
-Aracı satarken originali takar verirsin(elinde kalan kolonu bilmiyorum ama mdf pandizotu en az 50-60 TL ye satarsın )
-Mdf nin original gibi esneme ihtimali olmaz bunun yanında daha toplu bir ses alırsın

Not: İnşallah originali kesmeden yakalamışımdır :)

emrequzel
07/01/2010, 16:51
Hayırlı olsun Emre,hep Hertz önermem ya ayıp ediyorsun :) Güle Güle kullanman dileği ile...

Amfi olmadan original teyp ile bunları beslemek çok zor tabiki,sende amfi kullanacağım demişsin o zaman problem yok,istediğin sesi alırsın tahmin ediyorum,bu oval kolonlardada 2 ve 3 yollular bulunmakta,bas mid ve tiz seslerini aynı kolondan alabilirsin demek ;)
Pandizotu kesmek yada oraya mdf den bir pandizot yaptırma kararı vermen gerekiyor,

Originali kesersen;
-Aracı satarken kolonlarla vermek zorunda kalırsın
-Kolonlarla vermek istemezsen original pandizot almak zorunda kalırsın (fiat en az 200-250TL falan ister o parçaya)
-Oval kolonlar original pandizotu esnetir diye düşünüyorum

Mdf yaptırırsan;
-100 TL gibi bir maliyete katlanırsın
-Original pandizot elinde kalır
-Aracı satarken originali takar verirsin(elinde kalan kolonu bilmiyorum ama mdf pandizotu en az 50-60 TL ye satarsın )
-Mdf nin original gibi esneme ihtimali olmaz bunun yanında daha toplu bir ses alırsın

Not: İnşallah originali kesmeden yakalamışımdır :)

Kubilay abi bi bass ı ve amfiyi aldıgım yerde puntodan cıkma bir mdf wardı elinde bos bos duruodu .. Bende hediye olarak almıstım ondan ewde duruodu .. Şimdi değerlendirme zamanı geldi diyorum :) Aldığım hopalör 3 yollu inş iyi net bir ses alırım amfiyle . Eğer beğenirsem ön kapılarada bundan almayı düşünüyorum nasıl olur bakıcaz :) İlk defa For-x denicem kalitesini görmüş olcam. Hepsiburada.com yorumlar iyi sayılırdı :)

sowhat788
07/01/2010, 17:05
Her markanın her sınıfa göre ürünü bulunur;jbl mid takım alırsın 130 TL ye,jbl mid takımı alırsın 600 TL ye gibi ;)
Sen önde oturduğun için sahne öndedir araçda o yüzden ; önde kullanılan ürünler ne kadar kalite olursa o kadar memnun olursun tesisatından.

emrequzel
07/01/2010, 18:00
Her markanın her sınıfa göre ürünü bulunur;jbl mid takım alırsın 130 TL ye,jbl mid takımı alırsın 600 TL ye gibi ;)
Sen önde oturduğun için sahne öndedir araçda o yüzden ; önde kullanılan ürünler ne kadar kalite olursa o kadar memnun olursun tesisatından.

Şimdilik arkalardan baslayalım da .. Arkadan öne dogru geliris napalım ;)

emrequzel
13/01/2010, 00:08
Bugün ürün elime ulastı arkadaslar
https://urun.gittigidiyor.com/For-x-1016-800-w-3-Yollu-Hoparlor-Seti_W0QQidZZ22462291

Montajını pandizota yeni bitirdim. Fİyatına göre verdiği ses çok güzel 3 yollu olması avantaj.Sesi 35 lere kadar bozma yapmadan çok güzel bir şekilde çalıyor.Ucuz ve kaliteli bir hoparlör ilk izlenimime göre.Ayrıca teypinde gelen ses uclarını amfinin girişine 2 si sub a 1 i hoparlör olarak cogaltarak yaptım belkide daha yüksek net olabilirdi böyle yapmasaydım.Bunun nedenide .teyp imden sadece 2 ses gelio o da sub a giriyor.Ayrıca kablo cekmemek için suba giren bir ucu ikiye aparatla 2 ye cogaltarak 1 ini hoparlöre kullandım bi sıkıntı olurmu bilmioyrum ?