PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uyarı mesajı (Check stop lights)

aotug
30/12/2009, 22:56
Arkadaşlar herkese tekrar merhabalar. hemen sorunuma geceyim.günün sonunda kontağı açtıktan sonra km panelinin ortasındaki üçgen içindeki ünlem işareti çıktı (sarı renkli) ve panelde aynen şu yazıyordu "check stop lights"...önce aracın farları aklıma geldi indim baktım herhangi bi patlak yanmama sorunu yoktu...sonra iç aydınlatmaları kontrol ettim yine yoktu...bunun nedeni nedir acaba?ben bi anlam veremedim çünkü...

keykavus
30/12/2009, 23:07
Saygıdeğer arkadaşım fren lambalarını bir kontrol et derim ben bir de onlara bak selamlarımla.

chngrrrrrr
30/12/2009, 23:10
Stop lights dediği arka stop lambalarin onlara bak

GP COSKUN
30/12/2009, 23:14
arka stop lambaları
arka fran lambaları
ön park lambaları
plaka lambaları nın birinin ampülü yanmıyordur
bu yüzden bu uyarıyı veriyordur
bunları kontrol edip müdahale edersen sorunun çözülür

aotug
31/12/2009, 00:04
cevap yazan arkadaşlara teşekkürler...

Romeo_er2
31/12/2009, 02:06
şu an bendede yanıyo aynısı ön park lambam patlak ;)

llcemll
31/12/2009, 02:16
aynısı bende de yanıyor arka park lambalarını kontrol edın dıyor ayrıca benım arka sıs lambam patlak ondandı..

bilalaydin
02/09/2012, 01:35
benim bütüm lambalarım yanıyor stop lambalarımda yanıyor ama bendede sürekli aynı uyarıyı veriyor.farları kapatıp acınca bir süre geciyor sonra yeniden baslıyor başka bir nedeni olabilirmi acaba?tesekkurler

gunay1987
02/09/2012, 10:57
aynı uyarı meajı şu anda benim aracımda yanıyo.frene bastıkca arka stopların ortadakı biraz seyrek yanıyo.Veya kumandalı anahtarlıkla deneyincede belli oluyo hangi lambanın patlak olduğu

cosworth20
02/09/2012, 14:13
sevgili dost geçen ay aynı sıkıntıyı yaşadım.bu arıza stop lambalarından kaynaklıo.ayrıca stop lambaların yansa bile eğer aralarında bir rölanti eksikliği varsa sigorta ve ya ampül kaynaklı gene bu hatayı veriyor.servis says that ,allright ? ; ) ben bu ayarı ve ampül değişimini ücretsiz yaptırmıştım.

TayfunBulat
02/09/2012, 23:37
arkadaşlar benim arabanın ikaz lambası bir türlü sönmedi. :) park lambalarım farlarım park lambalarım ve sislerim hepsi çalışıyor fakat bu arıza lambasından kurtulamadım lütfen yardım.

sedini
02/09/2012, 23:39
arkadaşlar benim arabanın ikaz lambası bir türlü sönmedi. :) park lambalarım farlarım park lambalarım ve sislerim hepsi çalışıyor fakat bu arıza lambasından kurtulamadım lütfen yardım.

yüksek veya düşük voltajlı ampul var ise.. veya led ampül falan.. sönmemesi gayet normal..

TayfunBulat
02/09/2012, 23:46
ewet led var ama led sürkeli vardı ve 1 yada 2 haftadan beri bu arıza ile haşır neşir oldum.

bilalaydin
07/09/2012, 02:56
bende her sey otjinal led falan yok ve plaka ısıgı dahil hepsi calışıyo kafayı yiyeceğim en sonunda, orada o arıza lambasını gormekten.

rafetkurt
07/09/2012, 08:56
benim bütüm lambalarım yanıyor stop lambalarımda yanıyor ama bendede sürekli aynı uyarıyı veriyor.farları kapatıp acınca bir süre geciyor sonra yeniden baslıyor başka bir nedeni olabilirmi acaba?tesekkurler

Sn. Hocam Bütün labmalarınız çalışıyor olabilir bu araçlar lambaların direncine görede uyarı vermekte pazartesi sabahı bendede yanıyordu indim baktım kontrol ettim herşeyim güzel calısıyor çektim bir elektrikciye sol arka fren lambasının voltumu ne direncimi ne alçak dedi 8valt mı ne bişeyler dedi onu taktı ışık gitti ekrandan :) tuhaf ..

Solitude
07/09/2012, 13:24
Bagaj üstündeki 3. stop lambasına dikkat edin, bende aynı uyarıyı alıyordum naptım ne ettimse düzeltemedim, sonra öğrendim ki meğer stop lambasına giden kablo kopmuş. Bagajın sol üst tarafında arabadan bagaj kapağına giden siyah kalın muhafazanın içinden.

muratel
22/09/2012, 18:19
arkadaşım aynı sorunu bende yaşadım. stop ve fren lambalarını sçkerek tek tek kontrol ettim halde arıza ışığı yanıyordu. en sonunda soketlerin biraz paslandığını farkettim. pası temizleyince sorun ortadan kalktı. sen birde arka stopların soketlerini kontrol et ve pas varsa temizle.