PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anfi kanal sayısı ve kolon 2 yollu 3 yollu farkı

UserAyberk
30/12/2009, 21:41
Merabalar Arkadaşlar İyi Akşamlar Ve İyi Yıllar Şimdiden. Benim 2 Sorum Olacak.

1. si anfideki kanal sayısıyla ilgili. Mesela 2 kanallı bir anfi alırsam, ona sadece 2 hoparlör yada 2 anfimi bağlayabilirim? Yok Öyle Değilsede RMS watt'ına Göremi almalıyım.

2.si 2 yollu hoparlör ile 3 yollu hoparlör arasındaki farkı öğrendim forumdan ama şuna cevap bulamadım. Şimdi 2 yollu hoparlörlerin kablolarıyla 3 yolluların kabloları aynımı? yani mesela kapı kolonlarını söktüğüm zaman söktüğüm kolon 2 yollu ise 3 yollu takacaksam extra bir kablolama işlemi gerekirmi. Biraz Uzattım Derdimi Tam anlatabilmek için kusura bakmayın ((****

CaGRi
31/12/2009, 08:30
1. amfideki kanal sayısı, amfinin izin verdiği çıkış sayısıdır. buna ister kapı içi hoparlör bağlayın, ister woofer, ister diğer bir amfi yada herhangi birşey....ama tabiki rms değerleri dahilinde. yoksa ya amfiye yazık olur yada diğer bağlanan aygıta.

2. 2 yollu demek mid + tiz demektir. 3 yollu demek bas+ mid+ tiz demektir. kablo sayısı gene aynıdır + ve - olmak üzere 2 adet.

UserAyberk
31/12/2009, 17:50
Çok Teşekkür Ederim Çağrı Şu kablo Açıklaması Güzel Geldi (****

3 Yollu Almayacağım Ozaman Zaten Arkaya 1200W lık Bi Sub Takıyorum. En Azından Oradan Kar Etmeli (****

İyi Yıllar Herkeze...