PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara Devlet Tiyatrosu

İbrahimKC
14/03/2007, 15:27
Merhaba Ankaralılar,

Bildiginiz gibi Devlet tiyatroları sezonda çok sayıda oyun sergiliyor.

bu sezon ki oyunlardan hangilerini gitme şansınız oldu. Hagilerini tavsiye edersiniz yada etmezsiniz..

Ben en son çayyolu sahnesindeki SALOME adlı oyuna gittim. Oyun gerçekten çok kötüydü. Seçkin oyunculardan kurulu bir kadronun boylesine vasat bir senaryona bir araya gelmesi beni gerçekten üzdü.

Bu akşam Akün sahnesinde Kanlı Nigarı izlemeye gideceğim.

Hafta Çarşamba'da Küçük Tiyatroda Şahane Düğün adlı oyuna bilet aldım.

DT ilgi gerçekten çok fazla nalarada. Biletleri genellikle internet üzerinden satın alıyorum ve biletler satışa çıkar çıkmaz bitiyor. DT tarafından gönderilen mail sayesinde 2 hafta sonrası için biletlerin satışa çıkış tarihi bildiriliyor böylece o saatte sisteme girerek bilet alma şansım oluyor.

Sıradaki hedef oyun Keşanlı Ali Destanı ama bir türlü bilet yakalayamadım daha..

İbrahimKC
15/03/2007, 00:21
Bu akşam Akün sahnesinde Kanlı Nigarı izlemeye gideceğim.

Herkes cok ilgilenmiş görüldü bu konuya o yüzden ben paylaşımlarımlarımı sürdüreyim.

Kanlı Nigar'dan biraz önce geldim. Oyun ayakta alkışlanacak kadar güzel. ÖZellikle oyunu yönlendiren Abdi karakterini oynayan kişinin performansı taktire şayan.

Kanlı nigar çok uzun yıllar önce yazılmış bir roman sanırım hatta KEmal Sunalın oynadığı birde filmivar.

Ama oyunun sahneye konuluş şekli çok hoşuma gitti.

Ankara'daki tiyatro severlere şiddetle öneririm. Çok neşeli ve kahkalı dolu bir oyun izlemek isteyen varsa kaçırmasın...

matrox
15/03/2007, 00:32
Kanlı nigar ın filmini seyretmiştim ama tiyatroda çok daha farklı olacağına eminim ne kadar daha sahnede biliyormusun?
bu arada uzun zaman oldu tiyatroya gitmeyeli özledim desem yeridir

erdiyilmaz
15/03/2007, 08:52
ibrahim abi bir dahaki sefere ben de geLeyim,

teşekkürLer şimdiden

İbrahimKC
15/03/2007, 09:08
Kanlı nigar ın filmini seyretmiştim ama tiyatroda çok daha farklı olacağına eminim ne kadar daha sahnede biliyormusun?
bu arada uzun zaman oldu tiyatroya gitmeyeli özledim desem yeridir

GÜncel konuları taşlar atarak değişişik bir şekilde yorumlanması çok hoştu..

Mesela Abdi bir deve kervanın arkasında, dikkat et develerini havalimanına kurban etmesinler diye bagırıyordu..

Kanlı Nigar 27 ve 30 Martta gene oynayacak. İki gösteriminde biletleri daha satışa sunulmamış. Ama bugun genel mailde saat 10 da 28 mart günkü oyunlara bilet satılacağı yazıyordu. 27 martın akibetini bilmiyorum.

Biletler 15 gün önce saat 10.00 da gişe ve internetten aynı anda satışa sunuluyormuş. Acelene eden alabiliyor yanlızca.. Neredeyse anında bitiyor.

www.dtgm.gov.tr adresinden oyunları incelyebilir, bilet satın alabilirsiniz...

Nisan aynın programı bir hafta içinde acıklanacakmış..

İbrahimKC
15/03/2007, 09:09
ibrahim abi bir dahaki sefere ben de geLeyim,

teşekkürLer şimdiden

Tamam erdi, ben sana haber veririm.. Senin içinde bilet alırım ben...

erdiyilmaz
15/03/2007, 09:10
açıkLamaLar için teşekkürLer ;)

adresten biraz programLarı inceLiyeyim

06kaymak
15/03/2007, 09:49
ben de ''bahcemdekı ayı'' yı ızlemıstım...bayagı da hosuma gıtmıstı tavsıye ederım...

Linos
15/03/2007, 11:43
Ahh, ahh... Bir zamanlar sezondaki hiç bir oyunu kaçırmazdım! Hatta yerel bir gazeteye oyun eleştirileri yazardım! Geçen sezon 3-4 oyuna gittim en son... Ama ne olduysa artık, hiç gitmiyorum bu aralar!.. Pazar günü arkadaşlar bir oyuna bilet almışlar, ona gideceğiz ama inanın oyunun adını bile bilmiyorum henüz!.. Ben bu hallere düşecek adam mıydım? :( :icon_cry: :s20:

matrox
16/03/2007, 00:54
İbrahim arkadaşım teşekkürler
o zaman tarihleri not alalım hatta gitmek isteyenler yazsınlar beraber gidelim şu oyunları bende bir inceleyeyim

tekrar teşekkürler

İbrahimKC
21/03/2007, 23:42
Merhaba Ankaralılar,

Hafta Çarşamba'da Küçük Tiyatroda Şahane Düğün adlı oyuna bilet aldım.

Bu haftaki kültür sanat köşesinde Şahane Düğün adlı oyun var.

Özetle gidilip görülesi hoş zaman geçirmeyi sağlayacak bir oyun.

Meşhur Ferhunde Hanımlar ve Bizim Evin Halleri dizilerinden tanıdığımız oyuncular tarafından sahnelenmekte.

Oyun oynandığı Küçük Tiyatro hakkında bir uyarı yapmak gerekiyor, Salon olarak güzel olmasına rağmen koltukların eğimi az olduğundan arka sıralrdan oyun izlemek bir zorlaşıyor. Önleren bilet bulmaya gayret ediniz.

Bu haftalıkta bu kadar sayın site sahipleri, bir dahaki hafta yeni bir oyunda görüşmek dileğiyle şen ve esen kalın.

İbrahim, sanat ve sanatcının dostu...

İbrahimKC
30/03/2007, 11:40
Evet Sevgili Tiyatro Severler, bu haftaki oyunumuz TEK YOL..

Devlet Tiyatroları Altındağ Sahnesinde oynanan oyunumuz, bir hapise koğuşunda geçmektedir. Aziz Nesin aynı adlı romanında sahneye uyarlanan oyun, Paşazade lakaplı bir dolandırıcının başından geçen olaylar koğuşdakiler tarafından canlandırılarak anlatılmaktadır.

Hepsi çok başarılı 10 erkek tarafından oynanan oyunda rol dağılımının çok adil olarak yapıldığı gözüme çarpan en önemli özellikti. Yani oyunu alıp götüren bir başrol oyuncusu yoktu. Herkes başroldeydi.

Komedi unsurlarının çoğunlukta olduğu bu oyunu da tüm Tiyatro severlere öneririm..

Tiyatro sahnesi çok değişik hisler uyandırıyor bende. DÜn akşamki oyunda da Star'da yayınlanan Köprü adlı dizinin kötü adamı "Çetin Azer Aras" ı yüklendiği rolde icanlı canlı izlemek çok hoşuma gitti.

Yüzünüzden gülücük kalbinizden sevgi hiç eksik olmasın. Esen kalın.. :)

GaladrieL
30/03/2007, 11:42
Ben de izledim bu oyunu, gerçekten çok çok güzeldi, tavsiye ederim herkese!

eakbas
31/03/2007, 10:45
Hep birlikte gitsek nasıl olur? Ben ve eşimde tiyatroyu çok severiz. Yapalım bir organizasyon daha kültür organizasyonu

Linos
31/03/2007, 12:16
Walla toplu bir organizasyon harika olur! Ama bilet bulmak da çok zor, onu da söyleyeyim! ;)

ati rugerm
31/03/2007, 12:31
arkadaslar esim DT calışıyor yardımcı olabılırim isterseniz

Linos
31/03/2007, 13:10
Walla çok iyi olur Atilla Bey... Forumda bir gün ve oyun ayarlayalım, hep beraber gidelim!..

İbrahimKC
05/04/2007, 09:22
Bu Hafta Eyvah Yine Karıştı (Oscar) adlı oyuna gittim. Oyun gülmek isteyenler için ideal bir oyun olabilir. Ama sadece gülmek isteyenler için. Daha fazlasını beklemeden, sadece hoşca vakit geçirmek için gidilebilecek bir oyun.
Biraz gürültülü, oyuncuların hareketleri biraz yapmacık olan oyunda, başrolde oynayan Sabri Özmener'in performansını çok başarılı buldum.. Oyunda devamlı bir dinamizim var ve oyun boyunca sıkılmıyorsunuz. (Erdi oyundan sıkıldın mı?)

Bir Kanlı Nigar, bir Tek Yol kadar olamasada genede gidilip izlenebilecek bir oyun olduğunu düşünüyorum..

Oyun gene Küçük Tiyatro sahnesindeydi. Ve bir kez daha hatırlatmak istiyorum, küçük tiyatroda mümkün olduğu kadar önlerden bilet almaya çalışın.

woyzeck
05/04/2007, 10:40
sitede tiyatrosever arkadaşların olması beni çok sevindirdi..benim de mesleğim tiyatro olduğu için mutlu etti beni..isterseniz bir köşe de açalım..ben işlerimin yoğunluğu sebebiyle çok ilgilenemedim bu ara siteyle..bu konuyu açmayı çok istedim ama sahipsiz kalmasından korkmuştum..ama şunu gördüm ki kalmayacak ;)..bu konuyu açıyorum ve mutluyum.....:)

erdiyilmaz
05/04/2007, 12:18
... (Erdi oyundan sıkıldın mı?)
...

tiyatroyu eLeştiremem ama sıradan bir seyirci oLarak oyun gayet hoş, oyuncu performansLarı iyidi naçizane fikrim.

geLecek hafta yine gideLim :director:

Linos
05/04/2007, 13:06
Hani toplu bilet alıyorduk, İbrahim, ayarla şu işi! Bak Atilla Bey de yardımcı olacak ;)

İbrahimKC
05/04/2007, 13:21
Atilla beye ince düşüncesi için tesekkür ederim...
40 kişilik gruplar için biletleri daha önceden baçvurarak almamız mümkün.

Biz kadar olamıyacağıma göre, 2-3 hafta sonrası için bir gün ve oyun kararlaştırıp internetten satışa çıktığı zaman alabiliriz.
Ben şimdideye kadar hep öyle yaptım ve bilet bulmakta sıkıntı çekmedim.

ama ben şu anki oyunlardan 5 tanesi zaten gördüm ve hafta ve ondan sonraki hafta içinde biletlerim alındı. Dolayısıyla hep beraber gidebileceğimiz oyun sayısı git gide azalıyor benim için. elimizi çabuk tutmamız gerekiyor..

Linos
05/04/2007, 13:23
Sensiz gideriz İbrahim, buna katlanabilirim :D :D :D

İbrahimKC
05/04/2007, 13:24
Sensiz gideriz İbrahim, buna katlanabilirim :D :D :D

Yapma ya..
Abi gidin tiyatroya da nasıl giderseniz gidin valla...

İbrahimKC
11/04/2007, 11:39
Bu hafta Keşanlı Ali Destan'ını izledim.Ne zamandır bilet kovalıyordum ama bir türlü bulunamıyordu.

İlk perde açıldığında kendinizi öyle bir atmosferde buluyorsunuz k ben büyülendim. Yaklaşık 50 kişi bir sahnedi daha doğrusu Sinekli adında bir mahalllede karşılıyor sizi.

İlk bölüm biraz sıkıcı gibi geldiysede 1.5 saatin nasıl geçtiğini anlamadım. 2. Perde daha hareketli daha komik. Oyun molayla beraber tam 3 saat sürdü.

Oyunun tek eksik tarafı hafif müzikalı andıran bir oyunda oyuncuların seslerinin çok iyi olmamasıydı. Ama sorun yapacak kadarda kötü değiller tabi. Ara sıra orkesranın sesi oyuncuların sesini bastırdığından şarkıların sözlerini anlamakta güçlü çekebiliyorsunuz.

Oyuncuların performansı gerçekten çok güzel, özellikle ayakkabı boyacısı rölündeki İzmarit'e bayıldım. Sadri Alışık'ın gençliğini andıran oyuncunun vucud dilini kullanması ve konuşma tarzı süperdi..

Sonuç olarak Keşanlı Ali Destanı kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir oyun.

microab
11/04/2007, 13:54
İbrahim;sende Tiyatro eleştirmeni olacak adammışsın yauu.Gözlemler süper...

İbrahimKC
28/04/2007, 22:24
GEçen haftaki sorunlar sebebi ile gittiğim oyunu yazamamıştım. Şimdi telafi edeyim...

Evet sayın Tiyatro severler, bu haftaki oyumuz Cadı Kazan'ı adını taşıyor.
Adındanda anlaşılacağı gibi zamanın birinde olan cadı avı, cadıların idam edilmesi ve bir çok masum kişinin cadı diye gösterilerek öldürülmesini anlatan bir oyun.
Şimdiye kadar dikkat etdiyseniz hep komedi oyunlarını izlemye çalıştım. Genel olrak tiyatro ve sinemada komedi ağırlıklı eserler seçmeye çalışırım. Ama dram olan oyun hakkında önceden olumsuz yorumlar duymama rağmen bir dürtü beni bu oyuna götürdü.. (Cadılık falan mı var acaba bende)

Oyunu çok başarılı bulduğumu en başta söyleyeyim. 2 saat 35 dakika süren oyunu tabiri caizde nefesimi tutup izledim. Oyunun dinamiği, akıcılığı ve oyuncuların performansı mühteşem.

Tavsiye eder, kavgasız gürültüsüz, sanatla dolu günler dilerim.

Not: Bir forumda tanımadığınız kişilerle tartışacak kadar boş vaktiniz var ise bu vakti tiyatro yada sinemaya giderek değerlendirmenizi öneririm. ŞAhsen ben öyle yapacağım artık.

GaladrieL
29/04/2007, 13:52
GEçen haftaki sorunlar sebebi ile gittiğim oyunu yazamamıştım. Şimdi telafi edeyim...

Not: Bir forumda tanımadığınız kişilerle tartışacak kadar boş vaktiniz var ise bu vakti tiyatro yada sinemaya giderek değerlendirmenizi öneririm. ŞAhsen ben öyle yapacağım artık.

:ok: yürüü beee, helal olsun!!!

ABNEW
30/04/2007, 01:22
Bu hafta Keşanlı Ali Destan'ını izledim.Ne zamandır bilet kovalıyordum ama bir türlü bulunamıyordu.

İlk perde açıldığında kendinizi öyle bir atmosferde buluyorsunuz k ben büyülendim. Yaklaşık 50 kişi bir sahnedi daha doğrusu Sinekli adında bir mahalllede karşılıyor sizi.

Sonuç olarak Keşanlı Ali Destanı kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir oyun.

Ben de gittim İbrahim kadro oldukça zengin, sonu da çok hoştu.Tavsiye edilir.Bu aralar El Ele var ona da gidebiliriz...

İbrahimKC
30/04/2007, 09:35
Ben de gittim İbrahim kadro oldukça zengin, sonu da çok hoştu.Tavsiye edilir.Bu aralar El Ele var ona da gidebiliriz...

Yarında EL ELE'ye gideceğim Arda.
Hoş bir oyuna benziyor...

zeynepc
30/04/2007, 10:24

Evet sayın Tiyatro severler, bu haftaki oyumuz Cadı Kazan'ı adını taşıyor.
Adındanda anlaşılacağı gibi zamanın birinde olan cadı avı, cadıların idam edilmesi ve bir çok masum kişinin cadı diye gösterilerek öldürülmesini anlatan bir oyun.
Şimdiye kadar dikkat etdiyseniz hep komedi oyunlarını izlemye çalıştım. Genel olrak tiyatro ve sinemada komedi ağırlıklı eserler seçmeye çalışırım. Ama dram olan oyun hakkında önceden olumsuz yorumlar duymama rağmen bir dürtü beni bu oyuna götürdü.. (Cadılık falan mı var acaba bende)

Oyunu çok başarılı bulduğumu en başta söyleyeyim. 2 saat 35 dakika süren oyunu tabiri caizde nefesimi tutup izledim. Oyunun dinamiği, akıcılığı ve oyuncuların performansı mühteşem.

Tavsiye eder, kavgasız gürültüsüz, sanatla dolu günler dilerim.

+1000:ok:

ABNEW
30/04/2007, 14:52
Yarında EL ELE'ye gideceğim Arda.
Hoş bir oyuna benziyor...

Gidenler oldukça duygulanmış.İyi seyirler İbrahim, haftaya gidebilirim ben de...

İbrahimKC
07/05/2007, 14:43
Evet Sevgili Tiyatro Severler,

Bu haftaki oyumuz bir destan, bir kahramanlık öyküsü, bir ulusun başkaldırışı ve bir büyük Türk'ün tüm dünyayı dize getirişinin anlatıldı ELELE adlı oyun.

Şu Çılgın Türkler'i okuyanlar, kitabı tekrar hatırlayarak vay be demekten kendileri alamayacaklardır.

Kurtuluş Savaşı sırasında yaşanan olaylardan çeşitli kesitler sunan oyunun sonunda duygulanmak imkansız.

Oyunun tek sorunu akıcılığın çok fazla olmayışı. 5-10 dakika arası süren pasajlardan oluşan oyunun, sahneler arası geçiş fazla olduğu için çok duruyor ve bu aralar seyirciyi sıkıyor.

Oyuncular başarılı ve anlatım güzel bu yüzden görülmesi gereken bir oyun olduğunu düşünüyorum.

İyi Seyirler...

ABNEW
07/05/2007, 23:38
İbrahim sağol, ben gidemedim maalesef:(