PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CD çıkmıyor

real
29/12/2009, 22:21
slm.arkadaşlar ya benim GP nin cd çalarında problem var cd yi çıkarmıyor içinden surekli cd ye bastığım zaman AUX moduna geçiyor.FM e geçmeden de düzelmiyor CD içerde kaldı.arabamın uzatılmış garantisi devam ediyor acaba garanti kapsamına girermi bu CD çalar olayı ?

GP COSKUN
29/12/2009, 22:36
evet garanti kapsamına girer
sorunu serviste halletmenizde yarar var

JASMINE
29/12/2009, 22:57
Garanti kapsamı dahilinde halledilir. Önceki arabamda bende de olmuştu.
Kopya cd olduğu için oldu gibi bir şey söylemişti servis. Şimdi orjinalleri arabaya alıp, kopyaları ofise bırakıyorum. :)

StrawBeeRy
29/12/2009, 23:19
Ama bence çok saçma bir şey neymiş cd-mp3 çalarlı diyorlar zaten orjinal mp3 olan cdler yokki mp3 dediğin zaman insanın aklına kopyalanmış geliyor ama çoğu arabanında teybinde mp3 yazar ama taktığın zaman çalıştırmaz nasıl bir sistemdir çözemedim

KaGaN
30/12/2009, 09:27
:):) Karışık bir sistem.AmA bende hiç bir sıkıntı çıkmadı.Bence arabamızın cd çaları çok kaliteli.

by_memur
30/12/2009, 10:23
benim gp de de oldu bir kere. çok uğraştım çıkmadı. servise götürüp söktürmen lazım cd çaları. kopya cd yi en fazla iki ay kullanmak lazım ben öyle yapıyorum. artık kalmıyo içinde.

StrawBeeRy
30/12/2009, 10:27
Bende çok kopya kullanıyorum ama böyle bir sorun olmadı cd bozulduğu zaman okumuyor o kadar ama içinde kalma gibi bir sorun yok

M@GIC
30/12/2009, 11:11
garanti kapsamında değiştiriler. Her hangi bir sıkıntı oluşturmaz.
Arkadaşlar şu orjinal kopya cd olayını kafam yatmıyor. Mp3 lerin hepsi kopyadır.

StrawBeeRy
30/12/2009, 12:05
garanti kapsamında değiştiriler. Her hangi bir sıkıntı oluşturmaz.
Arkadaşlar şu orjinal kopya cd olayını kafam yatmıyor. Mp3 lerin hepsi kopyadır.

Bende onu kastetmiştim ;)

ABNEW
30/12/2009, 16:23
Geçmiş olsun real, garanti kapsamında hallolur muhtemelen.Yukarıda da belirtildiği gibi bazı arkadaşlarımızn başına geldi bu olay.Sorunun kopya-kalitesiz-çizik cd kaynaklı olduğu söylenmekte, ne kadar doğrudur bilemem ama benim aracımda hiç olmadı bu...

KaMiKaZe
30/12/2009, 23:53
merak ettim cdnin kopya olduğunu nasıl anlıyormuş alet :D

StrawBeeRy
31/12/2009, 00:03
merak ettim cdnin kopya olduğunu nasıl anlıyormuş alet :D

Güzel soru :D

real
31/12/2009, 08:09
Gerçekten güzel soru serviste soraralarsa kopya cd kullanmayın diye bende onlara sorucam bu soruyu :siritma:

femoli
31/12/2009, 09:07
Uzatılmış garanti cd çaları kapsamıyor diye biliyordum ama .. Kopya cd kullanırım şimdiye kadar hiç bir sorun olmadı :)

by_memur
31/12/2009, 11:57
Bende çok kopya kullanıyorum ama böyle bir sorun olmadı cd bozulduğu zaman okumuyor o kadar ama içinde kalma gibi bir sorun yok

bende problem olmuyo diye kullanmaya devam ettim. içinde bi kaldı tam kaldı. teyp tamircisi bile çıkaramadı.
fiat servisine gittim. onlarda söküp istanbula yolladılar blaukpunkt servisine(ben ıspartadayım.)
tam 1 hafta cd çalarsız gezdim. :cool0000:

Kriminal
21/01/2010, 17:43
uzun sure gunes ısıgında kaldıgında şeklı degısıyor cd lerın ve ıcten dısarı ıtemıyor mekanızma..

berkeraaa
22/01/2010, 03:49
arkadaşlar orjinal yada kopya cd ayrımını bir cd çaların yapması mümkün değildir :D :D sadece orjinal CD ler ve sıkıştırma yöntemleri daha kaliteli oluyor bu...muhtemelen Cd çaların mekanik problemi başınıza gelenler....

Moosty
22/01/2010, 09:04
Kopya CD nin okunmasında zorluk olabilir, bunu anlarım.

Bir iki ay önce okunabilirken çizilmemesine rağmen okunamaz duruma gelen kopya CD leri de anlarım bu da mantıklı. Bende de oluyor, en fazla 2 ay dayanıyor bir CD, üstelik torpido gözünde güneş almıyor zarfların da içinde. Çizilme falan yok ama okumuyor, olabilir.

Ama kopya CD nin şekli orijinal CD den farklı değil ki içeride takılı kalsın.

sertaç
22/01/2010, 09:41
evt cd nin kopya ya a orjinal olması sadece okunup okunmaması ve ses kalitesinde fark eder. yoksa cd i dışarı çıkarmak tamamen mekanik bir olay. cd yamulmuş olabilir belki içeride sıcaktan. çok uzun süre çalıştıysa ve cd yi cd çaların içinde bıraktıysanız ondan olmuş olabilir.

smartmavi
23/01/2010, 01:48
öyle demeyin arkadaşlar, ben de denyim ettim. CD kalitesi çok önemli bence. 15 kuruşa da CD var 1 tl'ye de. Benim tahminim kalitesiz CDlerin sektörleri zor okunuyor ve dolayısıyla lazer fazla çalışıyor ve bu da ısınmaya sebep oluyor.

Ben uzatılmış garantiden yaptırdım-para vermedim; servis söktü blaupunkt'a yolladı 5 günde geri geldi.
Artık kalitesiz CD koymuyorum, en ufak bir donma, takılma, çıkarma sorunu yok.

Boş CD alırken mutlaka iyisini alın.

drsinan
24/01/2010, 15:06
aynı sorun bendede var.bakım için servise gittiğimde sorunu anlattım.garanti kapsamından söküp ayrı bir servisi varmıs ve praya göndereklerini ,1-2 hafta kalabilecegini söylediler.bir daha takdırmaya gelmek bana zor geldiginden söktürtmedim.ama mp3 leri 2-3 ay kullandıktan sonra sorun olusmaya baslıyor.

fatihhhh
27/01/2010, 09:20
ya zaten bu CD olayı artık kasetçalar kadar eski ve kullanışsız teknoloji bana göre.
yakındada kaldırırlarsa hiş şaşmam ve çok da yerinde olur.
müzik sistemine MP3 çalarımızı yakabileceğimiz,yada USB deki müzikleri koyabileceğimiz bir sistem olmalı.
CD çalar çok gereksiz bu durumda.
bizim arabalardada basitçe bunu yapmanın yolu olsa yaparım ben.
FM transmitter kullanıyorum. çok iyi değil ama CD lerle uğraşmaktan iyidir.
artık CD-mp3 çalarla işim olmaz.
habire CD yakma derdinden de kurtuldum böylelikle.

gurik
27/01/2010, 16:42
cd kalitesi önemli. Lazerin okuma süresi uzadığından ve yakalaması geciktiğinden bu sorun meydana geliyor. Zaten sürekli dönmüyor içeride ama okuma ve resetleme süreleri uzuyor.Sonunda da cd nin bitip bitmediği konusunda kararsız kalıyor yazılım. çizilme de ayrı bir sorun tabii ki.