PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto Lastikleri

afozgen
14/03/2007, 15:05
Efendim ilk aracım Albea 1.2 Active benzinli idi, sonrasında Grande Punto çıktı aldım, iyi de ettim oldukça keyifli bir araç. Aradan bir yıl geçti geçen hafta tesadüfen üç lastik diş aralarında çatlaklar tespit edildi Lastikler mi Dunloop (Made in France)Eksper taştan bunlar demiş, der elbette eksper bilir. Aracımda servis lastikleri lastikler Lastik Bayisinde Aracı Satınaldığım Bayi Sorunu Dunloop ile halledeceksiniz biz de size yardımcı olacağız elbette diyor. Fiat'a iki mail attım garanti kapsamında lastiklerimi değiştirin diye bir kaç kez aradılar, sorun hala devam ediyor, inşaallah fabrikaya gönderilecekmiş Ankara da taştan diş araları çatlamış lastiklerim. Hayırlısı. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağım. Saygılarımla

dagored
14/03/2007, 15:08
geçmiş olsun...
umarım sorununuz hallolur..

bu arada foruma hoşgeldiniz...
keyifli ve aktif forumlar... :)

afozgen
14/03/2007, 15:14
Duyarlı davranışınız için teşekkür ediyorum. Hoş buldum. Saygı ve sevgilerimin kabulünü rica ediyorum.

searchandrescue
14/03/2007, 15:21
aramıza hoş geldiniz umarım sorununuz çözülür bizde burdan okuruz inşallah

barlasburak
14/03/2007, 15:24
bu konuda aracı aldığınız kurumda önem arzediyor. konu ile ilgili yapmış olduğunuz şikayetin takibini yapın, emin olun Fiat müşteri memnuniyetine gereken önemi gösteren ciddi bir firma ve bu sorununuzu emin olun çözecektir.

matrox
14/03/2007, 15:26
öncelikle hoşgeldiniz
diş aralarındaki çatlaklar ile ilgili olarak buraya resim koyabilirseniz belki daha net fikirler elde edebiliriz ama en ufak bir taştan çatlaklar oluşabileceğini sanmıyorum
lastik hamurunda fabrikasyon bir hatadan dolayı veya lastiğin aşırı beklemesinden kaynaklı bu tip yanak ve dişlerde çatlaklar olduğunu biliyorum ama sizin lastiğin durumunu tam olarak bilemediğim için kesin bir açıklama yapmak zor
eksperin de doğruluğu konusunda şüpelerim var onlar müşteriye nasıl kullanıcı hatası diye yüklemekle yükümlü gibi davranıyorlar
sorunun çözümü dunlop dan gelecek bir ekip ile çözülebilir

umarım yardımcı olabilmişimdir
saygılar

SANtO
14/03/2007, 15:29
hocam geçmiş olsun. en kısa zamanda çözülür inşallah. gelişmeleri bekliyoruz.

tempesty
14/03/2007, 15:34
abi aramıza hoşgeldin hayırlı olsun inşallah problem en kısa zamanda lehine sonuçlanır ama eğer aracı üstün oto dan aldıysan karalama kampanyası yapıyormuş gibi olmıyım da işin zor diyim sadece çünkü ben üstün otoyla 6 aydır mahkemedeyim :) ======

https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?t=1175

Linos
14/03/2007, 15:54
Aramıza hoşgeldiniz!
Umarım sorununuz bir an evvel çözülür! Şahsi kanaatim, bu çatlaklardan öncelikle lastik üreticisi, akabinde bu lastikleri araçlarına koymalarından ötürü Fiat sorumludur! Sizin şikayetiniz neticesinde Fiat'ın Dunlop'u sıkıştırması ve sorununuza çözüm bulması gerekiyor ;)

Misafir2
14/03/2007, 16:48
öncelıkle hoş geldın abıcım aramıza
yaşadığın sorun içinde üzüldüm valla ama malesef olabıulıyor bu tür şeyler büyük geçmış olsun ..

arkadaşlar bu tür sorunlar için sıte olarak neden takıbını yapmıyoruz unutmayalımkı bızlerde artık bır kıtleyız ve istedığımız yerden istedığımız sonucu çıkarma gücüne sahıbız bugun abımıze yarın bıze bunları artık bır genel sorunumuzmuş gıbı algılayıp sıte veya üye adına yazışmalarımızı yapalım gerek bayii gerekse fiat ile

ABNEW
14/03/2007, 17:10
Hoşgeldiniz, umarım sorununuz hemen çözülür.Sanırım lastik firmasının ilk adımı atması gerekiyor...

emre
14/03/2007, 17:20
umarım sorun en kısa zaman da lehinize çözülür aramıza hoş geldiniz

utku952
14/03/2007, 17:24
bnm başıma da geldi. bridgestone lastık balon yapmıştı fabikaya gönderd,iler suc sürücününmüş. dediler kapandı hiçbir geri ödeme yapılmadı bnce bunun sorumlusu fiat ttır fabrika cıkışlı takıldıı için...

maviş
14/03/2007, 17:28
daha önceki arabamda pirelli lastikte dışına tel çıkartmıştı pirelliyle uzun süren bir konuşma ardından lastiği değiştirdiler bence lastiği üreten firmayla temasa geçmene sanırım seni sonuca götürecektir

afozgen
15/03/2007, 14:17
Arkadaşlar Fiat Otomativ Bir Kez Daha Büyüklüğünü Gösterdi ve Aracı Satınaldığım Bayi Kanalı İle Arızalı Lastiklerin Değiştirileceği Müjdesini Şahsıma İletti. 444 22 55 No.lu Telefondan Beni Arayarak Bilgi Veren Bn.Aygül Hanımefendiye, Ali Uğurlu A.Ş. Servis Müdürü Sn.Rupen Beyefendiye, Ali Uğurlu A.Ş. Halkla İlişkiler Sorumlusu Bn. Sinem Hanımefendiye, Açmış Olduğum Ankete Katılarak Beni Onurlandıran Site Mensuplarına Teşekkürü Bir Borç Biliyorum. Saygılarımla.

Linos
15/03/2007, 14:25
Sorunun çözüldüğüne sevindim! Fiat'a teşekkürler ;)
Umarım her sorunda yaklaşımları bu şekilde olur!..

dagored
15/03/2007, 14:36
sorununuzun çözülmesine çok sevindim... :)

umarım başka sorunuz olmaz...

Mısafir
15/03/2007, 14:50
Fiat a tebrikler . Abim Fiesta da benzer bi problem yaşamıştı. Bayinin yaklaşımı bizi ilgilendirmez siz continental e başvurun diye kestirip atmıştı. Abimin orda bi tepkisi vardı hala hatırlayınca gülerim..
" Aracın bujileri arızalanırsa Bosh'a mı gidicem. Beyin problemlerini direk Siemens lemi çözücem ne biçim adamsınız siz"
demişti :) düşününce adam haklı banane ne gibi bi ekipman kullandığından .

Mısafir
15/03/2007, 14:53
bu arada yukardaki aracı satın alanı işaretlyen kek benim arkadaşlar. (Satan firma yı işaretliicektim :) )

Linos
15/03/2007, 17:50
bu arada yukardaki aracı satın alanı işaretlyen kek benim arkadaşlar. (Satan firma yı işaretliicektim :) )

Bırak Gökhan yaw; yapmışsın yapacağını, şimdi kıvırıyorsun... :D :D :D

femoli
15/03/2007, 18:01
adam yanlışlık yapmış niye üstüne gidiyorsun allah tan birini işaretlemiş..

bu arada sevindim sorunun çözümlendiğine

ABNEW
15/03/2007, 20:19
Sorunun çözümlenmesi güzel, aynı sorunu yaşayabileceklere de ışık oldu, geçmiş olsun...

matrox
16/03/2007, 01:02
Fiat ın olayın üzerine düşerek lastikleri yenilemesi
sadece alkışlanır
Grande punto ile fiatın yeniden doğması ve yeniden yapılanması beni çok mutlu ediyor
bakalım bundan sonrada fiat için
Fix It Again Tony

diyebileceklermi

özellikle almanlar dikat edin yeriniz sarsılıyor hemde 9 şiddetinde

SteinGP
16/03/2007, 02:49
malesef lastikler balon yaptığında,bunun üretim hatası olduğunu kabul ettirmek oldukça zor..özellikle ülkemizin yollarında bolca çukur olduğundan,lastiklerin lastikçiler arasında yanak die tabir edilen balon yapması çok büyük bi olasılık..ve bu şartlardada lastik firmaları kabahati sürücülere atmakta pekte zorluk çekmiyorlar..

lithium
16/03/2007, 09:09
Ben Fiat'ı alkışlamıyorum arkadaşlar.

Değiştirmeyecek de ne yapacaktı. Sıfır arabanın "taştan" lastikleri gitmişse bunu çözme Fiat'ın görevidir.:hmmm:

Tabi görevini yapanı bulmak zor memlekette.. Hadi alkışlayım bari:D:ok:

Bu arada Ahmet Fuat abiye geçmiş olsun ve siteye hoşgeldin diyorum. (Bizde pek siz biz değil, abi kardeş ortamı var, ondan abi dedim :) )

simmstar
04/09/2011, 20:19
Hergün eğilip lastiklerin markasına bakmıyoruz tabiki... havasını kontrol için baktığım sırada gözüme çarptı, 18-08-2010 tarihinde aldığım GP 1,3MJ lastiklerim Continental'di... şimdi ise Dunlop!!!

Önce Enriko'yu sonra da Fiat'ı aradım, Enriko; ispat etmeniz gerek dedi! "sizce bu nasılmümkün olabilir" dedim. Ben araba her servisten çıktığında her noktasının fotografını çekmiyorum ki... =) Fiat Müşteri Hizmetleri ilgilendi. Yarın öğlen aracı bırakmamı istediler Garanti belgeleriyle beraber. Kontrol edeceklermiş...

var mı böyle birşey ??? =)

ecosi26
05/09/2011, 07:45
Sorun varken okumaya başladım neticesi güzel bitmiş geçmiş olsun diyelim arabamı aldığımda üzerinde continental lastikler vardı geçenlerde bayşsşne gittim çok memnun olduğumu bildirmek için içeride ses yok yol tutuş iyi geldi bana frenleme güzel arabayı kaydırmıyor ıslak zeminlerde malum yaz günü hafif su oldu mu yolun üzeri buz varmış gibi kaydırıyo ama bende bu şekilde bir sorun oluşmadı