PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses sistemi taktırabilir miyim?

kaptan*67
27/12/2009, 19:37
Selam arkadaslar aracıma ses sistemi taktırmak istiyorum.. aracım 2008 model punto cd calarım track bazı arkadslarım orjinal cd calara ses sistemi baglatamayacagımı söylediler bu konu hakkında bilgi almak istedim yardımcı olursanız sewinirim...

Şimdiden tesekkürler...

Erdem Bozdağ
27/12/2009, 19:46
orjinal teype oluyor ama araçlarımızın teybinde anfi çıkışı yok dönüştürücü kullanıp anfi kullanabilirsiniz.Net bi ses istiyorsanız anfi çıkışlı bi teyp almanızı öneririm.Anfiden sora kutu bass+oval basslar gibi değişik şeyler kullanabilirsiniz ya da fazla ses aramıyorum derseniz hiç dönüştürücü ile uğraşmayıp kapı hoporlerini değiştirip ses kalitesini arttırabilirsiniz

kaptan*67
27/12/2009, 19:50
hmm.. Peki orjinal teybi kullansam dönüştürücü ile birlikte iyi bir ses alabilirmiyim..

Erdem Bozdağ
27/12/2009, 19:57
ben aracıma önce orjinal teyple ses sistemi yaptırdım tatmin edici bir ses oluyor tabiiki ama daha sonra anfi cıkıslı bir teyp taktım sesin kalitesi arttı.bu biraz tercih ve beklenti meselesi aslında.orjinal teyple de güzel ses alınıyor tabiiki ama ses tam tok olsun dersen orjnal anfi çıkışlı bir teyp tabiiki daha iyi ses verir

kaptan*67
27/12/2009, 20:02
abi dieceim sana yas farkımız warmıs biraz :) simdi abi benm babam biraz orjinal takıntılıdır onun icin hem orjinali bozmak istemiyorum hemde taktırmak istiyorum.. aslında bu ses sistemleri hakkında pek iyi bi bilgimde yoktur..(

Erdem Bozdağ
27/12/2009, 20:15
ya durum şu bak
hiç orjinale birşey olmasın diyorsan 4 kapıdaki hoporlerini değiştirirsin.bunlar compenant oluyor işte tiz sesleri asıl veren.daha güçlü compenantlar takıp ses kaliteni artabilir ama bass istiyorsan orjinal teype anfi çıkışı taktırıp anfi bağlarsın araca anfiyede kutu bass bağlarsın bass için.pandizota oval bass da bağlanabilir bunun üstüne dediğim gibi önemli olan beklentin sesten.sonu yok yoksa bu işin.

kaptan*67
27/12/2009, 21:56
hm anladım abi saolasın ugrastırdım seni biras ama kusuruma bakma :)