PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karıncalardan Nasıl Kurtulurum

femoli
14/03/2007, 12:45
arkadaşlar benim bir sorunum var evimizde karınca çıkmaya başladı mutfakta ve banyoda ilk zaman lar önemsemedim bir iki topladık sonra baktım baş edilemez ölçüde çoğaldılar karınca yemi aldım ilk zaman lar çok ii di sırt üstü yatmış baya bir karınca vardı sonra baktım artık sanki bu numarayı artık yutmuyoruz dercesine yanına bile yaklaşmıyorlar

birde bu yetmezmiş gibi banyodaki karıncalar kanatlanmaya başladı napcamı şaşırdım bu konuda bana bilgi ve verirseniz cok sevinirim yardımlarınızı bekliyorumm..

İbrahimKC
14/03/2007, 12:48
MEhmet en basit çözüm, Karıncaların çıktığı yeri tespit edip oraya yada yolları üstüne bildiğin sofra tuzu dökmek...

Tuzu hiç sevmiyor arkadaslar..

AWD
14/03/2007, 12:49
aktarlarda fln bi yozu var onun o işine yarayabilir karınca tozu diye sor..

jagar
14/03/2007, 12:52
buda benden bi öneri annanemden biliyorum karıncaların bulunduğu yerleri ozonla bi silin işe yarıyo ;)

femoli
14/03/2007, 12:56
ozonla sildik ordan değil başka yeri kazıp gene cıkıyorlar tuzda sadece yönlerini değiştiriyor arkadşlar

Mısafır
14/03/2007, 12:58
valla kaynagını bulman lazım yoksa
kapıdan kovsan bacadan gırerler..

zeynepc
14/03/2007, 13:00
bunun tek nedeni var arkadaşım oda KÜRESEL ISINMA!!! PARFÜM KULLANMA,BOŞA YANAN LAMBALARI KAPAT,GİYİSİLERİN FAZLA KİRLENMEDEN YIKAMA :) YOKSA ELLİ YILA KALMAZ KARINCA ZATEN KALMİİCAK ;))

femoli
14/03/2007, 13:03
bunun tek nedeni var arkadaşım oda KÜRESEL ISINMA!!! PARFÜM KULLANMA,BOŞA YANAN LAMBALARI KAPAT,GİYİSİLERİN FAZLA KİRLENMEDEN YIKAMA :) YOKSA ELLİ YILA KALMAZ KARINCA ZATEN KALMİİCAK ;))

beki o zaman bir elli yıl kadar bekleyelimmi napalım

söylediklerinde gerçekten haklısın bunu sözlü değilde uygulamak lazım bu konuda katılıyorum ama karıncalar buna katılmıyor

zeynepc
14/03/2007, 13:07
bence karıncalarla iyi geçinmeye bak femoli..:) bi yerde okuduğum bişeyi aktariim..küresel ısınmadan kaynaklı göçmen kuşların yanlış göç etmeleri sonucu ayrıldıkları yerde bıraktıkları yemeden gittikleri böcek yumurtaları yazın başımıza çok fena bela olacakmış..:(benden söylemesi..hiç diilse karıncalar çalışkan..kanka olursanız ev işlerine falan yardımcı olurlar :) şaka bi yana Allah yardımcın olsun

dagored
14/03/2007, 13:12
kardeş ben de limonu duymuştum çıktıkları yerlere limon kesip bırakmadyı dene istersen

matrox
14/03/2007, 13:17
çözümü var annem bir toz kullanıyor bir daha gelmiyorlar
sana öğrenip yazarım yada getiririm sana
bizde çok uğraştık bu karınca işiyle ozon felan hiç bir işe yaramıyor tek o toz herneyse hiç sevmiyorlar öldürmüyor gidiyorlar
akşama yazarım

femoli
14/03/2007, 13:18
bence karıncalarla iyi geçinmeye bak femoli..:) bi yerde okuduğum bişeyi aktariim..küresel ısınmadan kaynaklı göçmen kuşların yanlış göç etmeleri sonucu ayrıldıkları yerde bıraktıkları yemeden gittikleri böcek yumurtaları yazın başımıza çok fena bela olacakmış..:(benden söylemesi..hiç diilse karıncalar çalışkan..kanka olursanız ev işlerine falan yardımcı olurlar :) şaka bi yana Allah yardımcın olsun

walla aslında hamaratlar yere dökülen ekmek kırıntılarını felan eşime gerek kalmadan süpürüyorlar ama kanatlılar işi bozuyor onları daha evcilleştiremedik

yinede saol arkadaşım bakacaz çaremize

femoli
14/03/2007, 13:19
çözümü var annem bir toz kullanıyor bir daha gelmiyorlar
sana öğrenip yazarım yada getiririm sana
bizde çok uğraştık bu karınca işiyle ozon felan hiç bir işe yaramıyor tek o toz herneyse hiç sevmiyorlar öldürmüyor gidiyorlar
akşama yazarım

sana zahmet tolga sevinirim bir de nerelerde bulabilirim onuda yazarsan..

Misafir2
14/03/2007, 13:24
Kardeş Tarim Ilaclari Satan Bir Bayiye Git Durumu Anlat şurup şisesinde Bir Ilaç Verecek Sana Kullanma Talimati üzerinde Yaziyor Zehirsiz Ve Tamamen Su Bazli Bir Ilaç Zarari Yok Insanlara Evine Tam 6 Ay Boyunca Ne Sinek Ne Karinca Hiç Bir Haşare Girmiyor Yazin Bile Bu Ilaci Eve Sikiyorsun Cam Kapi Açik Sivri Sinekler Girmiyor Enteresan Bişey Bir Pombaya Ihtiyacin Olacak Köşe Buçak Tavan Heryere Püskürt Leke Yapmiyor Iz Birakmiyor Müthiş Bir Ilaç Ziraat Mühendisi Teyze Oğlunun Araciligiyla Keşfetmiştim O Ilaci Adam Evine Sikmişti Yaz Günü Cam Kapi Açik Içeri Sinekl Girmiyordu Yavv

matrox
14/03/2007, 13:25
şimdi telden öğrendim mehmet
3 yol varmış
1) zirai ilaç satan yerlerde toz şeker gibi karıncayı zehirleyen bir ilaç varmış bu renkli toz şeker gibiymiş öldürüyormuş
2) eczanelerde karınca tozu diye satılan bir toz varmış bu kaçırıyormuş
3)çıktığı yere sarımsak sürersen bir daha oradan çıkmıyormuş ama başka yerden çıkıyormuş

ilaçların ismini annem de bilmiyor ama o da böyle almış

kesin çözüm dedi annem :)
umarım işe yarar

femoli
14/03/2007, 13:31
Kardeş Tarim Ilaclari Satan Bir Bayiye Git Durumu Anlat şurup şisesinde Bir Ilaç Verecek Sana Kullanma Talimati üzerinde Yaziyor Zehirsiz Ve Tamamen Su Bazli Bir Ilaç Zarari Yok Insanlara Evine Tam 6 Ay Boyunca Ne Sinek Ne Karinca Hiç Bir Haşare Girmiyor Yazin Bile Bu Ilaci Eve Sikiyorsun Cam Kapi Açik Sivri Sinekler Girmiyor Enteresan Bişey Bir Pombaya Ihtiyacin Olacak Köşe Buçak Tavan Heryere Püskürt Leke Yapmiyor Iz Birakmiyor Müthiş Bir Ilaç Ziraat Mühendisi Teyze Oğlunun Araciligiyla Keşfetmiştim O Ilaci Adam Evine Sikmişti Yaz Günü Cam Kapi Açik Içeri Sinekl Girmiyordu Yavv

alllah allah ben akşam bir soruşturayım ankarada tarım ilaçları satan bir yer varmı ve nerde bulabilirim..

searchandrescue
14/03/2007, 13:32
bence benzin dök yak sende kurtul onlarda kurtulsun kesin çözüm

yamtar00
14/03/2007, 13:33
femoli pratik bilgilerde şöyle yazıyor
"Evde ortaya çıkan karıncaları yok etmek için kahve telvesi kullanmanız iyi sonuç verecektir"

Misafir2
14/03/2007, 13:33
allah iyiliğini versın emı ercan sen benı güldürdün allahta senı güldürsün :):):):):)

matrox
14/03/2007, 13:34
bence benzin dök yak sende kurtul onlarda kurtulsun kesin çözüm

ercan abi yanmayanlar içeriden yine çıkıyor ben gaz yağı döktüm banamısın demiyorlar ev de 2 hafta koktu o da cabası

Linos
14/03/2007, 13:34
alllah allah ben akşam bir soruşturayım ankarada tarım ilaçları satan bir yer varmı ve nerde bulabilirim..

Ulus'da, halin karşısında bol miktarda var Tarım İlaçları satan yer ;) Ama ben Ercan'a katılıyorum, biz de kurtulalım hiç olmazsa :D

searchandrescue
14/03/2007, 13:35
o zaman benzini çok döküp apartmanın tamamını kurtarmak gerek

femoli
14/03/2007, 13:36
bence benzin dök yak sende kurtul onlarda kurtulsun

hah tamam işte bilir kişi konuştu ok ercan hemen benzin döküp yakıyorum

sen dersinde ben yapmazmıyım yanlız yakarken biz çıkalımmı bizimde içerdemi olmamız gerekiyormu bunu sorcaktım...
off ercan abi

gelmedin abi noldu yaptırdınmı arabayı bekliyorum gel bir çayımızı iç..

searchandrescue
14/03/2007, 13:38
bu gün akşam iş çıkışı yeri bulabilirsem uğrayacam
siteyi kurtarmak istiyosan içerde kal yok ben daha siteye çok çektirecem diyosan çık tabi

AWD
14/03/2007, 13:39
yada reislerini çaarıp konuşçan bak kardeşim böle böle rahatsız oluyoruz gidin burdan bizde rahat edelim sizde daha çok şehit vermeyin size yolluk olarakta helalinden 1 lt cola yarım kiloda toz şeker :D

kadoku
14/03/2007, 13:39
kardeş ben de limonu duymuştum çıktıkları yerlere limon kesip bırakmadyı dene istersen
limon işe yarıyor bendede vardı hatta bu ay sonu başlar çıkmaya her sene bahar aylarında kesin gelirler benim evi ziyarete :tabe: çıktıkları yere limonu koyuyorum bir süre sonra hepsi kayboluyor ortalıktan bunu mutlaka dene :ok:

AWD
14/03/2007, 13:41
yada tekini kaçır işkenceye al konuştur mekanlarını ören oraya limon sık :D

femoli
14/03/2007, 13:41
bu gün akşam iş çıkışı yeri bulabilirsem uğrayacam
siteyi kurtarmak istiyosan içerde kal yok ben daha siteye çok çektirecem diyosan çık tabi
:drunkard:
abi benden kurtulmak o kadar kolaymı be ben bıraksam siz beni bırakmazsınız ehe ehe :drunkard: FRİENDS

searchandrescue
14/03/2007, 13:42
bırakmayız tabi ama sen yinede benim dediğimi bi düşün

Linos
14/03/2007, 14:32
(Madem geyik bölümünde mevzuu)

Polat Alemdar'ı çağır! :D :D :D

Otopark mafyasına haber ver, banyomda çok sayıda park yeri mevcut diye... :D

Nükleer çalışmalar yapılıyor diye, Bush'a haber ver... :D

Ahmedicenap'dan siyonist karıncalar banyomu tehdit ediyor diye yardım iste... :D

Türbansız karıncaların istila etti diye Vakit gazetesine yaz... :D

Zekeriya Beyaz'ı açık oturum için banyona davet et... :D (Bu konuda Savaş Ay'dan da istifade edebilirsin)

Ya da en güzeli:
Sarı farlarını gözlerine gözlerine tut... :D

barlasburak
14/03/2007, 15:13
dostum bizimde yazlıkta aynı dert var ne yaparsan yap gitmiyorlar , ben onlarla savaşımı hatırlıyorum.... uffff :boxin: işin çok zor ama şöyle birşey söyleyip içini rahatlatayım en azından temiz hayvanlar .... :icon_cry:

femoli
14/03/2007, 15:18
(Madem geyik bölümünde mevzuu)

Polat Alemdar'ı çağır! :D :D :D

Otopark mafyasına haber ver, banyomda çok sayıda park yeri mevcut diye...

Nükleer çalışmalar yapılıyor diye, Bush'a haber ver... :D

Ahmedicenap'dan siyonist karıncalar banyomu tehdit ediyor diye yardım iste...

Türbansız karıncaların istila etti diye Vakit gazetesine yaz... :D

Zekeriya Beyaz'ı açık oturum için banyona davet et... (Bu konuda Savaş Ay'dan da istifade edebilirsin)

Ya da en güzeli:
Sarı farlarını gözlerine gözlerine tut...

allahım ya yarıldım sen ne kadar komik bir adamsın ya o sarı ışık varya ...
:s17: :s17: :s17: madem geyik bölümünde sende düzgün bir yere al o zaman görevin alsana mod cu