PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon problemi

ERDEM1907
25/12/2009, 22:27
selam arkadaşlar
direksiyonu yarım tur sağa veya sola çevirdiğimde küt sesi geliyor ses sadece 1 kez geliyor. daha önce yoktu. city yada farklı bir sorun olabilir mi?

murti82
25/12/2009, 23:14
Aracın km ve modelini belirtirsen iyi olurdu. Direksiyonda sertleşme veya city mod'a aldığında kendilinden direksiyon dönüyor mu. Benim arabada da özellikle çok düşük hızda veya dururken direksiyonu çevirince ufaktan kütürtü hissediyorum ama fazla kafaya takmıyorum.

emrequzel
25/12/2009, 23:16
Direksiyon mili veya amortisör takozları büyük ihtimal.Servise götürdüğünde bu cevaplardan birini alırsın city ile alakası yok gibi gözüküyor.

GP COSKUN
25/12/2009, 23:20
direksiyon mili veya amortisör takozları büyük ihtimal.servise götürdüğünde bu cevaplardan birini alırsın city ile alakası yok gibi gözüküyor.

+1000

emrequzel
25/12/2009, 23:21
+1000

Az bişi de olsa basımıza gele gele tecrübe sahibi oluyoruz abi.Senin kadar olmasada :cool:

karizma
25/12/2009, 23:21
arkadaşlar bu direksiyon arızası sadece 2006 model araçlarda oluyormuş sonraki modellerde böyle bir şikayet yok diyorlar bu konu hakkına bilgisi olan varmııı.. benim aldığım araçta 2006 :((

ERDEM1907
25/12/2009, 23:22
arabayı eylülde aldım 0 araç 2500 km de. neyse servis yolu gözüktü. gpnin hastalıklarından biri sanırın.

Aracın km ve modelini belirtirsen iyi olurdu. Direksiyonda sertleşme veya city mod'a aldığında kendilinden direksiyon dönüyor mu. Benim arabada da özellikle çok düşük hızda veya dururken direksiyonu çevirince ufaktan kütürtü hissediyorum ama fazla kafaya takmıyorum.

emrequzel
25/12/2009, 23:26
Şuan zaten fiatın yaptıgı geri çağırım olayı direksiyon mili kontrolü oldugunu söyledi servis fakat hangi modelleri kapsıyor bilmiyorum gecen hafta servise gittiğimde direksiyon mili kontrolünüz var fiat tarafından denildi fakat baktırmadım bi dahaki gittiğimde baktırcam

GP COSKUN
25/12/2009, 23:28
arabayı eylülde aldım 0 araç 2500 km de. neyse servis yolu gözüktü. gpnin hastalıklarından biri sanırın.

nasıl olsa garantiniz var
bir an önce gidip servise göstermekte fayda var

ERDEM1907
25/12/2009, 23:32
servise mutlaka gidicem ilerde sorun çıkarabilir. araba sürekli garaj da yatıyor hafta bir gün çıkarsa çıkıyor arabayı hor da kullanmıyorum neden yaptı anlayamadım.

OTE=GP COSKUN;266493]nasıl olsa garantiniz var
bir an önce gidip servise göstermekte fayda var[/QUOTE]

emrequzel
25/12/2009, 23:34
servise mutlaka gidicem ilerde sorun çıkarabilir. araba sürekli garaj da yatıyor hafta bir gün çıkarsa çıkıyor arabayı hor da kullanmıyorum neden yaptı anlayamadım.

OTE=GP COSKUN;266493]nasıl olsa garantiniz var
bir an önce gidip servise göstermekte fayda var[/QUOTE]

Dediğim gibi birçok kişinin başına geldi ve bence sorunun amortisör takozları olucaktır ki bende de olmuştu.. Kısa zamanda servise göstermende fayda war..

Kaplan35
25/12/2009, 23:58
Merhaba,
Aynı problem benim arabamda da var, genellikle park ederken veya şehir içinde dönüşlerde hissediyorum. Sanki birşey yerine oturuyormuş gibi.

ERDEM1907
26/12/2009, 00:01
aynısı dostum. küt sesini hissediyorsun. Servise götürücem arakdaşların dediği problem çıkarsa arabayı elden çıkarmayı düşünebilirim araba daha 2500 km.

Merhaba,
Aynı problem benim arabamda da var, genellikle park ederken veya şehir içinde dönüşlerde hissediyorum. Sanki birşey yerine oturuyormuş gibi.

lionT-JET
26/12/2009, 08:29
erdem gecmıs olsun.servıste belkı basıt bır sekılde halledebılırler.amortısor takozlarından olma ıhtımalını arkadaslar belırtmıs.benım aracı alırken bır arac sahıbıyle konusurken o da amortısor takozlarında bır sorun olabılır aldıgın aracı muhakkak goster ve takozlarını degıstırttır demıstı.bazen sıfır aldıgımız araclarda da bunu yasıyabılıyoruz.bunun ıcın aracınızı degıstırmek olmaz.hanı aracınız eskı ve bır takım ekıpmanları eskımıs olsa anlarım.servıs garantıden hemen halleder.hangı servıse gotureceksınız?

KaGaN
26/12/2009, 11:00
City problemi olduğunu sanmıyorum.2006 modellerden sonrasında pek o sıkıntı kalmadı gibi.Çok az rastlanıyor.Büyük ihtimal mil + takozlardan gelen bir sıkıntı.Aracında garantisi varmış zaten.Servis çok kısa bir süre içerisinde sorunu çözüp size teslim edicektir aracınızı.

koray
26/12/2009, 11:03
amortisor yastıklarını değiştirmen gerekiyor içinde bilye var o bilyeler bozulmuştu bende de aynı problem vardı direkson kutusu diye süphelendim ama yastıklar çıktı servis 300 gibi bir rakkam istiyor ama dısarıdan 120 gibi rakkama alabılıyorsun (orjinal) 50 lira gibi bir rakkama da takıyorlar geçmiş olsun

KaGaN
26/12/2009, 11:55
amortisor yastıklarını değiştirmen gerekiyor içinde bilye var o bilyeler bozulmuştu bende de aynı problem vardı direkson kutusu diye süphelendim ama yastıklar çıktı servis 300 gibi bir rakkam istiyor ama dısarıdan 120 gibi rakkama alabılıyorsun (orjinal) 50 lira gibi bir rakkama da takıyorlar geçmiş olsun
Araç garanti kapsamındaymış.Sizinkide garantideyken ekstramı istediler o rakamı.Yoksa garanti dışındaydı oyüzdenmi aldılar.?

koray
26/12/2009, 12:26
benim garanti dolmuştu :(

ERDEM1907
26/12/2009, 19:44
tşk ederim. Arabayı e-5 üzerindeki FIAT bayisine götürücem arabayı ordan almıştım.

erdem gecmıs olsun.servıste belkı basıt bır sekılde halledebılırler.amortısor takozlarından olma ıhtımalını arkadaslar belırtmıs.benım aracı alırken bır arac sahıbıyle konusurken o da amortısor takozlarında bır sorun olabılır aldıgın aracı muhakkak goster ve takozlarını degıstırttır demıstı.bazen sıfır aldıgımız araclarda da bunu yasıyabılıyoruz.bunun ıcın aracınızı degıstırmek olmaz.hanı aracınız eskı ve bır takım ekıpmanları eskımıs olsa anlarım.servıs garantıden hemen halleder.hangı servıse gotureceksınız?

ERDEM1907
26/12/2009, 19:46
'kirmak oto'

tşk ederim. Arabayı e-5 üzerindeki fiat bayisine götürücem arabayı ordan almıştım.